Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Απογοήτευση στην 22η εβδομάδα κύησης


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Αλεξαναμ είπε:

Σε πολύ ελαφριά μορφή το πόδι ναι αλλά πάντα θα είναι ατροφικο ή θα βγάζει τενοντίτιδες και τα σχετικά στη πορεία. Για τα χέρια δεν ξέρουμε γιατί δεν μπορούμε να μάθουμε τι έχει. Το θέμα είναι πως ο συνδυασμός των 2 προβλημάτων παραπέμπει σε σύνδρομο. Σπάνιο σύνδρομο το οποίο δεν είναι ανιχνεύσιμο από τις εξετάσεις.

Και θα ξεκαθαρίσει αφού γεννηθεί το παιδί ανάλογα την πορεία του 

επειδη εχω δεν μπορεσαν να βρω καμια να εχει παρομοιο προβλημα θα προσπαθησω να σε βοηθησω μιλωντας σου ωραια αυτο το συνδρομο σπανιο που θα εχει αφου το παιδι θα ειναι νευρολογικα μια χαρα ετσι το ποδο απο οτι λεμε θα ειναι ελαφρια μορφης για τα χερια δεν ξερουμε οπως μου ειπες ωραια ετσι τι προβλημα μπορει να εχει αυτο το παιδι αν το κρατησεις απο αυτο το σπανιο συνδομο που θα εχει επισης μπορει να μου πεις σε ποιον γενετιστη κατεφυγες ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , giotitsa είπε:

επειδη εχω δεν μπορεσαν να βρω καμια να εχει παρομοιο προβλημα θα προσπαθησω να σε βοηθησω μιλωντας σου ωραια αυτο το συνδρομο σπανιο που θα εχει αφου το παιδι θα ειναι νευρολογικα μια χαρα ετσι το ποδο απο οτι λεμε θα ειναι ελαφρια μορφης για τα χερια δεν ξερουμε οπως μου ειπες ωραια ετσι τι προβλημα μπορει να εχει αυτο το παιδι αν το κρατησεις απο αυτο το σπανιο συνδομο που θα εχει επισης μπορει να μου πεις σε ποιον γενετιστη κατεφυγες ;;;

Ο νευρολόγος είπε ότι και τα χεράκια του να είναι λόγο νευρολογικού προβλήματος το πιθανότερο είναι να μην φανεί στον εγκέφαλο όπως και έγινε. Ανάλογα τη μορφή του συνδρόμου μπορεί να έχει διανοητική καθυστέρηση, μη σωστή ανάπτυξη, διαφορά προβλήματα αρθρώσεων που βγαίνουν μετά που χρειάζονται χειρουργεία. Όλα εξαρτούνται απ το είδος και τον βαθμό. Κανείς δεν μπορεί να μας πει όμως κάτι. Υπάρχουν άνθρωποι με σύνδρομα τόσο σπάνια που δεν βρίσκουν τι έχουν ακόμα και όταν είναι ενήλικες. Στο ινστιτούτο γενετικής στη Λευκωσια ένας γνωστός του άντρα μου γεννετιστης. Όλοι μας παρέπεμψαν σε έναν για να πάρουμε τη γνώμη του. Είναι ο μοναδικός που ασχολείται με αυτό στην Αγγλία ο Νικολαιδης. Της επόμενες μέρες θα επικοινωνήσουμε μαζί του και θεωρώ πως η άποψη του θα είναι καθοριστική για την έκβαση της ιστορίας μας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αλεξαναμ είπε:

Ο νευρολόγος είπε ότι και τα χεράκια του να είναι λόγο νευρολογικού προβλήματος το πιθανότερο είναι να μην φανεί στον εγκέφαλο όπως και έγινε. Ανάλογα τη μορφή του συνδρόμου μπορεί να έχει διανοητική καθυστέρηση, μη σωστή ανάπτυξη, διαφορά προβλήματα αρθρώσεων που βγαίνουν μετά που χρειάζονται χειρουργεία. Όλα εξαρτούνται απ το είδος και τον βαθμό. Κανείς δεν μπορεί να μας πει όμως κάτι. Υπάρχουν άνθρωποι με σύνδρομα τόσο σπάνια που δεν βρίσκουν τι έχουν ακόμα και όταν είναι ενήλικες. Στο ινστιτούτο γενετικής στη Λευκωσια ένας γνωστός του άντρα μου γεννετιστης. Όλοι μας παρέπεμψαν σε έναν για να πάρουμε τη γνώμη του. Είναι ο μοναδικός που ασχολείται με αυτό στην Αγγλία ο Νικολαιδης. Της επόμενες μέρες θα επικοινωνήσουμε μαζί του και θεωρώ πως η άποψη του θα είναι καθοριστική για την έκβαση της ιστορίας μας 

ναι φυσικα και ξερω τον κυριο Νικολαιδη ειναι ενας απο τους καλυτερους γενετιστες αν σας πει οτι τα πραγματα δεν θα ειναι καλα λυπαμαι κοριτσι μου θα πρεπει να κανεις την καρδια σου πετρα και να κανεις αυτο που θεωρειται σωστο διακοπη της κυησης αν χρειαστει πρεπει να σκεφτεις ομως παρα πολυ 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. Δεν έχω πολύ περιθώριο έτσι και αλλιώς μέχρι την άλλη εβδομάδα πρέπει να έχουμε αποφασίσει για το να προχωρήσουμε στη διακοπή. Όπως και να έχει όπως άνοιξα αυτή την ιστορία εδώ έτσι και θα την κλείσω οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα. Χαίρομαι για όσες γυναίκες έχουν περάσει ότι έχουν περάσει και είναι τόσο δυνατές και όλοι οι κόποι τους κάποια στιγμή ανταμείβονται. Ένα μεγάλο μπράβο μέσα απ τη καρδιά μου σε όλες εσάς!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αλεξαναμ είπε:

Ναι ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. Δεν έχω πολύ περιθώριο έτσι και αλλιώς μέχρι την άλλη εβδομάδα πρέπει να έχουμε αποφασίσει για το να προχωρήσουμε στη διακοπή. Όπως και να έχει όπως άνοιξα αυτή την ιστορία εδώ έτσι και θα την κλείσω οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα. Χαίρομαι για όσες γυναίκες έχουν περάσει ότι έχουν περάσει και είναι τόσο δυνατές και όλοι οι κόποι τους κάποια στιγμή ανταμείβονται. Ένα μεγάλο μπράβο μέσα απ τη καρδιά μου σε όλες εσάς!!!

να σαι καλα κοπελα μου και εγω συντομα ελπιζω να ξαναμεινω παλι εγκυος σε λιγες μερες ξεκιναω προσπαθειες μην νομιζεις οτι εχω περασει και λιγα ετσι εγω το μονο που θελω απο εσενα ειναι να μην αφησεις εσενα να πεσεις κατω απο αυτο να μπαινεις να μιλαμε εδω εγω μπορω πλεον και στηριζω πολλα κοριτσια εδω μεσα εχω γινει σκληρη και δεν επηρεαζομαι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσι μου.

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία.

Θέλω μόνο να ευχηθώ ν πάνε όλα καλά. Από τη στιγμή που διάβασα το θέμα λέω από μέσα μου...το παιδι είναι μια χαρά!

Εύχομαι τα καλύτερα...μέσα από την καρδιά μου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα θέλω να ρωτήσω επειδή μας είπαν για πιθανό πρόβλημα αν έχει καμία εμπειρία από σύνδρομο αμνιακής ταινίας κυρίως με το να λείπουν κάποια δαχτυλάκια. Ταιριάζει παρά πολύ με αυτό που έχω εγω δεν μπορούμε ακόμα να δούμε αν λείπουν κάποια δαχτυλάκια στο ένα χέρι. 

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου.

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία.

Θέλω μόνο να ευχηθώ ν πάνε όλα καλά. Από τη στιγμή που διάβασα το θέμα λέω από μέσα μου...το παιδι είναι μια χαρά!

Εύχομαι τα καλύτερα...μέσα από την καρδιά μου!

Ευχαριστώ παααρα πολύ. Δηστυχως σήμερα πήγαμε και σε άλλον γυναικολόγο που έχει καταπληκτικό υπέρηχο και μας επιβεβαίωσε πως υπάρχει πρόβλημα και στα χεράκια. Όποτε πλέον ξέρουμε πως το παιδί έχει αναπηρίες αλλά ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Αλεξαναμ είπε:

Κοριτσιααα θέλω να ρωτήσω επειδή μας είπαν για πιθανό πρόβλημα αν έχει καμία εμπειρία από σύνδρομο αμνιακής ταινίας κυρίως με το να λείπουν κάποια δαχτυλάκια. Ταιριάζει παρά πολύ με αυτό που έχω εγω δεν μπορούμε ακόμα να δούμε αν λείπουν κάποια δαχτυλάκια στο ένα χέρι. 

Ευχαριστώ παααρα πολύ. Δηστυχως σήμερα πήγαμε και σε άλλον γυναικολόγο που έχει καταπληκτικό υπέρηχο και μας επιβεβαίωσε πως υπάρχει πρόβλημα και στα χεράκια. Όποτε πλέον ξέρουμε πως το παιδί έχει αναπηρίες αλλά ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε. 

 

πρίν από 14 λεπτά , Αλεξαναμ είπε:

Κοριτσιααα θέλω να ρωτήσω επειδή μας είπαν για πιθανό πρόβλημα αν έχει καμία εμπειρία από σύνδρομο αμνιακής ταινίας κυρίως με το να λείπουν κάποια δαχτυλάκια. Ταιριάζει παρά πολύ με αυτό που έχω εγω δεν μπορούμε ακόμα να δούμε αν λείπουν κάποια δαχτυλάκια στο ένα χέρι. 

Ευχαριστώ παααρα πολύ. Δηστυχως σήμερα πήγαμε και σε άλλον γυναικολόγο που έχει καταπληκτικό υπέρηχο και μας επιβεβαίωσε πως υπάρχει πρόβλημα και στα χεράκια. Όποτε πλέον ξέρουμε πως το παιδί έχει αναπηρίες αλλά ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε. 

@Αλεξαναμ πηγες στον Νικολαιδη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Αλεξαναμ είπε:

Κοριτσιααα θέλω να ρωτήσω επειδή μας είπαν για πιθανό πρόβλημα αν έχει καμία εμπειρία από σύνδρομο αμνιακής ταινίας κυρίως με το να λείπουν κάποια δαχτυλάκια. Ταιριάζει παρά πολύ με αυτό που έχω εγω δεν μπορούμε ακόμα να δούμε αν λείπουν κάποια δαχτυλάκια στο ένα χέρι. 

Ευχαριστώ παααρα πολύ. Δηστυχως σήμερα πήγαμε και σε άλλον γυναικολόγο που έχει καταπληκτικό υπέρηχο και μας επιβεβαίωσε πως υπάρχει πρόβλημα και στα χεράκια. Όποτε πλέον ξέρουμε πως το παιδί έχει αναπηρίες αλλά ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε. 

Κοπέλα μου...δεν ξέρω τι να πω!

Είμαι στο χώρο και ξέρω πως όλα τα παιδιά είναι παιδιά.

Ωστόσο, είναι πολύ δύσκολη απόφαση. Μακάρι να μπορούσες να ξέρεις ακριβώς το μέγεθος του προβλήματος αν απλά λείπουν κάποια δαχτυλάκια οκ...στο νοητικο κομμάτι και τα λοιπά δεν έχω ιδέα. 

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω...φαίνεται ψυχραιμη και σε συγχαιρω ματιά μου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

 

@Αλεξαναμ πηγες στον Νικολαιδη 

Τον περνούμε τηλέφωνο δεν μπορούμε να τον βρούμε σήμερα. Θα προσπαθήσουμε αργότερα. Κλείσαμε αύριο ραντεβού με κάποια γυναικολόγο Λεμεσσό που δούλευαν μαζί να πάμε να δούμε. Διάβασα και για κάποιον στην Αθήνα τον  Παφίλη που ήταν βοηθός του στο Λονδίνο. Ίσως παραστούμε μέσα στην εβδομάδα Αθήνα αν δεν βρούμε τον Νικολαιδη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Αλεξαναμ είπε:

Τον περνούμε τηλέφωνο δεν μπορούμε να τον βρούμε σήμερα. Θα προσπαθήσουμε αργότερα. Κλείσαμε αύριο ραντεβού με κάποια γυναικολόγο Λεμεσσό που δούλευαν μαζί να πάμε να δούμε. Διάβασα και για κάποιον στην Αθήνα τον  Παφίλη που ήταν βοηθός του στο Λονδίνο. Ίσως παραστούμε μέσα στην εβδομάδα Αθήνα αν δεν βρούμε τον Νικολαιδη. 

και ο Παφιλης ειναι καλος τον Παγκαλο ισως ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αλεξαναμ είπε:

Δεν ξέρω κάτι παραπάνω. Ότι διάβασα από forum

Ο Παφιλης θεωρείται κορυφη!! Εχει μαθητευσει διπλα στο Νικολαιδη και εχει εργαστει χρόνια διπλα του! Λενε πως ολοι οι πιστοποιημενοι εχουν κανει διπλα σ Νικολαιδη αλλα ακουγοντας τι κοτσανες πετανε οι άλλοι δεν τίθεται θέμα συγκρισης.. Ειναι νεος, αλλα φαίνεται να ξέρει καλά αυτό που κάνει 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ο Παφιλης θεωρείται κορυφη!! Εχει μαθητευσει διπλα στο Νικολαιδη και εχει εργαστει χρόνια διπλα του! Λενε πως ολοι οι πιστοποιημενοι εχουν κανει διπλα σ Νικολαιδη αλλα ακουγοντας τι κοτσανες πετανε οι άλλοι δεν τίθεται θέμα συγκρισης.. Ειναι νεος, αλλα φαίνεται να ξέρει καλά αυτό που κάνει 

εσυ φιλη μου εννοειται ξερεις παραπανω χιχι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...