Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Με πολύ υπομονή και πίστη θα τα καταφέρουμε κι εμείς!!! Δεν είναι εύκολο ναι το ξέρω καλά όμως δεν θα το βάλουμε κάτω!!εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες από τον προηγούμενο μήνα και παρόλο τις πολύ συχνές επαφές που είχαμε δεν έγινε κάτι πίστευα μετά την αποξεση ότι θα ήταν εύκολο πολυ..αλλα μάλλον έκανα λάθος!! τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες ,ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κ από εμένα. Εχω γράψει κ άλλου για την περιπέτεια μου απλά θέλω να σας πω ότι πάνω από όλα είναι η υγεία!! Ποτέ να μην το ξεχνάτε αυτό. Το γράφω τώρα που νιώθω πως απειλείται η ίδια μου η ζωή πλέον.. Εγώ έχω κάνει 4 εξωσωματικές . Τη δεύτερη ήμουν εγκυος σε δίδυμα , το ένα παλινδρομησε κ ευτυχώς απέκτησα το αγοράκι μου. Μετά από 2 χρόνια έκανα Τρίτη προσπάθεια αρνητική. Κ μετά προχώρησα σε μια τελευταία προσπάθεια κ έμεινα εγκυος!!! Δυστυχώς η χαρά μου μηδενίστηκε όταν από την αυχενική διαγνωστηκα με επιπωματικο πλακούντα. Στον β επιπέδου ήταν πρόσθιος επιπωματικος κ πλέον τώρα μου λένε ότι είναι διηθητικος! Μου είπαν για υστερεκτομη. Θα κάνουμε μαγνητική για να δούμε αν πιάνει κ την ουροδόχο κύστη... κ μου είπε ο γιατρος ότι το χειρουργείο της καισαρικης είναι παρά πολύ δύσκολο!! Η κάθε περίπτωση λέει είναι διαφορετική. Αλλά μου είπε ότι στην Αμερική σε σούπερ χειρουργεία κ τυχαίνουν περιπτώσεις που χάνονται γυναίκες με αυτό το πρόβλημα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Όποτε καταλαβαίνετε τη ψυχολογία έχω!! Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Γεια σας κ από εμένα. Εχω γράψει κ άλλου για την περιπέτεια μου απλά θέλω να σας πω ότι πάνω από όλα είναι η υγεία!! Ποτέ να μην το ξεχνάτε αυτό. Το γράφω τώρα που νιώθω πως απειλείται η ίδια μου η ζωή πλέον.. Εγώ έχω κάνει 4 εξωσωματικές . Τη δεύτερη ήμουν εγκυος σε δίδυμα , το ένα παλινδρομησε κ ευτυχώς απέκτησα το αγοράκι μου. Μετά από 2 χρόνια έκανα Τρίτη προσπάθεια αρνητική. Κ μετά προχώρησα σε μια τελευταία προσπάθεια κ έμεινα εγκυος!!! Δυστυχώς η χαρά μου μηδενίστηκε όταν από την αυχενική διαγνωστηκα με επιπωματικο πλακούντα. Στον β επιπέδου ήταν πρόσθιος επιπωματικος κ πλέον τώρα μου λένε ότι είναι διηθητικος! Μου είπαν για υστερεκτομη. Θα κάνουμε μαγνητική για να δούμε αν πιάνει κ την ουροδόχο κύστη... κ μου είπε ο γιατρος ότι το χειρουργείο της καισαρικης είναι παρά πολύ δύσκολο!! Η κάθε περίπτωση λέει είναι διαφορετική. Αλλά μου είπε ότι στην Αμερική σε σούπερ χειρουργεία κ τυχαίνουν περιπτώσεις που χάνονται γυναίκες με αυτό το πρόβλημα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Όποτε καταλαβαίνετε τη ψυχολογία έχω!! Αυτά από εμένα.

Γεια σου γλυκούλα σε θυμάμαι εσένα τι γίνεται τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι έλα μην ανησυχείς ο Θεός θα σε φυλάει κοριτσάκι μου 

17 ώρες πρίν, Ntina_7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Με πολύ υπομονή και πίστη θα τα καταφέρουμε κι εμείς!!! Δεν είναι εύκολο ναι το ξέρω καλά όμως δεν θα το βάλουμε κάτω!!εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες από τον προηγούμενο μήνα και παρόλο τις πολύ συχνές επαφές που είχαμε δεν έγινε κάτι πίστευα μετά την αποξεση ότι θα ήταν εύκολο πολυ..αλλα μάλλον έκανα λάθος!! τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες μέρες ,ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός !! 

Γεια σου και σένα κοριτσάκι μου και σενα σε θυμάμαι και εγ το αυτο το μήνα αρχίζω ευχήθητε πλεον να πάνε όλα καλά 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

Γεια σου γλυκούλα σε θυμάμαι εσένα τι γίνεται τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι έλα μην ανησυχείς ο Θεός θα σε φυλάει κοριτσάκι μου 

Γεια σου και σένα κοριτσάκι μου και σενα σε θυμάμαι και εγ το αυτο το μήνα αρχίζω ευχήθητε πλεον να πάνε όλα καλά 

Μακάρι να έχουμε αποτελέσματα...!!! Όλο λέω δεν θα το σκέφτομαι για να είμαι πιο χαλαρή αλλά δεν το καταφέρνω γαμωτο...ελπίζω εσύ να είσαι πιο χαλαρή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina_7 είπε:

Μακάρι να έχουμε αποτελέσματα...!!! Όλο λέω δεν θα το σκέφτομαι για να είμαι πιο χαλαρή αλλά δεν το καταφέρνω γαμωτο...ελπίζω εσύ να είσαι πιο χαλαρή!

ναι αγαπη ειμαι γιατι αν θα αγχωθω και να θελω να μεινω δεν θα μεινω και εκτος αυτου κακο στον ευατο μου κανω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

ναι αγαπη ειμαι γιατι αν θα αγχωθω και να θελω να μεινω δεν θα μεινω και εκτος αυτου κακο στον ευατο μου κανω

Πολύ χαίρομαι...!! Έχεις δίκιο και εγώ το προσπαθώ και νομίζω ειμαι σε καλό δρόμο...!! Τον προηγούμενο μήνα είχα απίστευτο άγχος και το σκεφτόμουν όλη την ώρα...τώρα ειιιμαι λιγάκι πιο χαλαρή ..που θα πάει θα ηρεμήσω ..! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ntina_7 είπε:

Πολύ χαίρομαι...!! Έχεις δίκιο και εγώ το προσπαθώ και νομίζω ειμαι σε καλό δρόμο...!! Τον προηγούμενο μήνα είχα απίστευτο άγχος και το σκεφτόμουν όλη την ώρα...τώρα ειιιμαι λιγάκι πιο χαλαρή ..που θα πάει θα ηρεμήσω ..! 

οχι να μην το σκεφτεσαι κανε με τον ανδρουλη σου επαφες και απλα σκεψου μονο αυτο τιποτα αλλο 

πρίν από 1 λεπτό , playbunny είπε:

 @giotitsa @Ntina_7 @sun38 μακαρι να πανε ολα καλα... ετσι ελεγα μεχρι χτες.

Απο σημερα, μετα απο μηνυματα των κοριτσιων εδω, θα λεω: ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

κοριτσαρα αααααααααα μου εσυ εδω ειμαι εγω για ολες σας 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , playbunny είπε:

 @giotitsa @Ntina_7 @sun38 μακαρι να πανε ολα καλα... ετσι ελεγα μεχρι χτες.

Απο σημερα, μετα απο μηνυματα των κοριτσιων εδω, θα λεω: ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Ναιιιιι θα δίνουμε δύναμη η μία στην αλλη... Και θα τα καταφέρουμε ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ntina_7 είπε:

Ναιιιιι θα δίνουμε δύναμη η μία στην αλλη... Και θα τα καταφέρουμε ολες μας!!

ετσι ακριβως εγω περιμενω πως και πως να τελειωσει η περιοδος μου και να αρχισω εχω καλο προαισθημα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , giotitsa είπε:

ετσι ακριβως εγω περιμενω πως και πως να τελειωσει η περιοδος μου και να αρχισω εχω καλο προαισθημα

Στο εύχομαι ολοψυχα...αυτο το μήνα θα μείνουμε εγκυουλες τέλος !! Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina_7 είπε:

Στο εύχομαι ολοψυχα...αυτο το μήνα θα μείνουμε εγκυουλες τέλος !! Χαχαχ

ετσι ετσι χαχαχαχα εγω ειμαι τρελαρα δεν μασαω πουθενα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα.εγω δεν εχω μπει στην διαδικασια των εξωσωματικων κ την γλιτωσα την τελευταια στιγμη.απο τα 29 μου προσπαθουσαμε με τον αντρα μου κ τπτ για 4 χρονια το παλεψα χωρις να παω στο γιατρο λεγοντας στον εαυτο μου οτι θα τα καταφερω.μου εγινε εμονη ιδεα το μωρο που δν ερχοταν.κ ο γυναικολογος μου ελεγε οτι δεν βρισκει κατι οποτε να το προσπαθησω με φυσιολογικο τροπο.καθως επεισης μου προτεινε να μην μπλεξω με φαρμακα κ βλεποντας κ κανοντας.ο γιατρος μου χρησημοιποιει κ φυτικες μεθοδους γ αυτο κ τον διαλεξα.μου προτεινε να πινω φασκομηλο μηπως ηταν ορμονικο το θεμα κ αυτο μου ειπε οτι εξισορροπει τις ορμονες( μεσα μου γελαγα κ νομιζα οτι με κοροιδευε)μετα απο λιγους μηνες κ ενω πλεον ημουν σιγουρη οτι κατι δεν παει καλα να σου η πολυποθητη εγκυμοσυνη!!!!αυτη τη στιγμη ο γιος μου ειναι 9 μηνων κ ειναι η ζωη μου ολη.καταλαβαινω πως ειναι κ ας μην εφτασα στην εξωσωματικη να θελεις ενα μωρακι κ να μην ερχεται.ο θεος ειναι μεγαλος κοριτσια μου κ ευχομαι σε ολες σας μεσα απο την καρδια μου να γεμισουν οι κοιλιτσες σας κ οι αγκαλιτσες σας.ειναι μακρυς ο δρομος κ ατσαλος αλλα μην το βαζετε κατω κ μην απογοητευεστε.θελουν δουλεια πολυ τα θαυματα αλλα συμβαινουν!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα.εγω δεν εχω μπει στην διαδικασια των εξωσωματικων κ την γλιτωσα την τελευταια στιγμη.απο τα 29 μου προσπαθουσαμε με τον αντρα μου κ τπτ για 4 χρονια το παλεψα χωρις να παω στο γιατρο λεγοντας στον εαυτο μου οτι θα τα καταφερω.μου εγινε εμονη ιδεα το μωρο που δν ερχοταν.κ ο γυναικολογος μου ελεγε οτι δεν βρισκει κατι οποτε να το προσπαθησω με φυσιολογικο τροπο.καθως επεισης μου προτεινε να μην μπλεξω με φαρμακα κ βλεποντας κ κανοντας.ο γιατρος μου χρησημοιποιει κ φυτικες μεθοδους γ αυτο κ τον διαλεξα.μου προτεινε να πινω φασκομηλο μηπως ηταν ορμονικο το θεμα κ αυτο μου ειπε οτι εξισορροπει τις ορμονες( μεσα μου γελαγα κ νομιζα οτι με κοροιδευε)μετα απο λιγους μηνες κ ενω πλεον ημουν σιγουρη οτι κατι δεν παει καλα να σου η πολυποθητη εγκυμοσυνη!!!!αυτη τη στιγμη ο γιος μου ειναι 9 μηνων κ ειναι η ζωη μου ολη.καταλαβαινω πως ειναι κ ας μην εφτασα στην εξωσωματικη να θελεις ενα μωρακι κ να μην ερχεται.ο θεος ειναι μεγαλος κοριτσια μου κ ευχομαι σε ολες σας μεσα απο την καρδια μου να γεμισουν οι κοιλιτσες σας κ οι αγκαλιτσες σας.ειναι μακρυς ο δρομος κ ατσαλος αλλα μην το βαζετε κατω κ μην απογοητευεστε.θελουν δουλεια πολυ τα θαυματα αλλα συμβαινουν!!

αχου γλυκουλα μου να σου ζησει το θαυματακι σου να το χαιρεσαι σαν τα ψιλα βουνα εγω παντως δεν το βαζω κατω μετα απο μια εγκυμοσυνη που εκανα διακοπη της κυησης μου λογω συνρομου και μετα εναν ενδομητριο θανατο ειμαι εδω ξανα στα ποδια μου και θα ξαναπροσπαθησω παλι και παλι αλλα δεν μπορω να πω οτι το εχω εμμονη ιδεα με την ζωη λιγο εχω μια μικρη πικρα δεν μου φερθηκε καλα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2018 at 1:47 ΠΜ, sun38 είπε:

Γεια σας κ από εμένα. Εχω γράψει κ άλλου για την περιπέτεια μου απλά θέλω να σας πω ότι πάνω από όλα είναι η υγεία!! Ποτέ να μην το ξεχνάτε αυτό. Το γράφω τώρα που νιώθω πως απειλείται η ίδια μου η ζωή πλέον.. Εγώ έχω κάνει 4 εξωσωματικές . Τη δεύτερη ήμουν εγκυος σε δίδυμα , το ένα παλινδρομησε κ ευτυχώς απέκτησα το αγοράκι μου. Μετά από 2 χρόνια έκανα Τρίτη προσπάθεια αρνητική. Κ μετά προχώρησα σε μια τελευταία προσπάθεια κ έμεινα εγκυος!!! Δυστυχώς η χαρά μου μηδενίστηκε όταν από την αυχενική διαγνωστηκα με επιπωματικο πλακούντα. Στον β επιπέδου ήταν πρόσθιος επιπωματικος κ πλέον τώρα μου λένε ότι είναι διηθητικος! Μου είπαν για υστερεκτομη. Θα κάνουμε μαγνητική για να δούμε αν πιάνει κ την ουροδόχο κύστη... κ μου είπε ο γιατρος ότι το χειρουργείο της καισαρικης είναι παρά πολύ δύσκολο!! Η κάθε περίπτωση λέει είναι διαφορετική. Αλλά μου είπε ότι στην Αμερική σε σούπερ χειρουργεία κ τυχαίνουν περιπτώσεις που χάνονται γυναίκες με αυτό το πρόβλημα λόγω ακατάσχετης αιμορραγίας. Όποτε καταλαβαίνετε τη ψυχολογία έχω!! Αυτά από εμένα.

Ένα πολυεγαλο ποσοστό με γυναίκες από πρώτη καισαρική σε επόμενη κύηση έχουν επιπωματικο πλακούντα...δεν είδα να πεθαίνουν .έλεος τι βλακείες ακούω πρωινιατικα..ναι είναι μια δυσκολη περίπτωση ( στο ξαναπα γέννησε η αδερφή μου το δεύτερο έτσι) αλλά όλα όσα τραγικά σου αναφέρει είναι εάν δε το γνωρίζεις...από τη στιγμή που το γνωρίζεις όπως ειναι δύο τα ενδεχόμενα..η πας σε προγραμματισμένη καισαρική όταν μπεις στο μήνα σου η αν έχεις αιμορραγία .η αδερφή μου πήγε με αιμορραγία μόλις μπήκε στο μήνα της...πας σε δημόσιο νοσοκομείο( έτσι της είχε πει ο γιατρός μας κ της βρήκε γιατρό διότι ο δικός μας ήταν σε ιδιωτικό) με το που είδε αίμα κ πριν ξεκινήσει πήρε το γιατρό..φτάνοντας στο νοσοκομείο την περίμεναν οοοοοοολοι έκανε ολική αναισθησία κ πήρε 2 φιάλες αίμα...υστεροσκοπηση όντως μπορεί να χρειαστεί σε πολύ περίπλοκες γέννες αλλά εφ όσων έχεις ήδη ένα παιδί κ αυτό είναι το δεύτερο μη σκας...κ από μια πτώση από τον καναπέ μπορεί να χεις πτώση μήτρας κ να γινόταν ;φαιρεση...αυτό είναι το λιγότερο ...πάντως την αιμορραγία τη σταματάνε..εδώ τη σταματούν σε τροχαία που κόβονται αρτηρίες...όχι από πλακούντα κ μήτρα..κοριτσάκι μου στο ξαναπα η μπεμπα μας είναι μια χαρά..η αδερφή μου ταλαιπωρήθηκε λόγω ολικής όχι για άλλο λόγο ...να σκέφτεσαι θετικά κ να βρεις γιατρό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ αισιοδοξία..εάν σου λένε τέτοια έλεος πω θα βγει η κύηση;; Θες προσοχή ξάπλα όχι βάρη κ όλα θα πάνε υπέροχα..σε φιλω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...