Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

στηριξη σε γυναικες οι οποιες την χρειαζονται


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερααα μου δωσατς τετοια δυναμη και θαρρος δε μπορειτε να φανταστειτε θα συνελθω πρεπει για μενα και για την οικογενεια που επιθυμω σας ευχαριστω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, NANTIA91 είπε:

Κοριτσια καλημερααα μου δωσατς τετοια δυναμη και θαρρος δε μπορειτε να φανταστειτε θα συνελθω πρεπει για μενα και για την οικογενεια που επιθυμω σας ευχαριστω....

Εύχομαι αυτή την φορά να μην ξαναερθεις ενα βήμα πίσω θα πηγαινεις δυο μπροστα και ενα πίσω οι αλλοι

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Κ εγώ γράψει για εμένα πιο πανω. Τα έχω περάσει κ εγώ οοοολα αυτά κ τώρα πια σκέφτομαι ποσό χρόνο έχασα τζάμπα που καθόμουν κ ασχολιόμουν με ηλίθιους ανθρώπους. Συμφωνώ ότι τα περισσότερα τα λένε οι συγγενείς!! Κρατά αποστάσεις. Όσο μπορείς να τους αποφεύγεις να το κανείς!! Εγώ απέκτησα παιδι μετά από δέκα σχεδόν χρόνια γάμου. Στην αρχή δεν θέλαμε ακόμη κ μετά όταν πια θέλαμε δεν μπορούσαμε αλλά τα καταφέραμε! Θα τα καταφέρεις κ εσυ! Μην το βάζεις κάτω! Θυμάμαι κ εγώ τον εαυτό μου κάθε μήνα να κλαίω που δεν είχα καθυστέρηση. Έμπαινα για μπάνιο κ έκλαιγα κρυφά να μη με βλέπει ο άντρας μου! Χαμένος χρόνος! Κ πίστεψε με κ αυτή η περίοδος που είστε με τον άντρα σου οι δυο σας είναι μοναδική! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα! Βγείτε έξω διασκεδάστε πηγαίνετε ένα ταξίδι ζήστε τη ζωή σας όσο μπορείτε! Θα έρθει κ το παιδι! Καλά κανείς κ παίρνεις τη γνώμη κ ενός ειδικού κ κάνετε κ εξετάσεις... αλλά μην αγχώνεσαι! Το άγχος δεν βοηθάει στη σύλληψη.. Γραψτους όλους!Δικη σου είναι η ζωή!!!Νασου πω κ το κορυφαίο.. όταν έκανα την πρώτη μου εξωσωματική θυμάμαι το πρωινό εκείνο που πήγα να δώσω αίμα για β-χοριακη... κ λίγη ώρα μετά να χτυπάει το τηλ ένα άγνωστο νούμερο μια άγνωστη φωνή κ να μου λέει η τάδε συγγενής σε κατηγορεί ότι πας κ κανείς εξωσωματικές!!! Το κλάμα που έριξα! Το μεσημέρι της ίδιας μέρας η χοριακη βγηκε 0!!Το κλάμα συνεχίστηκε κ τους επόμενους μήνες. Αλλά μάζεψα δυνάμεις κ τα κατάφερα στην επόμενη προσπάθεια. Κ εσυ θα τα καταφέρεις! Είναι απλώς θέμα χρόνου!!

Καλημεεερααα...! Πω πω τι έχεις περάσει..! Ντροπή τους απλά που σε έφεραν σε τετοια θέση!! Απαράδεκτοι όλοι...!! Εγώ έχω την ατυχία να μένω απέναντι από τους συγγενείς του άντρα μου...είναι απλά τραγικοί ελέγχουν την κάθε μας κίνηση λένε ότι πιάσει το στόμα τους ..κάθονται και κοίτανε μέσα στο σπίτι...! Τραγικές καταστάσεις..! Μια μέρα ο άντρας μου πήγε για δουλειά στις 7 το πρωί και εγώ στις 9:30 είχα οδοντίατρο οπότε πήρα το αμαξάκι μου και πήγα ..το μεσσημερι που γύρισε ο άντρας μου ο θείος του πήγε να του πει ότι εγώ έφυγα από το σπίτι στις 9:30 και τον ρώτησε πού πήγα τόσο πρωί...! Νευριασα απίστευτα αλλά δεν άξιζει να χαλιεμαι για όλους τους παπάρες! 

1 ώρα πρίν, NANTIA91 είπε:

Κοριτσια καλημερααα μου δωσατς τετοια δυναμη και θαρρος δε μπορειτε να φανταστειτε θα συνελθω πρεπει για μενα και για την οικογενεια που επιθυμω σας ευχαριστω....

Καλημέραααα...! Εδώ θα είμαστε όλες μαζί ενωμένες για να μην πάει καμία πίσω η μία θα δίνει δύναμη στην άλλη και θα τα καταφέρουμε ολες ..!! @giotitsa καλημέρα κορίτσι μου !! Δώσε μας από την τρέλα σου!! :x

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η απαιδευσια που υπαρχει στο κοσμο ειναι τραγικη να ξερουν και να ζουν με τη καμπουρα του αλλου ας παρουμε λοιπον ολες θαρρος να φυγουν μακρυα οι τοξικοι κακεντρεχεις ανθρωποι....δε το πιστευα θα μου κανατε τοσο καλο...τελικα οι ξενοι ειναι οι καλυτεροι ανθρωποι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ntina_7 είπε:

Καλημεεερααα...! Πω πω τι έχεις περάσει..! Ντροπή τους απλά που σε έφεραν σε τετοια θέση!! Απαράδεκτοι όλοι...!! Εγώ έχω την ατυχία να μένω απέναντι από τους συγγενείς του άντρα μου...είναι απλά τραγικοί ελέγχουν την κάθε μας κίνηση λένε ότι πιάσει το στόμα τους ..κάθονται και κοίτανε μέσα στο σπίτι...! Τραγικές καταστάσεις..! Μια μέρα ο άντρας μου πήγε για δουλειά στις 7 το πρωί και εγώ στις 9:30 είχα οδοντίατρο οπότε πήρα το αμαξάκι μου και πήγα ..το μεσσημερι που γύρισε ο άντρας μου ο θείος του πήγε να του πει ότι εγώ έφυγα από το σπίτι στις 9:30 και τον ρώτησε πού πήγα τόσο πρωί...! Νευριασα απίστευτα αλλά δεν άξιζει να χαλιεμαι για όλους τους παπάρες! 

Καλημέραααα...! Εδώ θα είμαστε όλες μαζί ενωμένες για να μην πάει καμία πίσω η μία θα δίνει δύναμη στην άλλη και θα τα καταφέρουμε ολες ..!! @giotitsa καλημέρα κορίτσι μου !! Δώσε μας από την τρέλα σου!! :x

Χχαχχαχα πάρτε την όλη κορίτσια την έχω μπολικη κοιτάξτε εμένα ρς κοριτσια 5μηνες πέρασαν που έχασα το παιδί μου και απο τον πρωτο μηνα το αντιμετώπισα δεν το αφησα να με ρίξει γιατί η θέληση μου για ένα παιδί τα νικαει ολα τους έχω ολους χεσμενους σόγια ξεσογια δηθεν φιλους που τάχα λυπήθηκαν για ότι επάθα και ηθελαν να με δουν καταρακωμενη να με δουν διαλυμένη σερμενη στα γόνατα όχι ρε δεν εκανα την χάρη σε κανεναν π....

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι είναι απίστευτο πως ένας ξένος γίνεται εν τέλει τόσο δικος σου άνθρωπος...ευτυχώς υπάρχει αυτή η σελίδα και έχουμε ενωθεί όλες οσες περνάμε δύσκολα!! Θετική σκέψη κοριτσάρες και θα μας χαμογελάσει κι εμάς η ζωή!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!είναι ακριβώς όπως τα λετε.....εγώ μετά από 2 παλινδρομες που στη μία είχα ακούσει και καρδιά έχω τώρα το παιδάκι μου!!!!πέρασα δύσκολα αλλά δεν το έβαλα κάτω!!!!χωρίς άγχος όλα θα γίνουν θα το δείτε.....θα κάνετε όλες παιδάκι!!!!!και μην ακούτε κανέναν και τίποτα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αθηνά 31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!είναι ακριβώς όπως τα λετε.....εγώ μετά από 2 παλινδρομες που στη μία είχα ακούσει και καρδιά έχω τώρα το παιδάκι μου!!!!πέρασα δύσκολα αλλά δεν το έβαλα κάτω!!!!χωρίς άγχος όλα θα γίνουν θα το δείτε.....θα κάνετε όλες παιδάκι!!!!!και μην ακούτε κανέναν και τίποτα.....

Καλημεεερα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Έχουν και τα καλά τούς οι δυσκολίες... μαθαίνουμε ποιοι είναι πραγματικά δικοί μας άνθρωποι ποιοι είναι αληθινοί....! Κλείνουμε τα αυτιά σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

Χχαχχαχα πάρτε την όλη κορίτσια την έχω μπολικη κοιτάξτε εμένα ρς κοριτσια 5μηνες πέρασαν που έχασα το παιδί μου και απο τον πρωτο μηνα το αντιμετώπισα δεν το αφησα να με ρίξει γιατί η θέληση μου για ένα παιδί τα νικαει ολα τους έχω ολους χεσμενους σόγια ξεσογια δηθεν φιλους που τάχα λυπήθηκαν για ότι επάθα και ηθελαν να με δουν καταρακωμενη να με δουν διαλυμένη σερμενη στα γόνατα όχι ρε δεν εκανα την χάρη σε κανεναν π....

Ετσιιιιιιιιι.....!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2018 at 8:51 ΠΜ, NANTIA91 είπε:

Κοριτσια καλημερααα μου δωσατς τετοια δυναμη και θαρρος δε μπορειτε να φανταστειτε θα συνελθω πρεπει για μενα και για την οικογενεια που επιθυμω σας ευχαριστω....

Ναντια διάβασα και εγω την ιστορία σου. Πραγματικά δεν πρέπει να σκέφτεσαι τίποτα άλλο πέρα απ την οικογένεια σου. Προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος και πιστευω ότι θα σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις. Όταν περίμενα πως θα μείνω και έκανα τεστ ε ήταν αρνητικά. Και τα 2 μωρά που έπιασα και ήταν θετικά τα τεστ δεν το περίμενα. Όλα θα γίνουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koρίτσια μου μην ακούτε κανέναν από τους απο έξω!Σημασία έχει να είστε καλά εσείς μέσα σας!!Και εγώ είχα ακούσει πολλά μέχρι να μείνω έγκυος, τόσα πολλά που αν ξεκινήσω να γράφω δεν θα τελειώσω.. Όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου (5 μηνών) κάποιοι από αυτούς με πήραν τηλ να μου κάνουν ''παράπονα'' που τους το κράτησα κρυφό τόσους μήνες...και κανείς από αυτούς δεν με πήρε τηλέφωνο όταν γέννησα να μου ευχηθεί για το παιδί μου..Κακός και χαιρέκακος κόσμος θα υπάρχει πάντα. Μην ακούτε τίποτα και να μην σας επηρεάζει τίποτα, αυτοί οι άνθρωποι ψάχνουν τροφή για σχόλια και πάντα θα βρίσκουν κάτι άσχημο να πουν. Μην αναλώνεται την δύναμη σας στο να τους δίνετε αξία..κοιτάξτε μπροστά στον στόχο σας και αφήστε τους άλλους στην μιζέρια τους.

Να μην το βάλετε κάτω, μην χάσετε την πίστη και την ελπίδα σας και να σκέφτεστε πως τα καλύτερα έρχονται. Οι δυσκολίες που ζούμε μας κάνουν πιο δυνατούς..

Εύχομαι το 2019 να φέρει σε όλες το πολυπόθητο.

 


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:

Koρίτσια μου μην ακούτε κανέναν από τους απο έξω!Σημασία έχει να είστε καλά εσείς μέσα σας!!Και εγώ είχα ακούσει πολλά μέχρι να μείνω έγκυος, τόσα πολλά που αν ξεκινήσω να γράφω δεν θα τελειώσω.. Όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου (5 μηνών) κάποιοι από αυτούς με πήραν τηλ να μου κάνουν ''παράπονα'' που τους το κράτησα κρυφό τόσους μήνες...και κανείς από αυτούς δεν με πήρε τηλέφωνο όταν γέννησα να μου ευχηθεί για το παιδί μου..Κακός και χαιρέκακος κόσμος θα υπάρχει πάντα. Μην ακούτε τίποτα και να μην σας επηρεάζει τίποτα, αυτοί οι άνθρωποι ψάχνουν τροφή για σχόλια και πάντα θα βρίσκουν κάτι άσχημο να πουν. Μην αναλώνεται την δύναμη σας στο να τους δίνετε αξία..κοιτάξτε μπροστά στον στόχο σας και αφήστε τους άλλους στην μιζέρια τους.

Να μην το βάλετε κάτω, μην χάσετε την πίστη και την ελπίδα σας και να σκέφτεστε πως τα καλύτερα έρχονται. Οι δυσκολίες που ζούμε μας κάνουν πιο δυνατούς..

Εύχομαι το 2019 να φέρει σε όλες το πολυπόθητο.

 

και αν δεν σε πηρανε μωρε να σου πουν ενα εστω να ζησει τι αλλο να πω ξυδακι ετσι για κερασμα ασε με κοριτσι μου εγω πλεον αν και αργα δεν ασχολουμαι το τι λενε ο Μπενακης και Βγενακης που λεμε και εσυ επρεπε να παρεις ντουντουκα να το βγαλεις διαγγελμα κοσμε κοσμε περιμενω παιδι ελατε κοσμε ελατε ελεος πια αμαν δεν μπορω να σου ζησει και το παιδακι σου κοριτσακι μου !!!


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

μην μασας μεγαλητερη βλακεια δεν εχω ξανακουσει απο αυτο που ειπε η φιλη σου. εγω θα της το ελεγα οτι αυτο που ειπε ειναι για γελια. ολα θα πανε καλα μην δινεις σημασια οταν θα ερθει το μωρακι με το καλο ολα θα μοιαζουν σαν κακο ονειρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zygoudaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 34 ευρώ κ προσπαθώ περίπου ένα χρόνο με το σύζυγο για παιδάκι αλλά δυστυχώς λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα, ο δρόμος προβλέπεται μακρύς. Σε πολύ λίγες φίλες είχα εκμυστηρευτεί τι περνάω. Μια πολύ στενή μου φιλη μου ανακοίνωσε την δεύτερη εγκυμοσύνη της πριν κπ μήνες. Μου περιέγραψε γλαφυρά πως με μια μόνο επαφή έμεινε έγκυος. Παρ όλο τον πόνο μου μοιράζομουν τη χαρά της. Κάποια στιγμή όμως μου είπε το εξής. Εγω αν δεν μπορούσα να κάνω παιδιά θα υιοθετούσα και δεν θα έκανα εξωσωματική. Μου εξήγησε τη θεωρία της ότι ουσιαστικά τα παιδιά της εξωσωματικής είναι τα παιδιά του σωλήνα κ όχι της αγάπης. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που δεν κατάφερα να απαντήσω. Θέλω να πω ότι σε όλη την πορεία της υπογονιμότητας ανακαλύπτεις με μεγάλη σου λύπη ότι κπ άνθρωποι δεν διαθέτουν ενσυναίσθηση κ δεν κατάνοουν καν πως σε πληγώνουν βαθιά με τα λόγια τους. Δεν πειράζει ας μας κάνουν όλα αυτά πιο δυνατούς. 

Συμφωνώ κ εγώ ότι δεν έχω ξανακούσει μεγαλύτερη βλακεία κ ..... κακια!!! Έλεος. Κ εγώ με εξωσωματική απέκτησα το γιο μου κ τον λατρεύουμε μετον άντρα μου. Είχε κ μένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σπερμα. Μην ακους κανέναν. Παρτο απόφαση κ ξεκινά τις διαδικασίες για την εξωσωματική... κ σε λίγους μήνες θα κρατάς το μωρό σου αγκαλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...