Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Ένα πολυεγαλο ποσοστό με γυναίκες από πρώτη καισαρική σε επόμενη κύηση έχουν επιπωματικο πλακούντα...δεν είδα να πεθαίνουν .έλεος τι βλακείες ακούω πρωινιατικα..ναι είναι μια δυσκολη περίπτωση ( στο ξαναπα γέννησε η αδερφή μου το δεύτερο έτσι) αλλά όλα όσα τραγικά σου αναφέρει είναι εάν δε το γνωρίζεις...από τη στιγμή που το γνωρίζεις όπως ειναι δύο τα ενδεχόμενα..η πας σε προγραμματισμένη καισαρική όταν μπεις στο μήνα σου η αν έχεις αιμορραγία .η αδερφή μου πήγε με αιμορραγία μόλις μπήκε στο μήνα της...πας σε δημόσιο νοσοκομείο( έτσι της είχε πει ο γιατρός μας κ της βρήκε γιατρό διότι ο δικός μας ήταν σε ιδιωτικό) με το που είδε αίμα κ πριν ξεκινήσει πήρε το γιατρό..φτάνοντας στο νοσοκομείο την περίμεναν οοοοοοολοι έκανε ολική αναισθησία κ πήρε 2 φιάλες αίμα...υστεροσκοπηση όντως μπορεί να χρειαστεί σε πολύ περίπλοκες γέννες αλλά εφ όσων έχεις ήδη ένα παιδί κ αυτό είναι το δεύτερο μη σκας...κ από μια πτώση από τον καναπέ μπορεί να χεις πτώση μήτρας κ να γινόταν ;φαιρεση...αυτό είναι το λιγότερο ...πάντως την αιμορραγία τη σταματάνε..εδώ τη σταματούν σε τροχαία που κόβονται αρτηρίες...όχι από πλακούντα κ μήτρα..κοριτσάκι μου στο ξαναπα η μπεμπα μας είναι μια χαρά..η αδερφή μου ταλαιπωρήθηκε λόγω ολικής όχι για άλλο λόγο ...να σκέφτεσαι θετικά κ να βρεις γιατρό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ αισιοδοξία..εάν σου λένε τέτοια έλεος πω θα βγει η κύηση;; Θες προσοχή ξάπλα όχι βάρη κ όλα θα πάνε υπέροχα..σε φιλω

Καλημέρα. Σου έστειλα πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου.

Εμεις πηγαμε χθες σφον γιατρο και μας ειπε οτι ναι μεν η κατατμιση στο σπερμα του αντρα μου καλυτερευσε αλλα δυστυχως η μορφολογια του σπερματος ειναι στο 2%. Οποτε προχωραμε με σπερματενχυση.

Εχει καποια κοπελα εμειρια; 

Ο συζηγος μου το εχει παρει βαρια δεν μιλιεται στεναχωρεθηκε πολυ που μας απεκλεισαν την φυσιολογικη συλληψη. Ποναει η καρδια μου να τον.βλεπω ετσι. Θελουμε ενα παιδακι τοσο πολυ. Του ξεκαθαρισα οτι εγω λαχταραω ενα παιδι δικο μας ειτε αυτο ερθει φυσιλογικα ειτε με σπερματενχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε με υοθεσια. Θελω ενα παιδι δικο μας δεν με νοιαζει αν το γεννησω εγω. 

Αυτα απο εμας.

Εχει ο θεος για ολες μας κοριτσια. Να μας βοηθησει σε αυτο που λαχταραμε ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MELINASP είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.

Εμεις πηγαμε χθες σφον γιατρο και μας ειπε οτι ναι μεν η κατατμιση στο σπερμα του αντρα μου καλυτερευσε αλλα δυστυχως η μορφολογια του σπερματος ειναι στο 2%. Οποτε προχωραμε με σπερματενχυση.

Εχει καποια κοπελα εμειρια; 

Ο συζηγος μου το εχει παρει βαρια δεν μιλιεται στεναχωρεθηκε πολυ που μας απεκλεισαν την φυσιολογικη συλληψη. Ποναει η καρδια μου να τον.βλεπω ετσι. Θελουμε ενα παιδακι τοσο πολυ. Του ξεκαθαρισα οτι εγω λαχταραω ενα παιδι δικο μας ειτε αυτο ερθει φυσιλογικα ειτε με σπερματενχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε με υοθεσια. Θελω ενα παιδι δικο μας δεν με νοιαζει αν το γεννησω εγω. 

Αυτα απο εμας.

Εχει ο θεος για ολες μας κοριτσια. Να μας βοηθησει σε αυτο που λαχταραμε ολες μας!

γλυκια μου θα σου ελεγα να μην προβειτε σε σπερματενχυση διοτι δεν ειναι καποιες φορες επιτυχημενες καντε καλυτερα εξωσωματικη μια χαρα να μην ειναι στεναχωρημενος να του λες αν ειχα εγω προβλημα εσυ τι θα εκανες μαζι θα το ξεπερασουμε και αυτο καντον να νιωσει δυνατος να μην το παρει βαρια δοξασι ο Θεος η επιστημη εχει προχωρησει προφανως εχει πληγωθει ο αντρικος του εγωισμος αλλα αυτο θα το χειριστεις εσυ τωρα για μενα κανε εξωσωματικη και οχι σπερματενχυση ολα θα πανε καλα μην απογοητευεσται μην αφηνεις μονο του τον ανδρα σου θελει προσοχη στην ψυχολογικη κατασταση που ειναι μιλα του πες του οτι αν εγω ειχα το προβλημα τι θα εκανες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , giotitsa είπε:

γλυκια μου θα σου ελεγα να μην προβειτε σε σπερματενχυση διοτι δεν ειναι καποιες φορες επιτυχημενες καντε καλυτερα εξωσωματικη μια χαρα να μην ειναι στεναχωρημενος να του λες αν ειχα εγω προβλημα εσυ τι θα εκανες μαζι θα το ξεπερασουμε και αυτο καντον να νιωσει δυνατος να μην το παρει βαρια δοξασι ο Θεος η επιστημη εχει προχωρησει προφανως εχει πληγωθει ο αντρικος του εγωισμος αλλα αυτο θα το χειριστεις εσυ τωρα για μενα κανε εξωσωματικη και οχι σπερματενχυση ολα θα πανε καλα μην απογοητευεσται μην αφηνεις μονο του τον ανδρα σου θελει προσοχη στην ψυχολογικη κατασταση που ειναι μιλα του πες του οτι αν εγω ειχα το προβλημα τι θα εκανες

Καλησπερα γλυκια μου. Μας ειπε οτι επειδη σε εμενα δεν ειχαν βρει κατι δεν εχει νοημα ακομα να παμε σε εξωσωματικη. Και πιστευω αν το πω στον αντρα μου θα πεσει ακομα. Του το ειπα οτι εγω ειμαι εδω δεν με νοιαζει τιποτα μοναχα εμεις να ειμαστε καλα. Δεν με νοιαζει ακομα κ αν υοθετουσαμε ενα παιδι μαζι θελω και ας μην το γεννησω δεν με νοιαζει. Κανω τον.ζογκλερ ολη μερα σημερα να του φτιαξω την διαθεση. Ευχομαι να εαστε τυχεροι στην σπερματενχυση πχι τοσο για μενα αντεχω εγω με οσα εχω περασει αλλα για εκεινον του εχει στοιχισει πολυ. 

Εσυ πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MELINASP είπε:

Καλησπερα γλυκια μου. Μας ειπε οτι επειδη σε εμενα δεν ειχαν βρει κατι δεν εχει νοημα ακομα να παμε σε εξωσωματικη. Και πιστευω αν το πω στον αντρα μου θα πεσει ακομα. Του το ειπα οτι εγω ειμαι εδω δεν με νοιαζει τιποτα μοναχα εμεις να ειμαστε καλα. Δεν με νοιαζει ακομα κ αν υοθετουσαμε ενα παιδι μαζι θελω και ας μην το γεννησω δεν με νοιαζει. Κανω τον.ζογκλερ ολη μερα σημερα να του φτιαξω την διαθεση. Ευχομαι να εαστε τυχεροι στην σπερματενχυση πχι τοσο για μενα αντεχω εγω με οσα εχω περασει αλλα για εκεινον του εχει στοιχισει πολυ. 

Εσυ πως εισαι;

Ναι μωρε αγαπούλα κατάλαβα πες του λίγο να ηρεμήσει δυστηχως πολλά ζευγάρια έχουν διαφορά θέματα δεν ξέρω τι γίνεται μας εγκδικητε η φύση τέλος πάντως όπως και να έχει εμείς καλούμαστε να παλευουμε και εύχομαι η σπερματεγχυση να σας πετύχει εγώ έχω μπει ξανά σε προσπάθειες και εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός μου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.

Εμεις πηγαμε χθες σφον γιατρο και μας ειπε οτι ναι μεν η κατατμιση στο σπερμα του αντρα μου καλυτερευσε αλλα δυστυχως η μορφολογια του σπερματος ειναι στο 2%. Οποτε προχωραμε με σπερματενχυση.

Εχει καποια κοπελα εμειρια; 

Ο συζηγος μου το εχει παρει βαρια δεν μιλιεται στεναχωρεθηκε πολυ που μας απεκλεισαν την φυσιολογικη συλληψη. Ποναει η καρδια μου να τον.βλεπω ετσι. Θελουμε ενα παιδακι τοσο πολυ. Του ξεκαθαρισα οτι εγω λαχταραω ενα παιδι δικο μας ειτε αυτο ερθει φυσιλογικα ειτε με σπερματενχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε με υοθεσια. Θελω ενα παιδι δικο μας δεν με νοιαζει αν το γεννησω εγω. 

Αυτα απο εμας.

Εχει ο θεος για ολες μας κοριτσια. Να μας βοηθησει σε αυτο που λαχταραμε ολες μας!

Κορίτσι μου για ποιο λόγο σας απέκλεισαν φυσική σύλληψη;Δεν έχεις μείνει 2 φορες φυσιολογικά;προσπαθείτε και δεν πιάνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, giotitsa είπε:

Ναι μωρε αγαπούλα κατάλαβα πες του λίγο να ηρεμήσει δυστηχως πολλά ζευγάρια έχουν διαφορά θέματα δεν ξέρω τι γίνεται μας εγκδικητε η φύση τέλος πάντως όπως και να έχει εμείς καλούμαστε να παλευουμε και εύχομαι η σπερματεγχυση να σας πετύχει εγώ έχω μπει ξανά σε προσπάθειες και εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός μου 

Αυτο λεω και εγω πολλοι ανθρωποι παλευουν αλλοι λιγπτερο αλλο περισσοτερο. 

Στο ευχομαι να ναι ο τυχερος σου μακαρι!! Μια γερη και τελειομηνη με ενα υγιεστατο παιδακι!!!

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου για ποιο λόγο σας απέκλεισαν φυσική σύλληψη;Δεν έχεις μείνει 2 φορες φυσιολογικά;προσπαθείτε και δεν πιάνεις;

Εχω μεινει δυο φορες. Το θεμα δεν ειναι να πιασω αλλα να κρατηθει και επειδη τα γερα σπερματοζωαρια ειναι 2% πρεπει να παμε με σπερματενχυση γιατι πιανω μεν αλλα κακη ποιοτητα σπερματοζωαριου που πδηγει σε παλλινδρομες. Οποτε με την σπερματενχυση θα επιλεξουν γερα σπερματοζωαρια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MELINASP είπε:

Αυτο λεω και εγω πολλοι ανθρωποι παλευουν αλλοι λιγπτερο αλλο περισσοτερο. 

Στο ευχομαι να ναι ο τυχερος σου μακαρι!! Μια γερη και τελειομηνη με ενα υγιεστατο παιδακι!!!

Εχω μεινει δυο φορες. Το θεμα δεν ειναι να πιασω αλλα να κρατηθει και επειδη τα γερα σπερματοζωαρια ειναι 2% πρεπει να παμε με σπερματενχυση γιατι πιανω μεν αλλα κακη ποιοτητα σπερματοζωαριου που πδηγει σε παλλινδρομες. Οποτε με την σπερματενχυση θα επιλεξουν γερα σπερματοζωαρια. 

Κατάλαβα.οκ το θέμα είναι να έχετε ένα υγιές έμβρυο.αν η λύση είναι η σπερματεγχυση οκ καλή επιτυχία εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Να σε ρωτησω όμως κάτι;η αιτία των παλινδρομων σου ήταν σίγουρα τα "κακα" σπερματοζωάρια; κάνατε καρυοτυπο στα έμβρυα; μπορεί και να τα έχουμε ξαναπεί.σορυ αν δεν θυμάμαι.εχετε αποκλεισει άλλους παράγοντες έτσι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Nansy29 είπε:

Κατάλαβα.οκ το θέμα είναι να έχετε ένα υγιές έμβρυο.αν η λύση είναι η σπερματεγχυση οκ καλή επιτυχία εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Να σε ρωτησω όμως κάτι;η αιτία των παλινδρομων σου ήταν σίγουρα τα "κακα" σπερματοζωάρια; κάνατε καρυοτυπο στα έμβρυα; μπορεί και να τα έχουμε ξαναπεί.σορυ αν δεν θυμάμαι.εχετε αποκλεισει άλλους παράγοντες έτσι;

Καναμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις. Και αυτο ηταν το βασικο προβλημα. Μακαρι να ειναι ολα πιο ευκολα απο εδω και περα. 

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Καναμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις. Και αυτο ηταν το βασικο προβλημα. Μακαρι να ειναι ολα πιο ευκολα απο εδω και περα. 

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;

Ευχομαι να πάνε όλα καλα!Αφού βρήκατε ξεκάθαρα την αιτία είναι πολυ σημαντικό.αρα είστε σε καλό δρόμο.μια χαρά.

Εμείς Ρυθμίζουμε τα πάντα πριν από επόμενη εγκυμοσύνη.κανουμε κάποιες εξετάσεις ακόμη και συναντήσεις με γιατρους για να ειναι όλα υπό έλεγχο.τουλαχιστον ότι περνάει από το χέρι μας.ζαχαρο θυρεοειδη θρομβοφιλια κλπ.

εμεις δεν εξετάσαμε ποτε το σπέρμα.οι γιατροί είναι της αποψης ότι αν το σπέρμα γονιμοποιει είναι ικανοποιητικό.αλλα προβληματίζομαι λίγο τώρα.θα το συζήτησω με τον γυναικολόγο όταν πάω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.

Εμεις πηγαμε χθες σφον γιατρο και μας ειπε οτι ναι μεν η κατατμιση στο σπερμα του αντρα μου καλυτερευσε αλλα δυστυχως η μορφολογια του σπερματος ειναι στο 2%. Οποτε προχωραμε με σπερματενχυση.

Εχει καποια κοπελα εμειρια; 

Ο συζηγος μου το εχει παρει βαρια δεν μιλιεται στεναχωρεθηκε πολυ που μας απεκλεισαν την φυσιολογικη συλληψη. Ποναει η καρδια μου να τον.βλεπω ετσι. Θελουμε ενα παιδακι τοσο πολυ. Του ξεκαθαρισα οτι εγω λαχταραω ενα παιδι δικο μας ειτε αυτο ερθει φυσιλογικα ειτε με σπερματενχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε με υοθεσια. Θελω ενα παιδι δικο μας δεν με νοιαζει αν το γεννησω εγω. 

Αυτα απο εμας.

Εχει ο θεος για ολες μας κοριτσια. Να μας βοηθησει σε αυτο που λαχταραμε ολες μας!

Καλησπέρα κορίτσι μου...ενταξει είναι λογικό να έχει στεναχωρεθει ο αντρουλης σου...όμως σιγά σιγά θα επανέλθει με την βοήθεια σου και θα μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε μαζί σαν γροθιά και θα δεις που θα έχετε αποτελέσματα θετικά!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Ευχομαι να πάνε όλα καλα!Αφού βρήκατε ξεκάθαρα την αιτία είναι πολυ σημαντικό.αρα είστε σε καλό δρόμο.μια χαρά.

Εμείς Ρυθμίζουμε τα πάντα πριν από επόμενη εγκυμοσύνη.κανουμε κάποιες εξετάσεις ακόμη και συναντήσεις με γιατρους για να ειναι όλα υπό έλεγχο.τουλαχιστον ότι περνάει από το χέρι μας.ζαχαρο θυρεοειδη θρομβοφιλια κλπ.

εμεις δεν εξετάσαμε ποτε το σπέρμα.οι γιατροί είναι της αποψης ότι αν το σπέρμα γονιμοποιει είναι ικανοποιητικό.αλλα προβληματίζομαι λίγο τώρα.θα το συζήτησω με τον γυναικολόγο όταν πάω.

 

Εμας η ιστολογικη του δευτερου εμβρυου εδειξε φλεγμονη. Αυτο μπορει να ειναι ειτε απο μικροβιο ειτε επειδη για καποιο λογο το μωρο πεθανε και λογο νεκρου οργανισμου εμφανιζονται φλεγμονες. Καναμε και οι δυο ενα κυκλο εξετασεων. θυροειδη εχουμε και οι δυο. Στον αντρα μου βγηκε μικροβιο και κατατμιση σπερματος (ραγισμα στο dna του σπερματος) το μικροβιο εχει γιατρευτει. Η κατατμιση ομως οχι. Γενικα και στο απλο σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν πολυ καλα τα νουμερα. Εχει σπερματοζωαρια προσθιας κινητικπτητας. Αλλα δεν ειναι γερα. Για αυτο και μενω εγκυος ευκολα σχετικα αλλα δεν κρατιουνται τα εμβρυα. Δεν εχει καλη μορφολογια. Αν θες για να σου φυγει απο το μυαλο κανε ενα απλο σπερμπδιαγραμμα. 

Ευχομαι ολα να ειναι ευκολα απο εδω και περα να μην εχεις δυσκολιες και ολα να ειναι καλα αποτελεσματα με ενα.γερο παιδακι!

12 ώρες πρίν, Ntina_7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...ενταξει είναι λογικό να έχει στεναχωρεθει ο αντρουλης σου...όμως σιγά σιγά θα επανέλθει με την βοήθεια σου και θα μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε μαζί σαν γροθιά και θα δεις που θα έχετε αποτελέσματα θετικά!! 

Σε ευχαριστω για την στηριξη σου και σε εσενα ευχομαι.το ιδιο συντομα με γερο παιδακι!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Εμας η ιστολογικη του δευτερου εμβρυου εδειξε φλεγμονη. Αυτο μπορει να ειναι ειτε απο μικροβιο ειτε επειδη για καποιο λογο το μωρο πεθανε και λογο νεκρου οργανισμου εμφανιζονται φλεγμονες. Καναμε και οι δυο ενα κυκλο εξετασεων. θυροειδη εχουμε και οι δυο. Στον αντρα μου βγηκε μικροβιο και κατατμιση σπερματος (ραγισμα στο dna του σπερματος) το μικροβιο εχει γιατρευτει. Η κατατμιση ομως οχι. Γενικα και στο απλο σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν πολυ καλα τα νουμερα. Εχει σπερματοζωαρια προσθιας κινητικπτητας. Αλλα δεν ειναι γερα. Για αυτο και μενω εγκυος ευκολα σχετικα αλλα δεν κρατιουνται τα εμβρυα. Δεν εχει καλη μορφολογια. Αν θες για να σου φυγει απο το μυαλο κανε ενα απλο σπερμπδιαγραμμα. 

Ευχομαι ολα να ειναι ευκολα απο εδω και περα να μην εχεις δυσκολιες και ολα να ειναι καλα αποτελεσματα με ενα.γερο παιδακι!

Σε ευχαριστω για την στηριξη σου και σε εσενα ευχομαι.το ιδιο συντομα με γερο παιδακι!

Σε ευχαριστώ πολύ!εύχομαι το ίδιο και σε σένα!σύντομα με ένα υγιές μωράκι και όλα τα άσχημα να μείνουν πίσω. Θα το ρωτήσω μήπως κάνουμε και αυτή την  εξέταση.σιγα 1 εξέταση ακόμη μέσα σε όλες δεν είναι τίποτα.μην φτιάξουμε όλα τα άλλα σε μένα και μας έρθει από πουθενά αλλού μετα! Πάντως είμαι αισιόδοξη και πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά και σε μένα και σε σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2018 at 3:00 ΜΜ, MELINASP είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.

Εμεις πηγαμε χθες σφον γιατρο και μας ειπε οτι ναι μεν η κατατμιση στο σπερμα του αντρα μου καλυτερευσε αλλα δυστυχως η μορφολογια του σπερματος ειναι στο 2%. Οποτε προχωραμε με σπερματενχυση.

Εχει καποια κοπελα εμειρια; 

Ο συζηγος μου το εχει παρει βαρια δεν μιλιεται στεναχωρεθηκε πολυ που μας απεκλεισαν την φυσιολογικη συλληψη. Ποναει η καρδια μου να τον.βλεπω ετσι. Θελουμε ενα παιδακι τοσο πολυ. Του ξεκαθαρισα οτι εγω λαχταραω ενα παιδι δικο μας ειτε αυτο ερθει φυσιλογικα ειτε με σπερματενχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε με υοθεσια. Θελω ενα παιδι δικο μας δεν με νοιαζει αν το γεννησω εγω. 

Αυτα απο εμας.

Εχει ο θεος για ολες μας κοριτσια. Να μας βοηθησει σε αυτο που λαχταραμε ολες μας!

Καλημέρα. Εμένα είχε ο σύζυγος πολύ χάλια σπερμα. Κ κακη κινητικότητα κ μορφολογία κτλ. Μόνο 1% φυσιολογικές μορφές. Εγώ έχασα κάποια χρόνια κ χρήματα αρκετά πηγαίνοντας σε διάφορους ουρολόγους στην Αθήνα,κάνοντας άπειρα σπερμοδιαγραμματα κ προσπαθώντας για φυσιολογική σύλληψη. Εγώ δεν έμεινα ποτέ εγκυος φυσιολογικά! Δεν μπορούσα να το πάρω απόφαση ότι πρέπει να κάνω εξωσωματική. Δεν ήθελα. Είχαμε τρελαθεί κ οι δυο. Κάποια στιγμή όμως πήρα τη μεγάλη απόφαση. Βρήκα γιατρό κ ξεκίνησα. Έχω ήδη ένα γιο 3 ετών κ είμαι εγκυος στο δεύτερο τώρα. Απλά αν γύριζα το χρόνο πίσω θα έκανα κατευθειαν εξωσωματική γιατί έχασα πολύτιμο χρόνο κ αυτό ήταν πιο ψυχοφθόρο από όλα.  Κάνε την προσπάθεια σου με 1-2 σπερματέγχυσεθς κ μετά αν χρειαστεί προχωρά!! Δεν είναι τίποτα η εξωσωματική! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να τα καταφέρεις με την πρώτη σπερματέγχυση!

Να μην στενοχωριέται ο άντρας σου! Δεν είναι ο μοναδικός στον κόσμο. Ξέρεις πόσοι άνθρωποι προσπαθούν για παιδι κ συναντούν πρόβλημα;;;; Άπειροι! Όμως αντιμετωπίζονται όλα σχεδόν. Ειδικά αν το πρόβλημα είναι στο σπερμα λύνεται με μικρό γονιμοποίηση κ όλα προχωράνε μετά!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Αυτο λεω και εγω πολλοι ανθρωποι παλευουν αλλοι λιγπτερο αλλο περισσοτερο. 

Στο ευχομαι να ναι ο τυχερος σου μακαρι!! Μια γερη και τελειομηνη με ενα υγιεστατο παιδακι!!!

Εχω μεινει δυο φορες. Το θεμα δεν ειναι να πιασω αλλα να κρατηθει και επειδη τα γερα σπερματοζωαρια ειναι 2% πρεπει να παμε με σπερματενχυση γιατι πιανω μεν αλλα κακη ποιοτητα σπερματοζωαριου που πδηγει σε παλλινδρομες. Οποτε με την σπερματενχυση θα επιλεξουν γερα σπερματοζωαρια. 

Στη σπέρματεγχυσεις δεν επιλέγουν...μόνο η μικρογονιμοποιηση στην εξωσωματική επιλέγει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...