Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΑ 40 ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ


Recommended Posts

Καλημερα. Ειμαι 39 χρονων με χαμηλη αμη 0,7 κ ο συζυγος με ολιγοασπερμια. Εχω δει 2-3 γιατρους αλλα δεν μ εκαναν κλικ.  Τελος του μηνα θα δω τον Σφακιανουδη κ κατι μου λεει οτι με αυτον θα συνεχισω. Να σημειωσω οτι περυσι το καλοκαιρι του 2017 εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ ανελπιστα αλλα δυστυχως στην 9η βδομαδα το εχασα με εμγαλη αιμοραγια. Εχω ακουσει οτι το Γενεσις εχει καλα ποσοστα επιτυχιας. Ειμαι αγχωμενη γιατι εγω και η τυχη ειμαστε τσακωσμενες χρονια! Δωστε εμπειριες να παρω λιγο τα πανω μου. Ευχαριστω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , boubd είπε:

Καλημερα. Ειμαι 39 χρονων με χαμηλη αμη 0,7 κ ο συζυγος με ολιγοασπερμια. Εχω δει 2-3 γιατρους αλλα δεν μ εκαναν κλικ.  Τελος του μηνα θα δω τον Σφακιανουδη κ κατι μου λεει οτι με αυτον θα συνεχισω. Να σημειωσω οτι περυσι το καλοκαιρι του 2017 εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ ανελπιστα αλλα δυστυχως στην 9η βδομαδα το εχασα με εμγαλη αιμοραγια. Εχω ακουσει οτι το Γενεσις εχει καλα ποσοστα επιτυχιας. Ειμαι αγχωμενη γιατι εγω και η τυχη ειμαστε τσακωσμενες χρονια! Δωστε εμπειριες να παρω λιγο τα πανω μου. Ευχαριστω!

 

Καλημερα!!!!με παρακολουθεί η σύζυγος του.εινςι Ενδοκρινολογος ,στο ιατρείο του έχει και ενδοκρινολογο διατροφολόγο μαιες μαστολογο.Υπαρχει πολυ καλη οργσνωση .Εχω και γνωστη στα 45 με εξωσωματικη στον σαφακιανουδη και τωρα εχει εναν μπεμπξ 2 χρονων.Εμπιστευσου τον.Γυναικολόγο Έχω κάποιον συνάδελφο του από το Γένεσις ο οποιος μου εχει πει τα καλυτερα.Ειμαι με Φυσιολογική σύλληψη μεν αλλά έχουν πολύ οργάνωση στο Γένεσις.θετικες σκέψεις και ολ α θα πάνε καλά

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boubd είπε:

Καλημερα. Ειμαι 39 χρονων με χαμηλη αμη 0,7 κ ο συζυγος με ολιγοασπερμια. Εχω δει 2-3 γιατρους αλλα δεν μ εκαναν κλικ.  Τελος του μηνα θα δω τον Σφακιανουδη κ κατι μου λεει οτι με αυτον θα συνεχισω. Να σημειωσω οτι περυσι το καλοκαιρι του 2017 εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ ανελπιστα αλλα δυστυχως στην 9η βδομαδα το εχασα με εμγαλη αιμοραγια. Εχω ακουσει οτι το Γενεσις εχει καλα ποσοστα επιτυχιας. Ειμαι αγχωμενη γιατι εγω και η τυχη ειμαστε τσακωσμενες χρονια! Δωστε εμπειριες να παρω λιγο τα πανω μου. Ευχαριστω!

 

Nα μην έχεις άγχος γιατί έχεις επιλέξει τον καλυτερο γιατρό-άνθρωπο που θα μπορούσες!!

Εγώ απέκτησα τον γιο μου στο γένεσις όχι όμως με τον Σφακιανούδη. Αν όμως ξεκινούσα τώρα μόνο σε αυτόν θα πήγαινα!


 
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εξωσωματικη στο γενεσις με την πρώτη απόκτησα πριν έξι μήνες το αγόρι μου! Εμπιστευσου τους... εγω στην αρχή είχα αμφιβολίες γιατι όλη την προετοιμασία μου την έκανε ο γιατρός μου σε συνεννόηση μαζι τους. Φαντασου μένω σε νησί μακριά απο Αθήνα και πήγα εκει την μερα της ωοληψιας χωρίς να έχω ξαναπάει ποτε στο γενεσις και χωρίς να έχω μιλήσει με κανένα γιατρό. Η αλήθεια ειναι ότι αισθανόμουνα σαν ψάρι έξω απο τον νερό αλλα ευτυχώς όλα πηγαν τέλεια. Σαν κέντρο ειναι οργανωμένο απλά τέλεια, όλα έχουν μια σειρά. Αυτο που μου έλειψε ηταν η προσωπική σχέση. Η ζεστασιά πως να το πω... φαντασου τον Παντο που συνεννοούνταν με το γιατρό μου τον είδα μόνο κατα τη διάρκεια της εμβρυομεταφορας που  ταυτόχρονα έκανε τη δουλειά του και γρήγορα γρήγορα έδινε οδηγίες! Για καλή μου τύχη και δοξάζω το θεό γιαυτο δεν χρειάστηκε να τους ξαναδώ και τελικά καθόλου δεν με πείραξε η ψυχρότητα και αυτή η απρόσωπη σχέση!!  Εγω είχα εμπιστοσύνη στο γιατρό μου, διάλεξε και εσυ αυτόν που σου εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη και ολα. θα πάνε τέλεια! Σε λίγο καιρό θα έχεις μεταφερθεί σε αλλο μέρος του φόρουμ και θα μας περιγράφεις τις καούρες και τις ναυτίες σου!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/10/2018 at 11:58 ΠΜ, boubd είπε:

Θα τον δω πρωτη φορα 25 του μηνα. Εχω διαβασει ομως τοσα πολλα που ειναι σα να τον ξερω!

 

Λουλου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!

Αν κρίνω από τη γυναίκα του πρέπει να είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος.Προσωπικά ενθουσιάστηκα πολύ Όταν πήγα στο ιατρείο τους.ολα θα πάνε καλά.εμπιστευσου τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ως γιατρό δεν τον ξέρω( πήγα σε ραντεβού στον Πάντο) αλλά δεν έμεινα..το κέντρο μόνο οργανωμένο δε το βρήκα( κ συγκριτικά με άλλα θα έλεγα ανοργάνωτο) για τα ποσοστά άστο μεγάλη ιστορία όπου κι αν τα ακούσεις διότι μέσα στα ποσοστά είναι οι θετικές κυήσεις( κι ας παλλινδρομησαν) κ φυσικά τα δανεικά ωάρια που σε αυτό το κέντρο είναι καραμέλα..οπότε η λογική της 45αρας που πέτυχε ενώ αλλού αποτύγχανε εμένα δε με πείθει ..θα πρέπει να βλέπουμε το ίδιο πλαίσιο..

Ωστόσο το γιατρό αυτό τον έχει η κουμπάρα μου κ ως αναφορά την προσοχή που της έδειξε έχω να πω τα καλύτερα..μόνο για το γιατρό ..αυτός έφερε κ τη βαφτίστηκαν μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2018 at 3:44 ΜΜ, maria1988 είπε:

Κι εγω εξωσωματικη στο γενεσις με την πρώτη απόκτησα πριν έξι μήνες το αγόρι μου! Εμπιστευσου τους... εγω στην αρχή είχα αμφιβολίες γιατι όλη την προετοιμασία μου την έκανε ο γιατρός μου σε συνεννόηση μαζι τους. Φαντασου μένω σε νησί μακριά απο Αθήνα και πήγα εκει την μερα της ωοληψιας χωρίς να έχω ξαναπάει ποτε στο γενεσις και χωρίς να έχω μιλήσει με κανένα γιατρό. Η αλήθεια ειναι ότι αισθανόμουνα σαν ψάρι έξω απο τον νερό αλλα ευτυχώς όλα πηγαν τέλεια. Σαν κέντρο ειναι οργανωμένο απλά τέλεια, όλα έχουν μια σειρά. Αυτο που μου έλειψε ηταν η προσωπική σχέση. Η ζεστασιά πως να το πω... φαντασου τον Παντο που συνεννοούνταν με το γιατρό μου τον είδα μόνο κατα τη διάρκεια της εμβρυομεταφορας που  ταυτόχρονα έκανε τη δουλειά του και γρήγορα γρήγορα έδινε οδηγίες! Για καλή μου τύχη και δοξάζω το θεό γιαυτο δεν χρειάστηκε να τους ξαναδώ και τελικά καθόλου δεν με πείραξε η ψυχρότητα και αυτή η απρόσωπη σχέση!!  Εγω είχα εμπιστοσύνη στο γιατρό μου, διάλεξε και εσυ αυτόν που σου εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη και ολα. θα πάνε τέλεια! Σε λίγο καιρό θα έχεις μεταφερθεί σε αλλο μέρος του φόρουμ και θα μας περιγράφεις τις καούρες και τις ναυτίες σου!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Ποσο χρονων εισαι? Και ποιο ηταν το θεμα σας αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν 29 οταν έκανα την εξωσωματικη. Το πρόβλημα ηταν η ολιγοασθενοσπερμια του συζύγου και γιαυτο μου πρότειναν και τη μικρογονιμοποιηση. Εμπειρία απο αλλα κέντρα δεν έχω. Ίσως γιαυτο μου φάνηκε τόσο οργανωμένο! Ίσως όπως λέει και η island σχέση με τα αλλα να ειναι ανοργάνωτο. Δεν το γνωρίζω. Εμένα με ενδιαφερει το αποτέλεσμα απο τη στιγμή που με την πρώτη πέτυχε. Αν με ρωτούσες τώρα ένα σου λέω. Αν ηξερα τη διαδικασία θα είχα παει πολυ νωρίτερα. Εγω απο φόβο δεν έψαχνα καν που ειναι το πρόβλημα. Άφησα να περάσουν 3 χρόνια άκαρπων προσπαθειών για να πάμε να ψαχτούμε και να βρούμε το πρόβλημα. Απο τη στιγμή που το βρήκαμε, έκανε ο σύζυγος μια τρίμηνη θεραπεία, σήμερα το αποφάσισα και αύριο ξεκίνησα. 

Μια σου πω και την εμπειρία μιας φίλης 37 ετών.  Αυτή είχε θέμα με τα ωάρια. Δεν θυμάμαι τον όρο ακριβώς παντως με θεραπεία και δεν κατάφερναν να ωριμάσουν. Αποφάσισε να παει για εξωσωματικη στο Μαντούδη. Με την πρώτη πέτυχε δίδυμη κύηση και τώρα χαίρεται τα θηριακια της 2 χρόνων. Στα λέω για να σου δίνω κουράγιο! Σίγουρα παίζει ρόλο ο γιατρός δεν το συζητάω. Αλλα ειναι και θέμα τύχης και θέμα οργανισμού και πολλών άλλων παραγόντων μαζι. Όπως και να χει σου εύχομαι ότι αποφασίσεις να σου φέρει το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι βρέθηκα στη θέση σου πριν λίγο καιρό και εγω να ξερεις δεν είχα εκει καθόλου θετική σκέψη. Αυτο ειναι πολυ κακό. Να είσαι αισιόδοξη, η ψυχολογία ειναι πολυ βασική σε αυτές τις περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στα 32 μου πέτυχα με την πρώτη στον κο Σφακιανούδη. Έχω να σου πω κι εγώ τα καλύτερα για αυτόν, αλλά μην συγκρίνεις τι διάβασες πριν πέντε χρόνια σε σχέση με το τι ισχύει σήμερα. Θεωρώ πως δεν υπάρχει χρόνος για προσωπική/ ανθρώπινη επαφή . Όλα γίνονται γρήγορα και στοχευμένα, γιατί υπάρχει πολυυυυυς κόσμος. Αυτό είναι και καλό και κακό κατ’εμε. Καλό γιατί σημαίνει ότι έχουν εμπειρία, κακό γιατί όταν θα χρειαστεί να σου γράψουν εξετάσεις ή να τους πληρώσεις, εχεις να περιμένεις στην ουρά συνήθως. Ο γιατρός πιστεύω θα σε κερδίσει, σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα @boubd εκλεισα κ εγω ραντεβου στο Σφακ για τελος Νοεμβρη.ενα μηνα αναμονη.οποτε απο Δεκεμβρη θα ξεκινησω. εσυ πηγες? πως σου φανηκε? σε ευχαριστω! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, bcd18 είπε:

Καλημερα @boubd εκλεισα κ εγω ραντεβου στο Σφακ για τελος Νοεμβρη.ενα μηνα αναμονη.οποτε απο Δεκεμβρη θα ξεκινησω. εσυ πηγες? πως σου φανηκε? σε ευχαριστω! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!

Πηγα ναι. Εγω μενω Κρητη και ερχεται για ραντεβου κ εδω καθε 2 μηνες. Ειναι ενας γλυκος και ηρεμος ανθρωπος, με το χαμογελο και σου μεταφερει αισιοδοξια! 

Just now, boubd είπε:

Πηγα ναι. Εγω μενω Κρητη και ερχεται για ραντεβου κ εδω καθε 2 μηνες. Ειναι ενας γλυκος και ηρεμος ανθρωπος, με το χαμογελο και σου μεταφερει αισιοδοξια! 

Βεβαια μπορει να με ειδε εδω αλλα για ωοληψια και εμβρυομεταφορα θα ανεβω Αθηνα! Ελπιζω να τα αξιζει τα λεφτα του!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...