Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Καλημερα κοριτσι μου! Προφανως η φιλη σου δεν ειναι και τοσο φιλη σου τελικα. Εμεις οι ανθρωποι εχουμε κατι μεσα μας που λεγεται αλαζονια και μικροψυχια. Οχι ολοι, καποιοι σε μεγαλυτερο καποιοι σε μικροτερο βαθμο. Εγω αυτο που καταλαβα ηταν οτι ηθελε να σου πλασαρει και συγγνωμη για την εκφραση, την ευτυχια της και οτι επιασε με την πρωτη, ωστε να πιστευει πως ειναι ενα σκαλι πανω απο σενα. Μια φιλη που γνωριζει τι περνας ποτε δεν θα εκανε τετοιο σχολιο, και ποτε δεν θα κατεκρινε τον τροπο που επιλεγεις να πραγματοποιησεις κατι τοσο ευαισθητο οπως ειναι ο ερχομος ενος παιδιου λεγοντας σου πως το παιδι σου θα ναι του σωληνα. Και ποια ειναι αυτη που θα κρινει ? Και παλι μικροψυχια για να μην το χαρακτηρισω αλλιως. Ηταν πολυ στοχευμενα τα σχολια της για να καταφερει να σε κανει να νιωσεις ασχημα. 

Προσωπικα θαυμαζω τις γυναικες που προσπαθουν για ενα μωρο με τον οποιο τροπο θελουν, πολυ περισσοτερο. Εδω μεσα εχω διαβασει ιστοριες που δεν ξερω αν η φιλη σου και η καθε φιλη εκει εξω, που αποκτα και αποψη επι παντος, θα αντεχε να περασει. Βγαζω το καπελο σε τετοιες γυναικες γιατι η ανηφορα που ανεβαινουν ειναι τεραστια. Και χαιρομαι οταν φτανουν στην κορυφη. Και εσυ θα τα καταφερεις. Μην ακους κανεναν κακεντρεχη και κακοπροαιρετο, θα κανετε αυτο που θελετε για να πετυχετε αυτο που θελετε. Και θα τα καταφερετε κοριτσι μου. Κανενα παιδι δεν ειναι του σωληνα, αν ειναι δυνατον. 

Την καλημερα μου και μην ακους κανεναν. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Καλημέρα Zygoudaki! Προφανώς και αυτή η κοπέλα δεν είναι φίλη σου! Ξεκάθαρα όμως! Δε μιλάνε ετσι σε μια φίλη που αγαπάς και για να την έχεις φίλη έχεις νιώσει πράγματα για εκείνη και συμπάσχεις είτε στα καλά είτε στα άσχημα. Τι σημαίνει ότι είναι το παιδί του σωλήνα;;; Και δεν είναι της αγάπης; Και ποια είναι αυτή να το κρίνει; Είναι της υπερβολικής αγάπης! Εγώ αυτό πιστεύω!Όπως και όλα τα παιδιά γιατί όλες μας έχουμε προσπαθήσει για να τα φέρουμε στο κόσμο είτε έγινε με την πρώτη φορά είτε με την πεμπτη φορά είτε με την δέκατη δεν έχει σημασία καμία. Εσυ να απόβαλλεις τον όποιον τοξικό άνθρωπο από κοντά σου για σένα πρώτα απ όλα, γιατί αυτοί οι άνθρωποι σου τρώνε ότι θετικό έχεις μέσα σου. Να σκέφτεσαι μόνο τον στόχο σου ότι εσυ θα τα καταφέρεις είτε τώρα είτε αύριο είτε μεθαύριο θα φτάσεις στο στόχο σου! Και πραγματικά στο εύχομαι με όλη μου τη καρδιά. 

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90καλημερα κοριτσι μου.διαβασα πριν λιγο το ποστ που μιλας για μια φιλη σου.εγω θα σου πω μπραβο σου που το παλευεις οπως μπορεις κ ετσι πρεπει να κανεις γτ αυτο θελεις εσυ να κανεις.η υιοθεσια κ η εξωσωματικη ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.κ η δικη σου αποψη μετραει οχι ολων οσων ειναι εξω απο το χορο.ναι υπαρχουν γυναικες ππυ με.μια μονο επαφη μενουν εγκυος κ υπαρχουν κ οι αλλες που δεν τους συμβαινει αυτο.αν η φιλη σου ηταν στην θεση σου σιγουρα δεν θα ηθελε μια φιλη σαν τον εαυτο της.οποτε κανε εσυ αυτο.που θελεις κ ασε τους αλλους να.λενε οτι θελουν.επικεντρωσου στο στοχο σου κοριτσι μου κ κανε κ ενα ξεσκαρταρισμα στους άνθρωπους γυρω σου.ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@nanoula90καλημερα κοριτσι μου.διαβασα πριν λιγο το ποστ που μιλας για μια φιλη σου.εγω θα σου πω μπραβο σου που το παλευεις οπως μπορεις κ ετσι πρεπει να κανεις γτ αυτο θελεις εσυ να κανεις.η υιοθεσια κ η εξωσωματικη ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.κ η δικη σου αποψη μετραει οχι ολων οσων ειναι εξω απο το χορο.ναι υπαρχουν γυναικες ππυ με.μια μονο επαφη μενουν εγκυος κ υπαρχουν κ οι αλλες που δεν τους συμβαινει αυτο.αν η φιλη σου ηταν στην θεση σου σιγουρα δεν θα ηθελε μια φιλη σαν τον εαυτο της.οποτε κανε εσυ αυτο.που θελεις κ ασε τους αλλους να.λενε οτι θελουν.επικεντρωσου στο στοχο σου κοριτσι μου κ κανε κ ενα ξεσκαρταρισμα στους άνθρωπους γυρω σου.ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα

Καλημερα κοριτσι μου. Μαλλον καταλαθος εκανες ταγκ εμενα. Η @Zygoudaki εγραψε το ποστ. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ElenakiElena είπε:

Καλημέρα Zygoudaki! Προφανώς και αυτή η κοπέλα δεν είναι φίλη σου! Ξεκάθαρα όμως! Δε μιλάνε ετσι σε μια φίλη που αγαπάς και για να την έχεις φίλη έχεις νιώσει πράγματα για εκείνη και συμπάσχεις είτε στα καλά είτε στα άσχημα. Τι σημαίνει ότι είναι το παιδί του σωλήνα;;; Και δεν είναι της αγάπης; Και ποια είναι αυτή να το κρίνει; Είναι της υπερβολικής αγάπης! Εγώ αυτό πιστεύω!Όπως και όλα τα παιδιά γιατί όλες μας έχουμε προσπαθήσει για να τα φέρουμε στο κόσμο είτε έγινε με την πρώτη φορά είτε με την πεμπτη φορά είτε με την δέκατη δεν έχει σημασία καμία. Εσυ να απόβαλλεις τον όποιον τοξικό άνθρωπο από κοντά σου για σένα πρώτα απ όλα, γιατί αυτοί οι άνθρωποι σου τρώνε ότι θετικό έχεις μέσα σου. Να σκέφτεσαι μόνο τον στόχο σου ότι εσυ θα τα καταφέρεις είτε τώρα είτε αύριο είτε μεθαύριο θα φτάσεις στο στόχο σου! Και πραγματικά στο εύχομαι με όλη μου τη καρδιά. 

@linaa @sun38 @nanoula90 @ElenakiElena @Μανιταρι Μαγικο

Κορίτσια σας Ευχαριστω παρά πολύ για τη στήριξη σας. Κρατάω από τις συμβουλές σας ότι σε αυτό το ταξίδι πρέπει να απομακρύνω από κοντά μου τους τοξικούς ανθρώπους που με δηλητηριάζουν. Δυστυχώς είναι σκληρό να συνειδητοποιείς ότι υπήρξαν κοντά σου τέτοιοι άνθρωποι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου εχω γραψει και σε αλλο θεμα, περιμενω την Πεμπτη να γινει ενα θαυμα και να φυγει η κυστη απο το εμβρυακι μας αλλιως θα πρεπει να κανω διακοπη κυησης στην 14η εβδομαδα. Συγγνωμη που θα κανω αυτην την ερωτηση αλλα διαβασα οτι υπαρχουν και αλλες κοπελες που εχουν κανει διακοπη. Ο γιατρος μου δεν μου λεει την διαδικασια για να μην αγχωθω λεει, ειπε μονο οτι θα μου δωσει χαπια και στο τελος θα μου κανει μεθη. Αν καποια κοπελα θελει να μοιραστει αυτην την τοσο απαισια εμπειρια απλα θα ηθελα να μαθω τι με περιμενει.φοβαμαι παρα πολυ τι θα ακουσω σε αυτον τον υπερηχο. Φοβαμαι ολη την διαδικασια και την επομενη ημερα που δεν θα ειμαι πια εγκυος και δεν θα εχω πλεον τον γιο μου να μεγαλωνει μεσα μου. Αισθανομαι ευλογημενη που εχω την διχρονη κορη μου να με αγκαλιαζει με τα μικρα της τα χερακια απλα ηλπιζα τον μαιο να ειχα 4 χερακια γυρω απο τον λαιμο μου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @Smaro3056!Μακάρι να έχεις ανατρεπτικά νέα στον επόμενο υπερηχο! Έκανα διακοπή το καλοκαίρι! Μου έδωσαν χάπια και μου έβαλαν και όρο με τεχνητούς πόνους! Ένιωθα πόνους περιόδου μετά από πολλές ώρες και στο τέλος μου εκαναν μέθη! Ξύπνησα στην ανάνηψη και δεν πονουσα! Σου δίνουν αντιβίωση για τις επόμενες μέρες και από την επόμενη επανήλθα κανονικά! Δεν νιώθεις πόνο σωματικό καθόλου! Ήμουν 15η εβδομάδα! Να πάρεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά και να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!σε φιλώ γλυκά!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ele@n said:

Γεια σου @Smaro3056!Μακάρι να έχεις ανατρεπτικά νέα στον επόμενο υπερηχο! Έκανα διακοπή το καλοκαίρι! Μου έδωσαν χάπια και μου έβαλαν και όρο με τεχνητούς πόνους! Ένιωθα πόνους περιόδου μετά από πολλές ώρες και στο τέλος μου εκαναν μέθη! Ξύπνησα στην ανάνηψη και δεν πονουσα! Σου δίνουν αντιβίωση για τις επόμενες μέρες και από την επόμενη επανήλθα κανονικά! Δεν νιώθεις πόνο σωματικό καθόλου! Ήμουν 15η εβδομάδα! Να πάρεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά και να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!σε φιλώ γλυκά!

ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ θέλω απεγνωσμένα να έχω ανατρεπτικά νέα αλλά οι πιθανότητες είναι τόσο μικρές που δεν θέλω να πάω και να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά και στο τέλος να πάνε χάλια. Παρεπιπτόντως μέσα σε όλα αυτά έχασα τους κωδικούς μου και τους ξαναβρήκα. είμαι η Σμαρώ αλλά έχω 2 προφιλ, τι μπέρδεμα και αυτό... 

Μίλησα με τον γιατρό και την Πέμπτη το πρωί θα κάνουμε τον υπέρηχο και το απόγευμα θα πάω για την διακοπή. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι μετά από 2 μήνες μπορούμε να ξαναμείνω έγκυος και ότι αυτή την φορά περιμένει να είναι ακόμα πιο εύκολη η σύλληψη καθότι λέει το σώμα έχει μνήμη. Μέσα από όλα αυτά προσπαθώ να κρατήσω τα θετικά, το ότι η τροφοβλάστη βγήκε καλή και ότι ευχαριστώ τον Θεό που είχαμε εύκολες συλλήψεις και μία τελειόμηνη κύηση. Διάβασα τόσες περιπτώσεις από κοπέλες που είχαν τόσα προβλήματα και τις θαυμάζω όλες για την δύναμή τους και το μεγαλείο της ψυχής... Πρέπει να προχωρήσω και να προσέξω την κόρη μου και τον άντρα μου... Μακάρι να ήταν διαφορετικά αλλά ατυχίες συμβαίνουν. Σας ευχαριστώ για την στήριξη όλες σας και θα σας κρατάω ενήμερες

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2018 at 1:50 ΠΜ, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Kαταλαβαίνω ακριβώς τι περνάς καθώς βρισκόμουν στην θέση σου αρκετά χρόνια, να ξέρεις πως όταν κάποιος δεν βιώνει την υπογονιμότητα δεν καταλαβαίνει τι περνάς, και είναι λογικό, κανένας άνθρωπος όταν δεν έχει βρεθεί στην θέση του άλλου δεν ξέρει τι νιώθει. Πολλές γυναίκες θα σου πουν πως έμειναν έγκυες με την πρώτη φορά, δεν το λένε πάντα με σκοπό να σε στεναχωρήσουν (καταλαβαίνω όμως πως εσύ στεναχωριέσαι), εκείνη την στιγμή πολύ πιθανό να μην καταλαβαίνουν καν πως σου βάζουν το μαχαίρι στην καρδιά. Το τι θα έκανε ο καθένας αν δεν μπορούσε να κάνει παιδιά είναι δικό του προσωπικό θέμα, δεν σε νοιάζει και μην αφήνεις να σε αγγίζει. Αν θεωρεί πως τα παιδιά της εξωσωματικής δεν είναι παιδιά αγάπης τότε άφησε την να το θεωρεί, δεν σε νοιάζει πως το βλέπει ο καθένας. Το μόνο που σε νοιάζει είναι να μην έχεις δίπλα σου ανθρώπους τοξικούς, και αυτή είναι ένας τέτοιος...οπότε γνωρίζεις πολύ καλά τι πρέπει να κάνεις. Όσο για τον ''σωλήνα'' δεν θα το σχολιάσω καθόλου....δεν αξίζει.

Τώρα να σου πω εγώ εγώ τι είναι τα παιδιά της εξωσωματικής. Τα παιδιά αυτά είναι παιδιά αγάπης-έρωτα-δύναμης, είναι παιδιά που έχουν έρθει με πολύ κλάμα, με πολύ πόνο, με πολύ πολύ αγώνα, είναι παιδιά που οι γονείς μου ξεπέρασαν τον εαυτό τους προκειμένου  να γίνει το όνειρο πραγματικότητα, ένα όνειρο που είχε γίνει εφιάλτης, και ένα όνειρο που πολλοί από εμάς φοβήθηκαν πως δεν θα το ζήσουν ποτέ. 

Προσωπικά δεν με νοιάζει τι μπορεί να σκέφτεται ο καθένας για το παιδί μου που είναι παιδί της εξωσωματικής, για μένα όμως είναι ο ήρωας μου, το θαύμα μου, και ευτυχώς που υπάρχει και αυτός ο ''σωλήνας'' γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν είχα γίνει μητέρα.

 

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/11/2018 at 1:50 ΠΜ, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Καλά έχω νευριάσει αφάνταστα με την υποτιθέμενη φίλη σου!! Τέτοιους ανθρώπους δεν χρειάζεται να τους έχουμε στη ζωή μας κ πιστεύω ότι όπως σου μιλάει ο καθένας πρέπει να απαντάς αναλόγως... Αν είναι παιδί του σωλήνα η εξωσωματική η εγκυμοσύνη από 1 μόνο επαφή είναι απλά απροσεξία από την ηδονή της στιγμής!! Κ εννοείται αυτό το λέω για την "φίλη" σου, όχι για οποιαδήποτε ζευγάρι που θέλει παιδάκι κ τα καταφέρνει με την πρώτη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , mama16 είπε:

Καλά έχω νευριάσει αφάνταστα με την υποτιθέμενη φίλη σου!! Τέτοιους ανθρώπους δεν χρειάζεται να τους έχουμε στη ζωή μας κ πιστεύω ότι όπως σου μιλάει ο καθένας πρέπει να απαντάς αναλόγως... Αν είναι παιδί του σωλήνα η εξωσωματική η εγκυμοσύνη από 1 μόνο επαφή είναι απλά απροσεξία από την ηδονή της στιγμής!! Κ εννοείται αυτό το λέω για την "φίλη" σου, όχι για οποιαδήποτε ζευγάρι που θέλει παιδάκι κ τα καταφέρνει με την πρώτη..

Υπάρχουν άνθρωποι και ανθρωπάκια ...τι να πει κανείς..

και εγώ έχω νευριάσει πάρα πολύ!!

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εγω θα καταθεσω την εμπειρια μου απο την αλλη πλευρα, της μαμας απο εξωσωματικη. Ειλικρινα τετοιες αποψεις για σωληνοπαιδια δεν με εκνευριζουν, απλα με αφηνουν αδιαφορη. Εγω εχω τα τρια θαυματακια μου; Εχω τους τρεις θησαυρους μου ως τριδυμομαμα; Ε, ειμαι ο πιο πλουσιος ανθρωπος του κοσμου!!! Και το εννοω! Ακομα κ τα μικρα μου ξερουν οτι ειμαι ο πλουσιος ανθρωπος του κοσμου κ απαντουν επειδη εχεις εμας τους θησαυρους σου! Περασα δυσκολα μεχρι να τα παρω αγκαλια, αλλα δε θα ξεχασω την κουβεντα μου στον πολυγαπημενο μου γιατρο... Γιατρε αυτα τα παιδια αισθανομαι οτι τα συνελαβα φυσιολογικα κ τα γεννησα με φυσικο τοκετο. Κ φυσικα δεν ντρεπομαι καθολου να πω οτι ειναι απο εξωσωματικη γιατι πολυ απλα ειμαι ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος του κοσμου! Το μονο που θελω ειναι να ειναι αυτα γερα κ εμεις γεροι να τα μεγαλωσουμε.

Σας φιλω ολες γλυκα κ να θυμαστε η ευτυχια σας περιμενει στη γωνια:)

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2018 at 1:50 ΠΜ, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Καλησπέρα

Αφού στηλών τη φίλη σου να πάει να γ@μ@@@@ γιατί μόνο αυτό μου ήρθε ως απάντηση θα σου πω να της πεις μια άλλη θεωρία..αυτή της βλακείας που είναι αξεπέραστη...πες της πως το δικό της παιδί δεν έγινε από αγάπη αλλά από σεξ...εάν γινόταν όλα τα παιδιά από αγάπη δε θα υπήρχαν κακοποιημένα παιδιά παιδιά που εγκαταλγφθηκαν γεννήθηκαν ως προϊόν βιασμού κτλ...τα παιδιά της εξωσωματικής από την άλλη ναι είναι παιδιά του σωλήνα όπως το δικό μου όμως έγινε από απόλυτη αγάπη...τόσο δυνατή που ξεπερνάει τους φόβους σου..που μαθαίνεις να αγαπάς τον άλλον στα δύσκολα που μαθαίνεις πόσο ουσιαστική είναι η σχέση σου με τον σύντροφό σου κ το βάθος της..που αλληλοστηριζεσαι που σέβεσαι τις επιθυμίες του .που θυσιάζεις το σώμα σου ξανά κ ξανά..τέλος ενημέρωσε την ανεγκεφαλη φίλη σου ότι εμείς που καταθέσαμε αίτηση είδαμε πόσο δαιδαλώδεις είναι η διαδικασία στην Ελλάδα...ααα κ κάτι άλλο λυπάμαι το παιδί που θα φέρει στον κόσμο διότι από την κοιλιά ακόμα έχει μια μάνα με ένα κάρο θεωρίες για πράγματα που δε γνωρίζει δεν την αφορούν αλλά έχει άποψη ..χωρίς τακτική κ συναίσθημα...

Κορίτσι μου έχασα 4 παιδιά κ έχω μια κόρη..να μη σου πω που γράφω κάποιες σαν τη φίλη σου...η εξωσωματική είναι ένα δώρο της επιστήμης στον άνθρωπο..ευλογημένο κ από το θεό...δεν υπάρχει;έχουν παιδιά καρδιάς σωλήνα κοιλιάς κτλ..υπάρχουν παιδιά...

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Καλησπέρα

Αφού στηλών τη φίλη σου να πάει να γ@μ@@@@ γιατί μόνο αυτό μου ήρθε ως απάντηση θα σου πω να της πεις μια άλλη θεωρία..αυτή της βλακείας που είναι αξεπέραστη...πες της πως το δικό της παιδί δεν έγινε από αγάπη αλλά από σεξ...εάν γινόταν όλα τα παιδιά από αγάπη δε θα υπήρχαν κακοποιημένα παιδιά παιδιά που εγκαταλγφθηκαν γεννήθηκαν ως προϊόν βιασμού κτλ...τα παιδιά της εξωσωματικής από την άλλη ναι είναι παιδιά του σωλήνα όπως το δικό μου όμως έγινε από απόλυτη αγάπη...τόσο δυνατή που ξεπερνάει τους φόβους σου..που μαθαίνεις να αγαπάς τον άλλον στα δύσκολα που μαθαίνεις πόσο ουσιαστική είναι η σχέση σου με τον σύντροφό σου κ το βάθος της..που αλληλοστηριζεσαι που σέβεσαι τις επιθυμίες του .που θυσιάζεις το σώμα σου ξανά κ ξανά..τέλος ενημέρωσε την ανεγκεφαλη φίλη σου ότι εμείς που καταθέσαμε αίτηση είδαμε πόσο δαιδαλώδεις είναι η διαδικασία στην Ελλάδα...ααα κ κάτι άλλο λυπάμαι το παιδί που θα φέρει στον κόσμο διότι από την κοιλιά ακόμα έχει μια μάνα με ένα κάρο θεωρίες για πράγματα που δε γνωρίζει δεν την αφορούν αλλά έχει άποψη ..χωρίς τακτική κ συναίσθημα...

Κορίτσι μου έχασα 4 παιδιά κ έχω μια κόρη..να μη σου πω που γράφω κάποιες σαν τη φίλη σου...η εξωσωματική είναι ένα δώρο της επιστήμης στον άνθρωπο..ευλογημένο κ από το θεό...δεν υπάρχει;έχουν παιδιά καρδιάς σωλήνα κοιλιάς κτλ..υπάρχουν παιδιά...

 

Άντε πες τα βρε νησακι μου!  Να αγιασει το στομα σου!!!  Εγω προσωπικα δεν δυσκολευτικα να κανω τις κορες μου,  (αν κ η μικρή μας λαχτάρισε μεχρι να την πάρουμε σπιτι) αλλα βγαζω το καπέλο κ υποκλίνομαι σε οσες μπαίνουν σε αυτη την διαδικασια,  δεν τα παρατανε κ στο τέλος ο επιμένων νικα!  Κ σε αυτες τις γυναικες αλλα κ στους αντρες τους γιατι κ αυτοι περνανε το λουκι τους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...