Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Περιδεση τραχηλου


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Δεν μας ζάλισες, να σου πάνε όλα καλά τώρα που ηρέμησες Θα περιμένουμε νέα σου. 

Αν θέλεις μου απαντάς σ αυτό που σε ρώτησα, η μόλυνση οφειλόταν σε αμνιοπαρακέντηση ή συνέβη κάτι άλλο;

Σόρρυ κορίτσι μου τώρα είδα ότι με είχες ρωτήσει ... Η μόλυνση οφείλονταν σε κάτι άλλο... Αμνιο δεν είχα κάνει λόγω πολύ καλής αυχενικής! Το πιθανότερο είναι να συνέβη από μια ουρολοίμωξη που αργήσαμε να αντιμετωπισουμε λόγω κάποιου λαθους της γραμματεως  του γιατρού μου! Σας λέω και την εμπειρία μου ... Όλα πήγαν εξαιρετικά καλά, ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος!!!! Εγώ νιώθω μια χαρά, ξύπνησα πολύ εύκολα και δεν πονάω καθόλου. Έχω ελάχιστο καφέ αιματακι στο σκούπισμα και το μωράκι μου είναι καλά!!!! Αν ήξερα ότι θα ηταν έτσι ούτε που θα το σκεφτόμουν...τσάμπα η αγωνία τόσες μέρες.... Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση!!!

 

11 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Δεν μας ζάλισες, να σου πάνε όλα καλά τώρα που ηρέμησες Θα περιμένουμε νέα σου. 

Αν θέλεις μου απαντάς σ αυτό που σε ρώτησα, η μόλυνση οφειλόταν σε αμνιοπαρακέντηση ή συνέβη κάτι άλλο;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/8/2019 at 1:47 ΠΜ, mary1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να δημιουργήσω αναστάτωση στο φορουμ... Απλά έχω αγχωθει αρκετά με το θέμα της περίδεσης και όταν είσαι φοβισμένος και αγχωμενος παρεξηγείς πολύ πιο εύκολα τα λόγια κάπου ( πόσο μάλλον στο γραπτό λόγο που δεν έχεις τη δυνατότητα να ακούσεις τον τρόπο και το ύφος που τα λέει). Δεν αμφιβάλλω ότι η κοπέλα είχε τις καλύτερες προθέσεις αλλά ειδικά στο γραπτό λόγο πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές ακριβώς για να μην γίνονται παρεξηγήσεις. Τώρα στα νέα μου... Τελικά αύριο θα κάνω την περίδεση. Ο γιατρός μου είναι πολύ καθησυχαστικος και θεωρεί ότι με αυτό τον τρόπο εξαντλούμε όλα τα περιθώρια.... Όταν μπορέσω θα μπω να σας πω τα νέα μου και την εμπειρία μου ... Κάντε όλες μια προσευχή για μένα να πάνε όλα καλά και να γυρίσω γρήγορα σπίτι μου με το μωράκι μου καλά δεμένο στη κοιλίτσα μου!!! Σας φιλώ! Καλό βράδυ!

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι ο γιατρός μου ,μου ανέφερε ότι οι τελευταίες έρευνες στο θέμα αυτό αναφέρουν ότι μετά από αποβολή δεύτερου τριμήνου ( έστω και μόνο μια) σε επόμενη κύηση κάνουμε περίδεση... Έτσι μου είπε,έτσι λέω.... Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που έχεις επιλέξει έναν γιατρό και σου εμπνέει εμπιστοσύνη, ακολουθείς τις οδηγίες του... Κ εγώ διάβασα σε πολλές περιπτώσεις ότι εξ αιτίας των μολύνσεων πολλοί γιατροί επιλέγουν την πιο συντηρητική μέθοδο( προγεστερόνη και συχνές μετρήσεις τραχήλου) και δεν αρνούμαι ότι θα προτιμούσα να απέφευγα την επεμβαση αλλά αφού εκείνος επιμένει,προχωράω και παρακαλώ να μην έχουμε τπτ επιπλοκές!!! Συγγνώμη αν σας ζάλισα!!!

Με το καλο κοριτσι μου! 

Θα πανε ολα καλα, θα δεις! 

Να μας λες νεα σου!

και ο δικοα μου π γιατρος ετσι μου ειπε. Σε αποβολη β τριμηνου μετα κανεις περιδεση! 

Με καλο...!!

Ξερει καμια κοπελα ποιος ειναι ο καλυτεροα γιατρος για περιδεση στην Αθήνα;

Η γνώμη σας και η εμπειρια σας θα βοηθούσε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2019 at 1:47 ΠΜ, mary1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να δημιουργήσω αναστάτωση στο φορουμ... Απλά έχω αγχωθει αρκετά με το θέμα της περίδεσης και όταν είσαι φοβισμένος και αγχωμενος παρεξηγείς πολύ πιο εύκολα τα λόγια κάπου ( πόσο μάλλον στο γραπτό λόγο που δεν έχεις τη δυνατότητα να ακούσεις τον τρόπο και το ύφος που τα λέει). Δεν αμφιβάλλω ότι η κοπέλα είχε τις καλύτερες προθέσεις αλλά ειδικά στο γραπτό λόγο πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές ακριβώς για να μην γίνονται παρεξηγήσεις. Τώρα στα νέα μου... Τελικά αύριο θα κάνω την περίδεση. Ο γιατρός μου είναι πολύ καθησυχαστικος και θεωρεί ότι με αυτό τον τρόπο εξαντλούμε όλα τα περιθώρια.... Όταν μπορέσω θα μπω να σας πω τα νέα μου και την εμπειρία μου ... Κάντε όλες μια προσευχή για μένα να πάνε όλα καλά και να γυρίσω γρήγορα σπίτι μου με το μωράκι μου καλά δεμένο στη κοιλίτσα μου!!! Σας φιλώ! Καλό βράδυ!

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι ο γιατρός μου ,μου ανέφερε ότι οι τελευταίες έρευνες στο θέμα αυτό αναφέρουν ότι μετά από αποβολή δεύτερου τριμήνου ( έστω και μόνο μια) σε επόμενη κύηση κάνουμε περίδεση... Έτσι μου είπε,έτσι λέω.... Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που έχεις επιλέξει έναν γιατρό και σου εμπνέει εμπιστοσύνη, ακολουθείς τις οδηγίες του... Κ εγώ διάβασα σε πολλές περιπτώσεις ότι εξ αιτίας των μολύνσεων πολλοί γιατροί επιλέγουν την πιο συντηρητική μέθοδο( προγεστερόνη και συχνές μετρήσεις τραχήλου) και δεν αρνούμαι ότι θα προτιμούσα να απέφευγα την επεμβαση αλλά αφού εκείνος επιμένει,προχωράω και παρακαλώ να μην έχουμε τπτ επιπλοκές!!! Συγγνώμη αν σας ζάλισα!!!

όλα θα πάνε καλά και θα είσαι σύντομα στο σπιτάκι σου με το μωράκι σου να μεγαλώνει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν τέλεια!!!! Έγραψα και παραπάνω αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται η δημοσίευση μου.... Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος και εγώ είμαι μια χαρά...δεν πονάω καθόλου και χθες είχα ελάχιστο αιματακι,σήμερα τπτ...έιμαι ήδη στο σπίτι μου και νιώθω μια χαρά...περισσότερο πονάει η μέση μου από την ξάπλα,παρά οτιδήποτε άλλο. Αν ήξερα ότι ήταν κάτι τόσο απλό σαν διαδικασία,θα είχα αποφύγει όλο αυτό το άγχος τόσες μέρες. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά στο τέλος...κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/8/2019 at 9:57 ΜΜ, mary1982 είπε:

Όλα πήγαν τέλεια!!!! Έγραψα και παραπάνω αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται η δημοσίευση μου.... Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος και εγώ είμαι μια χαρά...δεν πονάω καθόλου και χθες είχα ελάχιστο αιματακι,σήμερα τπτ...έιμαι ήδη στο σπίτι μου και νιώθω μια χαρά...περισσότερο πονάει η μέση μου από την ξάπλα,παρά οτιδήποτε άλλο. Αν ήξερα ότι ήταν κάτι τόσο απλό σαν διαδικασία,θα είχα αποφύγει όλο αυτό το άγχος τόσες μέρες. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά στο τέλος...κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!

Πως είσαι τώρα κούκλα μου? Σε ποιο γιατρό την έκανες? Σε κλινική? Κόστος? Πεσο γιατί δεν σε προτείνε?

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με αγχώνει πολύ και έμενα αυτό το θέμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤️

Κορίτσια από Θεσσαλονίκη ποιον προτείνετε για περιδεση? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Sugarbaby1985 είπε:

Πως είσαι τώρα κούκλα μου? Σε ποιο γιατρό την έκανες? Σε κλινική? Κόστος? Πεσο γιατί δεν σε προτείνε?

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με αγχώνει πολύ και έμενα αυτό το θέμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤️

Κορίτσια από Θεσσαλονίκη ποιον προτείνετε για περιδεση? 

Κοριτσάκι μου είμαι Αθήνα και την έκανα στο Έλενα με έναν εξαιρετικό γιατρό και πολύ έμπειρο...εγώ τουλάχιστον έμεινα πολύ ευχαριστημένη...αν κρίνω από την μετεγχειρητική πορεια μου,ήταν ότι πιο εύκολο και ανώδυνο έχω κάνει!!! Δεν πόνεσα καθόλου, ξύπνησα και ήμουν ακριβώς όπως και πριν( ούτε ένα τεαβηγματακι να νιώσω) ,και αιματακι είχα από Πέμπτη που την έκανα μέχρι Παρασκευή πρωί...( Λίγο καφέ στο σκούπισμα κ αυτό όχι πάντα). Σκέψου ότι αυτή τη στιγμή ( σχεδόν μια εβδομάδα μετά) είμαι και διακοπές!!!! Βέβαια προσέχω πολύ και δεν κάνω σχεδόν τπτ αλλά πιο πολύ γιατί φοβάμαι παρά γιατί νιώθω κάτι!!! Οτιδήποτε άλλο θες ρωτά με να σε βοηθήσω...η δική μου εμπειρία πάντως ήταν εξαιρετικά καλή!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mary1982 said:

Κοριτσάκι μου είμαι Αθήνα και την έκανα στο Έλενα με έναν εξαιρετικό γιατρό και πολύ έμπειρο...εγώ τουλάχιστον έμεινα πολύ ευχαριστημένη...αν κρίνω από την μετεγχειρητική πορεια μου,ήταν ότι πιο εύκολο και ανώδυνο έχω κάνει!!! Δεν πόνεσα καθόλου, ξύπνησα και ήμουν ακριβώς όπως και πριν( ούτε ένα τεαβηγματακι να νιώσω) ,και αιματακι είχα από Πέμπτη που την έκανα μέχρι Παρασκευή πρωί...( Λίγο καφέ στο σκούπισμα κ αυτό όχι πάντα). Σκέψου ότι αυτή τη στιγμή ( σχεδόν μια εβδομάδα μετά) είμαι και διακοπές!!!! Βέβαια προσέχω πολύ και δεν κάνω σχεδόν τπτ αλλά πιο πολύ γιατί φοβάμαι παρά γιατί νιώθω κάτι!!! Οτιδήποτε άλλο θες ρωτά με να σε βοηθήσω...η δική μου εμπειρία πάντως ήταν εξαιρετικά καλή!!!

Είσαι διακοπές; Μπράβο πολύ χαίρομαι..... Εύχομαι ολόψυχα να περάσει γρήγορα ο καιρός κι όλα να πάνε κατευχην

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2019 at 7:01 ΜΜ, mary1982 είπε:

Κοριτσάκι μου είμαι Αθήνα και την έκανα στο Έλενα με έναν εξαιρετικό γιατρό και πολύ έμπειρο...εγώ τουλάχιστον έμεινα πολύ ευχαριστημένη...αν κρίνω από την μετεγχειρητική πορεια μου,ήταν ότι πιο εύκολο και ανώδυνο έχω κάνει!!! Δεν πόνεσα καθόλου, ξύπνησα και ήμουν ακριβώς όπως και πριν( ούτε ένα τεαβηγματακι να νιώσω) ,και αιματακι είχα από Πέμπτη που την έκανα μέχρι Παρασκευή πρωί...( Λίγο καφέ στο σκούπισμα κ αυτό όχι πάντα). Σκέψου ότι αυτή τη στιγμή ( σχεδόν μια εβδομάδα μετά) είμαι και διακοπές!!!! Βέβαια προσέχω πολύ και δεν κάνω σχεδόν τπτ αλλά πιο πολύ γιατί φοβάμαι παρά γιατί νιώθω κάτι!!! Οτιδήποτε άλλο θες ρωτά με να σε βοηθήσω...η δική μου εμπειρία πάντως ήταν εξαιρετικά καλή!!!

Άρα ολική νάρκωση σωστά? Και το κόστος? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κούκλα μου 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sugarbaby1985 είπε:

Άρα ολική νάρκωση σωστά? Και το κόστος? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κούκλα μου 

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που μου είπε η αναισθησιολογος έκανα μέθη αλλά εγώ ένιωσα σαν να κοιμηθηκα!! Όσο για το κόστος...ο γιατρός μου είπε ότι δεν ήθελε τπτ( βέβαια εγώ του έδωσα) και πλήρωσα και τη διαφορά στο μονοκλινο στο Έλενα που ήταν 55 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, mary1982 είπε:

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που μου είπε η αναισθησιολογος έκανα μέθη αλλά εγώ ένιωσα σαν να κοιμηθηκα!! Όσο για το κόστος...ο γιατρός μου είπε ότι δεν ήθελε τπτ( βέβαια εγώ του έδωσα) και πλήρωσα και τη διαφορά στο μονοκλινο στο Έλενα που ήταν 55 ευρώ. 

Τέλεια κούκλα μου με καθησυχάσες σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι όλα να σου πάνε όπως επιθυμείς ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/8/2019 at 4:58 ΜΜ, mary1982 είπε:

Δεν με κατάλαβες προφανώς.... Εννοείται θα την κάνω την περίδεση αν ο γιατρός επιμείνει σε αυτό... Δεν ρωτάω γνώμη για το τι θα κάνω αλλά θέλω τις εμπειρίες κοριτσιών που έχουν κάνει περίδεση πως ένιωθαν μετά και τι έκβαση είχε η εγκυμοσύνη τους...όσο για τον αν την πρώτη φορά ότι έγινε ,έγινε από λοίμωξη δεν το έβγαλα εγώ το συμπέρασμα...μου το είπε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική και το πιστεύει και ο δικός μου γιατρός αλλά επειδή είναι ψείρας σκέφτεται να με πάει επιθετικά και να μου κάνει την περίδεση.

Αυτό ρωτάω...πόσο ασφαλής διαδικασία είναι η περίδεση... Γενικά δεν έχω καμία εμπειρία πάνω σε αυτό και δεν ξέρω. Και κάποια γνωστή μου να το έχει κάνει για να μου πει... Έχω διαβάσει για μολύνσεις,για πρόκληση τοκετού και αυτά με έχουν φοβηθεί πολύ...

Επειδη εχασα το μωρο μου 22 εβδ απο ανεπαρκεια τραχηλου κ γυρισσα πολλιυς γιαυτρους νομιζω οτι ειναι πιο ασφαλες να κανεις την περιδεση γιατι ο τραχηλος ανοιγει ξαφνινα καπου στις αρχες του  6ου ή τελοςς του 5ου.Αν παρεις κ προληπτική αντιβιωση δεν θα εχεις προβλημα!

On 22/8/2019 at 7:01 ΜΜ, Sugarbaby1985 είπε:

Τέλεια κούκλα μου με καθησυχάσες σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι όλα να σου πάνε όπως επιθυμείς ❤️

@Sugarbaby1985Εγω μετα απο απωλεια 22 εβδ θα κανω περιδεση τωρα π ειμαι παλι εγκυος αν.ολα πανε καλα.Ειμαι απο Θεσσαλονικη κ γυρισα πολλους γιατρους μεχρι να καταληξω .Αν θελεις πληροφοριες στειλε μ.π.μ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΗΜΟΥΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 1.8ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟ ΡΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΧΕΙΣ 2.5 ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΝΝα ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΖΑΜΠΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,εγώ είχα ανοίξει αυτό το θέμα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.Εκανα τελικά περίδεση 13+5 ήμουν νομίζω.Πήρα μικρόβιο συγκεκριμένα e coli , θεραπεία με αρκετές αντιβιωσεις δεν έφυγε το είχα μέχρι τέλους.Φοβομουν τρέλα μην σπάσουν τα νερά ,αλλά όλα πήγαν καλά κ εχω μια μπουμπου 3 μηνων .Επειδή έκανα πολύ νωρίς περίδεση  δεν έκανα καθόλου συσπάσεις  κ αυτό με έσωσε.Το μικρόβιο δεν με πείραξε καθόλου έκανα όμως συχνά καλλιέργειες για να δούμε μήπως προστέθηκε κ κάνενα άλλο.Για μένα η περίδεση ήταν μονόδρομος.Γεννησα 37+5 κ ύστερα από δικιά μου επιθυμία.Να πω ότι δεν έβαλα καθόλου utrogestan κολπικά γιατί ο γιατρός φοβόταν μην περάσει κιαλλο μικρόβιο κ τα έπαιρνα από το στόμα.Ο τράχηλος μου παρέμεινε σταθερός μέχρι τέλους.

On 2/6/2019 at 6:56 ΜΜ, Angel2019 είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,εγώ είχα ανοίξει αυτό το θέμα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.Εκανα τελικά περίδεση 13+5 ήμουν νομίζω.Πήρα μικρόβιο συγκεκριμένα e coli , θεραπεία με αρκετές αντιβιωσεις δεν έφυγε το είχα μέχρι τέλους.Φοβομουν τρέλα μην σπάσουν τα νερά ,αλλά όλα πήγαν καλά κ εχω μια μπουμπου 3 μηνων .Επειδή έκανα πολύ νωρίς περίδεση  δεν έκανα καθόλου συσπάσεις  κ αυτό με έσωσε.Το μικρόβιο δεν με πείραξε καθόλου έκανα όμως συχνά καλλιέργειες για να δούμε μήπως προστέθηκε κ κάνενα άλλο.Για μένα η περίδεση ήταν μονόδρομος.Γεννησα 37+5 κ ύστερα από δικιά μου επιθυμία.Να πω ότι δεν έβαλα καθόλου utrogestan κολπικά γιατί ο γιατρός φοβόταν μην περάσει κιαλλο μικρόβιο κ τα έπαιρνα από το στόμα.Ο τράχηλος μου παρέμεινε σταθερός μέχρι τέλους.

 

πόσο όμορφα  νέα! παρακολουθούσα από την αρχή την ιστορία σου.  να σου ζήσει κοπέλα μου! χάρηκα πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

πόσο όμορφα  νέα! παρακολουθούσα από την αρχή την ιστορία σου.  να σου ζήσει κοπέλα μου! χάρηκα πάρα πολύ!

Σευχαριστω πάρα πολύ να είσαι καλά!!!

Θα ήθελα να διευκρινίσω κάποια πράγματα .Γνωρίζω 5 κοπέλες που κάνανε περίδεση στο ίδιο νοσοκομείο με τον ίδιο γιατρό κλπ κ μόνο εγώ είχα θέμα με μικρόβιο.Υπαρχει περίπτωση το μικρόβιο να προϋπήρχε κ απλά να μην βρέθηκε στην καλλιέργεια που έγινε χωρίς κολποδιαστολεα.Επισης μπορεί απλά να ειμαι πολύ ευαίσθητη στην περίοδο της εγκυμοσύνης γιατί κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι μου έτυχε μικρόβιο άλλο όμως .Ήθελα να το διευκρινίσω για να μην αγχωσω καμιά κοπέλα.Μια γνωστή μάλιστα 3 εγκυμοσύνες ,3 περίδεσης κ όλα τέλεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...