Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Λαπαροσκοπηση


Recommended Posts

Καλησπερα.

Εκανα κι εγω τον Μαρτιο του 2017 λαπαροσκοπηση για αφαιρεση κυστης ενδομητριωσης 5εκ. απο την δεξια ωοθηκη.

Η ολικη ναρκωση ειναι απαραιτητη.

Ομως, οπως σου ειπαν τα κοριτσια, να μην φοβασαι. 

Ειμαι κι εγω λιγο αναισθητη με ολα αυτα, δεν φοβαμαι, ομως πιστεψε με η αναρρωση δεν ειναι δυσκολη καθολου. Μονο τα ραμματα λιγο θα σε τραβανε αν κανεις κινησεις. 

Εγω ουτε πρηξιμο ειχα καθολου απο τον αερα ουτε κλισμα μου εκαναν. Καθετηρα μου εβαλαν αλλα οσο ημουν στο χειρουργειο οπότε δεν κατάλαβα τιποτα. 

Την επομενη μερα βγηκα. Το μεσημερακι. Το πρωι με σηκωσαν να περπατησω. 

Καλη επιτυχια! 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nini84 είπε:

Καλησπερα.

Εκανα κι εγω τον Μαρτιο του 2017 λαπαροσκοπηση για αφαιρεση κυστης ενδομητριωσης 5εκ. απο την δεξια ωοθηκη.

Η ολικη ναρκωση ειναι απαραιτητη.

Ομως, οπως σου ειπαν τα κοριτσια, να μην φοβασαι. 

Ειμαι κι εγω λιγο αναισθητη με ολα αυτα, δεν φοβαμαι, ομως πιστεψε με η αναρρωση δεν ειναι δυσκολη καθολου. Μονο τα ραμματα λιγο θα σε τραβανε αν κανεις κινησεις. 

Εγω ουτε πρηξιμο ειχα καθολου απο τον αερα ουτε κλισμα μου εκαναν. Καθετηρα μου εβαλαν αλλα οσο ημουν στο χειρουργειο οπότε δεν κατάλαβα τιποτα. 

Την επομενη μερα βγηκα. Το μεσημερακι. Το πρωι με σηκωσαν να περπατησω. 

Καλη επιτυχια! 

 

@nini84 σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου.Εχω αγωνια γιατι παω στο αγνωστο.Εχω κανει 4 αποξεσεις και 1 επεμβαση στον τραχηλο αλλα η λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση ειναι κατι διαφορετικο.Εχω κανει και διαγνωστικη υστεροσκοπηση χωρις μεθη τον φεβρουαριο.Εχω 5 αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις και ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες!Γυναικολογων αιματολογων ανδρολογων και ενδοκρινολογου!!!Θα παμε για εξωσωματικη με προεμφυτευτικο αναγκαστικα.Παρολα αυτα ο γιατρος με ειπε οτι 2 μηνες μετα την επεμβαση μπορω να κανω διεγερση-ωοληψια,και τον αμεσως επομενο εμβρυομεταφορα.Μηπως ειναι μικρο το διαστημα μεταξυ λαπαρο. και εξωσω.?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

@nini84 σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου.Εχω αγωνια γιατι παω στο αγνωστο.Εχω κανει 4 αποξεσεις και 1 επεμβαση στον τραχηλο αλλα η λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση ειναι κατι διαφορετικο.Εχω κανει και διαγνωστικη υστεροσκοπηση χωρις μεθη τον φεβρουαριο.Εχω 5 αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις και ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες!Γυναικολογων αιματολογων ανδρολογων και ενδοκρινολογου!!!Θα παμε για εξωσωματικη με προεμφυτευτικο αναγκαστικα.Παρολα αυτα ο γιατρος με ειπε οτι 2 μηνες μετα την επεμβαση μπορω να κανω διεγερση-ωοληψια,και τον αμεσως επομενο εμβρυομεταφορα.Μηπως ειναι μικρο το διαστημα μεταξυ λαπαρο. και εξωσω.?

Εχω διαβασει την ιστορια σου κ ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ. 

Δεν γνωριζω να σου απαντησω για το χρονικο διαστημα που ρωτας. Εκανα κι εγω εξωσωματικη αλλα τον Δεκεμβρη. Μαρτιο ηταν η λαπαροσκοπηση. Μας ειπαν να προσπαθησουμε ενα 6μηνο μετα μονοι μας. Δεν τα καταφεραμε οπότε προχωρησαμε σε εξωσωματικη. 

Για να στο λεει ομως ο γιατρος θα ειναι οκ υποθετω. Μαλλον κατι θα διαβασες στο διαδικτυο,ε? Και γι αυτο εχεις καποια επιφύλαξη?

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sanel067 δυστυχως ουτε εγω γνωριζω να σου πω γιατι οπως και η@nini84 προσπαθησαμε μετα την επεμβαση για φυσιολογικη συλληψη! Νομιζω ομως πως δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα εξαλου η υστεροσκοπηση ειναι μια επεμβαση που πολλοί την προτεινουν πριν την εξωσωματικη..αν εχεις αποριες ομως μπορείς να ρωτησεις τον γιατρο σου για μια  πιο σαφή απαντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Maroula12 είπε:

@Sanel067 δυστυχως ουτε εγω γνωριζω να σου πω γιατι οπως και η@nini84 προσπαθησαμε μετα την επεμβαση για φυσιολογικη συλληψη! Νομιζω ομως πως δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα εξαλου η υστεροσκοπηση ειναι μια επεμβαση που πολλοί την προτεινουν πριν την εξωσωματικη..αν εχεις αποριες ομως μπορείς να ρωτησεις τον γιατρο σου για μια  πιο σαφή απαντηση.

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!Εχετε παιδακι?

πρίν από 42 λεπτά , nini84 είπε:

Εχω διαβασει την ιστορια σου κ ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ. 

Δεν γνωριζω να σου απαντησω για το χρονικο διαστημα που ρωτας. Εκανα κι εγω εξωσωματικη αλλα τον Δεκεμβρη. Μαρτιο ηταν η λαπαροσκοπηση. Μας ειπαν να προσπαθησουμε ενα 6μηνο μετα μονοι μας. Δεν τα καταφεραμε οπότε προχωρησαμε σε εξωσωματικη. 

Για να στο λεει ομως ο γιατρος θα ειναι οκ υποθετω. Μαλλον κατι θα διαβασες στο διαδικτυο,ε? Και γι αυτο εχεις καποια επιφύλαξη?

 

Ναι μωρε κλασικα διαβαζουμε τις αποψεις της καθεμιας χωρις να δειχνουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο που μας αναλαμβανει..Θα παω να το κανω και Ο Θεος να βαλει το χερι του... @nini84εχεις παιδακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!Εχετε παιδακι?

Ναι μωρε κλασικα διαβαζουμε τις αποψεις της καθεμιας χωρις να δειχνουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο που μας αναλαμβανει..Θα παω να το κανω και Ο Θεος να βαλει το χερι του... @nini84εχεις παιδακι?

Με το καλο!! Ολα να πανε καλα.

Εγω διανυω τον 4ο μηνα εγκυμοσυνης.

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Με το καλο!! Ολα να πανε καλα.

Εγω διανυω τον 4ο μηνα εγκυμοσυνης.

 

Με το καλο κοπελα μου,να εχεις καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...