Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

κοριτσια επειδη εδω υπαρχουν και χαρουμενα αλλα και κακα τα οποια συμβαινουν και δυστηχως ειμαι μια απο αυτες που τους εχει συμβει κακο θα ηθελα να προσκαλεσω οποιαδηποτε κοπελα χρειαζεται να μιλησει να πει αυτο που της συμβαινει και να δωσουμε μια λεξη παρηγοριας αυτο το θεματακι θα ειναι ανοιχτο ευχαριστωωω πολυ 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα Γιώτα! Η δικη σου ιστορία ποια ειναι;

@Farmakotriftena γεια σου καλη μου εδω εχω μεινει δυο φορες εγκυος την μια την φορα εκαν διακοπη της κυησης μου διοτι το μωρο ειχε πολυ σοβαρα προβληματα και την δευτερη φορα ειχα ενδομητριο θανατο στον μπεμπακο μου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στεναχωριέμαι όταν διαβάζω τέτοια... ξέρεις όμως υπάρχουν πολλά κορίτσια που βίωσαν παράνοια με εσένα αλλά τα κατάφεραν! Το ίδιο θα γίνει κ με σένα!!

Έχεις μάθει για ποιο λόγω έγιναν αυτα; υπάρχει κάποιο παθολογικό αίτιο; ο ενδομήτριος θανατος; Θα σου μιλήσουν κορίτσια που τα ξέρουν καλύτερα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεθεί με επικτητη θρομβοφιλια αλλά και είχα υποβληθεί σε αμνιοπαρακεντιση στις 27 εβδομάδες λόγω κάποιων ευρημάτων που τελικά δεν υπήρχαν όπως έδειξε και ο μοριακός μαρυοτυπος 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/10/2018 at 4:23 ΜΜ, giotitsa είπε:

κοριτσια επειδη εδω υπαρχουν και χαρουμενα αλλα και κακα τα οποια συμβαινουν και δυστηχως ειμαι μια απο αυτες που τους εχει συμβει κακο θα ηθελα να προσκαλεσω οποιαδηποτε κοπελα χρειαζεται να μιλησει να πει αυτο που της συμβαινει και να δωσουμε μια λεξη παρηγοριας αυτο το θεματακι θα ειναι ανοιχτο ευχαριστωωω πολυ 

Καλησπέρα @giotitsa είμαι κι εγώ μια από αυτές δυστυχώς!! Πριν από 5 μήνες είχα μια παλινδρομη κύηση στην 9η εβδομάδα...!Σταμάτησε η καρδούλα του να χτυπάει...και μαζί του σταμάτησε και η δική μου! Εχασα τη γη κάτω από τα πόδια  μου...Δεν ήθελα να το πιστέψω δεν μπορούσα να δεχτώ ότι δεν θα υπάρχει μέσα μου πλεον...! Προσπάθησα παρα πολύ για να μπορέσω να σταθώ και παλι στα πόδια μου και να συνεχίσω μπροστά...! Τώρα 5 μήνες μετά νιώθω  έτοιμη να προσπαθήσω πάλι για μωράκι και εύχομαι να έρθει γρήγορα για όλες όσες το λαχταρούμε τόσο πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ntina_7 είπε:

Καλησπέρα @giotitsa είμαι κι εγώ μια από αυτές δυστυχώς!! Πριν από 5 μήνες είχα μια παλινδρομη κύηση στην 9η εβδομάδα...!Σταμάτησε η καρδούλα του να χτυπάει...και μαζί του σταμάτησε και η δική μου! Εχασα τη γη κάτω από τα πόδια  μου...Δεν ήθελα να το πιστέψω δεν μπορούσα να δεχτώ ότι δεν θα υπάρχει μέσα μου πλεον...! Προσπάθησα παρα πολύ για να μπορέσω να σταθώ και παλι στα πόδια μου και να συνεχίσω μπροστά...! Τώρα 5 μήνες μετά νιώθω  έτοιμη να προσπαθήσω πάλι για μωράκι και εύχομαι να έρθει γρήγορα για όλες όσες το λαχταρούμε τόσο πολύ!! 

Καλημερα @Ntina_7 κοριτσακι μου δυστηχως ολα απο εμας περνανε και καλουμαστε να ξεπερασουμε καποιες δοκιμασιες και εγω εχω περασει πολλα αλλα εχω βρει την δυναμη να τα ξεπερασω και να ξαναπροσπαθησω θα δεις κοριτσακι μου ολα θα ερθουν για μας θα δεις κανε τις επαφουλες σου ηρεμη ομως και θα κανε την ευχουλα σου να πανε ολα καλα αυτη την φορα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπέρα

Ανεξήγητα υπογονιμη

4 σπέρματεγχυσεις στο μηδέν

1 εξωσωματική χοριακη μηδέν

Δεύτερη εξωσωματική θετικό παλλινδρομησε 8 βδομάδων( χρωμοσσωμια τυχαίο γεγονός)

3 εξωσωματική δίδυμα παλλινδρομησαν 9 βδομάδων το ένα κ παρέσυρε κ το άλλο4 εξωσωματική ήρθε η κόρη μου επιτέλους

5 για αδερφάκι παλλινδρομησε την 9 βδομάδα

Όλα αυτά σας τα λέω γιατί η ζωή είναι ένας αγώνας..εμάς μας κλήρωσε αυτό σε άλλες αλλά..δεν τελειώνουν τα βάσανα με ένα παιδί..με πόνεσε το ίδιο κ η απώλεια μετά την κόρη μου..ψηλά το κεφάλι κ τα μανίκια στον αγώνα της ζωής...καλή δυναμη

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Kοριτσια καλησπέρα

Ανεξήγητα υπογονιμη

4 σπέρματεγχυσεις στο μηδέν

1 εξωσωματική χοριακη μηδέν

Δεύτερη εξωσωματική θετικό παλλινδρομησε 8 βδομάδων( χρωμοσσωμια τυχαίο γεγονός)

3 εξωσωματική δίδυμα παλλινδρομησαν 9 βδομάδων το ένα κ παρέσυρε κ το άλλο4 εξωσωματική ήρθε η κόρη μου επιτέλους

5 για αδερφάκι παλλινδρομησε την 9 βδομάδα

Όλα αυτά σας τα λέω γιατί η ζωή είναι ένας αγώνας..εμάς μας κλήρωσε αυτό σε άλλες αλλά..δεν τελειώνουν τα βάσανα με ένα παιδί..με πόνεσε το ίδιο κ η απώλεια μετά την κόρη μου..ψηλά το κεφάλι κ τα μανίκια στον αγώνα της ζωής...καλή δυναμη

 

 

 

 

 

 

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που έχεις περάσει. Πραγματικά μπράβο για τον αγώνα σου και τη δύναμη σου! Φαντάζομαι ότι από εξετάσεις έχεις κάνει τα πάντα.και αφου ήρθε και η κόρη σου θα σου λενε ότι είναι όλα τυχαια;;; να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις αν θέλεις για δευτερο παιδί.ειμαι σίγουρη ότι η απώλεια είναι πάντα απώλεια όσα παιδιά και να έχεις.ποναει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

@island1α ρε κορίτσι πόσο σε θαυμάζω το ξέρεις έτσι δεν είναι ακόμα διαβάζω το παραμύθι που μου έχεις στείλει όταν λυγιζω αυτό βλέπω και περνώ δύναμη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Nansy29 είπε:

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που έχεις περάσει. Πραγματικά μπράβο για τον αγώνα σου και τη δύναμη σου! Φαντάζομαι ότι από εξετάσεις έχεις κάνει τα πάντα.και αφου ήρθε και η κόρη σου θα σου λενε ότι είναι όλα τυχαια;;; να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις αν θέλεις για δευτερο παιδί.ειμαι σίγουρη ότι η απώλεια είναι πάντα απώλεια όσα παιδιά και να έχεις.ποναει πολυ.

Aπο εξετάσεις είχα κάνει τα πάντα ναι..κ έχω ψαχτει πολύ κ με γενετιστές ..είχα στείλει για καρυωτυπο κ όλα τα μωρά που χάθηκαν ( εκτός το τελευταίο) οπότε ξέρω με σιγουριά ότι ήταν τυχαία..άλλωστε στην εξωσωματική λόγω φαρμάκων κρατιούνται κι αυτά που η φύση θα απεριόριστα κ δε θα κάνε εμφύτευση...

Ούτε δυνατή είμαι ούτε ηρωίδα ούτε κάτι διαφορετικό από κάθε γυναίκα που αποζητά τη μητρότητα...απλά ως άνθρωπος είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για να περνάω τα δύσκολα..κ έχω περάσει πολύ δύσκολα όχι μόνο στο θέμα παιδιού...Μ αρέσει να κοιτάζω μπροστά...θυμώνω στη ζωή πολλές φορές αλλά δεν της κρατάω για καιρό μούτρα...άλλωστε σε κάποια πράγματα μου φάνηκε εξαιρετικά γενναιόδωρη..όσο έχω την υγεία μου θα προσπαθώ ....κ μέσα σε όλη την προσπάθεια κ για ένα ακόμα παιδί...όχι για να χει παρέα το παιδί μου..γιατί θέλω ένα ακόμα παιδί..δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά θα το παλέψω ..μην κοιτάτε πίσω ..ποτέ πίσω...μόνο μπροστά...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , island1 είπε:

Aπο εξετάσεις είχα κάνει τα πάντα ναι..κ έχω ψαχτει πολύ κ με γενετιστές ..είχα στείλει για καρυωτυπο κ όλα τα μωρά που χάθηκαν ( εκτός το τελευταίο) οπότε ξέρω με σιγουριά ότι ήταν τυχαία..άλλωστε στην εξωσωματική λόγω φαρμάκων κρατιούνται κι αυτά που η φύση θα απεριόριστα κ δε θα κάνε εμφύτευση...

Ούτε δυνατή είμαι ούτε ηρωίδα ούτε κάτι διαφορετικό από κάθε γυναίκα που αποζητά τη μητρότητα...απλά ως άνθρωπος είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για να περνάω τα δύσκολα..κ έχω περάσει πολύ δύσκολα όχι μόνο στο θέμα παιδιού...Μ αρέσει να κοιτάζω μπροστά...θυμώνω στη ζωή πολλές φορές αλλά δεν της κρατάω για καιρό μούτρα...άλλωστε σε κάποια πράγματα μου φάνηκε εξαιρετικά γενναιόδωρη..όσο έχω την υγεία μου θα προσπαθώ ....κ μέσα σε όλη την προσπάθεια κ για ένα ακόμα παιδί...όχι για να χει παρέα το παιδί μου..γιατί θέλω ένα ακόμα παιδί..δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά θα το παλέψω ..μην κοιτάτε πίσω ..ποτέ πίσω...μόνο μπροστά...

Σου εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα χωρίς άλλη ταλαιπωρία!Και εύχομαι το ίδιο σε όλες μας που παλεύουμε για το αυτονόητο.για κάποιες από μας δυστυχώς η μητρότητα αργεί πολύ.αλλα σίγουρα προχωράμε μπροστά με θετική διάθεση και καλή ψυχολογία!να μην αφήσουμε να μας ρίξουν όλα αυτά που περνάμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Aπο εξετάσεις είχα κάνει τα πάντα ναι..κ έχω ψαχτει πολύ κ με γενετιστές ..είχα στείλει για καρυωτυπο κ όλα τα μωρά που χάθηκαν ( εκτός το τελευταίο) οπότε ξέρω με σιγουριά ότι ήταν τυχαία..άλλωστε στην εξωσωματική λόγω φαρμάκων κρατιούνται κι αυτά που η φύση θα απεριόριστα κ δε θα κάνε εμφύτευση...

Ούτε δυνατή είμαι ούτε ηρωίδα ούτε κάτι διαφορετικό από κάθε γυναίκα που αποζητά τη μητρότητα...απλά ως άνθρωπος είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για να περνάω τα δύσκολα..κ έχω περάσει πολύ δύσκολα όχι μόνο στο θέμα παιδιού...Μ αρέσει να κοιτάζω μπροστά...θυμώνω στη ζωή πολλές φορές αλλά δεν της κρατάω για καιρό μούτρα...άλλωστε σε κάποια πράγματα μου φάνηκε εξαιρετικά γενναιόδωρη..όσο έχω την υγεία μου θα προσπαθώ ....κ μέσα σε όλη την προσπάθεια κ για ένα ακόμα παιδί...όχι για να χει παρέα το παιδί μου..γιατί θέλω ένα ακόμα παιδί..δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά θα το παλέψω ..μην κοιτάτε πίσω ..ποτέ πίσω...μόνο μπροστά...

Μπραβο για τον τροπο με τον οποιο αντιμετωπιζεις τη ζωη! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και ευχομαι συντομα και ενα αδελφακι...ειμαο σιγουρη οτι θα τα καταφερεις με την θετικη σου διαθεση και την αισιοδοξια! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα. Εχω στο ιστορικο μου δυο παλλινδρομες εγκυμοσυνες 9ης και 10ης εβδομαδας. Περασα πολλα με τη  πρωτη παλλινδρομη (κυριως ψυχολογικη και σωματικη κουραση) λογω ηλιθιου γιατρου ειχε παλλινδρομησει το μωρο απο την 6η εβδομαδα πριν καν τον πρωτο υπερηχο και εκεινος ακουγε και καρδια και εβλεπε μωρο και ολα. Με αφησε να αποβαλλω μονη μου με πολυ πονο. Τελος παντων. Εχουμε κανει εξετασεις και βρηκαμε μικροβιο στον συζηγο μου και κατατμιση στο σπερμα του. Ειμαστε σε περιοδο θεραπειας πλεον και ελπιζω συντομα μια επιτυχημενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι ολες μας αμην!

Ας δωσουμε ολες δυναμη η μια στην αλλη εμεις οι υποψηφιες μανουλες που εχουμε περασει καποια πραγματα δυναμη και κουραγιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα. Εχω στο ιστορικο μου δυο παλλινδρομες εγκυμοσυνες 9ης και 10ης εβδομαδας. Περασα πολλα με τη  πρωτη παλλινδρομη (κυριως ψυχολογικη και σωματικη κουραση) λογω ηλιθιου γιατρου ειχε παλλινδρομησει το μωρο απο την 6η εβδομαδα πριν καν τον πρωτο υπερηχο και εκεινος ακουγε και καρδια και εβλεπε μωρο και ολα. Με αφησε να αποβαλλω μονη μου με πολυ πονο. Τελος παντων. Εχουμε κανει εξετασεις και βρηκαμε μικροβιο στον συζηγο μου και κατατμιση στο σπερμα του. Ειμαστε σε περιοδο θεραπειας πλεον και ελπιζω συντομα μια επιτυχημενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι ολες μας αμην!

Ας δωσουμε ολες δυναμη η μια στην αλλη εμεις οι υποψηφιες μανουλες που εχουμε περασει καποια πραγματα δυναμη και κουραγιο!

@MELINASP καλωσηρθες γλυκια μου μην στεναχωριεσαι και εγω απο λαθος γιατρου εχασα το μωρο μου αλλα δεν τον βριζω δεν αξιζει ουτε τα σαλια μου εξαλλου ο Θεος ειναι μεγαλος και θα το πληρωσει οτι εχει κανει εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι οτι τωρα θα ξαναμπω σε προσπαθεια και θα ξαναμεινω παλι και ο Θεος θα με βοηθησει να πανε ολα καλα αυτα την φορα αφου παιρνετε θεραπεια θα πανε ολα καλα γλυκια μου θα δεις ειμαι εδω για οτι χρειαστεις 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...