Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

Σπέρματεγχυση 2018 -2020


Recommended Posts

@Dandreo μου λυπάμαι πολύ! Λογικά αύριο ή μεθαύριο θα αδιαθετησεις.  Έχεις  κάποιες  μικρές  ελπίδες ακομη  να έχει  γίνει  καθυστερημένη  η συλληψη και η εμφύτευση αλλά και πάλι μέχρι την Τετάρτη θα ξέρεις... Σε κάθε περίπτωση έχεις δίκιο, δεν παλεύεται η αναμονή..

Σου εύχομαι να μην σε παίρνει πολύ από κάτω και να σκέφτεσαι ότι κάθε αποτυχία σε φέρνει πιο κοντά στην επιτυχία.. κουράγιο!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Dandreo είπε:

Δηλαδη λεω εγω αν μεχρι τεταρτη πεμπτη δεν εχω αδιαθετησει υπαρχει περιπτωση να μην ισχυει η χοριακη

Νομιζω οτι κ καθυστερημενη σύλληψη να εγινε θα σου εδινε μια θετικη χοριακη αλλα πολυ χαμηλη δε νομιζω να αλλαξει κατι παρολα αυτα μην απογοητευεσαι ειναι πολυ δυσκολο να μεινεις με την πρωτη σπερματενχυση εγκυος απλα θα σου προτεινα οταν κανεις τη δευτερη να ψαξεις λιγο καλυτερα το πως γινεται η σπερματενχυση να γινουν ολα σωστα για να μην μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια τζαμπα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι πιο συγκεκριμένο ο γιατρός μου ειναι ο κιτμιριδησ στο ιασω γνωριζει κάποια κατι για τον γιατρο μου..ωστοσο να ενημερωσω πωσ 6 χρονια τωρα εχω αυτό τον γιατρό γενικά με εχει προστατέψει απο πολλα πραγματα πολυ ψείρασ εχει βρει πραγματα που ακομα δεν ειχαν εμφανιστεί σαν συμπτώματα απλα αναρωτιεμαι αν περα απο ένας πολυ καλός γυναικολόγος μπορει να αναλάβει κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dandreo είπε:

Να ρωτησω κατι πιο συγκεκριμένο ο γιατρός μου ειναι ο κιτμιριδησ στο ιασω γνωριζει κάποια κατι για τον γιατρο μου..ωστοσο να ενημερωσω πωσ 6 χρονια τωρα εχω αυτό τον γιατρό γενικά με εχει προστατέψει απο πολλα πραγματα πολυ ψείρασ εχει βρει πραγματα που ακομα δεν ειχαν εμφανιστεί σαν συμπτώματα απλα αναρωτιεμαι αν περα απο ένας πολυ καλός γυναικολόγος μπορει να αναλάβει κ αυτο

Δε γνωριζω το γιατρο γιατι δεν ειμαι απο Αθηνα αρα δε μπορω να τον κρινω απλα εγω επειδη εχω κανει τρεις απο την εμπειρια μου νομιζω οτι καποια πραγματα δεν εγιναν σωστα αν θες να σε κατατοπισουν καλυτερα μπες στην ενότητα εμπειρία απο σπερματενχυση πες την εμπειρια σου κ εκει να δεις τι θα σου πουν μηπως χρειαζεσαι πιο εξιδεικευμενο γιατρο ελπιζω να πανε ολα καλα την γνωμη μου σου λεω γιατρος δεν ειμαι 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Dandreo η εμφύτευση μπορεί να γίνει απο την 6η μέχρι την 12η ημέρα μετά την ωορρηξία. Αν υποθέσουμε ότι έγινε Τετάρτη ξημερώματα σύμφωνα με τα άρθρα τότε 12η ήταν χτες. Μετά την εμφύτευση αρχίζει να παράγεται η χοριακη και να ανεβαίνει κατακόρυφα. Οπότε θεωρητικά με πολύ πολύ αργή εμφύτευση και με βάση το ότι Τρίτη μεσημέρι δεν είχες κάνει ωορρηξία μπορεί και να είναι δυνατόν να μην έδειξε γιατί ήταν νωρίς. Αλλά ως Τετάρτη θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο πιστεύω.. Άλλωστε με 28αρη κύκλο η ωχρινικη σου φάση είναι λογικά 14 ημέρες οπότε μέχρι και αύριο θα έχεις αδιαθετησει

Με το γιατρό σου αν τον λένε Στέλιο σε μια γρήγορη αναζήτηση στο Google φαίνεται να είναι πολύ καλός υπερηχογραφιστης / νομίζω πρέπει να κάνετε μια λεπτομερή συζήτηση για να σου εξηγήσει το πως κινήθηκε και αν υπάρχει σε εσένα κάτι ιδιαίτερο που να ξεφεύγει από τα στάνταρ που διαβάσαμε

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποιος είναι εξαιρετικός σε κάτι δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι σε όλα. Δεν γίνεται κιόλας..

Πάντως αυτό που είπες με τα άγουρα ωάρια αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι και πως σου το έχουν πει μπορεί να σημαίνει ότι είσαι ειδική περίπτωση; Τι να σου πω.. Θα έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη αφού κανεις και τη συζήτηση με το γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλό απόγευμα κορίτσια, σε λίγες μέρες ξεκινάω διαδικασία σπερματεγχυσης, θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες προσωπικές, πως ήταν; υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, florans00 είπε:

Καλό απόγευμα κορίτσια, σε λίγες μέρες ξεκινάω διαδικασία σπερματεγχυσης, θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες προσωπικές, πως ήταν; υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; ευχαριστώ..

Καλησπέρα και καλη επιτυχία! Εχω κάνει δυο φορες σπερματεγχυση. Την πρώτη φορά πετυχα εγκυμοσύνη ασχετα αν παλλινδρομησε, τη δεύτερη οχι. Μετα πηγα με εξωσωματική. 

Γενικά ολα μπορούν να συμβούν και θα ακουσεις πολλές απόψεις. Εσυ να είσαι θετικη κι αισιοδοξη. Να πιστεύεις οτι θα γινετε γονείς. 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα και καλη επιτυχία! Εχω κάνει δυο φορες σπερματεγχυση. Την πρώτη φορά πετυχα εγκυμοσύνη ασχετα αν παλλινδρομησε, τη δεύτερη οχι. Μετα πηγα με εξωσωματική. 

Γενικά ολα μπορούν να συμβούν και θα ακουσεις πολλές απόψεις. Εσυ να είσαι θετικη κι αισιοδοξη. Να πιστεύεις οτι θα γινετε γονείς. 

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι γενικά αισιόδοξη, απλά κάποιες μέρες με παίρνει πολύ από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, florans00 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι γενικά αισιόδοξη, απλά κάποιες μέρες με παίρνει πολύ από κάτω.

Λογικό... Όλες τα ίδια περναμε. Όταν δεν είσαι καλα θα μπαίνεις και θα διαβαζεις ολα τα ευχάριστα και θα μας μιλας να ξεχνιεσαι

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα το κάνω, σε ευχαριστώ πολύ πολύ:),πριν 18 μέρες έκανα και σαλπιγγογραφια, η μία μου η σάλπιγγα είναι off δυστυχώς μου την έκοψε ο γιατρός όταν έκανα καισαρική όπου πέθανε το μωρό μου, με απογοήτευσε γιατί δε μου είπε ότι μου έκανε αυτή τη ζημιά... αλλά έχω ελπίδα και πίστη ότι θα κρατήσω το μωρό μου στην αγκαλιά μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, florans00 είπε:

Ναι, θα το κάνω, σε ευχαριστώ πολύ πολύ:),πριν 18 μέρες έκανα και σαλπιγγογραφια, η μία μου η σάλπιγγα είναι off δυστυχώς μου την έκοψε ο γιατρός όταν έκανα καισαρική όπου πέθανε το μωρό μου, με απογοήτευσε γιατί δε μου είπε ότι μου έκανε αυτή τη ζημιά... αλλά έχω ελπίδα και πίστη ότι θα κρατήσω το μωρό μου στην αγκαλιά μου

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Τι συνεβη; αν θες το λες...

Μετα απο σαλπιγγογραφια λενε πως εισαι πιο γονιμη. Εύχομαι μια ωορηξια απο την καλη πλευρα κι ενα μωρακι σε λιγους μηνες


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το 2016 στη διάρκεια της εγκυμοσύνης είχα πολλά θέματα,είχε βγει η αυχενική υψηλή, το παλέψαμε αλλά δυστυχώς στον 8ο "έφυγε", δε βρέθηκε κάτι, και από τότε προσπαθούμε για μια νέα εγκυμοσύνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...