Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση να σωθεί το μωρο...Δεν είναι τέτοια περίπτωση και είναι απόλυτα σίγουρος...Εγώ πει στην μητέρα της ότι τώρα είμαστε οικογένεια...το παιδί μου είναι εγγονή της...Και θέλω να συνυπάρχουμε όλοι.. Όπως της έχω πει ότι μπορώ εγώ να αναλάβω την καθημερινότητα αυτού του μωρού...με όλη μου την καρδιά και η πόρτα μου θα είναι ανοιχτή για άλλους...Αλλά μου απάντησε μην προτείνεις κάτι τέτοιο στην κοπέλα μου για το 6α θυμώσει...Εγώ νομίζω ότι νοιώθει μίσος για εμένα για όλο αυτό που της συμβαίνει που με εκδηκειτε με το μωρο...Αυτό νομίζω ότι κάνει τώρα...Αυτό δεν θέλω να συμβεί στο μέλλον...για μένα είμαστε οικογένεια.. χωρισμένη οικογένεια.. Αλλά δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να μας χωρίζει...εννοώ δεν είχαμε προβλήματα απιστίας,δεν είχαμε χωριστεί ποτέ,δεν είχαμε χτυπηθεί ποτέ...Δεν είχαμε ακραία σχέση...καταλαβαονεται;;;Όλα άλλαξαν σε μια μέρα...

Ξέρεις ποιος γυναικολόγος την παρακολουθεί?Όσο να ναι σα γιατρός αν υπάρχει θέμα κατάθλιψης θα το χει καταλάβει.να του μιλήσεις εμπιστεύτηκα μήπως έχει δει κάτι έχει καταλάβει κάτι.στη τελική είσαι ο πατέρας αυτού του μωρού.παντως τώρα σιγά σιγά θα καν ει κοιλιά και σε λίγο θα νιώσει τις πρώτες κλωτσιές.ισως αυτό την ταρακουνήσει λίγο και να αλλάξουν τα πράγματα.

Πάντως να  τονισεις οτι είτε θέλει είτε όχι στη ζωή του μωρού θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, loyloy είπε:

Ξέρεις ποιος γυναικολόγος την παρακολουθεί?Όσο να ναι σα γιατρός αν υπάρχει θέμα κατάθλιψης θα το χει καταλάβει.να του μιλήσεις εμπιστεύτηκα μήπως έχει δει κάτι έχει καταλάβει κάτι.στη τελική είσαι ο πατέρας αυτού του μωρού.παντως τώρα σιγά σιγά θα καν ει κοιλιά και σε λίγο θα νιώσει τις πρώτες κλωτσιές.ισως αυτό την ταρακουνήσει λίγο και να αλλάξουν τα πράγματα.

Πάντως να  τονισεις οτι είτε θέλει είτε όχι στη ζωή του μωρού θα είσαι.

Αυτό με συμβουλεύει και η μητέρα της...Μήπως όταν αρχίσει να το νοιώθει να αλλάξει τα συναισθήματα της για αυτό το μωρό..Και ότι πρέπει να κάνω και άλλο υπομονή..   Αλλά εγώ δεν είμαι πλέον αισιόδοξος για αυτή την εξέλιξη.. Δεν ξέρω τι να κάνω...Μήπως θα πρέπει να την κουβέντιασω με το ζόρι.. Και ας μην θελει;;;Μήπως Έτσι μπορέσω να βγάλω κατι;;Αλλά από την άλλη μήπως αυτό είναι χειροτερο;;;γιατι δεν θα δέχεται καμία κουβέντα και το μ8νο που θα καταφέρω θα είναι να την νευριάσω περισσότερο μ αζι μου;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Αυτό με συμβουλεύει και η μητέρα της...Μήπως όταν αρχίσει να το νοιώθει να αλλάξει τα συναισθήματα της για αυτό το μωρό..Και ότι πρέπει να κάνω και άλλο υπομονή..   Αλλά εγώ δεν είμαι πλέον αισιόδοξος για αυτή την εξέλιξη.. Δεν ξέρω τι να κάνω...Μήπως θα πρέπει να την κουβέντιασω με το ζόρι.. Και ας μην θελει;;;Μήπως Έτσι μπορέσω να βγάλω κατι;;Αλλά από την άλλη μήπως αυτό είναι χειροτερο;;;γιατι δεν θα δέχεται καμία κουβέντα και το μ8νο που θα καταφέρω θα είναι να την νευριάσω περισσότερο μ αζι μου;;

Παραπάνω είπες ότι μπαίνει στον 5ο.ποσο ακόμα χρόνο να δώσεις?Τουλάχιστον εχει ς Επικοινωνία με τη μητέρα της Αλλά μη γεννηθεί το μωρό και μετά να μιλήσετε.πρεπει να είσαι παρόν στη γέννηση του μωρού σου.ειναξ σημαντικές στιγμές της ζωής σου.δεν έχει το δικαίωμα να στο στερήσει.ειλικρινα δεσν ξέρω τι να σου πω.ακομα και δικηγόρο θα σου έλεγα να συμβουλευτείς.με τη στάση που έχει ίσως δεν αλλάξει γνώμη.πρεπεο να είσαι προετοιμασμένος για ολ α.παντως η κοπέλα πρέπει να μιλήσει σε κάποιον.

Εν μέρη καταλαβαίνω το σοκ που έχει υποστεί.περισυ έμεινα έγκυος στον 5ο μήνα της σχέσης μου.πολυ νωρίς και είχα σοκαριστεί για το τι θα γίνει μετά πως θα είμαστε αν είναι γρήγορα αλλά Αλλά είπαμε είμαστε μαζί.δυστυχως το χάσαμε αλλά μετα απο κει στόχος μας ήταν να κάνουμε οικογένεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ενα σημαντικο στοιχειο σε αυτην την ιστορια ειναι και η διαφορα ηλικιας! Πιθανολογω οτι μια γυναικα 23 χρονων που δεν επιθυμει ακομα ενα παιδι οταν ερχεται απρογραμματιστα πανικοβαλλεται και νιωθει εγκλωβισμενη. Αλλα η αντιδραση της ειναι οντως ανωριμη, δεν μπορεις να αρνησε την επικοινωνια με τον ανθρωπο σου και να τον κατηγορεις για την εγκυμοσυνη. Οσο για τις ηθικους / θρησκευτικους φραγμους της που αρχιζουν κ που σταματουν? Εννοω οτι δεν την αφηνουν να προχωρησει σε μια εκτρωση αλλα την αφηνουν να επιλεξει τι? Να περνα μια εγκυμοσυνη μεσα στον θυμο? Και μετα τι? Εσυ ομως εισαι ενας αντρας 35! Πρεπει να το δειξεις αυτο σε ολους, εννοω οτι το να μιλας με την μαμα ή την κολλητη για τα νεα της και του παιδιου σου ειναι σαν να αποδεχεσαι αυτη την περιθωριοποιηση! Μιλα της στα ισια για τα αισθηματα σου και για το οτι θες και ζητα μια απαντηση και ετοιμασου για ολα τα σεναρια. Φυσικα οπως ειπωθηκε ηδη να ασκησεις τα πατρικα σου δικαιωματα οπως κ να εχει! Ευχομαι να βρεις λυση συντομα!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 20 του μήνα θα μπει στον πέμπτο...περνάει ο καιρός.. Αυτό εί αι το άγχος μου...Ότι παγιώνεται μια κατάσταση...το έχω κουβεντιασει με την μητε3α της....αν θα είμαι στην γέννηση του παιδιού...Αυτή προσπαθεί να με ηρεμήσει...Και όλα καλά θα πάνε και να σκέφτομαι θετικά.. Και θα είμαι πατέρας του παιδιού και τέτοια..  Αλλά αυτές οι κουβέντες γίνονται με την μητέρα της...καταλάβαινεις;;;Όχι με την μάνα του παιδιού... γιατί δεν δέχεται να κουβεντιασει...Η μητέρα της μου λέει ότι δεν την αναγνωρίζει...Ούτε υπάρχει λόγος που δεν με καλεί στον γιατρό...Μια φορά το έχω δει αυτό το μωρό.. Μόνο μια.. .Και όταν της λένε για μενα παθαίνει κρίση και πλέι εται στον εαυτό της και δεν μιλάει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο μένα. Διαβασα τη διημοσιευση σου και πραγματικα στεναχωρεθηκα και θυμωσα ταυτοχρονα με αυτα τα απαραδεκτα σκηνικα. Ξεκιναω με το γεγονος οτι δεν σου μιλαει καν,κατι το οποιο ειναι εντελως παιδιαστικο και εξωπραγματικο. Ειστε ενηλικες,συμβαινει κατι σημαντικο και οφειλει να συζητησει μαζι σου,γιατι αυτο αφορα και τους δυο σας. Δευτερον ηθελα να σε ρωτησω αν ειχατε συζητησει καθολου το ενδεχομενο μιας εγκυμοσυνης και πως το εβλεπε αυτη. Γιατι το να κανετε ελευθερα,φυσικα και φερνει αυτη την πιθανοτητα και το γνωριζε. 

Αυτο που με θυμωσε περισσοτερο ειναι οτι ναι μεν δεν θελει το παιδι παρ'ολα αυτα το κραταει και ξεκιναει μια εγκυμοσυνη με θυμο, ριχνοντας ευθυνες σε σενα και μετεπειτα φυσικα θα ριξει αυτες τις ευθυνες και στο παιδι.Αδυνατει να αναλαβει καποια ευθυνη αυτη σαν ενηλικο ατομο. Δεν ξερω αν θα αγαπησει αυτο το παιδι, χωρις να θελω να προδικασω κατι,έχοντας προσωπικη εμπειρια,ασχημη και πικρη, υποψιαζομαι πως τετοιοι ανθρωποι περισσοτερο επικεντρωνονται πως νιωθουν αυτοι οι ιδιοι, χωρος να σκεφτονται την πλευρα των αλλων. Αυτο δειχνει η ολη σταση της.Μη γελιομαστε δεν ειναι ολες οι γυναικες το ιδιο.Πολλες δεν νιωθουν τιποτα για τα ιδια τους τα παιδια και λυπαμαι που το λεω.Το ξερω ομως.

Εγω προσωπικα θα συμβουλευομουν δικηγορο γιατι εχεις καθε δικαιωμα πανω σε αυτο το παιδι. Και θεωρω πως η κοπελα σου πρεπει να αφυπνιστει και να ερθει στον κοσμο των ενηλικων χωρις να βαζει τη μαμα της μπροστα. Ειναι υποχρεωση της να σου μιλησει.Παιδι θα φερετε στον κοσμο.Καποιος πρεπει να της μιλησει για τις ευθυνες της και τη σταση της.Και υποψιαζομαι πως η μαμα της δεν το κανει τοσο ενθερμα. 

 

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Στις 20 του μήνα θα μπει στον πέμπτο...περνάει ο καιρός.. Αυτό εί αι το άγχος μου...Ότι παγιώνεται μια κατάσταση...το έχω κουβεντιασει με την μητε3α της....αν θα είμαι στην γέννηση του παιδιού...Αυτή προσπαθεί να με ηρεμήσει...Και όλα καλά θα πάνε και να σκέφτομαι θετικά.. Και θα είμαι πατέρας του παιδιού και τέτοια..  Αλλά αυτές οι κουβέντες γίνονται με την μητέρα της...καταλάβαινεις;;;Όχι με την μάνα του παιδιού... γιατί δεν δέχεται να κουβεντιασει...Η μητέρα της μου λέει ότι δεν την αναγνωρίζει...Ούτε υπάρχει λόγος που δεν με καλεί στον γιατρό...Μια φορά το έχω δει αυτό το μωρό.. Μόνο μια.. .Και όταν της λένε για μενα παθαίνει κρίση και πλέι εται στον εαυτό της και δεν μιλάει....

Ρε συ Γιώργο μαζί το κάνατε.ειναι υπεύθυνη στη τελική των πράξεων της.δεν φταις εσύ.αν δεν ήθελε ας μην κάνετε έρωτα χωρίς προφύλαξη.μεγαλη κοπέλα είναι πλέον.απο κει και πέρα προέκυψε εγκυμοσύνη και συ αμέσως ήσουν δίπλα της.τι το πιο όμορφο να σε στηρίζει ο σύντροφός σου Όταν συμβαίνει αυτό και πόσο μάλλον να το θέλει το παιδί.ηθικα και θρησκευτικά αν είχε θέματα δεν θα ερχοσασταν σε επαφη.πρεπει να μιλήσεις πλέον μαζί της.με μεσάζοντες ποτέ δεν ξέρεις τι ισχύει και τι όχι.ισως να βρεις και τον πατέρα της να μιλήσετε να του πεις ότι είσαι εκεί παρόν και ότι το θες το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπέρα και απο μένα. Διαβασα τη διημοσιευση σου και πραγματικα στεναχωρεθηκα και θυμωσα ταυτοχρονα με αυτα τα απαραδεκτα σκηνικα. Ξεκιναω με το γεγονος οτι δεν σου μιλαει καν,κατι το οποιο ειναι εντελως παιδιαστικο και εξωπραγματικο. Ειστε ενηλικες,συμβαινει κατι σημαντικο και οφειλει να συζητησει μαζι σου,γιατι αυτο αφορα και τους δυο σας. Δευτερον ηθελα να σε ρωτησω αν ειχατε συζητησει καθολου το ενδεχομενο μιας εγκυμοσυνης και πως το εβλεπε αυτη. Γιατι το να κανετε ελευθερα,φυσικα και φερνει αυτη την πιθανοτητα και το γνωριζε. 

Αυτο που με θυμωσε περισσοτερο ειναι οτι ναι μεν δεν θελει το παιδι παρ'ολα αυτα το κραταει και ξεκιναει μια εγκυμοσυνη με θυμο, ριχνοντας ευθυνες σε σενα και μετεπειτα φυσικα θα ριξει αυτες τις ευθυνες και στο παιδι.Αδυνατει να αναλαβει καποια ευθυνη αυτη σαν ενηλικο ατομο. Δεν ξερω αν θα αγαπησει αυτο το παιδι, χωρις να θελω να προδικασω κατι,έχοντας προσωπικη εμπειρια,ασχημη και πικρη, υποψιαζομαι πως τετοιοι ανθρωποι περισσοτερο επικεντρωνονται πως νιωθουν αυτοι οι ιδιοι, χωρος να σκεφτονται την πλευρα των αλλων. Αυτο δειχνει η ολη σταση της.Μη γελιομαστε δεν ειναι ολες οι γυναικες το ιδιο.Πολλες δεν νιωθουν τιποτα για τα ιδια τους τα παιδια και λυπαμαι που το λεω.Το ξερω ομως.

Εγω προσωπικα θα συμβουλευομουν δικηγορο γιατι εχεις καθε δικαιωμα πανω σε αυτο το παιδι. Και θεωρω πως η κοπελα σου πρεπει να αφυπνιστει και να ερθει στον κοσμο των ενηλικων χωρις να βαζει τη μαμα της μπροστα. Ειναι υποχρεωση της να σου μιλησει.Παιδι θα φερετε στον κοσμο.Καποιος πρεπει να της μιλησει για τις ευθυνες της και τη σταση της.Και υποψιαζομαι πως η μαμα της δεν το κανει τοσο ενθερμα. 

 

Δίκιο έχεις...Η μητέρα της προσπαθεί να κρατήσει μια ισορροπία...το ξέρω ότι κάποια στιγμή σε λίγες μέρες θα πρέπει να κουβεντιάσουμε...έστω και με το ζόρι...Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσω να βρω την άκρη...

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ρε συ Γιώργο μαζί το κάνατε.ειναι υπεύθυνη στη τελική των πράξεων της.δεν φταις εσύ.αν δεν ήθελε ας μην κάνετε έρωτα χωρίς προφύλαξη.μεγαλη κοπέλα είναι πλέον.απο κει και πέρα προέκυψε εγκυμοσύνη και συ αμέσως ήσουν δίπλα της.τι το πιο όμορφο να σε στηρίζει ο σύντροφός σου Όταν συμβαίνει αυτό και πόσο μάλλον να το θέλει το παιδί.ηθικα και θρησκευτικά αν είχε θέματα δεν θα ερχοσασταν σε επαφη.πρεπει να μιλήσεις πλέον μαζί της.με μεσάζοντες ποτέ δεν ξέρεις τι ισχύει και τι όχι.ισως να βρεις και τον πατέρα της να μιλήσετε να του πεις ότι είσαι εκεί παρόν και ότι το θες το παιδί.

Οι οικογένεια της ξέρει ότι εί.αι εκεί....Όλοι.  Αλλά φοβούνται να την πιέζουν για την ψυχολογία της..φοβούνται μην γίνει χειρότερα...αντί να καλυτερευουμε γινόμαστε χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Δίκιο έχεις...Η μητέρα της προσπαθεί να κρατήσει μια ισορροπία...το ξέρω ότι κάποια στιγμή σε λίγες μέρες θα πρέπει να κουβεντιάσουμε...έστω και με το ζόρι...Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσω να βρω την άκρη...

Οι οικογένεια της ξέρει ότι εί.αι εκεί....Όλοι.  Αλλά φοβούνται να την πιέζουν για την ψυχολογία της..φοβούνται μην γίνει χειρότερα...αντί να καλυτερευουμε γινόμαστε χειρότερα...

Πήγαινε σε παρακαλώ να συμβουλευτεις έναν δικηγόρο.ειναι περίεργη η κατάσταση.και τον γυναικολόγο της.Δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί ηνκατασταση της.Ο μόνος λογικός λόγος για να συμβαίνει αυτό είναι να χει πάθει κατάθλιψη.να ξέρεις στην εγκυμοσύνη γίνεται τρελός χαμός ορμονών.Αν είναι έτσι χρειάζεται βοήθεια ειδικού και τώρα και μέτα τη γέννα.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Οντως δηλαδη εχει παρουσιασει τοσο μεγαλο ψυχολογικο θέμα που με το ζορι κρατανε ισορροπίες οι δικοι της? Γιατι αν αυτο συμβαινει ειναι κατι σοβαρο.Φαντασου οταν  ερθει το παιδι. Χρειαζεται καποιος ειδικος σε αυτη την περιπτωση και μαλιστα συντομα. Ειναι σε καταθλιψη?Εχει ξεσπασματα? Τι της συμβαινει?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Πήγαινε σε παρακαλώ να συμβουλευτεις έναν δικηγόρο.ειναι περίεργη η κατάσταση.και τον γυναικολόγο της.Δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί ηνκατασταση της.Ο μόνος λογικός λόγος για να συμβαίνει αυτό είναι να χει πάθει κατάθλιψη.να ξέρεις στην εγκυμοσύνη γίνεται τρελός χαμός ορμονών.Αν είναι έτσι χρειάζεται βοήθεια ειδικού και τώρα και μέτα τη γέννα.

 

Συμφωνώ.. μίλησα με ψυχολόγο για να δω πως μπορώ να την βοηθήσω.. Αλλά μου είπε ότι πρέπει να καταλαβεί ότι χρειάζεται βοήθεια μόνη της...Γιατί τώρα βρίσκεται σε άρνηση...

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Οντως δηλαδη εχει παρουσιασει τοσο μεγαλο ψυχολογικο θέμα που με το ζορι κρατανε ισορροπίες οι δικοι της? Γιατι αν αυτο συμβαινει ειναι κατι σοβαρο.Φαντασου οταν  ερθει το παιδι. Χρειαζεται καποιος ειδικος σε αυτη την περιπτωση και μαλιστα συντομα. Ειναι σε καταθλιψη?Εχει ξεσπασματα? Τι της συμβαινει?

Δεν δέχεται να μιλήσει σε κάποιον ειδικό...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Συμφωνώ.. μίλησα με ψυχολόγο για να δω πως μπορώ να την βοηθήσω.. Αλλά μου είπε ότι πρέπει να καταλαβεί ότι χρειάζεται βοήθεια μόνη της...Γιατί τώρα βρίσκεται σε άρνηση...

Δεν δέχεται να μιλήσει σε κάποιον ειδικό...

Τοτε να μιλησεις σε ενα δικηγορο να σου πει τι κινησεις θα κανεις. Υπαρχουν και αλλοι ειδικοι που μπορουν να επεμβουν σε θεματα οικογενειας οταν υπαρχουν τετοια προβληματα και μαλιστα οταν στη μεση βρισκεται ενα παιδι. Πιστευω ενας καλος δικηγορος που εχει αναλογη εμπειρια σε τετοια θεματα θα σε κατευθυνει σωστα.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , giorgos 83 είπε:

Συμφωνώ.. μίλησα με ψυχολόγο για να δω πως μπορώ να την βοηθήσω.. Αλλά μου είπε ότι πρέπει να καταλαβεί ότι χρειάζεται βοήθεια μόνη της...Γιατί τώρα βρίσκεται σε άρνηση...

Δεν δέχεται να μιλήσει σε κάποιον ειδικό...

Υπομονή και άρχισε να πιέζεις σιγά σιγά να μιλήσετε ,έστω να πηγαίνεις στο γιατρό μαζί της να βλέπεις το μωρό σου.πρεπει να καταλάβει πως είσαι ό ο πατέρας και είσαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Τοτε να μιλησεις σε ενα δικηγορο να σου πει τι κινησεις θα κανεις. Υπαρχουν και αλλοι ειδικοι που μπορουν να επεμβουν σε θεματα οικογενειας οταν υπαρχουν τετοια προβληματα και μαλιστα οταν στη μεση βρισκεται ενα παιδι. Πιστευω ενας καλος δικηγορος που εχει αναλογη εμπειρια σε τετοια θεματα θα σε κατευθυνει σωστα.

Δεν ισχύει αυτό...Και είναι σίγουρος.. κα ένας δικηγόρος κα ένα δικαστήριο δεν μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα...Και θα σου πω γιατί...Εγώ είμαι αστυνομικός...Έχω μπει σε χιλιάδες οικογένεια...προβληματικές...Έχω κάνει χιλιάδες υποδείξεις για δικαστικές αποφάσεις.. Έχω δει εκατοντάδες πατεράδες που δεν βλέπουν τα παιδιά τους γιατί απλά δεν θέλει να δώσει η μητέρα τους...με δικαστική απόφαση για το πότε θα τα βλέπει...χτυπάνε το κουδούνι και απλά δεν τους ανοίγουν.. για το Έτσι θέλουν...Γιατί είναι στο χέρι της μητέρας πως θα το χειριστεί...αν θέλει δεν το βλέπεις και ποτέ.. Και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι μήνυση χωρίς νόημα.. Γιατί τα δικαστήρια δίνουν πάντα την επιμέλεια στην μητέρα...Και μετά είναι όλα στο χέρι της...καταλαβες;;;Δεν είναι λύση αυτή...Και τα ξέρω από πρώτο χέρι...έξω από το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω στεναχωρηθεί πολύ.ειλικρινα.συμβαινει στη κοπέλα το ομορφότερο πράγμα που μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα και το βιώνει με άσχημο τρόπο και άρνηση.Και εσύ ενώ είσαι εκεί και θες το παιδί σου δεν Δεν μπορείς να ζήσεις την εγκυμοσύνη.μακαρι να έχει αίσιο τέλος αυτή η κατάσταση.Ακομα και να μη τα βρείτε να υπάρχει μια υγιής συνεννόηση για το παιδί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...