Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Εμπειρίες εξωσωματικής στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας


Rinaki88

Recommended Posts

On 4/9/2019 at 1:14 ΠΜ, 7077maria είπε:

Καλησπέρα!!!!! 

Κ γω ξεκινάω αυτόν τον αγώνα στο πανεπιστημιακο, είμαι 41 όμως κ πολύ φοβάμαι ότι θα έχω μεγάλο αγώνα μπροστά μου,!!!!! 

Είναι κάποια κοντά στην ηλικία μου για να μου πει την εμπειρία της, πραγματικά το έχω ανάγκη!!!!!! 

Κι εγώ στην ίδια ηλικία βρίσκομαι και λόγω συνθηκών δεν έχω καν ξεκινήσει τη προσπάθεια. Από αρχές Νοέμβρη θα επισκεφτώ το νοσοκομείο για να κάνω το πρώτο βήμα. Θα εκτιμούσα μια όποια βοήθεια γιατί η ηλικία μας είναι όντως δύσκολη έως απαγορευτική. Καλημέρα και εύχομαι όλα να σας πάνε καλά!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/9/2019 at 7:43 ΜΜ, Tweety1325 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Εγω εκανα 6 αποτυχημενες προσπαθειες στο Πανεπιστημιακο της ΛαρισαςΟι δικες μου εξετάσεις ηταν ολες πολυ καλες..κ ο συζυγος μου ειχε προβλημα με τον αριθμο των σπερματοζωαριων.καναμε και κατάτμηση  DNA και ηταν 30%.Παντως απο οτι θυμαμαι απο την τελευταια μου φορα ειχε ερθει μια καινουργια εμβρυολογος πολυ καλη..Οσο για τον γιατρο δεν ξερω τελικα αν ο Νταφ. ασχολειται οσο πρεπει.Προτεινετε καποιον αλλον για εξωσωματικη στο νοσοκομειο;;

Οσον αφορα την διαδικασια της ωοληψιας κοριτσι μου κανουν ελαφρια μεθη. Δεν ειναι εντελως ανωδυνο αλλα ειναι υποφερτο..Σου το λεω εγω μετα απο 5 ωοληψιες.

Καλησπέρα. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με τη διαδικασία πρώτης επαφής με το ΓΠΝΛ; Θέλω να δοκιμάσω εκεί για εξωσωματική για πρώτη φορά και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Κάθε πληροροφορια θα την εκτιμουσα..

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2019 at 8:30 ΠΜ, Melisa είπε:

Κι εγώ στην ίδια ηλικία βρίσκομαι και λόγω συνθηκών δεν έχω καν ξεκινήσει τη προσπάθεια. Από αρχές Νοέμβρη θα επισκεφτώ το νοσοκομείο για να κάνω το πρώτο βήμα. Θα εκτιμούσα μια όποια βοήθεια γιατί η ηλικία μας είναι όντως δύσκολη έως απαγορευτική. Καλημέρα και εύχομαι όλα να σας πάνε καλά!!

 

Καλημέρα! Έκανες κάτι, 

Εγώ κοίταζω την περίπτωση φυσικού κύκλου στο πανεπιστημιακο! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 13/10/2019 at 8:30 ΠΜ, Melisa είπε:

Κι εγώ στην ίδια ηλικία βρίσκομαι και λόγω συνθηκών δεν έχω καν ξεκινήσει τη προσπάθεια. Από αρχές Νοέμβρη θα επισκεφτώ το νοσοκομείο για να κάνω το πρώτο βήμα. Θα εκτιμούσα μια όποια βοήθεια γιατί η ηλικία μας είναι όντως δύσκολη έως απαγορευτική. Καλημέρα και εύχομαι όλα να σας πάνε καλά!!

 

Καλησπέρα, έχεις κάνει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 15/10/2019 at 7:35 ΜΜ, Melisa είπε:

Καλησπέρα. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με τη διαδικασία πρώτης επαφής με το ΓΠΝΛ; Θέλω να δοκιμάσω εκεί για εξωσωματική για πρώτη φορά και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Κάθε πληροροφορια θα την εκτιμουσα..

 

Ειχα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ..τελικα ξεκινησες στο Πανεπιστημιακο κοριτσι μου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 31/1/2020 at 9:31 ΜΜ, Tweety1325 είπε:

Ειχα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ..τελικα ξεκινησες στο Πανεπιστημιακο κοριτσι μου;;;

Δυστυχώς σοβαρά οικογενειακά προβλήματα με έχουν αφήσει πίσω. Καμία κίνηση δεν έχω κάνει. Θέλω όμως από μέσα Μαρτίου να επισκεφτώ τον κύριο Νταφοπουλο. Άκουσα καλά λόγια όμως όποια γνώμη συμβουλή η βοήθεια θα την εκτιμούσα. Σας ευχαριστω

On 10/11/2019 at 12:04 ΠΜ, 7077maria είπε:

Καλησπέρα, έχεις κάνει κάτι; 

Δυστυχώς δεν επισκέφτηκα το φόρουμ λόγω προβλημάτων και σας απαντώ αργά. Δεν έχω κάνει κάτι. Θέλω να δω τον κο Νταφοπουλο για τον οποίο ακούω πολύ καλά λόγια. Δε ξέρω..  αν έχετε κάποιες πληροφοριες που μπορεί να με βοηθήσουν θα το εκτιμούσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 είπε:

Καλη αρχη κοριτσι μου σε οτι κ αν κανεις..εγω δεν εμεινα τοσο ικανοποιημενη αλλα θεωρω ειναι και θεμα εργαστηριου.

Έχεις να μου προτείνεις κάτι καλυτερο; Γιατί κι εγώ πηγαινω στα τυφλά. Ευχαριστημένη δεν έμεινες από τον γιατρό ή από το νοσοκομείο γενικα;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω και γω για το πανεπιστημιακο στην Λάρισα σκέφτομαι να κάνω εκεί εξωσωματική με τον Νταφοπουλο. Εχω κανει ήδη 2 σπερματεγχυσεις αποτυχημένες με τον ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αλεξουσακι είπε:

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω και γω για το πανεπιστημιακο στην Λάρισα σκέφτομαι να κάνω εκεί εξωσωματική με τον Νταφοπουλο. Εχω κανει ήδη 2 σπερματεγχυσεις αποτυχημένες με τον ίδιο. 

Εγώ έχω κάνει 2 αποτυχημένες με τον ίδιο εκεί και μια στο Ιασώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/9/2020 at 8:08 ΠΜ, Καλλια35 είπε:

Εγώ έχω κάνει 2 αποτυχημένες με τον ίδιο εκεί και μια στο Ιασώ.

Εξωσωματικες ή σπερματεγχυσεις? Με τον συγκεκριμένο έμεινες ευχαριστημενη? Εγώ τον επέλεξα γιατί διάβασα στο ίντερνετ ότι ήταν πολυ καλός και εξειδικευμένος. Σου ζήτησε καθόλου χρηματα όταν τις κάνατε στο νοσοκομείο? Γενικότερα στο νοσοκομείο πληρωσες κάτι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξουσακι είπε:

Εξωσωματικες ή σπερματεγχυσεις? Με τον συγκεκριμένο έμεινες ευχαριστημενη? Εγώ τον επέλεξα γιατί διάβασα στο ίντερνετ ότι ήταν πολυ καλός και εξειδικευμένος. Σου ζήτησε καθόλου χρηματα όταν τις κάνατε στο νοσοκομείο? Γενικότερα στο νοσοκομείο πληρωσες κάτι? 

Έχω κάνει μαζί του δύο στο νοσοκομείο και μία ιδιωτικά.

και εγώ έτσι τον διάλεξα λόγω πολύ καλών κριτικών να φανταστείς έρχονται από όλα τα σημεία της Ελλάδος.στο νοσοκομείο δεν μου ζήτησε τίποτα ούτε ο γιατρός ούτε το ίδιο το νοσοκομείο.

Κοίτα για να είναι καθηγητήςστο πανεπιστήμιο λογικά είναι καλός και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν. Είναι βέβαια λίγο κλειστός δεν είναι πολύ ομιλητικός.

Just now, Καλλια35 είπε:

Έχω κάνει μαζί του δύο στο νοσοκομείο και μία ιδιωτικά.

και εγώ έτσι τον διάλεξα λόγω πολύ καλών κριτικών να φανταστείς έρχονται από όλα τα σημεία της Ελλάδος.στο νοσοκομείο δεν μου ζήτησε τίποτα ούτε ο γιατρός ούτε το ίδιο το νοσοκομείο.

Κοίτα για να είναι καθηγητήςστο πανεπιστήμιο λογικά είναι καλός και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν. Είναι βέβαια λίγο κλειστός δεν είναι πολύ ομιλητικός.

Εξωσωματικες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Έχω κάνει μαζί του δύο στο νοσοκομείο και μία ιδιωτικά.

και εγώ έτσι τον διάλεξα λόγω πολύ καλών κριτικών να φανταστείς έρχονται από όλα τα σημεία της Ελλάδος.στο νοσοκομείο δεν μου ζήτησε τίποτα ούτε ο γιατρός ούτε το ίδιο το νοσοκομείο.

Κοίτα για να είναι καθηγητήςστο πανεπιστήμιο λογικά είναι καλός και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν. Είναι βέβαια λίγο κλειστός δεν είναι πολύ ομιλητικός.

Εξωσωματικες.

Εσας ποιο είναι το θέμα και δεν μπορείτε να συλλάβετε? Εμείς είχαμε ολιγοασθενοασπερμεια έγινε επέμβαση και έφτιαξε κατά πολυ το σπέρμα αφου μετά μας ειπαν οτι και φυσιολογικά μπορουμε να συλλάβουμε. Καλά και μετά από κάθε αποτυχία δεν σου έλεγε τίποτα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξουσακι είπε:

Εσας ποιο είναι το θέμα και δεν μπορείτε να συλλάβετε? Εμείς είχαμε ολιγοασθενοασπερμεια έγινε επέμβαση και έφτιαξε κατά πολυ το σπέρμα αφου μετά μας ειπαν οτι και φυσιολογικά μπορουμε να συλλάβουμε. Καλά και μετά από κάθε αποτυχία δεν σου έλεγε τίποτα? 

Δεν έχω σάλπιγγες γι'αυτό και οι εξωσωματικες. Ο λόγος αποτυχιών άγνωστος.Γιαυτο τώρα θα δω τι θα μου πει και πως θα προχωρήσουμε.Ειμαι σε δίλημμα αν θα προχωρήσω στο νοσοκομείο η ιδιωτικά.Φαρμακα επιτροπής έχω για μια ακόμη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Δεν έχω σάλπιγγες γι'αυτό και οι εξωσωματικες. Ο λόγος αποτυχιών άγνωστος.Γιαυτο τώρα θα δω τι θα μου πει και πως θα προχωρήσουμε.Ειμαι σε δίλημμα αν θα προχωρήσω στο νοσοκομείο η ιδιωτικά.Φαρμακα επιτροπής έχω για μια ακόμη φορά.

Εγώ θα σου έλεγα αφου μπορείς να κάνεις άλλη μια προσπαθεια χωρίς να πληρωσεις να το κάνεις. Είναι πολλα τα χρήματα και καλο θα είναι να είσαι απόλυτα σίγουρη όσο μπορείς τουλάχιστον για την έκβαση και που θα τα διαθέσεις. Σκέφτεσαι να συνεχίσεις με τον ίδιο γιατρό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...