Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλά την νύστα την έχω ,ευτυχώς λίγο παραπάνω από το κανονικό..σε καταλαβαίνω γιατί έχω άλλα 2,ευτυχώς τώρα τον μεγάλο τον πάω νήπιο,ο μικρός είναι 18 μηνών οπότε εδώ παρέα κ οι κινήσεις μου είναι περιορισμένες.

Εμένα κοντεύει 16μ και είναι αηκινητη ολη μέρα. Σκουλήκι... Εγω να νυστάζω κ εκείνη να αλωνίζει. Και αν κάνω λάθος κ κλείσω μάτι κάνα δευτερόλεπτο ισα να τα ξεκουρασω δλδ χωρίς να κοιμηθώ έρχεται κ μου πετάει πράγματα να "ξυπνήσω":blink:

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα στο παρεάκι :-) 

Εμείς περιμένουμε το τρίτο  μας παιδάκι (έχω έναν λεβέντη 6 ετών και μια κοράκλα 5).

ΠHΤ 07/05

Χτες είχαμε την πρώτη επίσκεψη στο γιατρό και είδαμε το σποράκι μας. Ακούσαμε και καρδούλα :-D

Εύχομαι σε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!!!

:-D:-D:-D 

 

  • Μου αρέσει 3

tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, stracciatella είπε:

Καλημέρα και από μένα στο παρεάκι :-) 

Εμείς περιμένουμε το τρίτο  μας παιδάκι (έχω έναν λεβέντη 6 ετών και μια κοράκλα 5).

ΠHΤ 07/05

Χτες είχαμε την πρώτη επίσκεψη στο γιατρό και είδαμε το σποράκι μας. Ακούσαμε και καρδούλα :-D

Εύχομαι σε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!!!

:-D:-D:-D 

 

Ωωωω τέλεια!!!!! 8/5 έχω εγώ πητ αλλά σίγουρα θα γεννήσω μεσα στον Απρίλιο λόγω προηγούμενης καισαρική. 28,29 μου είπε αλλα θα το συζητήσουμε πάλι Δευτέρα γτ πέφτει Πάσχα. Εμείς ακόμα δεν το έχουμε ακούσει,έχουμε δει σάκο, εμπειρικά είδε το εμβρυακι "κολλημένο" στην άκρη. Λογικά Δευτέρα που θα ειμαι 7 ακριβώς θα το ακούσουμε κιόλας... Να έχεις μια πολύ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Και εννοείται να σου ζήσουν και να είναι γερα και τα αλλα 2 παιδάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Elfer, s ευχαριστώ πολύ! Να σου ζήσει κι εσένα η κορούλα σου!!!

Με το καλο κι εσύ λοιπόν να δεις και να ακούσεις καρδούλα!!! Θα πάτε για προγραμματισμένη καισαρική δηλαδή?

Εγώ από συμπτώματα έχω απίστευτη υπνηλία, και είμαι και foul τάιμ εργαζομενη, οποτε με δυσκολεύει αρκετά. Από αναγούλες σε λογικά πλαίσια. Δεν κάνω εμετούς, απλά όλη τη μέρα την περνάω...αναγουλιάζοντας :-P
Κλασσικά ευαίσθητο και ελαφρώς πρησμένο στήθος. Απ όλα δηλαδή……..


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , stracciatella είπε:

Elfer, s ευχαριστώ πολύ! Να σου ζήσει κι εσένα η κορούλα σου!!!

Με το καλο κι εσύ λοιπόν να δεις και να ακούσεις καρδούλα!!! Θα πάτε για προγραμματισμένη καισαρική δηλαδή?

Εγώ από συμπτώματα έχω απίστευτη υπνηλία, και είμαι και foul τάιμ εργαζομενη, οποτε με δυσκολεύει αρκετά. Από αναγούλες σε λογικά πλαίσια. Δεν κάνω εμετούς, απλά όλη τη μέρα την περνάω...αναγουλιάζοντας :-P
Κλασσικά ευαίσθητο και ελαφρώς πρησμένο στήθος. Απ όλα δηλαδή……..

Ευχαριστώ!!! Ναι προγραμματισμένη καισαρική θα είναι εκτός απροόπτου πάντα.. Αν κατάλαβα καλά στην καισαρική δε σε αφήνουν παραπάνω απο την 1η φορά,δεν ξέρω βεβαια αν εξαρτάται κ απο το γιατρό δεν το εχω ψάξει.. Εγώ ευτυχώς δε δουλεύω,ειχα σταματήσει μια μέρα πριν μαθω ότι ειμαι εγκυος στη μικρή γτ το ωράριο ήταν χάλια (καταστημάτων) κ αφου θέλαμε παιδί δεν έβγαινε.. Τώρα ειπα να τα κάνω κοντα κοντα για να εχω ελπίδα να βρω δουλειά μετά γτ ειμαι ηδη 33... Αναγουλες κλπ δεν εχω και ούτε ειχα στην 1η. Τώρα δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα εκτός της κοιλιάς που το είχαμε προσέξει (εγω κ άντρας μου) πριν το τεστ. Ούτε πρησμένο στήθος ούτε τπτ εκτός της υπνηλίας. Νυστάζω τη μισή μέρα κ δεν εχω ορεξη να κάνω τπτ..  Αν δεις τα σκούρα κ σε παίρνει πάρε καμία άδεια μπας κ στρώσεις λίγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Elfer είπε:

Ευχαριστώ!!! Ναι προγραμματισμένη καισαρική θα είναι εκτός απροόπτου πάντα.. Αν κατάλαβα καλά στην καισαρική δε σε αφήνουν παραπάνω απο την 1η φορά,δεν ξέρω βεβαια αν εξαρτάται κ απο το γιατρό δεν το εχω ψάξει.. Εγώ ευτυχώς δε δουλεύω,ειχα σταματήσει μια μέρα πριν μαθω ότι ειμαι εγκυος στη μικρή γτ το ωράριο ήταν χάλια (καταστημάτων) κ αφου θέλαμε παιδί δεν έβγαινε.. Τώρα ειπα να τα κάνω κοντα κοντα για να εχω ελπίδα να βρω δουλειά μετά γτ ειμαι ηδη 33... Αναγουλες κλπ δεν εχω και ούτε ειχα στην 1η. Τώρα δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα εκτός της κοιλιάς που το είχαμε προσέξει (εγω κ άντρας μου) πριν το τεστ. Ούτε πρησμένο στήθος ούτε τπτ εκτός της υπνηλίας. Νυστάζω τη μισή μέρα κ δεν εχω ορεξη να κάνω τπτ..  Αν δεις τα σκούρα κ σε παίρνει πάρε καμία άδεια μπας κ στρώσεις λίγο..

Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο να κανεις καισαρική απλά και μονο επειδή προηγήθηκε ήδη μια. Η κολλητή μου μετά την πρώτη καισαρική είχε 2 φυσιολογικούς τοκετούς χωρίς κανένα πρόβλημα. Και τα έκανε και κοντά-κοντά τα παιδάκια της. Αυτό φυσικά διαφέρει από γυναικα σε γυναικα και σίγουρα ο ειδικός εδώ για να σε κατευθύνει είναι ο γυναικολόγος σου. Κανε πάντως μια ερώτηση, δεν χάνεις κάτι.

Το ότι θέλεις να τα κανεις κοντά κοντά τα παιδάκια σου έχει πολλά θετικά. Στο λέω εκ πείρας. Τα δικά μου έχουν 16 μήνες διαφορα και μεγάλωσαν ουσιαστικά μαζί. Όσο είναι πολύ μικρά είναι λίγο δύσκολο για σένα, αλλα μεγαλώνοντας θα βλέπεις όλο και περισσότερα θετικά. Εγώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, θα έκανα καπάκι και το τρίτο :P

Συνομήλικες είμαστε, κι εγώ 33 :-)

Όσο για τη δουλειά, ευτυχώς είναι συνεχόμενο το ωράριο Και είμαι σε γραφείο οποτε σωματικά δεν κουράζομαι. Απλά νυστάζω όλη μέρα και θέλω να ακουμπήσω το κεφάλι στο γραφείο να κοιμηθώ… :P:P


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , stracciatella είπε:

Νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο να κανεις καισαρική απλά και μονο επειδή προηγήθηκε ήδη μια. Η κολλητή μου μετά την πρώτη καισαρική είχε 2 φυσιολογικούς τοκετούς χωρίς κανένα πρόβλημα. Και τα έκανε και κοντά-κοντά τα παιδάκια της. Αυτό φυσικά διαφέρει από γυναικα σε γυναικα και σίγουρα ο ειδικός εδώ για να σε κατευθύνει είναι ο γυναικολόγος σου. Κανε πάντως μια ερώτηση, δεν χάνεις κάτι.

Το ότι θέλεις να τα κανεις κοντά κοντά τα παιδάκια σου έχει πολλά θετικά. Στο λέω εκ πείρας. Τα δικά μου έχουν 16 μήνες διαφορα και μεγάλωσαν ουσιαστικά μαζί. Όσο είναι πολύ μικρά είναι λίγο δύσκολο για σένα, αλλα μεγαλώνοντας θα βλέπεις όλο και περισσότερα θετικά. Εγώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, θα έκανα καπάκι και το τρίτο :P

Συνομήλικες είμαστε, κι εγώ 33 :-)

Όσο για τη δουλειά, ευτυχώς είναι συνεχόμενο το ωράριο Και είμαι σε γραφείο οποτε σωματικά δεν κουράζομαι. Απλά νυστάζω όλη μέρα και θέλω να ακουμπήσω το κεφάλι στο γραφείο να κοιμηθώ… :P:P

Πάλι καλά!!!! Πολύ σημαντικό!! Και αυτό με τη μικρή διαφορά ηλικιας μου δίνεις θάρρος γτ ξερω ότι εχω να αντιμετωπίσω πολλά.. Οσον αφορα τη καισαρική θα μπορουσα να το συζητησω,αλλα επειδή υπάρχει στη μεση και συγγενής ανωμαλία της μήτρας (μονοκερος μήτρα) αναγκαστικά πάμε σε καισαρική λόγω επικινδυνότητας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elfer είπε:

Πάλι καλά!!!! Πολύ σημαντικό!! Και αυτό με τη μικρή διαφορά ηλικιας μου δίνεις θάρρος γτ ξερω ότι εχω να αντιμετωπίσω πολλά.. Οσον αφορα τη καισαρική θα μπορουσα να το συζητησω,αλλα επειδή υπάρχει στη μεση και συγγενής ανωμαλία της μήτρας (μονοκερως μήτρα) αναγκαστικά πάμε σε καισαρική λόγω επικινδυνότητας.

Μάλιστα, κατάλαβα. Σίγουρα εσύ και ο γιατρός σου ξέρετε καλύτερα  ;)


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , stracciatella είπε:

Μάλιστα, κατάλαβα. Σίγουρα εσύ και ο γιατρός σου ξέρετε καλύτερα  ;)

Δυστυχώς ή ευτυχώς το έχω επιβεβαιώσει κ με άλλον γιατρό,οταν υπάρχει κάποια ανωμαλθα στη μήτρα,μονοκερως,δικερως,τοξοειδης, διάφραγμα, πάνε σε καισαρική.. Και το αστείο είναι ότι το είδε η γιατρός πάνω στην καισαρική και κανένας μεχρι τότε δε μου το ειχε πει. Βέβαια δε με παρακολουθούσε εκείνη απο την αρχή της εγκυμοσύνης. Το χειρότερο είναι ότι έχω υπέρηχους απο πιο παλιά που όλοι (και απο διαφορετικούς γιατρούς) αναφέρουν παρουσία αμφότερα ωοθηκών κ σάλπιγγων ενώ κανένας δεν τα απεικονίζει... Είναι τρομερό!!! Και απαράδεκτο... Τουλάχιστον είμαι τυχερή κ έχω ήδη το παιδάκι μου κ ολα καλά να είναι και σε λίγο κ το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/9/2018 at 10:05 ΠΜ, stracciatella είπε:

Καλημέρα και από μένα στο παρεάκι :-) 

Εμείς περιμένουμε το τρίτο  μας παιδάκι (έχω έναν λεβέντη 6 ετών και μια κοράκλα 5).

ΠHΤ 07/05

Χτες είχαμε την πρώτη επίσκεψη στο γιατρό και είδαμε το σποράκι μας. Ακούσαμε και καρδούλα :-D

Εύχομαι σε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!!!

:-D:-D:-D 

 

ωωω τέλεια κι άλλο μπεμπακι!!!κ εγώ στο 3ο έγκυος,να σ ζήσουν τα παιδάκια σου κ με το καλό κ το 3ο.εγώ κορίτσια είμαι 29 κ εχω έναν σχεδόν 6 χρόνων κ έναν 18μηνών...κ τώρα το 3ο..εγώ πητ έχω 25/4 κ πάω φυσιολογικά πρώτα ο Θεός,όπως στους άλλους 2....δυστυχώς από αναγουλες έχω όλη μέρα κ εμετούς πιο πολλού το πρωί κάποιες φορές,μέχρι 4 εχω φτάσει.στους γιους στον 1ο ήταν πιο χαλαρά οι εμετοί,στον 2ο είχα παρά πολλούς εμετούς πρωί απόγευμα,αλλά δεν είχα τις αναγουλες όλη μέρα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας κορίτσια ειμαι νέα στο forum και είμαι στην 10η εβδομάδα. Έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις και δυστυχώς ο γιατρός μου βρήκε σταφυλοκοκο και ξεκίνησα αντιβίωση την προηγούμενη  Δευτέρα.  Μένω στο εξωτερικό και ήταν να γυρίσω την προηγούμενη  Τρίτη αλλά βγαλα λιγο καφε κιτρινο στο σερβιετακι, ο γιατρος ειπε ακινησια να πάρω  utrogestan και παρέμεινα. Πήγα στον γιατρό την Τετάρτη και στον υπέρηχο είδε 5.3χλ αποκόλληση, ευτυχώς το μικρούλι μου ειναι καλά. Προσεχω αρκετα απο τοτε αλλά βλέπω κίτρινα πηχτα υγρα, κυρίως οταν ξυπνήσω και παω στην τουαλέτα μολις σκουπιστω, σήμερα έβγαλα πολλά........ Είναι φυσιολογικό???? Έχετε και εσείς υγρά?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanav είπε:

 Γεια σας κορίτσια ειμαι νέα στο forum και είμαι στην 10η εβδομάδα. Έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις και δυστυχώς ο γιατρός μου βρήκε σταφυλοκοκο και ξεκίνησα αντιβίωση την προηγούμενη  Δευτέρα.  Μένω στο εξωτερικό και ήταν να γυρίσω την προηγούμενη  Τρίτη αλλά βγαλα λιγο καφε κιτρινο στο σερβιετακι, ο γιατρος ειπε ακινησια να πάρω  utrogestan και παρέμεινα. Πήγα στον γιατρό την Τετάρτη και στον υπέρηχο είδε 5.3χλ αποκόλληση, ευτυχώς το μικρούλι μου ειναι καλά. Προσεχω αρκετα απο τοτε αλλά βλέπω κίτρινα πηχτα υγρα, κυρίως οταν ξυπνήσω και παω στην τουαλέτα μολις σκουπιστω, σήμερα έβγαλα πολλά........ Είναι φυσιολογικό???? Έχετε και εσείς υγρά?

Καλημέρα και με το καλό εύχομαι,Ναι τα υγρά άμα δεν μυρίζουν είναι υπολευκα ή υποκιτρινα είναι φυσιολογικό.έχω κ εγώ αρκετά.όλα θα πάνε καλά,ξεκούραση κ θα είσαι καλά!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα και με το καλό εύχομαι,Ναι τα υγρά άμα δεν μυρίζουν είναι υπολευκα ή υποκιτρινα είναι φυσιολογικό.έχω κ εγώ αρκετά.όλα θα πάνε καλά,ξεκούραση κ θα είσαι καλά!

Δεν μυρίζουν καθόλου οπότε οκ! Σε ευχαριστώ πολύ, με το καλο εύχομαι και σε εσενα !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanav είπε:

 Γεια σας κορίτσια ειμαι νέα στο forum και είμαι στην 10η εβδομάδα. Έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις και δυστυχώς ο γιατρός μου βρήκε σταφυλοκοκο και ξεκίνησα αντιβίωση την προηγούμενη  Δευτέρα.  Μένω στο εξωτερικό και ήταν να γυρίσω την προηγούμενη  Τρίτη αλλά βγαλα λιγο καφε κιτρινο στο σερβιετακι, ο γιατρος ειπε ακινησια να πάρω  utrogestan και παρέμεινα. Πήγα στον γιατρό την Τετάρτη και στον υπέρηχο είδε 5.3χλ αποκόλληση, ευτυχώς το μικρούλι μου ειναι καλά. Προσεχω αρκετα απο τοτε αλλά βλέπω κίτρινα πηχτα υγρα, κυρίως οταν ξυπνήσω και παω στην τουαλέτα μολις σκουπιστω, σήμερα έβγαλα πολλά........ Είναι φυσιολογικό???? Έχετε και εσείς υγρά?

γεια σου!

είμαι και εγώ στη 10η εβδομάδα και είχα μια μικρή αποκόλληση στην 6η, ακόμα βγάζω καφέ υγρά και ακόμη παίρνω utrogestan αλλά κατά τα άλλα όλα προχωρούν όπως πρέπει.

Φρόντισε να μην κουράζεσαι πολύ και όλα θα πάνε καλά!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...