Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Venn είπε:

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο.επειδη στα 18 ονομάσαμε την φάση ενηλικωση δε σημαίνει ότι κατά ένα μαγικό τρόπο μόλις πατήσεις το πόδι σου στα δεκαοχτώ αλλάζει η ζωή σου.η ζωή σ αλλάζει κ μαζί της κ εσύ κ μεγαλώνεις ανάλογα με το τι αλλαγές πραγματοποιούνται γύρω σου.η κοπέλα δεν είχε καμία διαφορά η ζωή της από τα δεκαπέντε της στα 23 της με εξαίρεση αυτή τη φορά που καλείται να δεχτεί τη μεγαλύτερη αλλαγή που θα υπάρξει.θετικη μεν τρομακτική δε.

Ολοι υπηρξαμε 23,ολοι υπηρξαμε ανωριμοι. Αλλα η σταση μισω τον ανθρωπο που πριν λιγο καιρο ηταν ανθρωπος μου και του ριχνω ολη την ευθυνη χωρις να αναλαμβανω εγω μεριδιο δεν δειχνει απλα ανωριμότητα.Αυτο το ονομαζουμε είτε τρομερο εγωισμό ειτε καποια τάση προς καταθλιψη.Γιατι οσο ανωριμη και να υπηρξε αυτο δεν δικαιολογει την αδικια απεναντι σε εναν ανθρωπο που μεχρι πρότινος αγαπουσε. Δεν ειναι ολα θεμα ηλικιας και δεν δικαιολογουνται ολα τοσο απλα. Προσωπικη μου γνωμη

 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

 

Μωρέ αυτό με το λαικο δικαστήριο που κάνετε ποιον βοηθάτε?θα έπρεπε να μη κάνει σχέση θα έπρεπε να μη κάνει σεξ θα έπρεπε χίλια δυο.εσεις δεν υπήρξατε ποτέ 23????ολα τα κορίτσια δλδ που βλέπετε τα βλέπετε έτοιμα για να τους έρθουν οι μεγαλύτερες αλλαγές στη ζωή τους??συνέλθετε λίγο πόσο χρονών είστε?απ' όλα όσα είπα το τελικό σας συμπέρασμα είναι ότι την δικαιολογώ?ξέρετε εσείς οως μπορεί να νιώθει η κοπέλα?ξέρετε εσείς ποια είναι?εγώ δεν την ξέρω κ δε θα θελα εκτός από το να την δικαιολογω ούτε και να την κατηγορισω! Προφανώς κ δεν είναι καλά ψυχολογικά κ ότι αφορά το θέμα της ψυχολογίας είναι ένα πολύ λεπτό κ σοβαρό ζήτημα που χρειάζεται κάποια ακόμα πιο λεπτή κ συγκεκριμένη διαχείριση.επειδη έχω υπάρξει με έντονες κρίσεις πανικού κ άγχους ξέρω πολύ καλά πόσο ναι μεν καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι καλά κ χρειάζεσαι βοήθεια ενώ ταυτόχρονα φοβάσαι τη σκιά σου κ είσαι έρμαιο των άσχημων συναισθημάτων σου.αν Μ λεγες ότι η κοπέλα δε γουστάρει απλά να βλέπει τον πατέρα του παιδιού της αλλά γενικά είναι μες τη χαρά κ ψωνίζει ρουχαλακια με τις φίλες της θα λέγαμε ότι μάλλον απομακρύνει τον πατέρα κ ναι εκεί θα πρέπει να παρθούν άλλες αποφάσεις κ να γίνουν άλλες κινήσεις.αλλα η κοπέλα σου λέει είναι με κρίσεις κ σ κατάσταση υστερίας προς όλους όταν πάνε να μιλήσουν για αυτό πράγμα που σημαίνει ψυχολογικό εμπόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ποιος κανει λαικο δικαστηριο?Οπως λες την αποψη σου λεμε τη δικη μας. Δευτερον στη μεση υπαρχει ενα παιδι. Απο τη στιγμη που ειναι σε κατασταση υστεριας οπως γραφεις θα επρεπεν να επισκεφτει εναν ειδικο και μαλιστα αμεσα. Εκτος απο αυτη την ιδια λοιπον εχουμε ενα αγεννητο πλασμα που βιωνει απο τωρα ολο αυτο το θυμο  και ενα πατερα που δεν εχει κανενα δικαιωμα πανω στο παιδι του ενω το εχει αναγκη. Αρα τη βαραινει καποια ευθυνη ή οχι? Η δεν εχουμε καμια ευθυνη οταν εχουμε καποιο ψυχολογικο προβλημα?

Δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το μεμπτο στο να λεμε το λογικό της καταστασης

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καταρχην ποιος κανει λαικο δικαστηριο?Οπως λες την αποψη σου λεμε τη δικη μας. Δευτερον στη μεση υπαρχει ενα παιδι. Απο τη στιγμη που ειναι σε κατασταση υστεριας οπως γραφεις θα επρεπεν να επισκεφτει εναν ειδικο και μαλιστα αμεσα. Εκτος απο αυτη την ιδια λοιπον εχουμε ενα αγεννητο πλασμα που βιωνει απο τωρα ολο αυτο το θυμο  και ενα πατερα που δεν εχει κανενα δικαιωμα πανω στο παιδι του ενω το εχει αναγκη. Αρα τη βαραινει καποια ευθυνη ή οχι? Η δεν εχουμε καμια ευθυνη οταν εχουμε καποιο ψυχολογικο προβλημα?

Δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το μεμπτο στο να λεμε το λογικό της καταστασης

Είχες ποτέ καποιο ψυχολογικό θεμα?σοβαρό εννοώ?γιατί τότε θα ήξερες την απάντηση και ακριβώς επειδή υπάρχει ένα μωρό που πρέπει όσο γίνεται να καταφέρει να ρθει στον κόσμο ήρεμα πως ακριβώς θα γίνει αυτό όταν θα σκάνε τα χαρτιά από δικηγόρους η θα την κάνουν έκπληξη στο σπίτι με τον πατέρα κ θα την βάλουν να μιλήσει Μ το ζόρι όπως είπαν πολλές?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Venn είπε:

Είχες ποτέ καποιο ψυχολογικό θεμα?σοβαρό εννοώ?γιατί τότε θα ήξερες την απάντηση και ακριβώς επειδή υπάρχει ένα μωρό που πρέπει όσο γίνεται να καταφέρει να ρθει στον κόσμο ήρεμα πως ακριβώς θα γίνει αυτό όταν θα σκάνε τα χαρτιά από δικηγόρους η θα την κάνουν έκπληξη στο σπίτι με τον πατέρα κ θα την βάλουν να μιλήσει Μ το ζόρι όπως είπαν πολλές?

Καταρχην δεν μου αρεσει καθολου το επιθετικο σου υφος οποτε χαμηλωσε τους τονους.

Ειχα μανα με ψυχολογικο θεμα.Σε καλυψα?? Και ναι εχει ευθυνη η κοπελα. Οταν εχουμε θεμα ζηταμε βοηθεια.Οταν εχουμε παιδι και αποφασιζουμε να το κρατησουμε ζηταμε βοηθεια. Τελος

Για σενα ειναι πιο λογικο να μεινει σε αυτη την κατασταση αιωνίως? Η δεν καταλαβαινεις τι γραφουμε? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Venn είπε:

Μωρέ αυτό με το λαικο δικαστήριο που κάνετε ποιον βοηθάτε?θα έπρεπε να μη κάνει σχέση θα έπρεπε να μη κάνει σεξ θα έπρεπε χίλια δυο.εσεις δεν υπήρξατε ποτέ 23????ολα τα κορίτσια δλδ που βλέπετε τα βλέπετε έτοιμα για να τους έρθουν οι μεγαλύτερες αλλαγές στη ζωή τους??συνέλθετε λίγο πόσο χρονών είστε?απ' όλα όσα είπα το τελικό σας συμπέρασμα είναι ότι την δικαιολογώ?ξέρετε εσείς οως μπορεί να νιώθει η κοπέλα?ξέρετε εσείς ποια είναι?εγώ δεν την ξέρω κ δε θα θελα εκτός από το να την δικαιολογω ούτε και να την κατηγορισω! Προφανώς κ δεν είναι καλά ψυχολογικά κ ότι αφορά το θέμα της ψυχολογίας είναι ένα πολύ λεπτό κ σοβαρό ζήτημα που χρειάζεται κάποια ακόμα πιο λεπτή κ συγκεκριμένη διαχείριση.επειδη έχω υπάρξει με έντονες κρίσεις πανικού κ άγχους ξέρω πολύ καλά πόσο ναι μεν καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι καλά κ χρειάζεσαι βοήθεια ενώ ταυτόχρονα φοβάσαι τη σκιά σου κ είσαι έρμαιο των άσχημων συναισθημάτων σου.αν Μ λεγες ότι η κοπέλα δε γουστάρει απλά να βλέπει τον πατέρα του παιδιού της αλλά γενικά είναι μες τη χαρά κ ψωνίζει ρουχαλακια με τις φίλες της θα λέγαμε ότι μάλλον απομακρύνει τον πατέρα κ ναι εκεί θα πρέπει να παρθούν άλλες αποφάσεις κ να γίνουν άλλες κινήσεις.αλλα η κοπέλα σου λέει είναι με κρίσεις κ σ κατάσταση υστερίας προς όλους όταν πάνε να μιλήσουν για αυτό πράγμα που σημαίνει ψυχολογικό εμπόδιο.

Δεν νομίζω ότι σου έδωσε καμία μας το δικαίωμα να μας χαρακτηριζεις λαϊκό δικαστήριο εδώ μέσα. Μόνος του ο θεματοθετης ρώτησε τη γνώμη μας. Τι έπρεπε να του πούμε? Άφησε το παιδί σου στην τύχη του γιατί η κοπέλα δεν θέλει να πάρει βοήθεια? Και το μωρό το φταίει? Ποιος θα το προστατέψει? Υπάρχει κι ένα μωρό σε περίπτωση που σου διαφεύγει. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Καταρχην δεν μου αρεσει καθολου το επιθετικο σου υφος οποτε χαμηλωσε τους τονους.

Ειχα μανα με ψυχολογικο θεμα.Σε καλυψα?? Και ναι εχει ευθυνη η κοπελα. Οταν εχουμε θεμα ζηταμε βοηθεια.Οταν εχουμε παιδι και αποφασιζουμε να το κρατησουμε ζηταμε βοηθεια. Τελος

Για σενα ειναι πιο λογικο να μεινει σε αυτη την κατασταση αιωνίως? Η δεν καταλαβαινεις τι γραφουμε? 

Αυτό που ότι σας βολεύει διαβάζετε ..είπα πουθενά εγώ αφήστε την στην τύχη της κ ότι γίνει?φαντάζομαι οι περισσότερες έγκυες στην περίοδο εγκυμοσύνης είχαν πάνω κάτω τα θέματα τους τακτοποιημένα κ όμως Μ ολη αυτή την αλλαγή ορμονών ανησυχίας γ τ μωρό τη γέννα γ τον εαυτο σου ,το να βλέπεις το σώμα σ νά αλλάζει μια φρίκη την τρως ,η ίδια της πως ακριβώς θα βγει από αυτό π έχει πιέζοντας την όλοι παραπάνω δεν έχω καταλάβει!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καταρχην δεν μου αρεσει καθολου το επιθετικο σου υφος οποτε χαμηλωσε τους τονους.

Ειχα μανα με ψυχολογικο θεμα.Σε καλυψα?? Και ναι εχει ευθυνη η κοπελα. Οταν εχουμε θεμα ζηταμε βοηθεια.Οταν εχουμε παιδι και αποφασιζουμε να το κρατησουμε ζηταμε βοηθεια. Τελος

Για σενα ειναι πιο λογικο να μεινει σε αυτη την κατασταση αιωνίως? Η δεν καταλαβαινεις τι γραφουμε? 

Δεν καταλαβαίνει προφανώς η κοπέλα. 

Just now, Venn είπε:

Αυτό που ότι σας βολεύει διαβάζετε ..είπα πουθενά εγώ αφήστε την στην τύχη της κ ότι γίνει?φαντάζομαι οι περισσότερες έγκυες στην περίοδο εγκυμοσύνης είχαν πάνω κάτω τα θέματα τους τακτοποιημένα κ όμως Μ ολη αυτή την αλλαγή ορμονών ανησυχίας γ τ μωρό τη γέννα γ τον εαυτο σου ,το να βλέπεις το σώμα σ νά αλλάζει μια φρίκη την τρως ,η ίδια της πως ακριβώς θα βγει από αυτό π έχει πιέζοντας την όλοι παραπάνω δεν έχω καταλάβει!!!! 

Ας την αφήσουν τότε να κάνει τα δικά της, να μην πάει σε ψυχολόγο επειδή δεν θέλει, να γεννήσει ένα παιδί που δεν θέλει, να του στερήσει την επαφή με τον πατέρα του επειδή έτσι θέλει και πάει λέγοντας.. Η μάνα κοπέλα μου βάζει πρώτα το παιδί της και μετά τον εαυτό της 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν νομίζω ότι σου έδωσε καμία μας το δικαίωμα να μας χαρακτηριζεις λαϊκό δικαστήριο εδώ μέσα. Μόνος του ο θεματοθετης ρώτησε τη γνώμη μας. Τι έπρεπε να του πούμε? Άφησε το παιδί σου στην τύχη του γιατί η κοπέλα δεν θέλει να πάρει βοήθεια? Και το μωρό το φταίει? Ποιος θα το προστατέψει? Υπάρχει κι ένα μωρό σε περίπτωση που σου διαφεύγει. 

Αφήστε το όμως το δόλιο να γεννηθεί !!!!! Αυτό λέω !!!η κατάσταση είναι εαυσθητη κ το μωρό πρέπει ναι ναι καλά μέχρι ότουρθει στον κόσμο κ ύστερα ας το αναλάβει αυτός που θα το φροντίσει καλύτερα! Θεωρώ τρέλα επικίνδυνο να πιέζεις ένα ανθρώπινο π ψυχολογικά δεν είναι καλά όταν μεγαλώνει μέσα τ κ άλλο άνθρωπο.δλαδη σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο να γίνει του κακό χτύπα ξύλο όταν γεννηθεί το μωρό αλλά δε σκεφτόμαστε το ότι μπορεί αυτό να γίνει κ τώρα .τελοσπαντων δε θα κάνουμε το θέμα του ανθρώπου σίριαλ δικό μας.καλη τύχη εύχομαι να πάνε καλά.καληνυχτα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Εχετε καταλαβει οτι ο θεματοθετης δεν μας βλεπει ετσι? @Nicol_ και @Τονι@ αφηστε το Κοριτσια μου δεν υπαρχει λογος. 

Αυτό θα έλεγα.. Δεν φαίνεται να ξανασχολειται


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Venn είπε:

Αυτό που ότι σας βολεύει διαβάζετε ..είπα πουθενά εγώ αφήστε την στην τύχη της κ ότι γίνει?φαντάζομαι οι περισσότερες έγκυες στην περίοδο εγκυμοσύνης είχαν πάνω κάτω τα θέματα τους τακτοποιημένα κ όμως Μ ολη αυτή την αλλαγή ορμονών ανησυχίας γ τ μωρό τη γέννα γ τον εαυτο σου ,το να βλέπεις το σώμα σ νά αλλάζει μια φρίκη την τρως ,η ίδια της πως ακριβώς θα βγει από αυτό π έχει πιέζοντας την όλοι παραπάνω δεν έχω καταλάβει!!!! 

Μαλλον υπαρχει καποιο θεμα στο να διαβάσεις αυτα που γραφω. Ειπα οτι πρέπει να παρει βοηθεια. Συμφωνούμε μεχρι εδω? Δευτερον,απο τη στιγμή που ο πατερας εχει απομονωθει φυσικα και θα ρωτησει ενα δικηγόρο για να γνωριζει πως θα κινηθεί και ποια ειναι τα δικαιώματα του.Εγω προσωπικα αυτο εγραψα.Γιατι θα πρέπει να μπεις και λιγο στη θεση του και στον πονο που βιωνει και ο ιδιος. Η κοπελα δεν χρειάζεται να πιεστει. Αλλα πρεπει να της μιλησει καποιος, να την παραπέμψει σε βοήθεια ωστε να αντιμετώπισει την κατασταση. Το να βουλιαζει χωρις τελος δεν ειναι λυση. Απο εκει και περα εσυ ενοχλήθηκες γιατι ριξαμε ευθύνες στη μανα. Ολοι εχουμε τημ ευθύνη των επιλογων μας ειτε εχουμε καποιο ψυχολογικο ειτε όχι.  Ελαφρυντικά υπαρχουν σε πολλες κατάστασεις αλλα αυτο δεν αναιρει την ευθύνη που φερουμε μετεπειτα. 

Οταν εχεις κρισεις πανικου και ψυχολογικα κατι εχει συμβει στο περιβαλλον που μεγαλωσες,στην οικογενεια σου.Αρα θα επρεπε να ξερεις απο πρωτο χερι εσυ οτι πρεπει η μαμα να αναλαβει τις ευθύνες της ωστε να μη φερει το παιδι αργοτερα αντιστοιχα προβληματα. Ετσι δεν ειναι? Εγω τουλάχιστον για τη μητερα μου αυτο θα ευχομουν

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Εχετε καταλαβει οτι ο θεματοθετης δεν μας βλεπει ετσι? @Nicol_ και @Τονι@ αφηστε το Κοριτσια μου δεν υπαρχει λογος. 

Ετσι είναι δεν υπαρχει λογος να το συνεχίζουμε. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Venn είπε:

Μωρέ αυτό με το λαικο δικαστήριο που κάνετε ποιον βοηθάτε?θα έπρεπε να μη κάνει σχέση θα έπρεπε να μη κάνει σεξ θα έπρεπε χίλια δυο.εσεις δεν υπήρξατε ποτέ 23????ολα τα κορίτσια δλδ που βλέπετε τα βλέπετε έτοιμα για να τους έρθουν οι μεγαλύτερες αλλαγές στη ζωή τους??συνέλθετε λίγο πόσο χρονών είστε?απ' όλα όσα είπα το τελικό σας συμπέρασμα είναι ότι την δικαιολογώ?ξέρετε εσείς οως μπορεί να νιώθει η κοπέλα?ξέρετε εσείς ποια είναι?εγώ δεν την ξέρω κ δε θα θελα εκτός από το να την δικαιολογω ούτε και να την κατηγορισω! Προφανώς κ δεν είναι καλά ψυχολογικά κ ότι αφορά το θέμα της ψυχολογίας είναι ένα πολύ λεπτό κ σοβαρό ζήτημα που χρειάζεται κάποια ακόμα πιο λεπτή κ συγκεκριμένη διαχείριση.επειδη έχω υπάρξει με έντονες κρίσεις πανικού κ άγχους ξέρω πολύ καλά πόσο ναι μεν καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι καλά κ χρειάζεσαι βοήθεια ενώ ταυτόχρονα φοβάσαι τη σκιά σου κ είσαι έρμαιο των άσχημων συναισθημάτων σου.αν Μ λεγες ότι η κοπέλα δε γουστάρει απλά να βλέπει τον πατέρα του παιδιού της αλλά γενικά είναι μες τη χαρά κ ψωνίζει ρουχαλακια με τις φίλες της θα λέγαμε ότι μάλλον απομακρύνει τον πατέρα κ ναι εκεί θα πρέπει να παρθούν άλλες αποφάσεις κ να γίνουν άλλες κινήσεις.αλλα η κοπέλα σου λέει είναι με κρίσεις κ σ κατάσταση υστερίας προς όλους όταν πάνε να μιλήσουν για αυτό πράγμα που σημαίνει ψυχολογικό εμπόδιο.

εγω στα 23ημουν σαν παντρεμενη,παντρευτηκα στα 24.παιδι εκανα στα 28.αλλα τι σημασια εχει σε τι φαση ηταν ο καθενας απο εμας στα 23του;

με ολα οσα περιγραφονται στο θεμα λογικο ειναι να αμφιβαλλει κανεις για την πατροτητα του μωρου,η αν το μωρο θα το δωσει κρυφα για υιοθεσια.λογικο δ ειναι να θελει ο πατερας να διασφαλισει καποια δικαιωματα του;

το να απευθυνθουν σε ειδικο ειναι το πρωτο που εχει προταθει.οι γονεις της κοπελας τι περιμενουν για να το κανουν;εφοσον βλεπουν μια εγκυο σε υστερια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Venn έχω υπάρξει 23 και πίστεψε με γνώριζα πολύ καλά πως γίνονταν τα παιδιά και για αυτό τον λόγο πρόσεχα. Δεν υπάρχει λόγος να είσαι επιθετική και ειρωνική.

Πολλές κοπέλες έδωσαν τον ελαφρυντικό της ηλικίας, αλλά οκ είναι 23...όχι ανήλικη, ήξερε πως με αυτόν τον τρόπο αντισύλληψης υπάρχουν πολλές πιθανότητες  να έχει ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη. Προσωπικά δεν μπορώ να δώσω κανένα ελαφρυντικό σε μία γυναίκα που το μόνο που σκέφτεται είναι ο εαυτός της, δεν μου λέει κάτι το ότι κράτησε ένα παιδί που δεν ήθελε και φροντίζει κάθε μέρα με τον τρόπο της να δείχνει στον πατέρα του και τους γύρω πόσο δεν θέλει αυτό το παιδί.  Ο πατέρας του παιδιού δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου να περιμένει να γεννηθεί, πρέπει να δράσει άμεσα. (αλήθεια που είναι ο πατέρας του παιδιού??μόνες μας μιλάμε ε????)

 

 

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kotsifikos είπε:

@Venn έχω υπάρξει 23 και πίστεψε με γνώριζα πολύ καλά πως γίνονταν τα παιδιά και για αυτό τον λόγο πρόσεχα. Δεν υπάρχει λόγος να είσαι επιθετική και ειρωνική.

Πολλές κοπέλες έδωσαν τον ελαφρυντικό της ηλικίας, αλλά οκ είναι 23...όχι ανήλικη, ήξερε πως με αυτόν τον τρόπο αντισύλληψης υπάρχουν πολλές πιθανότητες  να έχει ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη. Προσωπικά δεν μπορώ να δώσω κανένα ελαφρυντικό σε μία γυναίκα που το μόνο που σκέφτεται είναι ο εαυτός της, δεν μου λέει κάτι το ότι κράτησε ένα παιδί που δεν ήθελε και φροντίζει κάθε μέρα με τον τρόπο της να δείχνει στον πατέρα του και τους γύρω πόσο δεν θέλει αυτό το παιδί.  Ο πατέρας του παιδιού δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου να περιμένει να γεννηθεί, πρέπει να δράσει άμεσα. (αλήθεια που είναι ο πατέρας του παιδιού??μόνες μας μιλάμε ε????)

 

 

Συμφωνω.Και  ειναι εντελως λογικο να θελει να δράσει αμεσα. Ποια η λογικη να περιμενει να γεννηθεί το παιδι πρωτα? Θελει να ζησει και αυτος την εγκυμοσυνη καθως και τον τοκετο το παιδι ειναι και των δυο. Αν περιμένει τη μαμα να αναλαβει τις ευθυνες της οταν θελησει να ασχοληθεί,  το παιδι θα εχει παει φανταρος.

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...