Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Εμπειρίες εξωσωματικής στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας


Rinaki88

Recommended Posts

9 minutes ago, Mumbaby said:

Κάναμε βιοψία και περιμένουμε να την πάρουμε για να κλείσουμε ημερομηνία για επιτροπή.εκανε και θεραπεία αλλά η βιοψία ήταν μονοδρομος δυστυχώς.

Δεν πειράζει έχει προοδευσει η επιστήμη και όλα λύνονται. Μην ξεχνάς ότι αν γονιμοποιηθούν τα ωαρια μετά ειναι στον οργανισμό σου πως θα τα δεχθεί. Καλή επιτυχία σε όλα καλή μου. Όλα να πάνε καλά. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Rinaki88 είπε:

Δεν πειράζει έχει προοδευσει η επιστήμη και όλα λύνονται. Μην ξεχνάς ότι αν γονιμοποιηθούν τα ωαρια μετά ειναι στον οργανισμό σου πως θα τα δεχθεί. Καλή επιτυχία σε όλα καλή μου. Όλα να πάνε καλά. 

Σε ευχαριστώ πολύ για ολα.ειμαι πολύ αισιόδοξη προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mumbaby said:

Σε ευχαριστώ πολύ για ολα.ειμαι πολύ αισιόδοξη προς το παρόν.

Καλά κάνεις. Όλα θα πάνε σούπερ είμαι σίγουρη. Ο,τι άλλο σκεφτείς και θέλεις να ρωτήσεις μη διατάσεις. 

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , mama16 είπε:

@Rinaki88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κ που τα καταφέρατε με την πρώτη, εύχομαι κ σε σένα @Mumbaby να συμβεί το ίδιο!!

Ευχαριστώ πολυυυυ ευχομαι το Rinaki και το μωράκι της να μας στείλει τη θετική της ενέργεια.φιλακια πολλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, mama16 said:

@Rinaki88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κ που τα καταφέρατε με την πρώτη, εύχομαι κ σε σένα @Mumbaby να συμβεί το ίδιο!!

Σ ευχαριστω καλή μου. Να είσαι πάντα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Rinaki 88 καλησπέρα, θα ήθελα κ εγώ λεπτομέρειες για την εξωσωματικη με τον κύριο νταφοπουλο στο πανεπιστήμιακο Λάρισας, διότι μένω κ σε νησί χρειάζομαι πληροφορήση. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα,νέα στην παρέα σας....  Είμαι παγωμένη,ποιά μπορεί να με βοηθήσει για εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο οπως της Λαρισσας....χρειάζομαι πληροφοριες! 

Συγγνώμη....πελαγωμενη ηθελα να πω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα Κεφ. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,νέα στην παρέα σας....  Είμαι παγωμένη,ποιά μπορεί να με βοηθήσει για εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο οπως της Λαρισσας....χρειάζομαι πληροφοριες! 

Συγγνώμη....πελαγωμενη ηθελα να πω!

Καλή αρχή εύχομαι κ σύντομα να πετύχετε!!Θα σε βοηθήσουν πιστεύω κορίτσια που έχουν κάνει ήδη εκεί!!Θα πάρεις να κλείσεις ραντεβού(το τηλ λογικά θα το βρείς στο ιντερνετ) ένα ραντεβού γνωριμίας με τον γιατρό όπου θα σε κατατοπίσει ο ίδιος!!Πολύ καλός στην Λάρισα είναι ο κ.Νταφόπουλος!!Αν δν κάνω λάθος μπορείς να το ρωτήσεις η επίσκεψη χρεώνεται στα 70ε στα απογευματινά ραντεβού!!Τα πρωινά μπορεί δωρεάν αλλά ίσως θα έχει περιμένεις αρκετή ώρα!!Αν πάρεις τηλ θα σου απαντήσουν σε αυτά!!Η εξωσωματική είναι δωρεάν στο Παν/κο!!Οπως κ τα φάρμακα αφού περάσεις επιτροπή!!Θέλει να έχει κάποιες εξετάσεις δικές σου κ του συζυγου αλλά θα σε βοηθήσει κ εκεί το προσωπικό του γιατρού!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλή αρχή εύχομαι κ σύντομα να πετύχετε!!Θα σε βοηθήσουν πιστεύω κορίτσια που έχουν κάνει ήδη εκεί!!Θα πάρεις να κλείσεις ραντεβού(το τηλ λογικά θα το βρείς στο ιντερνετ) ένα ραντεβού γνωριμίας με τον γιατρό όπου θα σε κατατοπίσει ο ίδιος!!Πολύ καλός στην Λάρισα είναι ο κ.Νταφόπουλος!!Αν δν κάνω λάθος μπορείς να το ρωτήσεις η επίσκεψη χρεώνεται στα 70ε στα απογευματινά ραντεβού!!Τα πρωινά μπορεί δωρεάν αλλά ίσως θα έχει περιμένεις αρκετή ώρα!!Αν πάρεις τηλ θα σου απαντήσουν σε αυτά!!Η εξωσωματική είναι δωρεάν στο Παν/κο!!Οπως κ τα φάρμακα αφού περάσεις επιτροπή!!Θέλει να έχει κάποιες εξετάσεις δικές σου κ του συζυγου αλλά θα σε βοηθήσει κ εκεί το προσωπικό του γιατρού!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Θα παρω τηλ.Ελπιζω να μου απαντησουν οποια κορίτσια έχουν εμπειρία εκεί !!!καλη συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα! Θα ήθελα κι εγώ μία βοήθεια μιας κι εμείς αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε τον " Γολγοθα" της εξωσωματικης. Θέλουμε να κάνουμε μια πρώτη επαφή με τον κύριο Νταφοπουλο στο ΓΠΝΛ και σκοπεύω να πάρω να κλείσω ραντεβού άμεσα. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι διάφορα που ακούω για την Επιτροπή του ΙΚΑ και τον χρόνο που χρειάζεται ανάμεσα στα σπερμοδιαγραμματα. Άκουσα κάτι για 3 μήνες διαφορά το πρώτο με το δεύτερο. Οπότε μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω από κει μιας κι εκεί είναι κ το δικό μας πρόβλημα; μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ Ποια διαδικασια να ακολουθήσω ώστε να μη καθυστερήσω πολυ; θα εκτιμούσα όποια βοήθεια γτ πραγματικά κάθε αρχή και δύσκολη...

 

Just now, Melisa είπε:

Καλησπέρα! Θα ήθελα κι εγώ μία βοήθεια μιας κι εμείς αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε τον " Γολγοθα" της εξωσωματικης. Θέλουμε να κάνουμε μια πρώτη επαφή με τον κύριο Νταφοπουλο στο ΓΠΝΛ και σκοπεύω να πάρω να κλείσω ραντεβού άμεσα. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι διάφορα που ακούω για την Επιτροπή του ΙΚΑ και τον χρόνο που χρειάζεται ανάμεσα στα σπερμοδιαγραμματα. Άκουσα κάτι για 3 μήνες διαφορά το πρώτο με το δεύτερο. Οπότε μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω από κει μιας κι εκεί είναι κ το δικό μας πρόβλημα; μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ Ποια διαδικασια να ακολουθήσω ώστε να μη καθυστερήσω πολυ; θα εκτιμούσα όποια βοήθεια γτ πραγματικά κάθε αρχή και δύσκολη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, θα μπορούσε κάποια κοπέλα που έκανε εξωσωματική στο πανεπιστημιακό της Λάρισας να μου περιγράψει τη διαδικασία της ωοληψίας? Ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι δεν κάνουν μέθη! Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!!! 

Κ γω ξεκινάω αυτόν τον αγώνα στο πανεπιστημιακο, είμαι 41 όμως κ πολύ φοβάμαι ότι θα έχω μεγάλο αγώνα μπροστά μου,!!!!! 

Είναι κάποια κοντά στην ηλικία μου για να μου πει την εμπειρία της, πραγματικά το έχω ανάγκη!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Εγω εκανα 6 αποτυχημενες προσπαθειες στο Πανεπιστημιακο της ΛαρισαςΟι δικες μου εξετάσεις ηταν ολες πολυ καλες..κ ο συζυγος μου ειχε προβλημα με τον αριθμο των σπερματοζωαριων.καναμε και κατάτμηση  DNA και ηταν 30%.Παντως απο οτι θυμαμαι απο την τελευταια μου φορα ειχε ερθει μια καινουργια εμβρυολογος πολυ καλη..Οσο για τον γιατρο δεν ξερω τελικα αν ο Νταφ. ασχολειται οσο πρεπει.Προτεινετε καποιον αλλον για εξωσωματικη στο νοσοκομειο;;

On 26/8/2019 at 9:09 ΜΜ, Luna 79 είπε:

Καλησπέρα, θα μπορούσε κάποια κοπέλα που έκανε εξωσωματική στο πανεπιστημιακό της Λάρισας να μου περιγράψει τη διαδικασία της ωοληψίας? Ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι δεν κάνουν μέθη! Ισχύει?

Οσον αφορα την διαδικασια της ωοληψιας κοριτσι μου κανουν ελαφρια μεθη. Δεν ειναι εντελως ανωδυνο αλλα ειναι υποφερτο..Σου το λεω εγω μετα απο 5 ωοληψιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...