Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

Μανούλες είπα να μαζευτούμε κ εμείς εδω σιγα σιγά!!!!

@Vasiliki88

@fairy-mary

@newmum94

Είσαστε σίγουρα εδώ!!! 

Εγώ λόγω προηγηθείσας καισαρικής πάω για 28/4. Καλό Πάσχα δλδ...

Με το καλό τα μωράκια ολων μας!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Elfer είπε:

Μανούλες είπα να μαζευτούμε κ εμείς εδω σιγα σιγά!!!!

@Vasiliki88

@fairy-mary

@newmum94

Είσαστε σίγουρα εδώ!!! 

Εγώ λόγω προηγηθείσας καισαρικής πάω για 28/4. Καλό Πάσχα δλδ...

Με το καλό τα μωράκια ολων μας!!!!

Γειά σου!

εγώ βάσει ΤΕΠ είμαι 16/4 αλλά επειδή το κύημα είναι λίγο μικρότερο ίσως πάω και λίγο πιο μετά, δε ξέρω.

Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω πολύ αγωνία.

Έχουμε ακούσει καρδούλα πριν από 2 εβδομάδες περίπου.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γειά σου!

εγώ βάσει ΤΕΠ είμαι 16/4 αλλά επειδή το κύημα είναι λίγο μικρότερο ίσως πάω και λίγο πιο μετά, δε ξέρω.

Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω πολύ αγωνία.

Έχουμε ακούσει καρδούλα πριν από 2 εβδομάδες περίπου.

Εγώ δυστυχώς όχι ακόμα μου ειπε να πάω πάλι σε 1 βδομάδα με 10 μέρες.. Τουλάχιστον η φακιτσα μου ήταν εκει που έπρεπε!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σου!

εγώ βάσει ΤΕΠ είμαι 16/4 αλλά επειδή το κύημα είναι λίγο μικρότερο ίσως πάω και λίγο πιο μετά, δε ξέρω.

Τετάρτη έχω ραντεβού και έχω πολύ αγωνία.

Έχουμε ακούσει καρδούλα πριν από 2 εβδομάδες περίπου.

Γειά σας μανούλες!!!!!!!!Είμαστε όλες στην 9η εβδομάδα!!!!!!!!τι καλά!!!!μακάρι να εξελιχθούν καλά οι εγκυμοσύνες μας και να κάνουμε Πάσχα με τα μπεμπάκια μας αγκαλιά!!!!Κι εγώ για τις 16/4 είμαι αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πότε θα θέλει να βγει το μπαμπέ!!!!Εγώ ακόμα στο κρεβάτι είμαι για αυτη την εβδομαδα και την τεταρτη θα παμε να δουμε αν το μωρακι μας ειναι καλα ή αν επηρεαστηκε απο την αποκολληση...καρδούλα ακούσαμε στις 3/9!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, newmum94 είπε:

Γειά σας μανούλες!!!!!!!!Είμαστε όλες στην 9η εβδομάδα!!!!!!!!τι καλά!!!!μακάρι να εξελιχθούν καλά οι εγκυμοσύνες μας και να κάνουμε Πάσχα με τα μπεμπάκια μας αγκαλιά!!!!Κι εγώ για τις 16/4 είμαι αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πότε θα θέλει να βγει το μπαμπέ!!!!Εγώ ακόμα στο κρεβάτι είμαι για αυτη την εβδομαδα και την τεταρτη θα παμε να δουμε αν το μωρακι μας ειναι καλα ή αν επηρεαστηκε απο την αποκολληση...καρδούλα ακούσαμε στις 3/9!!!

Όχι εγω είμαι 7η εβδομάδα.. Ειμαι λιγο πιο μετά... Ολα Καλά θα είναι,θα δεις!!!! Τέταρτη ε;;; Εγώ εξαρτάται απο τον αντρα μου ποτε μπορεί,αλλα μαλλον για Δευτέρα μας βλέπω..

@Κωνσταντίνα16 νομίζω ανήκεις και σς αυτήν την ομάδα.. :-P

Με το καλό το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elfer είπε:

Όχι εγω είμαι 7η εβδομάδα.. Ειμαι λιγο πιο μετά... Ολα Καλά θα είναι,θα δεις!!!! Τέταρτη ε;;; Εγώ εξαρτάται απο τον αντρα μου ποτε μπορεί,αλλα μαλλον για Δευτέρα μας βλέπω..

Τώρα θα ακούσεις το φασολακι σου;;;;


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

Τώρα θα ακούσεις το φασολακι σου;;;;

Ναι λογικά την επόμενη εβδομάδα!!! Νόμιζα ότι ήμουν 5+1 αλλά δεν ειχα μετρήσει καλα γτ ο Αύγουστος είχε περισσότερες εβδομάδες και τελικά είμαι 6+1... Καλύτερα απ'οτι υπολόγιζα γτ έλεγα οτι θα αργήσω για καρδούλα.. Υπομονή λιγες μερες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Elfer είπε:

Ναι λογικά την επόμενη εβδομάδα!!! Νόμιζα ότι ήμουν 5+1 αλλά δεν ειχα μετρήσει καλα γτ ο Αύγουστος είχε περισσότερες εβδομάδες και τελικά είμαι 6+1... Καλύτερα απ'οτι υπολόγιζα γτ έλεγα οτι θα αργήσω για καρδούλα.. Υπομονή λιγες μερες ακόμα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Είχα τόσο άγχος για να ακούσω την καρδιά που ήθελα να πηγαίνω κάθε μέρα σε άλλο γιατρό για να δω ποιος θα ακούσει πρώτος την καρδιά....και τώρα με την αποκόλληση θέλω να πηγαίνω κάθε μέρα να με βλέπει.. ευτυχώς αύριο είναι η τελευταία μέρα και μετά πάμε στο γιατρό!!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , newmum94 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Είχα τόσο άγχος για να ακούσω την καρδιά που ήθελα να πηγαίνω κάθε μέρα σε άλλο γιατρό για να δω ποιος θα ακούσει πρώτος την καρδιά....και τώρα με την αποκόλληση θέλω να πηγαίνω κάθε μέρα να με βλέπει.. ευτυχώς αύριο είναι η τελευταία μέρα και μετά πάμε στο γιατρό!!!!

Άντε υπομονή μια μερα έμεινε!!! Αχ να'ναι γερα τα μωράκια μας!!! Και ας μη φαω αρνάκι φέτος... Χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elfer είπε:

Όχι εγω είμαι 7η εβδομάδα.. Ειμαι λιγο πιο μετά... Ολα Καλά θα είναι,θα δεις!!!! Τέταρτη ε;;; Εγώ εξαρτάται απο τον αντρα μου ποτε μπορεί,αλλα μαλλον για Δευτέρα μας βλέπω..

@Κωνσταντίνα16 νομίζω ανήκεις και σς αυτήν την ομάδα.. :-P

Με το καλό το μωράκι σου!!

Χαχαχα ναιιιιι :D σε ευχαριστώ κοπέλα μ επίσης!!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, newmum94 είπε:

Και γτ να μην φας αρνάκι?????

Γιατί 28 που μου είπε πέφτει Πάσχα και 29 Δευτέρα του Πάσχα... Γενικά είναι συνεπής με τις γέννες η γιατρός. Αχ τι αγωνία έχω μέχρι τότε.. Σκέφτομαι το τότε για να μην αγχώνομαι με Αυχενική και Β επιπέδου.. 

Πάντως η εγκυμοσύνη μου τώρα ξεκίνησε πολύ πιο σοφτ απο την 1η.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό και ελπίζω να είναι  όλα καλά.

Τι αγωνία και αυτή!

Εγώ γενικά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα,μόνο πρησμένο στήθος,  υπνηλία και κάποιες μικρές αναγούλες που και που, όχι εμετούς, απλά αυτό το συναίσθημα πλυντήριο...

είχα πάθει και εγώ αποκόλληση 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan και vasclor κολπικά αλλά πλέον μου έχουν σταματήσει οι καφέ εκκρίσεις.

καρδούλα ακούσαμε 31/8!

εσείς γενικά έχετε συμπτώματα;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό και ελπίζω να είναι  όλα καλά.

Τι αγωνία και αυτή!

Εγώ γενικά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα,μόνο πρησμένο στήθος,  υπνηλία και κάποιες μικρές αναγούλες που και που, όχι εμετούς, απλά αυτό το συναίσθημα πλυντήριο...

είχα πάθει και εγώ αποκόλληση 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan και vasclor κολπικά αλλά πλέον μου έχουν σταματήσει οι καφέ εκκρίσεις.

καρδούλα ακούσαμε 31/8!

εσείς γενικά έχετε συμπτώματα;

 

Καλημέρα!!!!

Εγώ δεν μπορω να πω ότι ειχα ιδιαίτερα συμπτώματα αλλα ήμουν υποψιασμενη κ απο πριν το μάθω.. Γενικά περαν απο κατι τσιμπηματακια στο στηθος κ λευκά υγρα δεν είχα τπτ αλλο και αυτά εξακολουθούν κιόλας.. Ελάχιστα λευκά (φαίνονται σε σκούρο εσώρουχο πλέον) και το στήθος το νοιώθω αραια να με τσιμπάει. Βέβαια είναι λίγο πθο φουσκα από πριν. Ευτυχώς αναγουλες εμετούς κλπ δεν έχω!! Το μόνο που με ανησυχεί λίγο ειναι ότι η μικρή έχει παθει μαμακιαση κ ολη την ωρα θέλει αγκαλιά και ετσι αποφασίσαμε να ξεχάσουμε τις εξόδους γτ στο σπίτι ειναι πιο ελεγχόμενο κ μπορώ να κάτσω κ να την πάρω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...