Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...mama16 δύσκολο να ζητάει αγκαλίτσες η ζουζούνια σου κ να αρνείσαι ....πρέπει να ενδοσεις!!! Ευτυχως βοηθάει ο σύζυγος...κι εγώ δεν έχω παράπονο βοηθάει πολύ ο άντρας μου κ η μικρή είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμη αλλά νομίζω παίζει ρόλο η ηλικία...marirene απ' ότι κατάλαβα όλες υποφέρουμε από αναγουλες ...εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αναγουλες δεν είχα αλλά καούρες είχα συνέχεια...μέχρι να γεννήσω υπέφερα από καούρες κ ως και τώρα κάποια φαγητά πχ πιπεριές μου φέρνουν ακόμη δυσφορία...για τις καούρες δοκίμασε το γάλα βοηθάει...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες (και νυν) μανούλες Μαΐου :-)


Να συστηθώ λοιπόν κι εγώ. Είμαι μανούλα 2 παιδιών 5 και 6 ετών, και περιμένουμε το τέταρτό  μας παιδάκι (είχα μια αποβολή τον περασμένο Νοέμβρη όπου χάσαμε το τρίτο  μας). Σήμερα που σας γράφω είμαι 11 και 2, έχω κάνει ήδη 3 υπερηχους. Στον τελευταίο ήταν περίπου 5 εκατοστά, διακρίναμε ένα κεφαλάκι, μια κοιλίτσα, 2 λιλιπούτεια χεράκια και 2 ποδαράκια. Ακούσαμε καρδούλα και μας χάρισε και χορευτικές φιγούρες   :-P

ΠHΤ  07.05.19 Και αυχενική στις 30 του μηνα.


Από συμπτώματα έχω τα πάντα (εκτος από εμετούς) αλλα αυτό που με ζορίζει περισσότερο είναι η κούραση και εξάντληση που νιώθω ήδη από τα μέσα της μέρας (εργάζομαι κι εγώ πλήρης απασχόληση).
Επειδή διάβασα κάποια σχόλια για το θηλασμό, ας πω κι εγώ την εμπειρία μου. Τον πρώτο μου τον θήλασα 6 μήνες μοναχα διότι μετά έμεινα ekgyos στην μικρή μου. Η μετάβαση στο ξένο gala έγινε πολύ ομαλά. Δεν μπορώ να πω πως είχαμε κάποιο θέμα. Από 40 ημερών επέστρεψα στη δουλειά και στα 2 μου παιδιά, και ζούσα τον εφιάλτη με το θήλαστρο παραμάσχαλα. Έβγαζα στη δουλειά 3 μπουκάλια με το θήλαστρο, τα οποια έδινε η μητέρα μου στο μικρό την επομενη μέρα όσο ήμουν εγώ στη δουλειά. 
Όσον αφορά την μικρή διαφορα ηλικίας των παιδιών μου, έχω να καταθέσω πως ναι μεν όσο ήταν πολύ μικρά είχα αρκετό τρέξιμο (κάτι σαν τα δίδυμα), αλλα σε τελική ανάλυση, αυτό που διαπίστωνα τώρα είναι πως τα θετικά είναι πολύ περισσότερα από τα … δύσκολα 

Αυτά (τα πολλά….sorry) από μένα. Να είμαστε εδώ με υγιή μωράκια πάνω απ όλα και να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες και τις χαρες μας :) 

  • Μου αρέσει 2

tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Storm είπε:

Καλησπεραααα! Και γω ! Και γω!! 7,5 εβδομάδων στο δεύτερο! Το πρώτο μου είναι 13,5 μηνων!!!!❤️

 

18 ώρες πρίν, stracciatella είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες (και νυν) μανούλες Μαΐου :-)


Να συστηθώ λοιπόν κι εγώ. Είμαι μανούλα 2 παιδιών 5 και 6 ετών, και περιμένουμε το τέταρτό  μας παιδάκι (είχα μια αποβολή τον περασμένο Νοέμβρη όπου χάσαμε το τρίτο  μας). Σήμερα που σας γράφω είμαι 11 και 2, έχω κάνει ήδη 3 υπερηχους. Στον τελευταίο ήταν περίπου 5 εκατοστά, διακρίναμε ένα κεφαλάκι, μια κοιλίτσα, 2 λιλιπούτεια χεράκια και 2 ποδαράκια. Ακούσαμε καρδούλα και μας χάρισε και χορευτικές φιγούρες   :-P

ΠHΤ  07.05.19 Και αυχενική στις 30 του μηνα.


Από συμπτώματα έχω τα πάντα (εκτος από εμετούς) αλλα αυτό που με ζορίζει περισσότερο είναι η κούραση και εξάντληση που νιώθω ήδη από τα μέσα της μέρας (εργάζομαι κι εγώ πλήρης απασχόληση).
Επειδή διάβασα κάποια σχόλια για το θηλασμό, ας πω κι εγώ την εμπειρία μου. Τον πρώτο μου τον θήλασα 6 μήνες μοναχα διότι μετά έμεινα ekgyos στην μικρή μου. Η μετάβαση στο ξένο gala έγινε πολύ ομαλά. Δεν μπορώ να πω πως είχαμε κάποιο θέμα. Από 40 ημερών επέστρεψα στη δουλειά και στα 2 μου παιδιά, και ζούσα τον εφιάλτη με το θήλαστρο παραμάσχαλα. Έβγαζα στη δουλειά 3 μπουκάλια με το θήλαστρο, τα οποια έδινε η μητέρα μου στο μικρό την επομενη μέρα όσο ήμουν εγώ στη δουλειά. 
Όσον αφορά την μικρή διαφορα ηλικίας των παιδιών μου, έχω να καταθέσω πως ναι μεν όσο ήταν πολύ μικρά είχα αρκετό τρέξιμο (κάτι σαν τα δίδυμα), αλλα σε τελική ανάλυση, αυτό που διαπίστωνα τώρα είναι πως τα θετικά είναι πολύ περισσότερα από τα … δύσκολα 

Αυτά (τα πολλά….sorry) από μένα. Να είμαστε εδώ με υγιή μωράκια πάνω απ όλα και να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες και τις χαρες μας :) 

καλημέρα!!!

@Storm @stracciatella με το καλό κορίτσια!!

 

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Αρχικά να καλοσωρισω τις νέες κούκλες στην παρέα μας! @Storm κ @stracciatella με το καλό τα μωράκια σας!!! Μανουλες κι εσείς ήδη άρα ξαναζειτε την όμορφη αυτή περίοδο! @mama16 περαστικά!!! Από αναγουλες κι εγώ μια από τα ίδια...ως κ τη νύχτα ξυπνάω με στομάχι χάλια...ευτυχώς δεν κάνω εμετούς.... dimitroula30 όλα καλά χθες??? Πότε ξαναεχετε γιατρό οι υπόλοιπες κορίτσια? Εγώ είχα Παρασκευή αλλά είχε γέννα κ το μεταθέσαμε για τέταρτη ..όταν συμβαίνει αυτό σκαωωωωω...έχω αγωνία να δω υπέρηχο κ τσιυπ τρώω άκυρο...ουφ υπομονή λίγο ακόμη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

@dimitroula30 περιμένουμε νέα σου...

@dimitra2222 την Τετάρτη θα πας απλά για έλεγχο ή αυχενικη? εγω εχω την επόμενη βδομάδα την αυχενική μου...

όσο με τις αναγούλες, καούρες, ξυνίλες... είμαι φουλ... αυτό ακριβώς που γράφεις, και το βράδυ να ξυπνήσω, πάλι θα έχω θέμα. δεν μπορώ να πιω νερό καλά καλά... σήμερα είμαι ακρίβώς 11 εβδομάδων... δεν έχω όρεξη για τίποτα έτσι όπως είμαι... και έχω και νεύρα.

τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, @dimitra2222 ευχαριστώ πολύ, φαντάζομαι δεν είναι ότι καλύτερο να στο αναβάλει αλλά 2 μερουλες έμειναν! Εγώ θα πάω ή τέλη αυτής της εβδομάδας ή την επόμενη. @marirene υπομονή σε κάνα 2-3 εβδομάδες το πολύ θα είσαι καλύτερα! Άντε πλησιάζει κ η αυχενική σου, όλα καλά να είναι. Εγώ είμαι ακόμα στην 8η εβδομάδα οπότε θα έχω καιρό ακόμα τις αναγουλες κ το άγχος της αυχενικής!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου έχω να μπω μέρες. Με το μωρό δεν βρίσκω χρόνο ούτε για τα αυτονόητα. Λοιπόν όλα καλά με το καινούριο μπεμπέ ακούσαμε καρδούλα πριν δύο εβδομάδες . Τώρα μπήκα στην 9η εβδομάδα . Στις 10 του μήνα έχω πάλι ραντεβού για το νινακι. Γίνεται ένα μπαχαλο μέσα μου και ψυχολογικά και στο μυαλό μου πώς θα τα καταφέρω. Η μαμά μου θα κάνει μια επέμβαση στα γυναικολογικά εγώ έχω και τη δουλειά να δω τι θα γίνει. Η πεθερά δε βοηθάει και εγώ έχω γίνει κουρέλι. Ο Θεός να βοηθήσει να πάνε όλα καλά με τη μαμά μου. 

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κοριτσάκια μου έχω να μπω μέρες. Με το μωρό δεν βρίσκω χρόνο ούτε για τα αυτονόητα. Λοιπόν όλα καλά με το καινούριο μπεμπέ ακούσαμε καρδούλα πριν δύο εβδομάδες . Τώρα μπήκα στην 9η εβδομάδα . Στις 10 του μήνα έχω πάλι ραντεβού για το νινακι. Γίνεται ένα μπαχαλο μέσα μου και ψυχολογικά και στο μυαλό μου πώς θα τα καταφέρω. Η μαμά μου θα κάνει μια επέμβαση στα γυναικολογικά εγώ έχω και τη δουλειά να δω τι θα γίνει. Η πεθερά δε βοηθάει και εγώ έχω γίνει κουρέλι. Ο Θεός να βοηθήσει να πάνε όλα καλά με τη μαμά μου. 

 

περαστικά στη μητέρα σου! εύχομαι γρήγορη ανάρρωση! κουράγιο σε σένα... όλες ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι ειδικά όταν δεν έχεις βοήθεια...

έχω και εγώ νέα! κάναμε την αυχενική!!! όλα καλά! περιμένω βέβαια και αποτελέσματα των αιματολογικών.... και είναι ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! @dimitroula30 εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μανούλα σου! Μην αγχώνεσαι όλα θα μπούνε σε σειρά...καταλαβαίνω το ψυχολογικό βάρος που νιώθεις αλλά όσο μπορείς μείνε ήρεμη! Συγχαρητηρια @marirene

Και συνεχίζω γιατι καταλάθος δημοσίευσα πριν τελειώσω! Συγχαρητήρια marirene...τέλεια νεα

..να πάρεις με το καλό τις αιματολογικές .! Εγώ σήμερα είχα ραντεβού...είμαι 9&3 κ σε 2 εβδομάδες θα πάω για αυχενική...σήμερα στον υπέρηχο φαινόταν ξεκάθαρα κεφαλάκι σώμα κλπ...κουνιόταν το σπόρι...ξανά γιατρό την επόμενη εβδομάδα...από συμπτώματα πως είστε κορίτσια? Εμένα αρχίζουν ν υποχωρούν οι αναγουλες..δεν έχουν φύγει κ τελείως αλλά μειώθηκαν αισθητά...επίσης έχω τσιμπήσει 2.5 κιλακια ως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

@dimitra2222 σ' ευχαριστώ πολύ! βγήκαν κ τα αιματολογικά και είναι όλα καλά!

ευτυχώς και εγώ εδώ και 2 μέρες είμαι λίγο καλύτερα, τρώω με περισσότερη όρεξη και έχω λιγότερες ανακατοσούρες, καούρες και φούσκωμα... και εξαιτίας όλων αυτών έχασα και 1,5 κιλό! το θετικό της υπόθεσης.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...