Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

On 18/2/2019 at 4:50 ΜΜ, Xioni είπε:

Είμαι 30 και 2 ημερών. Πριν κάνα μήνα ήταν 3.1. Doppler δεν έχω κάνει ακόμα. Λογικά θα μου κάνουν εδώ. Σήμερα είμαι καλύτερα ψυχολογικά. Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Όλα θα πάνε μια χαρά, σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου, αυτό να σκέφτεσαι! Περαστικά σου και να μας γράφεις τα νέα σου :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι ακόμα μέσα, λογικά θα μείνω μέχρι να γεννήσω. Τρώω μόνο κοτόπουλο βραστό στήθος μεσημέρι, βράδυ και κανένα ρόφημα χαμομήλι ή τσάι. Με εχουν με παρεντερικη όπως σας είπα. Δυστυχώς ακόμα κάνω συσπάσεις, και μάλλον θα μου βάλουν το τελευταίο tractocile που δικαιούμαστε στην εγκυμοσύνη. Δικαιούμαστε 8 μόνο λόγο τακτικής του νοσοκομείου επειδή είναι πολύ ακριβό. Μετά σου βάζουν μαγνήσιο. Ο μικρός είναι 1650 γραμμάρια με κεφαλάκι κάτω. Σήμερα μπήκα στην 31 εβδομάδα. Τελικά ο τράχηλος είναι κλειστός αλλά μαλακός και γύρω στο 2.5. Τώρα με τις συσπάσεις δεν τις θέλουν οι γιατροί γιατί μπορεί να προκληθεί τοκετός. Α και μου έπεσε και ο αιματοκρίτης στο 27 και κάτι. Λογικά θα μου βάλουν ορό με σίδηρο αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει την χολή. Μου είπε ο γιατρός μου ότι στις 32 είναι το πρώτο μαξιλαράκι για πρόωρο, αλλά καλύτερα στις 34 εβδομάδες γιατί έχει σχηματιστεί πλήρως το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Είμαι ακόμα μέσα, λογικά θα μείνω μέχρι να γεννήσω. Τρώω μόνο κοτόπουλο βραστό στήθος μεσημέρι, βράδυ και κανένα ρόφημα χαμομήλι ή τσάι. Με εχουν με παρεντερικη όπως σας είπα. Δυστυχώς ακόμα κάνω συσπάσεις, και μάλλον θα μου βάλουν το τελευταίο tractocile που δικαιούμαστε στην εγκυμοσύνη. Δικαιούμαστε 8 μόνο λόγο τακτικής του νοσοκομείου επειδή είναι πολύ ακριβό. Μετά σου βάζουν μαγνήσιο. Ο μικρός είναι 1650 γραμμάρια με κεφαλάκι κάτω. Σήμερα μπήκα στην 31 εβδομάδα. Τελικά ο τράχηλος είναι κλειστός αλλά μαλακός και γύρω στο 2.5. Τώρα με τις συσπάσεις δεν τις θέλουν οι γιατροί γιατί μπορεί να προκληθεί τοκετός. Α και μου έπεσε και ο αιματοκρίτης στο 27 και κάτι. Λογικά θα μου βάλουν ορό με σίδηρο αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει την χολή. Μου είπε ο γιατρός μου ότι στις 32 είναι το πρώτο μαξιλαράκι για πρόωρο, αλλά καλύτερα στις 34 εβδομάδες γιατί έχει σχηματιστεί πλήρως το μωρό.

Καλα στα ειπε ο γιατρος σου...

Το 32 ειναι το πρωτο ασφαλες σκαλοπάτι αλλα το 34 ειναι το ιδανικο.

Μην αγχωνεσαι θα το φτασεις να εισαι σιγουρη!

Και το βαρος του μικρου ειναι μια χαρα για τις εβδομαδες του!

Ολα καλα θα πανε!

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Xioni said:

Είμαι ακόμα μέσα, λογικά θα μείνω μέχρι να γεννήσω. Τρώω μόνο κοτόπουλο βραστό στήθος μεσημέρι, βράδυ και κανένα ρόφημα χαμομήλι ή τσάι. Με εχουν με παρεντερικη όπως σας είπα. Δυστυχώς ακόμα κάνω συσπάσεις, και μάλλον θα μου βάλουν το τελευταίο tractocile που δικαιούμαστε στην εγκυμοσύνη. Δικαιούμαστε 8 μόνο λόγο τακτικής του νοσοκομείου επειδή είναι πολύ ακριβό. Μετά σου βάζουν μαγνήσιο. Ο μικρός είναι 1650 γραμμάρια με κεφαλάκι κάτω. Σήμερα μπήκα στην 31 εβδομάδα. Τελικά ο τράχηλος είναι κλειστός αλλά μαλακός και γύρω στο 2.5. Τώρα με τις συσπάσεις δεν τις θέλουν οι γιατροί γιατί μπορεί να προκληθεί τοκετός. Α και μου έπεσε και ο αιματοκρίτης στο 27 και κάτι. Λογικά θα μου βάλουν ορό με σίδηρο αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει την χολή. Μου είπε ο γιατρός μου ότι στις 32 είναι το πρώτο μαξιλαράκι για πρόωρο, αλλά καλύτερα στις 34 εβδομάδες γιατί έχει σχηματιστεί πλήρως το μωρό.

Κράτα γερά. Όλα καλά θα πάνε, λίγο υπομονή ακόμα. Και δεν ξέρεις, μπορεί να περάσεις κ τις 34 εβδομάδες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Τελικά σήμερα μου πέρασαν αίμα για τον αιματοκρίτη. Και το απόγευμα έκανα πάλι συσπάσεις. Περιμένω να μπω στο nst ξανά. 

Συγγνώμη για τη σφήνα. Αχ βρε κορίτσι μου πόσα έχεις περάσει;; κανε κουράγιο ευτυχώς έχεις μπει στην τελική ευθεία! Μου θύμησες λίγο τη δική μου εγκυμοσύνη. Στην 1η μου. Είχα περάσει κι εγώ τα πάνδεινα. Εισαγωγές κάθε τρεις και λίγο. Εγώ παρουσίασα πρόβλημα στους νεφρούς ξαφνικά. Κάπου στην 34η έκανα εγχείρηση τελικά στο αριστερό νεφρό γιατί είχα έπαθα υδρονεφρωση. Τον πόνο που έζησα από τον 4ο μήνα μέχρι να γεννήσω δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Μεχρι και ενέσεις πεθιδινης μου έκαναν και δεν με έπιαναν. Ευτυχώς γέννησα (38+1) και από τότε δεν ξαναεπαθα τίποτα! Η 2η εγκυμοσύνη μου ήταν μια χαρά. Σε ποιο νοσοκομείο εισαι; Εγώ ήμουν στο Ρέα. 2ο σπίτι μου είχε γίνει... Ξεκουράσου, δες και τη θετική πλευρά, σε φροντίζουν επί 24ωρου και όλα καλά θα πάνε!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2019 at 5:14 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Συγγνώμη για τη σφήνα. Αχ βρε κορίτσι μου πόσα έχεις περάσει;; κανε κουράγιο ευτυχώς έχεις μπει στην τελική ευθεία! Μου θύμησες λίγο τη δική μου εγκυμοσύνη. Στην 1η μου. Είχα περάσει κι εγώ τα πάνδεινα. Εισαγωγές κάθε τρεις και λίγο. Εγώ παρουσίασα πρόβλημα στους νεφρούς ξαφνικά. Κάπου στην 34η έκανα εγχείρηση τελικά στο αριστερό νεφρό γιατί είχα έπαθα υδρονεφρωση. Τον πόνο που έζησα από τον 4ο μήνα μέχρι να γεννήσω δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Μεχρι και ενέσεις πεθιδινης μου έκαναν και δεν με έπιαναν. Ευτυχώς γέννησα (38+1) και από τότε δεν ξαναεπαθα τίποτα! Η 2η εγκυμοσύνη μου ήταν μια χαρά. Σε ποιο νοσοκομείο εισαι; Εγώ ήμουν στο Ρέα. 2ο σπίτι μου είχε γίνει... Ξεκουράσου, δες και τη θετική πλευρά, σε φροντίζουν επί 24ωρου και όλα καλά θα πάνε!

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου. Είμαι σε δημόσιο στο Ηράκλειο. Με την χολή δεν έχω πιστεύω πρόβλημα προς το παρόν γιατί δεν τρώω. Μόνο βραστό κοτόπουλο μεσημέρι βράδυ. Μου έχουν παρεντερικη διατροφή. Το πρόβλημα είναι ότι το έντερο μου που μου κάνει διάρροιες και πιθανόν είναι ο λόγος των συσπάσεων που έχω. Μπορεί και όχι. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη όσο μπορώ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , SiaSai είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε? Αυριο θα κανω το doppler. Ξερετε αν γινεται και κολπικος υπερηχος για να μετρηθει ο τραχηλος?

Γεια σου!

Εμενα στο Doppler δε μου εκανε κολπικη μετρηση ενω στη β επιπεδου ειχα κανει.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γεια σου!

Εμενα στο Doppler δε μου εκανε κολπικη μετρηση ενω στη β επιπεδου ειχα κανει.

Σε ευχαριστω πολυ! Στη β επιπεδου εκανα κι εγω. Ελπιζω οντως τωρα να μη χρειαστει. Βλεπουμε και το μωρο στο doppler η  γινονται μονο μετρησεις των αρτηριων?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SiaSai είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Στη β επιπεδου εκανα κι εγω. Ελπιζω οντως τωρα να μη χρειαστει. Βλεπουμε και το μωρο στο doppler η  γινονται μονο μετρησεις των αρτηριων?

Βλεπουν και το μωρο και μετρουν και τη ροη του αιματος σε αυτο..

Στον εγκεφαλο του και στην ομφαλικη αρτηρια αν θυμαμαι καλα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...