Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, island1 είπε:

Το σχέδιο του Θεού δε θα το μάθουμε ποτέ .στη συγκεκριμένη περίπτωση ίσως έπρεπε να γεννηθούν αυτά τα μωρά .όμως εσύ μην κοιτάς σε παρακαλώ αυτές τις περιπτώσεις...κοίτα τις δεκάδες άλλες...

Κορίτσια όσο εγωιστικό κι αν είναι κ δύσκολο πολύ,πρέπει να βγάλουμε ο,τι κάνει τη ζωή μας πιο δυσκολη..να πετάξουμε έξω από τη ζωή μας τη μιζέρια κ τη θλίψη ..σίγουρα μας απασχολούν πολλά όμως τώρα έχετε ένα στόχο..επικεντρωθείτε μόνο σε αυτό

@sun38 ξεκινά να λες: όλα θα πάνε καλά! Θα τα καταφέρουμε γιατί εγώ κ το μωρό είμαστε υπέροχη ομάδα! Κ γιατί έχω πίστη στο θεο

 

@island1 μα ποσο δικιο εχεις ρε κοριτσι μου ποσο μα ποσο συμφωνω μαζι σου μπραβο ειπες την σωστη λεξη ΜΙΖΕΡΙΑΑΑΑ εγω την εχω διωξει το οτι μιλαω για αυτο που μου συνεβη με βοηθαει να παλευω και να το αντιμετωπιζω αλλα δεν θα κατσω να κλαιω μερα νυχτα το κλαμα δεν θα μου φερει παιδι αλλα η προσπαθεια και οποιος προσπαθει ανταμειβεται αργα η γρηγορα το τονιζω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, island1 είπε:

Το σχέδιο του Θεού δε θα το μάθουμε ποτέ .στη συγκεκριμένη περίπτωση ίσως έπρεπε να γεννηθούν αυτά τα μωρά .όμως εσύ μην κοιτάς σε παρακαλώ αυτές τις περιπτώσεις...κοίτα τις δεκάδες άλλες...

Κορίτσια όσο εγωιστικό κι αν είναι κ δύσκολο πολύ,πρέπει να βγάλουμε ο,τι κάνει τη ζωή μας πιο δυσκολη..να πετάξουμε έξω από τη ζωή μας τη μιζέρια κ τη θλίψη ..σίγουρα μας απασχολούν πολλά όμως τώρα έχετε ένα στόχο..επικεντρωθείτε μόνο σε αυτό

@sun38 ξεκινά να λες: όλα θα πάνε καλά! Θα τα καταφέρουμε γιατί εγώ κ το μωρό είμαστε υπέροχη ομάδα! Κ γιατί έχω πίστη στο θεο

 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. Σας υπόσχομαι ότι αυτό θα λέω κάθε μέρα. Να ξέρετε πως όταν πέφτω ψυχολογικά μπαινω κ διαβάζω τα μηνύματα σας κ ανεβαίνω...

Καλη σας μέρα εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα καινουριο στο συγκεκριμενο σαιτ...να σας πω την ιστορια μου...εδω και 3 χρονια προσπαθουμε με το συντροφο μου για παιδι...οι εξετασεις οι δικες μου καλες και η σαλπιγγογραφια...του συζυγου μου 1ο σπερμοδιαγραμμα μετριο αριθμο σπερματοζωαριων και οχι ικανοποιητικη μορφολογια(λογια γιατρου)3μηνη θεραπεια βασανιστικη ψυχολογικα αλλα μας αποζημιωσε το  2ο σπερμοδιαγραμμα...παρολο που ολα λοιπον πηγαν καλα ακομη να πιασω παιδι...παντα ψαχνω τις γονιμες επαφες αλλα τπτ με εχει κυριευσει το αγχος δε μπορω αλλο κουραστηκα να το σκεφτομαι καθε μηνα που δεν ερχεται κλαιω...επομενο βημα συναντηση με το κ.ζηκοπουλο γτ πια σκεφτομαστε αλλες μεθοδους....εχω μια μικρη καθυστερηση αυτο το μηνα αλλα δεν ελπιζω γτ μετα απο επαφη ειδα ροζ καφε υγρα...ο πονος μ αφανταστος τα λογια τριτων σαν καρφια νιωθω οτι δεν ζω τη ζωη μ πια..νιωθω οτι δεν μπορω να δωσω στον αντρα μ οτι ποθουμε και μας χαλαω τη ζωη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα καινουριο στο συγκεκριμενο σαιτ...να σας πω την ιστορια μου...εδω και 3 χρονια προσπαθουμε με το συντροφο μου για παιδι...οι εξετασεις οι δικες μου καλες και η σαλπιγγογραφια...του συζυγου μου 1ο σπερμοδιαγραμμα μετριο αριθμο σπερματοζωαριων και οχι ικανοποιητικη μορφολογια(λογια γιατρου)3μηνη θεραπεια βασανιστικη ψυχολογικα αλλα μας αποζημιωσε το  2ο σπερμοδιαγραμμα...παρολο που ολα λοιπον πηγαν καλα ακομη να πιασω παιδι...παντα ψαχνω τις γονιμες επαφες αλλα τπτ με εχει κυριευσει το αγχος δε μπορω αλλο κουραστηκα να το σκεφτομαι καθε μηνα που δεν ερχεται κλαιω...επομενο βημα συναντηση με το κ.ζηκοπουλο γτ πια σκεφτομαστε αλλες μεθοδους....εχω μια μικρη καθυστερηση αυτο το μηνα αλλα δεν ελπιζω γτ μετα απο επαφη ειδα ροζ καφε υγρα...ο πονος μ αφανταστος τα λογια τριτων σαν καρφια νιωθω οτι δεν ζω τη ζωη μ πια..νιωθω οτι δεν μπορω να δωσω στον αντρα μ οτι ποθουμε και μας χαλαω τη ζωη...

Καλησπέρα κοπελα μου!! Μην σκέφτεσαι έτσι με τον άντρα σου πρέπει να είστε δεμένοι για να μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε μαζί...! Να είστε ο ένας το στήριγμα του άλλου και όλα θα πάνε καλά!! Κοπέλες με πιο σοβαρά "θέματα" και στο τέλος τα καταφέρνουν..! Μιλήστε με τον γιατρό σας για να εξαντλήσεις όλες σου τις απορίες και να σου εξηγήσει και τι πρέπει ακριβώς τι μπορείτε να κάνετε για να αποκτήσετε μωράκι!! Όμως πρέπει να ηρεμησεις πρώτα να αποβάλλεις όλο σου το άγχος γιατί μόνο κακό σου κάνει και σωματικά και ψυχολογικά!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι τοσο αισιοδοξος παρολο που τα περασε ολα αυτος...μου λεει να το βλεπω με αισιοδοξια με αγαπα με φροντιζει και εγω το ιδιο...αλλα νιωθω πως κατι λειπει για να μας ολοκληρωσει και δε μπορουμε να το καταφερουμε...η μεχρι τωρα γιατρος μ.μου ειπε να αποβαλλω κατα πολυ το αγχος μου τους κακους ανθρωπους και να κανω κατι για μενα....αλλα το θεμα ειναι το μεσα μου νιωθω ασχημα και πληγωμενη με το εγω μου τα βαζω και στεναχωριεμαι...το ξερω πως πρεπει να παρω δυναμη και θαρρος αλλα εχω καταρακωθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Αυτος ειναι τοσο αισιοδοξος παρολο που τα περασε ολα αυτος...μου λεει να το βλεπω με αισιοδοξια με αγαπα με φροντιζει και εγω το ιδιο...αλλα νιωθω πως κατι λειπει για να μας ολοκληρωσει και δε μπορουμε να το καταφερουμε...η μεχρι τωρα γιατρος μ.μου ειπε να αποβαλλω κατα πολυ το αγχος μου τους κακους ανθρωπους και να κανω κατι για μενα....αλλα το θεμα ειναι το μεσα μου νιωθω ασχημα και πληγωμενη με το εγω μου τα βαζω και στεναχωριεμαι...το ξερω πως πρεπει να παρω δυναμη και θαρρος αλλα εχω καταρακωθει...

Αυτό να κάνεις κορίτσι μου...κάνε πράγματα που σε ικανοποιούν εννοείται θα γυρίσεις την πλάτη σε όλους αυτούς που μιλάνε άσχημα για εσάς....ο κόσμος πάντα θα λέει...υπάρχει πολύ κακία γύρω μας!! Φρόντισε δίπλα σου να κράτησεις μόνο ανθρώπους που σας νοιάζονται και σας αγαπανε πράγματικα!! Καταλαβαίνω πως νιώθεις κι εγώ έλεγα πως αν δεν μπορώ να κάνω παιδιά θα τον αφήσω ελεύθερο να βρει κάποια που να μπορεί να κάνει...όμως μετά από πολύ υπομονή του και με την πολύ αγάπη που μου έδειχνε κατάλαβα ότι δίπλα του θέλει εμένα και μόνο εμένα είτε το καταφέρουμε είτε οχι...! Και εσένα ο αντρουλης σου αυτο θέλει και έχε πίστη κοριτσακι μου και θα το καταφερετε το θαύματακι σας! Όμως σε παρακαλώ πες ότι ναι θα το καταφέρουμε και δες τα πράγματα κι εσύ αισιόδοξα..σήκω στα πόδια σου και κλείσε πόρτες σε όλους τους αρνητικούς ανθρώπους...πήγαινε ένα μικρό ταξιδακι αν μπορείς να γεμίσεις τις μπαταρίες σου και γύρνα πίσω μια άλλη εσωτερικα και όλα θα γίνουν!! Το άγχος είναι ότι χειρότερο στην σύλληψη να το ξέρεις!! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου και μακαρι να καταφερω να ορθοποδησω γτ πραγματικα το χρειαζομαι και για μενα πανω απο ολα...αλλα εχουν ερθει ολα τοσο στραβα τα τελευταια χρονια που τωρα εχω λυγισει εντελως....νομιζω δεν εχω αλλη δυναμη πιστη και ελπιδα εγω μεσα μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου και μακαρι να καταφερω να ορθοποδησω γτ πραγματικα το χρειαζομαι και για μενα πανω απο ολα...αλλα εχουν ερθει ολα τοσο στραβα τα τελευταια χρονια που τωρα εχω λυγισει εντελως....νομιζω δεν εχω αλλη δυναμη πιστη και ελπιδα εγω μεσα μου...

Θα το καταφερεις...είναι απίστευτο πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας!! Θα ορθοποδήσεις και να δεις που σε λίγο καιρό θα μας γράφεις τα ευχάριστα!! Πρέπει όμως να δουλέψεις πολύ με τον εαυτό σου!! Ξεκίνησε από το να αφήσεις εξω από τη ζωή σου αυτούς τους κακιασμενους!

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται αν τους αφησω θα πληγωσω τον αντρα μου αν και δεν τους δινω αφορμες εδω στην επαρχια φανταζεσαινπως ειναι τα πραγματα εισβαλλουν στη Ζωη σου με ολα τα μεσα...το παλευω ομως αλλα και παλι τα λογια τους με εχουν κυριευσει και δε μπορω μα τα ξεχασω...αυτο με αγχωνει...μακαρι να τα καταφερω το χρειαζομαι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Δε γινεται αν τους αφησω θα πληγωσω τον αντρα μου αν και δεν τους δινω αφορμες εδω στην επαρχια φανταζεσαινπως ειναι τα πραγματα εισβαλλουν στη Ζωη σου με ολα τα μεσα...το παλευω ομως αλλα και παλι τα λογια τους με εχουν κυριευσει και δε μπορω μα τα ξεχασω...αυτο με αγχωνει...μακαρι να τα καταφερω το χρειαζομαι....

Άκουσε με δεν θα πληγωσεις κανέναν ο άνδρας σου αν σε αγαπάει θα δεχτεί ότι δεν θες τοξικούς ανθρώπους δίπλα σου τέλος 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το κακο με εμενα σκεφτομαι παντα και βαζω προτεραιοτητες μονο τους αλλους και να ειναι καλα και να γελανε εκτος απο μενα...ποτε εμενα...ο αντρας μ με καταλαβαινει και μ το λεει να τους κανω ολους περα αλλα θελω ολοι να ειναι καλα και ετσι με αφηνω πισω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , NANTIA91 είπε:

Το κακο με εμενα σκεφτομαι παντα και βαζω προτεραιοτητες μονο τους αλλους και να ειναι καλα και να γελανε εκτος απο μενα...ποτε εμενα...ο αντρας μ με καταλαβαινει και μ το λεει να τους κανω ολους περα αλλα θελω ολοι να ειναι καλα και ετσι με αφηνω πισω..

Κοριτσι μου γλυκο μπορω ακριβως να καταλαβω τι περνας κ εγω σε χωριο ζω,δεν μεγαλωσα εδω ουτε κ ο αντρας μου ηρθαμε εδω πριν 6 χρονια.δεν εχω φιλους ενοειται κ ο κοσμος κ απο αποσταση βγαζουν τα δικα τους συμπερασματα.εχω ακουσει κ εχω ζησει τα απιστευτα κ σε καταλαβαινω.εγω αυτο που κανω ολα αυτα τα χρονια ειναι να κραταω αποστασεις απο ολους κ οταν λεω απο ολους ενοω ολους.κ εγω τρια χρονια παλευα για εγκυμοσυνη( εχω γραψει την ιστορια μου πιο πανω) κ ολοι καθε μηνα με γκαστρωνανε κ τον επομενο απεβαλα.τελικα πρεπει να με βγαλανε κ στειρα κ το παιδι μου τελικα το εκανα αν οχι με εξωσωματικη με παρενθετη.ασε σου λεω ο φωσκολος γατακι μπροστα τους.αστο μην το σκεφτεσαι καν ειναι πολυ ψυχοφθορο κ δεν σου αξιζει.σε καμια κοπελα δεν αξιζει.κ καποιοι εχουν κ το θρασος κ σου το λενε καταμουτρα.μην ασχολεισαι κοιτα τον αντρα σου κ το σπιτι σου κ τπτ αλλο.εγω ετσι επιβιωνω ακομα εδω.σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια τελεια κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.θα δεις ολα θα πανε καλα αρκει ορωτα να εισαι εσυ καλα.κ οταν ολα πανε στραβα για καιρο στρωνουν απο μονα τους μετα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως περνω τα ιδια ετσι  συμπεριφερονται ολοι οσοι δεν εχουν παιδεια για μενα μεσα τους...πρεπει να αρχισω να ειμαι πιο σκληρη τελικα...να κοιταξω τον αντρα μ.και να σκεφτομαι αισιοδοξα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε επαρχία μένω και μπορώ να πω ότι τα χειρότερα τα λένε οι συγγενείς και οι πολύ κοντινοί μάλιστα...! @NANTIA91 αγνόησε τους και αν κάποιος τολμήσει να σε φέρει σε δύσκολη θέση μην διστάσεις να τον βάλεις στη θέση του!! Καιρός να κοιτάξεις εσένα τώρα τέρμα οι άλλοι...έχεις να ασχοληθείς με πολύ πιο όμορφα πράγματα,αυτοί μια ζωή θα λένε..!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, NANTIA91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα καινουριο στο συγκεκριμενο σαιτ...να σας πω την ιστορια μου...εδω και 3 χρονια προσπαθουμε με το συντροφο μου για παιδι...οι εξετασεις οι δικες μου καλες και η σαλπιγγογραφια...του συζυγου μου 1ο σπερμοδιαγραμμα μετριο αριθμο σπερματοζωαριων και οχι ικανοποιητικη μορφολογια(λογια γιατρου)3μηνη θεραπεια βασανιστικη ψυχολογικα αλλα μας αποζημιωσε το  2ο σπερμοδιαγραμμα...παρολο που ολα λοιπον πηγαν καλα ακομη να πιασω παιδι...παντα ψαχνω τις γονιμες επαφες αλλα τπτ με εχει κυριευσει το αγχος δε μπορω αλλο κουραστηκα να το σκεφτομαι καθε μηνα που δεν ερχεται κλαιω...επομενο βημα συναντηση με το κ.ζηκοπουλο γτ πια σκεφτομαστε αλλες μεθοδους....εχω μια μικρη καθυστερηση αυτο το μηνα αλλα δεν ελπιζω γτ μετα απο επαφη ειδα ροζ καφε υγρα...ο πονος μ αφανταστος τα λογια τριτων σαν καρφια νιωθω οτι δεν ζω τη ζωη μ πια..νιωθω οτι δεν μπορω να δωσω στον αντρα μ οτι ποθουμε και μας χαλαω τη ζωη...

Καλησπέρα κ από εμένα. Κ εγώ γράψει για εμένα πιο πανω. Τα έχω περάσει κ εγώ οοοολα αυτά κ τώρα πια σκέφτομαι ποσό χρόνο έχασα τζάμπα που καθόμουν κ ασχολιόμουν με ηλίθιους ανθρώπους. Συμφωνώ ότι τα περισσότερα τα λένε οι συγγενείς!! Κρατά αποστάσεις. Όσο μπορείς να τους αποφεύγεις να το κανείς!! Εγώ απέκτησα παιδι μετά από δέκα σχεδόν χρόνια γάμου. Στην αρχή δεν θέλαμε ακόμη κ μετά όταν πια θέλαμε δεν μπορούσαμε αλλά τα καταφέραμε! Θα τα καταφέρεις κ εσυ! Μην το βάζεις κάτω! Θυμάμαι κ εγώ τον εαυτό μου κάθε μήνα να κλαίω που δεν είχα καθυστέρηση. Έμπαινα για μπάνιο κ έκλαιγα κρυφά να μη με βλέπει ο άντρας μου! Χαμένος χρόνος! Κ πίστεψε με κ αυτή η περίοδος που είστε με τον άντρα σου οι δυο σας είναι μοναδική! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα! Βγείτε έξω διασκεδάστε πηγαίνετε ένα ταξίδι ζήστε τη ζωή σας όσο μπορείτε! Θα έρθει κ το παιδι! Καλά κανείς κ παίρνεις τη γνώμη κ ενός ειδικού κ κάνετε κ εξετάσεις... αλλά μην αγχώνεσαι! Το άγχος δεν βοηθάει στη σύλληψη.. Γραψτους όλους!Δικη σου είναι η ζωή!!!Νασου πω κ το κορυφαίο.. όταν έκανα την πρώτη μου εξωσωματική θυμάμαι το πρωινό εκείνο που πήγα να δώσω αίμα για β-χοριακη... κ λίγη ώρα μετά να χτυπάει το τηλ ένα άγνωστο νούμερο μια άγνωστη φωνή κ να μου λέει η τάδε συγγενής σε κατηγορεί ότι πας κ κανείς εξωσωματικές!!! Το κλάμα που έριξα! Το μεσημέρι της ίδιας μέρας η χοριακη βγηκε 0!!Το κλάμα συνεχίστηκε κ τους επόμενους μήνες. Αλλά μάζεψα δυνάμεις κ τα κατάφερα στην επόμενη προσπάθεια. Κ εσυ θα τα καταφέρεις! Είναι απλώς θέμα χρόνου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...