Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Απο οτι φαινεται δεν μπορεις να κανεις κ πολλα τελικα...Ευχομαι να χαρεις και να δωσεις την αγαπη σου στο παιδι σου που ερχεται αλλα και να βρεις και συ την αγαπη και να φτιαξεις την οικογενεια σου οπως την φανταζεσαι!

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν διάβασα ολα τα μνμ απο την αρχή. Συμφωνώ με την toni@ οπως το θέτει αν κ λίγο σκληρά. Ο πατέρας της κοπέλας τι λεει για την ολη κατάσταση,έχετε επικοινωνία ή μόνο με τη μητέρα της; Θέλω να πω,αν συνεννοηθείτε να κάνετε οικογενειακό συμβούλιο οι γονείς και εσυ μαζί ισως κ κάποια απο τα αδελφια της; Να μιλήσετε για την όλη κατάσταση και να θέσεις βέτο για την πατρότητα για να καταλάβει ότι οσο κ να χτυπιέται εισαι ο πατερας κ εχεις καθε δικαίωμα. Τώρα οσον αφορά για το αν θα το θέλει θα το αγαπάει κλπ μου θύμισε την παιδική μου φίλη που ήταν ετοιμογεννη και μου έλεγε ε πώς να νοιώθω πιστεύω όταν το δω κάτι θα νοιώσω.. Δεν Είναι ότι δεν το αγαπάει το παιδί της ή οτι δεν σκίζεται αλλά δεν τη λες και μαμά με τα ολα της.. Γενικά ψιλοαδιαφορη.. Όμως απο πριν γεννήσει έπρεπε να ειχε δει ο γιατρός οτι έχει κατάθλιψη όπου μετά έγινε κ επιλοχειος και τρέχα γύρευε... Άργησε να ορθοποδήσει και στο ενδιάμεσο χάλασε κ το γάμο σας.. Πιστεύω οτι πρέπει και οι δικοί της να της τρίξουν τα δόντια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η επιμελεια σπανια διδεται στον πατέρα εκτος κι αν η μανα ειναι τρελη, εγκληματιας η ναρκομανής. ΟΙ καταστασεις καταλήγουν να γινουν τραγικες αναμεσα στα ζευγαρια με τις γυναικες να εκμεταλλευονται την αγαπη του πατερα προς το παιδι η τον πατέρα να αδιαφορει για την διατροφή του παιδιού. Ως αστυνομικος τα γνωριζεις και πολυ καλα καθως και οτι οι παραβιασεις των συγκεκριμενων αρθρων του ποινικου κώδικα διωκονται αυτεπαγγελτως αφου αφορούν δικαστικες αποφασεις. Καλώς η κακως αυτο ειναι το νομικο μας συστημα και με αυτο θα πρεπει να κινηθεις ομως σκεπτομενος παντα τον ψυχισμο του παιδιού κατι το οποιο πρεπει να κανεις απο τωρα. Οσο στρεσαρεται εκεινη τοσο επηρεαζει και το μωρο οποτε προς το παρόν Κρατα χαμηλους τονους. Ζητα της τηλεφωνικα να βρεθειτε ώστε να μιλησετε, αν δεν δεχτει τοτε συνεργασου με τους δικους της ωστε να σε δει στο σπιτι με το ζορι. Αν δεν αλλαξει στην συναντηση τρόπο σκέψης και συμπεριφορά τοτε πες της πως πλέον θα μιλαει αυστηρα με τον δικηγορο σου και ξεκινα αμεσα διαδικασιες. Ολα αυτα ομως οταν μιλαμε για μια γυναικα της οποίας η συμπεριφορα η αλλοκοτη η περιεργη οφείλεται μονο στις ορμονες. Αν ομως το θεμα της ειναι καταθλιψη η καποια αλλο ψυχικο νοσημα τοτε τα πραγματα σοβαρευουν πολυ. Τρελη δεν είναι φια ακούσια εξεταση οποτε το ξεχναμε. Ισως ομως αν απευθυνθεις σε κοινωνικό λειτουργο η ακομη σε οργανωσηνα το που στηριζει γυναικες με ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη. Το να μην θελει το παιδι στην δεύτερη περιπτωση ειναι πολυ σοβαρο και για να μιλαμε ωμα δεν ξερεις ποια θα ειναι η επομενη κινηση της. Ευχομαι Ειλικρινα να βρεις την ακρη. Πρωτον να θυμασαι πως η συμπεριφορά της δεν ειναι φυσιολογικη δενειναι ορμονες η ανωριμοτητα η και ττα δυο μαζι και δευτερον το παιδι και τωρα και ας ειναι αγεννητο και παντα θα σε χρειάζεται. 

3 ώρες πρίν, giorgos 83 είπε:

Το ξέρω...Αυτό προσπαθώ...να είμαι εκεί για το παιδί  ... πίστεψε με μπορώ να τους καταστρέψω...Αλλά είναι λύση αυτη;;η βία φέρνει βία...το μίσος μίσος...θα μεγαλώσει το παιδί μέσα στο μίσος για τον έναν ή τον αλλον;;;Θα το ποτίζω νε μίσος ο καθένας...για αυτό προσπαθώ να συνεννοηθώ.. 

Τι εννοεις να τους καταστρεψεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι πρεπει να συμβουλευτεις δικηγορο.ναι το νομικο συστημα δ ειναι με το μερος του πατερα,αλλα ειναι το μονο που μπορεις να κανεις

ειτε εσυ ειτε η μητερα της θα πρεπει να μιλησετε με τον γυναικολογο της,ισως εκεινος μπορεσει να την προτρεψει να μιλησει με καποιον ειδικο

αν κ νομιζω οτι οι γονεις της την αφηνουν αρκετα χαλαρη.ολο αυτο το ηθικο κ θρησκευτικο που δ ηθελε παιδι κ ειχε σχεση κ ελευθερες επαφες κ τωρα θελει να κρατησει μονη ενα παιδι διωχνωντας τον πατερα ειναι πολυ αντιφατικο

σιγουρα οι ορμονες στην εγκυμοσυνη αλλα κ μετα τον τοκετο κανουν παρτυ.σιγουρα δ θελεις να την πιεσεις.αλλα η συμπεριφορα της ειναι πολυ περιεργη

στη θεση σου θα ανησυχουσα για την ψυχολογικη  της κατασταση.αλλα κ τι επιπτωσεις θα εχει στην ψυχολογια της μετα τον τοκετο.θα πρεπει ολοι να ειναι πολυ υποψιασμενοι για επιλοχειο.δυστυχως μπορει να γινει επικινδυνη.οποτε δ θα ημουν σιγουρη για πατροτητες κ υιοθεσια

σαν συνεπεια θα ανησυχουσα φυσικα για την εξελιξη της εγκυμοσυνης αλλα κ για το μωρο.οποτε θα ηθελα να ειμαι κοντα κ να συμμετεχω ενεργα.εχεις καθε δικαιωμα να πας στο γιατρο μαζι της

εχω διαβασει στο παρεντς ενα παρομοιο θεμα,θα το ψαξω κ αν το βρω θα στο βαλω.αλλα το λινκ θα αργησει να φανει καμια μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

https://parents.org.gr/forum/topic/89192-eimai-mperdemeni-kai-stenachorimeni/?tab=comments#comment-1773292

το θεμα το εγραψε μια κοπελα που θα μπορουσε να νιωθει οπως η κοπελα σου

https://parents.org.gr/forum/topic/89367-thilasmos-kai-apogoiteysi-agcholytika-k-epilocheia/?tab=comments#comment-1775599

αυτο ειναι μετα τον τοκετο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν διάβασα όλες τις σελίδες με μεγάλη προσοχή, Γιώργο θα σε συμβούλευα να δεις δικηγόρο χθες..άσε το τι ξέρεις και τι όχι για τέτοιες περιπτώσεις και πάρε τα πράγματα στα χέρια σου πριν να είναι αργά. Εγώ στην θέση σου θα μιλούσα με δικηγόρο, και έπειτα θα ακολουθούσα τις συμβουλές του. Προφανώς και η κοπέλα σου είναι εντελώς ανώριμη, φοβερά εγωίστρια και κακομαθημένη, δεν το έκανες μόνος σου το παιδί, φυσικά και έχεις ευθύνη, τόση όμως όση  έχει και η ίδια. Δεν ξέρω αν ποτέ αγαπήσει το παιδί, θα συμφωνήσω όμως με την κοπέλα που είπε πως σήμερα κατηγορεί εσένα και αύριο θα κατηγορεί εκείνο, αποφάσισε λοιπόν αν θες εσύ το δικό σου παιδί να μεγαλώσει έτσι.

 


 
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα και από εμένα. Διαβάζω την ιστορία σου και το μόνο που έχω να πω είναι ότι @kotsifikos έχει απόλυτο δίκιο. Άμεσα δες δικηγόρο και παρε τη νομική του συμβουλή. Αυτός θα σε καθοδηγήσει στο τι πρέπει να κάνεις για να εξασφαλίσεις τα πατρικά σου δικαιώματα.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γράψω μια οπτική χωρις να με κράξετε.....

Εισαι 23 ετών στα ντουζενια σου, εχεις μια σχέση με εναν άνδρα 12 χρόνια μεγαλύτερο, περνας καλα αλλα δεν θα τον παντρευτείς κιόλας, εισαι πολυ πολυ μικρή αλλωστε. Σου ζητάει να κάνετε έρωτα χωρις προφυλακτικό, αρνεισαι και εχεις επιφυλάξεις, οι αντιστάσεις σου ομως κάμπτονται με επιχειρήματα του τύπου "ξερω ποτε ειναι η ώρα να ολοκληρώσω " , "δεν μου χει συμβεί ποτε να αφήσω καποια έγκυο ", "υπάρχει πάντα και το χάπι της επόμενης μέρας". Κάπως ετσι πείθεσαι και αφήνεσαι ολοκληρωτικά ως έρμαιο. Οταν λοιπόν συναιβει η στραβή δεν σου λέει καν οτι υπάρχει μια αμελητέα περιπτωση να μην πρόλαβε.

 Ο θυμός ειναι το προβλεπόμενο συναίσθημα πρώτα για τον εαυτό σου, που την πάτησες τοςο ασχημα και επειδη με τον εαυτό σου δεν μπορείς να εισαι για πάντα θυμωμένος μεταθέτεις ολοκληρωτικά την ευθύνη σ αυτόν που σου κατέστρεψε την ζωή. Κυρίως τον θεωρείς αναξιόπιστο γιατι σε κορόιδεψε και θεωρείς οτι πάντα θα σε εκμεταλλεύεται και θα σε κοροϊδεύει. Νιώθεις μια ασφυκτική κατάσταση οτι σε τύλιξε. Άρα δεν του επιτρέπεις καμια πρόσβαση στη ζωή σου. Αυτή ειναι η τιμωρία του.

 Θεωρω οτι αυτή ειναι η οπτική της κοπέλας, η ανωριμότητα της ξεκινάει απο την πρώτη μερα της σχέσης, του τύπου ειμαι με κάποιον για να ειμαι και όχι επειδη ειναι ο ανθρωπος μου, μεχρι και σημερα που αυτόβουλα του επιβάλει την τιμωρία που θεωρεί οτι του αξίζει.

 Κρίμα για όλη την κατάσταση.

 Εσυ Γιώργο οταν αποφάσισες να της μιλήσεις, αναγνωρίσες καπου οτι εκανες λάθος;

 Γενικώς παντως όλη η στάση που κρατάς τωρα ειναι προς τιμήν σου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τελειως αντιθετη με ολα οσα λες καντι

δ μπορουμε να ξερουμε πως ξεκινησε αυτη η σχεση,πολλοι ανθρωποι ειναι απο τα 23τους μαζι για πολλα χρονια μετα κ κανουν οικογενεια.δ ξερουμε ποσο καιρο ειχαν σχεση πριν την εγκυμοσυνη

φυσικα κ μπορω να καταλαβω τον πανικο που ενιωσε εγκυος στα 23,αλλα ειναι λιγο αργα εφοσον συμφωνησε να κανει σεξ χωρις προφυλαξη.η αληθεια ειναι οτι δ με πειθει καμια απο αυτες τις κουβεντες που μπορει να ειπε ο φιλος της,γτ δ ξερουμε αν τις ειπε,γτ εχω υπαρξει στην ηλικια της

δυστυχως η κοπελα τιμωρει το μωρο της

ειναι τυχερη κατα βαθος που εχει στηριξη απο τον μελλοντα πατερα,αλλα κ απο την οικογενεια της

εφοσον εμεινε εγκυος κ δ το ηθελε μπορουσε να κανει εκτρωση,η να το δωσει για υιοθεσια η να το δωσει στον πατερα εφοσον το θελει

μονο στο κομματι με τον θυμο συμφωνω

κ οπως εχω πει κ σε αλλο θεμα,εφοσον ειχαν επαφες χωρις προφυλαξη,δ αναφερεται καπου διακεκομενα,ξερεις οτι αυτο μπορει να οδηγησει σε εγκυμοσυνη,25%πιθανοτητες.κ αυτο ειναι κτ που κ μια 23χρονη κ ενας 35χρονος το ξερουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikib είπε:

ειμαι τελειως αντιθετη με ολα οσα λες καντι

δ μπορουμε να ξερουμε πως ξεκινησε αυτη η σχεση,πολλοι ανθρωποι ειναι απο τα 23τους μαζι για πολλα χρονια μετα κ κανουν οικογενεια.δ ξερουμε ποσο καιρο ειχαν σχεση πριν την εγκυμοσυνη

φυσικα κ μπορω να καταλαβω τον πανικο που ενιωσε εγκυος στα 23,αλλα ειναι λιγο αργα εφοσον συμφωνησε να κανει σεξ χωρις προφυλαξη.η αληθεια ειναι οτι δ με πειθει καμια απο αυτες τις κουβεντες που μπορει να ειπε ο φιλος της,γτ δ ξερουμε αν τις ειπε,γτ εχω υπαρξει στην ηλικια της

δυστυχως η κοπελα τιμωρει το μωρο της

ειναι τυχερη κατα βαθος που εχει στηριξη απο τον μελλοντα πατερα,αλλα κ απο την οικογενεια της

εφοσον εμεινε εγκυος κ δ το ηθελε μπορουσε να κανει εκτρωση,η να το δωσει για υιοθεσια η να το δωσει στον πατερα εφοσον το θελει

μονο στο κομματι με τον θυμο συμφωνω

κ οπως εχω πει κ σε αλλο θεμα,εφοσον ειχαν επαφες χωρις προφυλαξη,δ αναφερεται καπου διακεκομενα,ξερεις οτι αυτο μπορει να οδηγησει σε εγκυμοσυνη,25%πιθανοτητες.κ αυτο ειναι κτ που κ μια 23χρονη κ ενας 35χρονος το ξερουν

Μα ουτε καν εγω συμφωνω με ολα αυτα που γράφω, ειναι ομως μια οπτική που θα μπορούσε να εχει η κοπελα εφ οσον δεν διαβάζουμε την δίκη της εκδοχή... Καθενας μας εχει επιχειρήματα για τον τροπο που συμπεριφέρεται. Εχει τα δικιά του και την αλήθεια του. Για μενα η αλήθεια ειναι πάντα στην μέση.....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/9/2018 at 6:11 ΜΜ, giorgos 83 είπε:

Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση να σωθεί το μωρο...Δεν είναι τέτοια περίπτωση και είναι απόλυτα σίγουρος...Εγώ πει στην μητέρα της ότι τώρα είμαστε οικογένεια...το παιδί μου είναι εγγονή της...Και θέλω να συνυπάρχουμε όλοι.. Όπως της έχω πει ότι μπορώ εγώ να αναλάβω την καθημερινότητα αυτού του μωρού...με όλη μου την καρδιά και η πόρτα μου θα είναι ανοιχτή για άλλους...Αλλά μου απάντησε μην προτείνεις κάτι τέτοιο στην κοπέλα μου για το 6α θυμώσει...Εγώ νομίζω ότι νοιώθει μίσος για εμένα για όλο αυτό που της συμβαίνει που με εκδηκειτε με το μωρο...Αυτό νομίζω ότι κάνει τώρα...Αυτό δεν θέλω να συμβεί στο μέλλον...για μένα είμαστε οικογένεια.. χωρισμένη οικογένεια.. Αλλά δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να μας χωρίζει...εννοώ δεν είχαμε προβλήματα απιστίας,δεν είχαμε χωριστεί ποτέ,δεν είχαμε χτυπηθεί ποτέ...Δεν είχαμε ακραία σχέση...καταλαβαονεται;;;Όλα άλλαξαν σε μια μέρα...

Μόλις διάβασα όλο αυτό που σου συμβαίνει. Λίγο παράξενο μοιάζει όλο αυτό.Εγω προσωπικά αν ένιωθα έτσι για τον άνθρωπό μου θα ήταν επειδή δεν σεβάστηκε την επιθυμία μου σε κάτι σημαντικό που θα αφορούσε εμένα και την κοινή ζωή μας.Το αποτέλεσμα της εγκυμοσύνης ωστόσο αφορά και τους δύο. Όμως θα πρέπει να κουβεντιασεις μαζί της όχι πιέζοντας την όσο αφορά το θέμα του παιδιού. Το μοναδικό δικαίωμα που έχουμε εμείς ως προς αυτά τα αγγελούδια είναι να είμαστε άξιοι φροντιστές τους δίνοντας τους εφόδια αληθινής αγάπης έτσι όταν θα μεγαλώσουν να πετούν με τα δικά τους γερά φτερά. Αυτό θα πρέπει να το διεκδικήσεις είτε είστε μαζί είτε χωριστά από την αγαπημένη σου.Ειναι αγώνας που πρέπει να τον κερδίσεις .Προσπάθησε να της πεις πως αυτός είναι καρπός της σχέσης σας και πως θα πρέπει να συμβάλετε και οι 2 στο μεγάλωμα του.Αν της ετοιμαζες  κάτι ρομαντικό ή αν της έστελνες ένα γράμμα με λουλούδια που θα της εξηγούσε όλα όσα νιώθεις ίσως να απαλύνει λίγο αυτό που αισθάνεται. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε ρε παιδιά όλοι να πάει ο άνθρωπος σ δικηγόρο και να την πιέσει κ δε ξέρω γω. Φίλε μου μπράβο σου για την στάση σου,μπράβο σου για το γεγονός ότι μπήκες στη διαδικασία να ψάχνεις με ειδικούς για βοήθεια ακόμα κ το ότι μπήκες εδώ να ρωτήσεις δείχνει πόσο ωριμος άνθρωπος κ έτοιμος να αναλάβεις ευθύνες είσαι.κ θεωρώ ήδη ότι το παιδί σου είναι τυχερό που σ έχει πατέρα! Όσο για την κοπέλα προσωπική μου άποψη είναι ότι λόγω ηλικίας συμβαίνουν όλα.δεν ήταν έτοιμη για κάτι τέτοιο,κ από την άλλη οι τύψεις κ οι ενοχές της αν το έριχνε την έκαναν να το κρατήσει με αποτέλεσμα να γίνεται ένας φαύλος κύκλος απ' όπου δε βλέπει τίποτα θετικό.ποστευω ότι θα αλλάξουν τα πράγματα στην πορεία κ όλα θα πάνε καλά.εσυ μέχρι τότε κάνε ότι κανείς,δείξε ότι είσαι εκεί μάθαινε νέα για το παιδί σου κ άφησε την χωρίς πιέσεις.δε ξέρω όλες εδώ οι υπόλοιπες πόσο ώριμα άτομα υπήρξαν στην ηλικία των 23 αλλά εγώ ήμουν παιδί!και το κατάλαβα όταν στα 23 Μ αρρώστησε η μητέρα μου κ εκεί από τη μια μέρα στην άλλη έγινα ξαφνικά ενήλικας με ότι συνεπάγεται.σου εύχομαι τα καλύτερα κ είμαι σίγουρη ότι θα περάσει η μπόρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

απο τα λεγομενα του γιωργου φαινεται η κοπελα να αντιμετωπιζει καποιες δυσκολιες ψυχολογικα με την εγκυμοσυνη.κ καλως η κακως αυτο σημαινει μια προδιαθεση για επιλοχειο.η οποια μπορει να γινει κ επικινδυνη.οποτε σαν καλος πατερας δ θα πρεπει να ενδιαφερθει για τις συνθηκες διαβιωσης του μωρου του;

δ εχει σημασια σε τι φαση ειμασταν η καθε μια απο εμας στα 23.φανταζομαι ειναι μια καλη ηλικια να ξερεις για την αντισυλληψη.ναι μεχρι τωρα ηταν παιδι,αλλα τωρα θα κανει παιδι.οππτε καλειται αυτη η κοπελα να συμπεριφερθει σαν ενηλικας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vikib είπε:

απο τα λεγομενα του γιωργου φαινεται η κοπελα να αντιμετωπιζει καποιες δυσκολιες ψυχολογικα με την εγκυμοσυνη.κ καλως η κακως αυτο σημαινει μια προδιαθεση για επιλοχειο.η οποια μπορει να γινει κ επικινδυνη.οποτε σαν καλος πατερας δ θα πρεπει να ενδιαφερθει για τις συνθηκες διαβιωσης του μωρου του;

δ εχει σημασια σε τι φαση ειμασταν η καθε μια απο εμας στα 23.φανταζομαι ειναι μια καλη ηλικια να ξερεις για την αντισυλληψη.ναι μεχρι τωρα ηταν παιδι,αλλα τωρα θα κανει παιδι.οππτε καλειται αυτη η κοπελα να συμπεριφερθει σαν ενηλικας

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο.επειδη στα 18 ονομάσαμε την φάση ενηλικωση δε σημαίνει ότι κατά ένα μαγικό τρόπο μόλις πατήσεις το πόδι σου στα δεκαοχτώ αλλάζει η ζωή σου.η ζωή σ αλλάζει κ μαζί της κ εσύ κ μεγαλώνεις ανάλογα με το τι αλλαγές πραγματοποιούνται γύρω σου.η κοπέλα δεν είχε καμία διαφορά η ζωή της από τα δεκαπέντε της στα 23 της με εξαίρεση αυτή τη φορά που καλείται να δεχτεί τη μεγαλύτερη αλλαγή που θα υπάρξει.θετικη μεν τρομακτική δε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Venn είπε:
πρίν από 8 λεπτά , Venn είπε:

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο.επειδη στα 18 ονομάσαμε την φάση ενηλικωση δε σημαίνει ότι κατά ένα μαγικό τρόπο μόλις πατήσεις το πόδι σου στα δεκαοχτώ αλλάζει η ζωή σου.η ζωή σ αλλάζει κ μαζί της κ εσύ κ μεγαλώνεις ανάλογα με το τι αλλαγές πραγματοποιούνται γύρω σου.η κοπέλα δεν είχε καμία διαφορά η ζωή της από τα δεκαπέντε της στα 23 της με εξαίρεση αυτή τη φορά που καλείται να δεχτεί τη μεγαλύτερη αλλαγή που θα υπάρξει.θετικη μεν τρομακτική δε.

Θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτική τότε. Κι ας μην έμπαινε σε σχέση με έναν τόσο μεγαλύτερο άνθρωπο αν δεν μπορούσε να διαχειριστεί ενήλικες καταστάσεις. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να τη δικαιολιγησουμε. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...