Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε? Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες? Έχω μέρες να σας γράψω νέα μας...έκανα αυχενική 10 μέρες πριν...όλα καλά ...το μωρό μας μεγαλώνει κ μάλλον είναι κοριτσάκι, οπότε η κόρη μου θα αποκτήσει αδερφούλα... Αν κ η εμβρυολογία μου είπε ότι 17-20 εβδομάδων θα αρχίσω να νιώθω το μωρό εγώ ήδη είμαι σίγουρη ότι τα απογεύματα κ τα βράδια το καταλαβαίνω (15 κ 2 είμαι σήμερα)...μα τόσο της φαντασίας μου?  Ξεκίνησα να παίρνω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο κ σταμάτησα προγεστερόνη κ φιλισιν...εσείς πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας! τί κάνετε κορίτσια? τα μωράκια σας?

@dimitra2222 συγχαρητήρια! με το καλό να δεχτείτε το νέο μέλος!

βλέπω παίρνεις όλα τα καλά συμπληρώματα! εγώ έπαιρνα από τις αρχές σίδηρο γιατί σε εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη είχα χαμηλή φεριτίνη, αλλά το σταμάτησα λόγω στομαχικών διαταραχών! χαχα 

προς το παρόν παίρνω μόνο φιλισίν... όποτε νιώσω καλύτερα θα ξεκινήσω και το σίδηρο.

εμείς έχουμε και γιατρό την επόμενη βδομάδα και λέω να πάρω τη μεγάλη μας κόρη να δει στον υπέρηχο το μωρό.

κατα τ'άλλα, έχω αρχίσει τα χριστουγεννιάτικα ψώνια για να μην πέσουν όλα μαζί. 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Marirene ,νομίζω θα είναι πολύ όμορφο συναίσθημα για όλους να έχεις μαζί κ την αδερφούλα να δει το μωρό! Κι εγώ σταμάτησα το σίδηρο γιατί το πρωί με το που τον έπαιρνα έκανα εμετούς...τρίτη έχω γιατρό κ θα ρωτήσω πως να συνεχίσω...τις χριστουγεννιάτικες αγορές κι εγώ τις ξεκίνησα σιγά σιγά γιατί τελευταίες μέρες θα γίνεται χαμός! Οι υπόλοιπες μανουλες είστε όλες καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κ εγώ τον πρώτο καιρό σίδηρο δεν έπαιρνα καθόλου, τώρα άρχισα δειλά δειλά να τον παίρνω αλλά μόνο 1 φορά ενώ ο γιατρός μου είχε πει να ξεκινήσω 2. Αλλά λόγω των περιορισμό σε γαλακτοκομικά του σιδήρου δυσκολεύομαι να τον παίρνω 2 φορές. Κατά τα άλλα είμαι καλύτερα από αναγουλες, εσείς πώς είστε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!! πλησιάζουν τα Χριστούγεννα! Τί καλά!

@dimitra2222 πήγες στο γιατρό? τί σου είπε? 

@mama16 και εγώ είμαι πολύ καλύτερα, ευτυχώς! ούτε αναγούλες, ούτε ιδιαίτερες καούρες... την Παρασκευή θα είμαι ακριβώς 20 εβδομάδων, στο μέσο της εγκυμοσύνης!

βέβαια ανησύχησα λίγο γιατί στον ενδοκρινολόγο την προηγούμενη βδομάδα, η μέτρηση ζαχάρου 1 ώρα μετά το γεύμα (έτρωγα πατατάκια καθώς πήγαινα στο γιατρό) έδειξε 140 και μου είπε ότι είναι οριακό και να προσέχω... χωρίς όμως περισσότερες οδηγίες. 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα σε όλες τις εγκυούλες !

marirene, να την πάρεις την κορούλα σου μαζί!!! Πήρα κι εγώ στον τελευταίο υπέρηχο τα μικρά μαζί μου, και κατάενθουσιάστηκαν  :-)τώρα, αν κατάλαβαν τι έβλεπαν, ένας Θεός ξέρει :-P

δήμητρα2222, κι εγώ πολύ νωρίτερα το ένιωσα για πρώτη φορα (15η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά). Ειδικά οι μανούλες που έχουν ήδη παιδάκια λένε πως τα νιώθουν πιο νωρίς.

Εγώ δεν παίρνω σίδηρο ακόμα. Κάτι πολυβιταμίνες μου έδωσε από την αρχή του 2ου τριμηνου, όπου περιέχεται μικρή ποσότητα σιδηρου. Λογικά την Πέμπτη που θα ξαναπάω, θα μου δώσει και σίδηρο. Έχω φτάσει αισίως τα +4 κιλά...και προχωράμε… Η κοιλια έχει αρχίσει να φαίνεται (σε εκείνους που με ξέρουν τουλάχιστον), αλλα ακόμα φοράω τα κανονικά μου ρούχα. Από συμπτώματα μοναχα κούραση και υπνηλία. Το μικρό έχει αρχίσει κανονικότατα τις κλωτσιές και τις χορευτικές φιγούρες…. :-):-):-) 


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, καλές γιορτές να έχουμε. @marirene σε λίγο θα κάνεις κ β επιπέδου δλδ ε?? Μην αγχώνεσαι για το ζάχαρο, προσπάθησε να προσέχεις λίγο κ όλα καλά θα πάνε! @stracciatella πόσο είσαι ακριβώς κ έχει ξεκινήσει ήδη τις κλωτσιές? Εγώ είμαι 16+5 σήμερα αλλά το νιώθω πολύ λιγο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

η κόρη μου πιστεύω θα καταλάβει τον υπέρηχο, λογικά θα μας βάλει και 3d που θα είναι ακόμα πιο κατανοητό... 

εγώ στην 3η εγκυμοσύνη άργησα να το καταλάβω το μωρό σε σχέση με τη 2η... ίσως βέβαια δεν είχα κ ηρεμία, ήμουν όλη την ώρα όρθια... @mama16 κάπου στις μέρες σου το ένιωσα το μωρό στη 2η εγκυμοσύνη, τώρα νομίζω 1 βδομάδα + αργότερα... 

@stracciatella τί σώμα έχεις και δεν φαίνεται η κοιλιά σου?!!?!!? εμένα όχι φαίνεται, κάνει μπαμ! 

β επιπέδου με την καινούρια χρονιά θα κάνω... 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα γίνω και γω μανούλα το Μάιο του 2019. Το δεύτερο παιδάκι μου! 

Με το καλό όλες σας!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, κ εγώ το δεύτερο παιδάκι θα κάνω.. Άντε με το καλό!!! Πόσο είναι το πρώτο σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, κ εγώ το δεύτερο παιδάκι θα κάνω.. Άντε με το καλό!!! Πόσο είναι το πρώτο σου?

Ευχαριστώ πολύ! Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών. Εσύ; 

Τώρα έχω ΠΗΤ 31/5

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vivi35 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών. Εσύ; 

Τώρα έχω ΠΗΤ 31/5

Να σου ζήσει η κορούλα σου. Κ εγώ κοριτσάκι έχω 24 μηνών. Τώρα έχω αγοράκι κ ΠΗΤ έχουμε ακριβώς την ίδια αλλά επειδή θα κάνω καισαρική θα γεννήσω κάνα 2 εβδομάδες νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , mama16 είπε:

Να σου ζήσει η κορούλα σου. Κ εγώ κοριτσάκι έχω 24 μηνών. Τώρα έχω αγοράκι κ ΠΗΤ έχουμε ακριβώς την ίδια αλλά επειδή θα κάνω καισαρική θα γεννήσω κάνα 2 εβδομάδες νωρίτερα

Και εγώ αγοράκι έχω τώρα :) 

και θα γεννήσω και εγώ με καισαρική! 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Με το καλό το αδερφάκι της!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Vivi35 είπε:

Και εγώ αγοράκι έχω τώρα :) 

και θα γεννήσω και εγώ με καισαρική! 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Με το καλό το αδερφάκι της!

Ααααα τέλεια, μπορεί να γεννησουμε κ ίδια μέρα τότε!! Με το καλό κ σε σένα!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...