Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Επιπωματικος πλακουντας ΣΟΣ


Μάντη

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , sun38 είπε:

Από 250-300 την ημέρα. Ανάλογα βέβαια κ τις εξετάσεις τους υπερήχους κ τα φάρμακα που σου χορηγούν. Δηλ αν μείνω 10 μέρες  μέσα λόγω αιμορραγιασ φτάνουμε στα 3000. Αυτό αφορά περίπτωση νοσηλειασ λόγω αιμορραγίας που ρώτησα. Η καισαρική είναι άλλη τιμή. Η μονάδα νεογνών άλλη τιμή .Εσυ έχεις  μιλήσει με το ΡΕΑ; Τι τιμές παίζουν;

Μονο για τιμες τοκετου ξερω... πολλα λεφτα ρε.... καλυτερα να βρεις και ενα δημοσια αχρείαστο να ειναι βεβαια και πας μονο για τη γεννα Ιασώ... οσο εισαι μεσα αν χρειαστεί θερμοκοιτιδα πληρώνεις εξτρα?


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Μάντη είπε:

Μονο για τιμες τοκετου ξερω... πολλα λεφτα ρε.... καλυτερα να βρεις και ενα δημοσια αχρείαστο να ειναι βεβαια και πας μονο για τη γεννα Ιασώ... οσο εισαι μεσα αν χρειαστεί θερμοκοιτιδα πληρώνεις εξτρα?

Αυτό πως να το κάνω; Να πάω στο δημόσιο σε περίπτωση ανάγκης; Αφού σε όλα πρέπει να έχεις τον γιατρό σου!!! Για την θερμοκοιτίδα δεν ρώτησα αλήθεια. Μόνο για τη μονάδα νεογνών.. αλλά φαντάζομαι κ αυτό έξτρα θα είναι. Αφού μου είπαν ότι κανείς το πληρώνεις έξτρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , sun38 είπε:

Αυτό πως να το κάνω; Να πάω στο δημόσιο σε περίπτωση ανάγκης; Αφού σε όλα πρέπει να έχεις τον γιατρό σου!!! Για την θερμοκοιτίδα δεν ρώτησα αλήθεια. Μόνο για τη μονάδα νεογνών.. αλλά φαντάζομαι κ αυτό έξτρα θα είναι. Αφού μου είπαν ότι κανείς το πληρώνεις έξτρα!

Η μοναδα νεογνών ποσο ειναι;;; θα βρεις ενα γιατρο σε δημοσιο και θα πηγαίνεις δεν χρειάζεται να του πεις οτι θα γεννήσεις αλλου... η πες του την αληθεια οτι λογο εξωσωματικής δεν μπορεις να αλλαξεις γιατρο στη γεννα και οτι θες να εχεις και ενα γιατρο στο δημοσιο αν χρειαστείς νοσηλεία... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη για τη σφήνα, απλά παρακολουθούσα τη συνομιλία σας... Στα ιδιωτικά, η θερμοκοιτίδα εννοείται πως είναι έξτρα, όπως και η μονάδα φυσικά, είτε για μαμά είτε για μωρό...

@sun38 γιατί δεν κάθεσαι να μιλήσεις όμορφα και ωραία με το γιατρό σου και να του εξηγήσεις το θέμα με το οικονομικό? Είμαι σίγουρη πως θα καταλάβει και σίγουρα θα ξέρει κάποιον να σε παραπέμψει στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ή το ΕΛΕΝΑΣ!!! Όλοι έχουν κάπου να "ακουμπήσουν" σε περίπτωση ανάγκης!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη για τη σφήνα, απλά παρακολουθούσα τη συνομιλία σας... Στα ιδιωτικά, η θερμοκοιτίδα εννοείται πως είναι έξτρα, όπως και η μονάδα φυσικά, είτε για μαμά είτε για μωρό...

@sun38 γιατί δεν κάθεσαι να μιλήσεις όμορφα και ωραία με το γιατρό σου και να του εξηγήσεις το θέμα με το οικονομικό? Είμαι σίγουρη πως θα καταλάβει και σίγουρα θα ξέρει κάποιον να σε παραπέμψει στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ή το ΕΛΕΝΑΣ!!! Όλοι έχουν κάπου να "ακουμπήσουν" σε περίπτωση ανάγκης!!!

Πραγματικα δεν ηξερα οτι ειναι εξτρα... ας ελπιζουμε οτι ολα θα πανε καλα και δεν θα τη χρειαστούμε... ξερεις καθολου κοστος;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Μάντη είπε:

Πραγματικα δεν ηξερα οτι ειναι εξτρα... ας ελπιζουμε οτι ολα θα πανε καλα και δεν θα τη χρειαστούμε... ξερεις καθολου κοστος;

Όχι κοριτσι μου... Αλλα γνωστή μου που γεννησε σ ιδιωτικο πρόσφατα και μπήκε το μωρο θερμοκοιτιδα για μια μερα επειδη ηταν και καλα προωρο (35&6) παρα τα 3 κιλα του, πληρωσε επιπλέον χρήματα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Όχι κοριτσι μου... Αλλα γνωστή μου που γεννησε σ ιδιωτικο πρόσφατα και μπήκε το μωρο θερμοκοιτιδα για μια μερα επειδη ηταν και καλα προωρο (35&6) παρα τα 3 κιλα του, πληρωσε επιπλέον χρήματα 

Ελπιζω πως δεν θα ειναι τρελό ποσο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Αυτό πως να το κάνω; Να πάω στο δημόσιο σε περίπτωση ανάγκης; Αφού σε όλα πρέπει να έχεις τον γιατρό σου!!! Για την θερμοκοιτίδα δεν ρώτησα αλήθεια. Μόνο για τη μονάδα νεογνών.. αλλά φαντάζομαι κ αυτό έξτρα θα είναι. Αφού μου είπαν ότι κανείς το πληρώνεις έξτρα!

κοριτσια το κοστος απλα για να μπει το μωρο στην λαμπα για ικτερο ειναι 150 στο γενεσις θεσ/νικη κ 200στο λητω.οποτε για θερμοκοιτιδα θα υπολογιζα 200-300/την ημερα

νομιζω αν χρειαστει κανεις μετα χαρτια στο ικα κ παιρνεις τουλ καποιο ποσοστο

αλλα εχω γεννησει σε δημοσιο οποτε δ εχω προσωπικη εμπειρια

οσο για το δημοσιο,ιδανικο θα ηταν να σου προτεινουν καποιον γιατρο.μπορει ισως κ ο γιατρος σου.ομως εισαι νωρις ακομη στις εβδ,εχεις μελλον μπροστα σου,οποτε σε παιρνει να παρεις τηλ στο τμημα κυησεων υψηλου κινδυνου κ να κλεισεις ενα ραντεβου.με οποιον σου κανει κλικ απλα σαν ονομα,η δεις στο ιντερνετ η σου κλεισουν εκεινοι

φυσικα αν καποια στιγμη ειχες κτ που σε ανησυχει,το απευχομαι,μπορεις να πας στα επειγοντα.οποιαδηποτε εγκυος κ αν παει σε οποιαδηποτε εβδομαδα με αιμα για παραδειγμα θα την δουνε.αλλα εχωντας τετοιο ιστορικο σιγουρα θα εκλεινα ραντεβου απλα κ μονο να ανοιξω καρτελα σε ενα δημοσιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Με τογιατρο τον ιδιώτη έχω μιλήσει για το κόστος αλλά δεν μου πρότεινε κάτι άλλο ή κάποιον άλλον στο δημόσιο.

Εγω τώρα ψάχνω γιατρό στο δημόσιο που όπως λέτε να έχει εμπειρία σε κυήσεις υψηλού κινδύνου στην Αθήνα. Εάν καμμία σας έχει κάποιον υπόψην να μου προτείνει ας μου στείλει το όνομα του κ το νοσοκομείο που είναι, ή αν έχει κ ιδιωτικό ιατρείο, με προσωπικό μήνυμα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστεις τιποτα απο ολα αυτα. Δεν εχω εμπειρια απο επιπωματικο πλακουντα αλλα μπορω να σου πω τι ισχυε στο ΙΑΣΩ το 2012 που γεννησα εγω τα τριδυμακια μου που χρειαστηκε να μεινουν 2-2,5 μηνες στη ΜΕΝΝ κ εγω 4 μερες διασωληνωμενη στην εντατικη. Κι εγω ειχα εγκυμοσυνη κ ιστορικο υψηλου κινδυνου. Καταρχην, αν δε θες διακομιδη του νεογνου σε ΜΕΝΝ δημοσιου νοσοκομειου, πρεπει να προσκομισετε μετα τον τοκετο ενα εγγραφο απο το ΕΚΑΒ που να πιστοποιει την επιθυμια σας το νεογνο να μεινει στη ΜΕΝΝ του ΙΑΣΩ. Εγω τοτε ημουν ασφαλισμενη στο ΙΚΑ-ΕΟΠΠΥ κ δεν πληρωσα τιποτα για τη νοσηλεια των παιδιων στη ΜΕΝΝ. Αναλαμβανε το νοσοκομειο να τα εισπραξει απο τον ασφαλιστικο φορεα. Δεν ισχυει βεβαια το ιδιο αν χρειαστει το μωρο χειρουργειο. Εμεις τα πληρωσαμε τα χειρουργεια τους. Οταν βγηκαν απο το ΙΑΣΩ τα υπολοιπα χειρουργεια τους εγιναν στο ΠΑΙΔΩΝ δωρεαν.

Δεν ξερω τι ταμειο εχεις αλλα δε χανεις τιποτα να μιλησεις μαζι τους για να σου πουν πιο συγκεκριμενα.

Σου ευχομαι ολοψυχα να μη χρειαστεις τιποτα απο αυτα και να εχεις εναν ανωδυνο τοκετο με ενα υγιες μωρακι κ μια υγιη μαμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Mamaofthree είπε:

Καλημερα. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστεις τιποτα απο ολα αυτα. Δεν εχω εμπειρια απο επιπωματικο πλακουντα αλλα μπορω να σου πω τι ισχυε στο ΙΑΣΩ το 2012 που γεννησα εγω τα τριδυμακια μου που χρειαστηκε να μεινουν 2-2,5 μηνες στη ΜΕΝΝ κ εγω 4 μερες διασωληνωμενη στην εντατικη. Κι εγω ειχα εγκυμοσυνη κ ιστορικο υψηλου κινδυνου. Καταρχην, αν δε θες διακομιδη του νεογνου σε ΜΕΝΝ δημοσιου νοσοκομειου, πρεπει να προσκομισετε μετα τον τοκετο ενα εγγραφο απο το ΕΚΑΒ που να πιστοποιει την επιθυμια σας το νεογνο να μεινει στη ΜΕΝΝ του ΙΑΣΩ. Εγω τοτε ημουν ασφαλισμενη στο ΙΚΑ-ΕΟΠΠΥ κ δεν πληρωσα τιποτα για τη νοσηλεια των παιδιων στη ΜΕΝΝ. Αναλαμβανε το νοσοκομειο να τα εισπραξει απο τον ασφαλιστικο φορεα. Δεν ισχυει βεβαια το ιδιο αν χρειαστει το μωρο χειρουργειο. Εμεις τα πληρωσαμε τα χειρουργεια τους. Οταν βγηκαν απο το ΙΑΣΩ τα υπολοιπα χειρουργεια τους εγιναν στο ΠΑΙΔΩΝ δωρεαν.

Δεν ξερω τι ταμειο εχεις αλλα δε χανεις τιποτα να μιλησεις μαζι τους για να σου πουν πιο συγκεκριμενα.

Σου ευχομαι ολοψυχα να μη χρειαστεις τιποτα απο αυτα και να εχεις εναν ανωδυνο τοκετο με ενα υγιες μωρακι κ μια υγιη μαμα

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Για τη μονάδα νεογνών έμαθα κ εγώ ότι το κόστος είναι μικρό. Μου είπαν την ημέρα ποσά είναι. 

Εσυ τι πρόβλημα είχες αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, κ έμεινες στην εντατική διασωληνωμένη;  Για την εντατική για εσένα ποσό ήταν το κόστος εάν θυμάσαι;

Να χαίρεσαι τα μωράκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 14/9/2018 at 2:05 ΜΜ, vikib είπε:

@vasdeli για πες κ εσυ στα κοριτσια

αν θυμαμαι καλα ηταν στο αλεξανδρας για νοσηλεια κ καισαρικη,κ δ ηταν η πρωτη καισαρικη

sun ευχομαι να πανε ολα καλα κ για σενα κ για το μωρακι σου!με το καλο να το παρεις αγκαλια τον δεκεμβρη!

κ μαλιστα εχουν τμηματα με κυησεις υψηλου κινδυνου κ στο αλεξανδρας κ στο ελενα,οποτε σιγουρα εχουν εμπειρια απο τετοια περιστατικα

Γεια σας κορίτσια!

Μάντη ελπίζω να τα κατάφερες!!!! Αν θες γράψε μας νέα! Γέννησες; Όλα καλά;

 

Λοιπόν είναι περίεργο πως ενώ είμαι ανενεργή στο φόρουμ εδώ και καιρό σήμερα θέλησα να συνδεθώ...

Βέβαια έχει περάσει ένας μήνας αλλά ελπίζω να πρόλαβα την Sun.  Πόσων εβδομάδων είσαι, κορίτσι μου τώρα; σου έστειλα πμ.

Να ξέρεις ότι το πρώτο μαξιλαράκι είναι η 29 εβδομάδα...το έμρυο θεωρείται βιώσιμο στη θερμοκοιτίδα από αυτή τη βδομάδα και μετά....

  • Μου αρέσει 1

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα... Είμαι καινούρια στην παρέα σας... Έγκυος σε 4 εγκυμοσύνη με επιπωματικό θα γεννήσω στο Αλέξανδρα. Αν θέλει η κοπέλα μπορώ να της στείλω το όνομα του γιατρού... Είμαι 23 εβδομάδες κ 3 ημέρες κ έμαθα κ εγώ πριν μια εβδομάδα για αυτό το πρόβλημα... Ο γιατρός μου μου είπε ξεκούραση... Όχι βαρύ όχι επαφές.δεν έχω καμία αιμορραγία μέχρι τώρα ο γιατρός δείχνει σχεδόν σίγουρος ότι θα υπάρξει.. Στην καλύτερη περίπτωση μου είπε θα γεννήσεις 35 εβδομάδα αφού νοσηλευτώ λίγο καιρό πριν... Ααααν φτάσουμε μέχρι τις 35.... 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 2:31 ΜΜ, Ludaki είπε:

Καλησπέρα... Είμαι καινούρια στην παρέα σας... Έγκυος σε 4 εγκυμοσύνη με επιπωματικό θα γεννήσω στο Αλέξανδρα. Αν θέλει η κοπέλα μπορώ να της στείλω το όνομα του γιατρού... Είμαι 23 εβδομάδες κ 3 ημέρες κ έμαθα κ εγώ πριν μια εβδομάδα για αυτό το πρόβλημα... Ο γιατρός μου μου είπε ξεκούραση... Όχι βαρύ όχι επαφές.δεν έχω καμία αιμορραγία μέχρι τώρα ο γιατρός δείχνει σχεδόν σίγουρος ότι θα υπάρξει.. Στην καλύτερη περίπτωση μου είπε θα γεννήσεις 35 εβδομάδα αφού νοσηλευτώ λίγο καιρό πριν... Ααααν φτάσουμε μέχρι τις 35.... 

Καλησπέρα. Τώρα είδα το μήνυμα σου! Κ εγώ είμαι με επιπωματικο κ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας. Εαν θελεις μπορείς να μου στείλεις σε ποιον γιατρό είσαι; Επίσης σου είπε σε ποια εβδομάδα πρέπει να γίνουν οι ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες του μωρού; Σου εύχομαι με το καλό!!! Θα τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...