Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δε νομίζω ότι έχω απόθεμα... κουράζομαι εύκολα, με παίρνει ο ύπνος ενώ κοιμίζω τον μικρό... κ θα προτιμούσα να είμαι στο κρεβατάκι μου να χουχουλιάζω... ειδικά τώρα που έχω και τις ναυτίες.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως είσαι γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη ως που δούλευα ένιωθα ερείπιο... Που να έχεις κ αλλά 2 στο σπίτι.. ελπίζω τουλάχιστον η δουλειά σου να είναι εύκολη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Είχα γιατρό το πρωί κ όλα ευτυχώς ήταν καλά! Ακούσαμε καρδούλα ...πόσο συγκινητική στιγμή...κι εγώ δουλεύω κορίτσια μου...εργάζομαι σε φροντιστήριο κ λείπω από το σπίτι 6 ώρες...στην πρώτη μου εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά στους 7.5 μήνες (γέννησα καλοκαίρι) κ επέστρεψα όταν το μωρό ήταν 50 ημερών...σας μιλάω για κλάμα...ζοριστηκαμε πολύ...κ έλειπα μόνο 4 ώρες . Η μικρή δεν ήθελε το μπιμπερο με γάλα που αντλούσα κ γενικά η περίοδος προσαρμογής ήταν λίγο ζορικη...για τον αποθηλασμο ο παιδίατρος μου είπε να το κάνω καλοκαίρι που δεν δουλεύω ώστε να μην νιώθει την ανασφάλεια ότι θα φύγω...δυσκολεύτηκα πολύ δεν θα σας πω ψέματα...κ όσο κ να προσπαθούσε να βοηθήσει κ ο σύζυγος με τα βραδινά ξυπνήματα δεν ηρεμούσε χωρίς εμένα...κουνούσα πολύ στην αγκαλιά για να κοιμηθεί κ την απασχολούσα όλη μέρα ώστε να μην εστιάζει στο θηλασμό ..γενικά πρόκειται για ένα αφαγο (ακόμη) παιδί που η διατροφή της βασίζεται στο γάλα οπότε καταλαβαίνετε...πάντως εκτός από τα παιδιά κ για εμάς ο αποθηλασμος είναι δύσκολος...αν κ είχα κουραστεί με τις ολονυχτίες στο στήθος ένιωθα πολύ περίεργα όταν αποθηλασε...οπλιστείτε με υπομονή κ όταν πάρετε την απόφαση να είστε σίγουρες για να μην ταλαιπωρηθεί τε ούτε εσείς Ουτε μωράκι με πισωγυρισματα..εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατά ευχήν! Πως είστε σήμερα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα! @dimitra2222 πολύ όμορφα τα νέα σου!! σου έδωσε πητ? πότε θα σε ξαναδεί?

να υποθέσω είσαι απόγευμα στη δουλειά? εγώ κλασικό 8ωρο, δουλειά γραφείου... αλλα όλο κ κάτι θα χρειαστεί και θα λείψω παραπάνω.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, κι εγώ εργάζομαι 6ωρο και επέστρεψα στη δουλειά μόλις σαράντησε ο μπέμπης μου δηλαδή τον περασμένο Μάρτιο και δούλευα μέχρι 8μιση μηνών.. Άντε τώρα να του ξαναπώ του αφεντικού ότι είμαι ξανά έγκυος!!!! Αύριο θα πάμε στη γιατρό να μας δει για πρώτη φορά.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, κι εγώ εργάζομαι 6ωρο και επέστρεψα στη δουλειά μόλις σαράντησε ο μπέμπης μου δηλαδή τον περασμένο Μάρτιο και δούλευα μέχρι 8μιση μηνών.. Άντε τώρα να του ξαναπώ του αφεντικού ότι είμαι ξανά έγκυος!!!! Αύριο θα πάμε στη γιατρό να μας δει για πρώτη φορά.

Άντε θα περιμένουμε νέα σου... Δύσκολο αυτό με τους εργοδότες αλλά δεν του κακοεπεσε κιόλας που δούλευες μέχρι 8μιση μηνών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!!! marirene ναι απογεύματα δουλεύω πάντα...κάθομαι Χριστούγεννα Πάσχα κ όλες τις σχολικές αργίες....Πητ βάση περιόδου έχω 27/5...mama 16 συγχαρητήρια!!! Τι όμορφο συναίσθημα ε??? το δικό μου ζουζούνι είναι 3ετων κ πίνει μόνο γάλα ..δεν τρώει...χαχα η κάθε μία έχουμε τα βάσανα της...dimitroula30 με το καλό να μας πεις νεα από το γιατρό σου  αυριο! Εγώ κορίτσια το είπα ήδη στην διευθύντρια μου...είναι εξαιρετικός άνθρωπος και μας στηρίζει πολύ...χάρηκε πραγματικά...και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά κ μετα είχα τρομερή στήριξη κ κατανόηση...το ίδιο συμβαίνει κ τώρα κ νιώθω μεγάλη ανακούφιση...αλλά αυτό το κλίμα υπάρχει σε όλους τους εργαζόμενους εδώ κ 10 χρόνια που εργάζομαι εκεί...είναι πραγματικά άνθρωπος πρώτα κ μετά εργοδότης ..

Η μόνη πρωτομανουλα είναι η mama κορίτσια η κάνω λάθος? Οι άλλες όλες έχουμε κ άλλα παιδάκια σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από εμένα .

Και εμένα η τελευταία μου περίοδος ήταν 22/8 άρα πάνω κάτω όλες το ίδιο είμαστε.για εμένα θα είναι το πρώτο μου μωρό είχα μια βιοχημείκη και μετά μια αυτόματη αποβολή...μεγάλη ιστορία.προσπαθουμε χρόνια δεν μας είναι εύκολο.ειχα κάνει και μια εξωσωματική (η αποβολή)και τώρα ήρθε μόνο του..τι να πω εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες.και κάτι να ρωτήσω εγώ κορίτσια δεν έχω καθόλου αναγουλες ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα.μονο το στήθος μου πονάει λίγο και λίγο η μέση μου που κ που εσείς πως είστε??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, @dimitra2222 είναι καλό να υπάρχουν κ τέτοιοι εργοδότες... Κ εγώ έχω ακόμα ένα παιδάκι, 22 μηνών είναι, στο μόνο που διαφέρω από σας είναι ότι τώρα δεν δουλεύω.. @D-na με το καλό να έρθει το μωράκι σου, πηγές στο γιατρό η όχι ακόμα.. εγώ γενικά από συμπτώματα έχω αρκετά, ναυτία, πεινάω όλη την ωρα, υπνηλία κ γενικά όλη μέρα νιώθω χάλια.. το ότι δεν έχεις συμπτώματα μην σε απασχολεί, μην σ πω κ ότι είναι καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και το δικό σου μωράκι.πηγα πριν 1.5 εβδομάδα και είδαμε το σάκο και ένα μικρό μικρό κουκιδακι δεν ακουσαμε ακόμη καρδούλα την Επόμενη εβδομάδα που θα πάω Δευτέρα ή τρίτη.ο γιατρός μου μου προτείνετε σχεδόν επέμενε να πάω σε μια αιματολο και πήγα μου εγραψε όλες τις εξετάσεις αίματος που θα μπορούσε να μου γράψει!!!περιμένω αποτέλεσμα και θα πάω στον γιατρό να τα δει και αυτός δεν είμαστε στην ίδια πόλη και δεν μπορώ να πηγαίνα κάθε μέρα!!εσείς το ακούσατε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...