Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό και ελπίζω να είναι  όλα καλά.

Τι αγωνία και αυτή!

Εγώ γενικά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα,μόνο πρησμένο στήθος,  υπνηλία και κάποιες μικρές αναγούλες που και που, όχι εμετούς, απλά αυτό το συναίσθημα πλυντήριο...

είχα πάθει και εγώ αποκόλληση 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan και vasclor κολπικά αλλά πλέον μου έχουν σταματήσει οι καφέ εκκρίσεις.

καρδούλα ακούσαμε 31/8!

εσείς γενικά έχετε συμπτώματα;

 

Εγώ από συμπτωματα δεν εχω και πολλά!!ενταξει πρησμενο στηθος που τωρα ειναι καλυτερα, αναγουλες αλλα οχι συνεχεια και οχι εμετους!!αλλα τωρα τελευταια ποναει η μεση μου και νιωθω τα κοκκαλα μου λιγο περιεργα!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , newmum94 είπε:

Εγώ από συμπτωματα δεν εχω και πολλά!!ενταξει πρησμενο στηθος που τωρα ειναι καλυτερα, αναγουλες αλλα οχι συνεχεια και οχι εμετους!!αλλα τωρα τελευταια ποναει η μεση μου και νιωθω τα κοκκαλα μου λιγο περιεργα!!!

Αχ αυτό με τη μέση... Και εμένα εχει αρχίσει κ με τσιμπάει και δε βολεύομαι εύκολα. Πρέπει οπωσδήποτε να βαλω μαξιλάρι αναμεσα στα πόδια για να κοιμηθώ. Φαντάσου αργότερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elfer είπε:

Αχ αυτό με τη μέση... Και εμένα εχει αρχίσει κ με τσιμπάει και δε βολεύομαι εύκολα. Πρέπει οπωσδήποτε να βαλω μαξιλάρι αναμεσα στα πόδια για να κοιμηθώ. Φαντάσου αργότερα..

εμενα δεν με διευκολυνει το μαξιλαρι.....

 


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

εμενα δεν με διευκολυνει το μαξιλαρι.....

 

Ναι ε;; Καλα στην 1η εγκυμοσύνη έπρεπε να με εβλεπες... Μιλαμε για γέλια... 3 μαξιλάρια και πάλι να μη μου φθάνουν με τπτ

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχω τρομοκρατηθει λιγο με την αποκολληση....εχω βιωσει μια αποβολη απο την κουνιαδα μου και ειναι πολυ ασχημο πραγμα ειδικα για την πρωτη εγκυμοσυνη μιας γυναικας.....και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα μεχρι να με δει παλι ο γιατρος!

 


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, newmum94 είπε:

η αληθεια ειναι οτι εχω τρομοκρατηθει λιγο με την αποκολληση....εχω βιωσει μια αποβολη απο την κουνιαδα μου και ειναι πολυ ασχημο πραγμα ειδικα για την πρωτη εγκυμοσυνη μιας γυναικας.....και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα μεχρι να με δει παλι ο γιατρος!

 

Είχες  θεμα με αποκόλληση ή λόγω της κουνιαδας ο πανικός; Εγώ στη μικρή κάνω τεστ 3η μερα καθυστέρηση κ 4η φεύγουμε για προγραμματισμενες διακοπές στο εξωτερικό για 4 μέρες. Το 2ο βράδυ σκουπίζομαι,αίμα... Πανικός,κλαμα,άγχος,ο άντρας μου να κοιμάται κ να μη θέλω να τον ξυπνήσω και να μην μπορώ να επικοινωνήσω και με τη γιατρό.. Γυρίζουμε Ελλάδα πολύ αργα το βράδυ,την παίρνω το πρωί τηλ κ με πλάκωσε στα ουλτροτζεστραν. Ε μετά έστρωσα,αλλα δε σήκωνα καθόλου βάρος,δουλειές μετρημένες κλπ.

Μην αγχώνεσαι τόσο με αυτό γτ η αποκόλληση σε προειδοποιεί κιόλας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Elfer είπε:

@fairy-mary και @newmum94 και οι δύο αύριο έχετε γιατρό;;; @Κωνσταντίνα16 εσύ πόσο είσαι;;

Καλημέραααα πάλι πρωί πρωί για εξετάσεις και τρυπήματα :( πάλι καλά βγήκαν όλες καλες..εεμ είμαι περίπου 8 και 1 πάνω κάτω την άλλη Τετάρτη θα ξέρω σίγουρα..εσύ τι κάνεις;

Έχω Πητ από 19 έως 24/4

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου!

@newmum94 μην αγχώνεσαι με την αποκόλληση όλα καλά θα πάνε.

έπαθα και εγώ 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan, στην αρχη είχα κάτσει και λίγο σπίτι.

την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό είχε αρχίσει να κλείνει και ελπίζω σήμερα που θα πάω να είναι όλα  καλά.

ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην επηρεάζεσαι από αυτά που βλέπεις  γύρω σου αλλά σκέψου ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέραααα πάλι πρωί πρωί για εξετάσεις και τρυπήματα :( πάλι καλά βγήκαν όλες καλες..εεμ είμαι περίπου 8 και 1 πάνω κάτω την άλλη Τετάρτη θα ξέρω σίγουρα..εσύ τι κάνεις;

Έχω Πητ από 19 έως 24/4

Τέλεια!! Αφου βγηκαν ολες καλές!!!!

Καλά κ εγώ,εδω με τρέχει η μικρή και δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ στο σπίτι. Μου φαίνονται βουνό.. Το κοριτσάκι μου μου ρουφάει ολη την ενέργεια... :x  Περιμένω με αγωνία να παμε απο βδομάδα να ακούσουμε το μωράκι μας!!!

Κορίτσια πήγατε γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elfer είπε:

Τέλεια!! Αφου βγηκαν ολες καλές!!!!

Καλά κ εγώ,εδω με τρέχει η μικρή και δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ στο σπίτι. Μου φαίνονται βουνό.. Το κοριτσάκι μου μου ρουφάει ολη την ενέργεια... :x  Περιμένω με αγωνία να παμε απο βδομάδα να ακούσουμε το μωράκι μας!!!

Κορίτσια πήγατε γιατρό;

Το απόγευμα έχω εγώ..

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


άντε μπράβο βρε κορίτσια..και εγώ εδώ είμαι σήμερα είμαι ακριβώς 8 εβδ. πητ έχω 24 με 25/4/19...στην Αυχενική σε ένα μήνα θα ξέρω πιο σίγουρα ποτέ...κ σε μένα ήταν 2 βδομάδες μικρότερο εννοείται λόγο καθυστερημενης σύλληψης γιατί αλλιώς θα είχα πητ 8/4/19...οπότε βάσει υπερηχου πάμε κ είναι η 1η ημερομηνία.αυτά.. Όσο για τα συμπτώματα εγώ πολύ χάλια με εμετούς λίγο πριν κλείσω την 4η βδομάδα κ πριν είχα που κ που αναγουλες,μέχρι τώρα έχω κ 1 μήνα κάθε μέρα εμετό από 1 έως 4 κ οολη μέρα αναγούλα 24ωρο δλδ...,όρεξη δεν έχω πολύ αυτά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε μπράβο βρε κορίτσια..και εγώ εδώ είμαι σήμερα είμαι ακριβώς 8 εβδ. πητ έχω 24 με 25/4/19...στην Αυχενική σε ένα μήνα θα ξέρω πιο σίγουρα ποτέ...κ σε μένα ήταν 2 βδομάδες μικρότερο εννοείται λόγο καθυστερημενης σύλληψης γιατί αλλιώς θα είχα πητ 8/4/19...οπότε βάσει υπερηχου πάμε κ είναι η 1η ημερομηνία.αυτά.. Όσο για τα συμπτώματα εγώ πολύ χάλια με εμετούς λίγο πριν κλείσω την 4η βδομάδα κ πριν είχα που κ που αναγουλες,μέχρι τώρα έχω κ 1 μήνα κάθε μέρα εμετό από 1 έως 4 κ οολη μέρα αναγούλα 24ωρο δλδ...,όρεξη δεν έχω πολύ αυτά.

Ωχ πουλάκι μου ταλαιπωρείσαι.. Υπομονή λίγο ακόμα κ θα περάσει.. Εγώ ξεκίνησα να νυστάζω συνέχεια κ με τη μικρή ειναι δύσκολα τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Τέλεια!! Αφου βγηκαν ολες καλές!!!!

Καλά κ εγώ,εδω με τρέχει η μικρή και δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ στο σπίτι. Μου φαίνονται βουνό.. Το κοριτσάκι μου μου ρουφάει ολη την ενέργεια... :x  Περιμένω με αγωνία να παμε απο βδομάδα να ακούσουμε το μωράκι μας!!!

Κορίτσια πήγατε γιατρό;

Γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!Εγω τώρα γυρισα από το γιατρό και ευτυχώς είναι όλα καλά!!!!!!!!!!μεγάλωσε λίγο το μωρακι μου και η αποκόλληση πάει μια χαρά!!

Ξέχασα όμως να ρωτησω το γιατρο αν θα συνεχίσω να παίρνω τα ΄χαπια

  • Μου αρέσει 1

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , newmum94 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!Εγω τώρα γυρισα από το γιατρό και ευτυχώς είναι όλα καλά!!!!!!!!!!μεγάλωσε λίγο το μωρακι μου και η αποκόλληση πάει μια χαρά!!

Ξέχασα όμως να ρωτησω το γιατρο αν θα συνεχίσω να παίρνω τα ΄χαπια

Τέλεια!! Για τα ultro λες;;; Λογικά θα τα συνεχίσεις.. Συνήθως αν τα ξεκινήσουν ξεχνούν να τα σταματήσουν..:tongue:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Ωχ πουλάκι μου ταλαιπωρείσαι.. Υπομονή λίγο ακόμα κ θα περάσει.. Εγώ ξεκίνησα να νυστάζω συνέχεια κ με τη μικρή ειναι δύσκολα τα πράγματα..

καλά την νύστα την έχω ,ευτυχώς λίγο παραπάνω από το κανονικό..σε καταλαβαίνω γιατί έχω άλλα 2,ευτυχώς τώρα τον μεγάλο τον πάω νήπιο,ο μικρός είναι 18 μηνών οπότε εδώ παρέα κ οι κινήσεις μου είναι περιορισμένες.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...