Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μοναξια στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , 1234567890 είπε:

Να σου ζησει λοιπον! Πες μας την εμπειρια σου! Τοσο χρησιμη για εμας τις απειρες! 

Εγω ημουν πολυ αγχωμενη απο την αρχη.και εδινα σημασία σε διάφορες βλακειες που μου ελεγαν για την εγκυμοσύνη. Επίσης δυσκολευτικα να βρω γιατρο αλλα βρηκα τον καλυτερο.μετα προσπαθησα να ηρεμησω και να το απολαυσω ειχα πολλες ζαλαδες.αλλα μετα τον εκτο της μιλαγα πολυ δεν μου απαντουσε χαχαχα και ετοιμαζαμε με τον αντρα μου τον ερχομο τής και αυτο το κοματι ηταν πολυ ωραιο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, 1234567890 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας! Ειμαι 18 εβδομαδων εγκυος και αισθανομαι πολυ μοναξια. Ο αντρας μου ειναι ενας υπεροχος και αξιαγαπητος ανθρωπος που με στηριζει στα παντα, με καταλαβαινει και με αγαπα ανευ ορων, ειναι ο καλυτερος μου φιλος!! Δυστυχως κανει 2 δουλειες και σε συνδυασμο με τη δικη μου δουλεια υπαρχουν μερες που βρισκομαστε ελαχιστα και μιλαμε στα τηλεφωνα σα πιτσουνακια με τις ωρες. Κατα τα αλλα νιωθω τοσο μονη μου. Νιωθω οτι κανεις δε με καταλαβαινει. Ειμαι 25 χρονων και η πρωτη απο τις φιλες μου που ειμαι εγκυος με αποτελεσμα να ξενιζονται(?) απο το γεγονος και γω να μην αισθανομαι ανετα να μοιραστω τους προβληματισμους μου. Επισης δεν επιδεικνυουν και καποιο ξεχωριστο ενδιαφερον ωστε να εχω το πατημα να μοιραστω τις σκεψεις μου. Οταν το κανω μερικες φορες με δικη μου πρωτοβουλια παιρνω πολυ γενικες απαντησεις, τα κλισε. Δε θελω τις πανσοφες συμβουλες, απλα ενα αυτι διατεθειμενο να με ακουσει οταν ζοριζομαι και να μη με γεμισει με τσιτατα που κυκλοφορουν στην αγορα, αμεσως μαζευομαι οταν τα ακουω.Παλευω πολυ με το θεμα του τσιγαρου κ νιωθω φριχτες ενοχες που κανω λιγα τσιγαρα την ημερα αλλα και αυτο το παλευω μονη μου, σε ολους φαινεται αδιανοητο πως δε το εκοψα μαχαιρι (ενα πακετο την ημερα εκανα και τωρα 3-4 με τη γιατρο μου ενημερη και εν μερει συγκαταβατικη. Ανακαλυψα την εγκυμοσυνη πολυ νωρις για αυτον ακριβως το λογο και ετσι το μειωσα κατακορυφα πριν την καθυστερηση.Ειναι ομως στα σχεδια να το αποβαλλω τελειως). Νιωθω οτι ακομα δεν εχω αντιληφθει την εγκυμοσυνη μου σε ολο της το ευρος και θα ηθελα να την χαιρομαι περισσοτερο. Με τον αντρα μου το συζηταμε αρκετα και σε λιγο καιρο θα βγουμε κ την πρωτη μας βολτα στην αγορα για βολιδοσκοπηση μωρουδιακων!!! Νομιζω πως εχω και γω μεριδιο ευθυνης γτ ποτε δεν προεβαλα την εγκυμοσυνη μου ως αδυναμια,ουτε ζητησα βοηθεια και κανακεμα απο κανεναν,ο αντρας μου εκανε τα παντα το πρωτο τριμηνο ενω τωρα τα κανουμε μαζι. Συνεχιζω να εργαζομαι κανονικα αλλα ακομα στη δουλεια δε το εχω ανακοινωσει διοτι περιμενω την ανανεωση της συμβασης μεσα στον Νοεμβριο (δουλευω σε δημο) οποτε ουτε εκει ειναι θεμα συζητησης. Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και νιωθω τοσο μονη μου! Ετυχε σε καμια αυτο? Πως το αντιμετωπισατε? 

Υ.Γ Καθε πρακτικη συμβουλη για το κοψιμο του τσιγαρου ευπροσδεκτη!!

Κορίτσι μου, να ξέρεις δεν είσαι η μόνη που έχει όλα αυτά τα συναισθήματα, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι 20 χρόνων κ ήθελα πάρα πολύ να κάνω οικογένεια με τον άνθρωπο που είμαστε μαζί παρόλη την ηλικία μου.. λίγο πριν μείνω έγκυος τσακώθηκα με τις κολλητές μου με αποτέλεσμα να μην τις έχω δίπλα μου σε όλο αυτό ούτε καν σαν παρουσίες, καταλαβαίνεις πως ένιωθα. Και εμένα ο άντρας μου είναι πολύ τρυφερός και με ακούει, με καταλαβαίνει αλλά η εγκυμοσύνη είναι μια φάση της ζωής μας που καλώς η κακώς έχουμε ανάγκη τα πράγματα που είχαμε και πρώτα. Εναν καφέ, ένα περπάτημα, ψώνια, κουβέντα και ούτω  καθεξής. Συζήτησε με τις φίλες σου, πες τους προβληματισμούς σου και θα δεις θα είναι εκεί για εσένα, αν πάλι όχι τότε ξανασκεψου λίγο ποιοι ενδιαφέρονται πραγματικά και όχι επιφανειακά για εσένα και το πλασματακι που έχεις μέσα σου, γιατί τώρα πάτε πακέτo

Τώρα όσον αφορά το τσιγάρο ναι προσπάθησε να το κόψεις αλλά πάνω από όλα γιατί το θες εσύ. Να ξέρεις θα ακούσεις πάρα πολλά και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου και αφού γεννήσεις. Κοίτα να αισθάνεσαι εσύ καλά,  να το θυμάσαι. Συγνώμη για το μεγάλο ποστ απλά σε καταλαβαίνω απόλυτα και θυμήθηκα κατά κάποιο τρόπο τα δικά μου


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

και εμένα ο άντρας μου δούλευε καθ'όλη την εγκυμοσύνη μου πάρα πολύ..ακόμα και το καλοκαίρι έπρεπε να λείψει για 2 βδομάδες όπου ήρθε η μαμά μου για να μην είμαι μόνη μου και θα έμπαινα και στον μήνα μου..(γέννησα Σεπτέμβρη)έφευγε φαντάσου τα πρωινά και μπορεί και να γύριζε το αργότερο στις 11 ετυχε να γυρισει και 1 2..στην καλύτερη 8 9 το βράδυ.. να σκεφτείς φίλες μετρημένες στα δάχτυλα της μιας παλάμης..και δεν ήρθε ποτέ καμία να με δει..2 άλλες φίλες ήταν έγκυος και έτσι μοιραζόμασταν τους προβληματισμούς μας και είχαμε βγει με τη μια αρκετές φορές με την άλλη μια μόνο.. είχα για παρέα τους δικούς μου καθώς μιλούσαμε με βιντεοκλήση..Επίσης είχα τα σκυλάκια μου για παρέα και έτσι περνούσε κάπως η μέρα..Και διάβαζα πολύ πάρα πολύ για όλα.. Στις ωρες λοιπόν που δεν έχεις τι να κάνεις κάτσε διάβασε ενημερώσου για την εγκυμοσύνη σου,για τον θηλασμό κοκ..

Μη σε παίρνει πολύ από κάτω να σκέφτεσαι πως με τον ερχομό του μωρού δεν θα σαι ποτέ ξανά μόνη..

Οι δικοί σου άνθρωποι δεν μένουν κοντά σου??

Για το τσιγάρο ελλατωσε το κι αλλο μπορεί να χεις το οκ του γιατρού αλλά κάνει κακό να σκέφτεσαι πως είναι για το καλό του μωρού σου.. 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, 1234567890 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας! Ειμαι 18 εβδομαδων εγκυος και αισθανομαι πολυ μοναξια. Ο αντρας μου ειναι ενας υπεροχος και αξιαγαπητος ανθρωπος που με στηριζει στα παντα, με καταλαβαινει και με αγαπα ανευ ορων, ειναι ο καλυτερος μου φιλος!! Δυστυχως κανει 2 δουλειες και σε συνδυασμο με τη δικη μου δουλεια υπαρχουν μερες που βρισκομαστε ελαχιστα και μιλαμε στα τηλεφωνα σα πιτσουνακια με τις ωρες. Κατα τα αλλα νιωθω τοσο μονη μου. Νιωθω οτι κανεις δε με καταλαβαινει. Ειμαι 25 χρονων και η πρωτη απο τις φιλες μου που ειμαι εγκυος με αποτελεσμα να ξενιζονται(?) απο το γεγονος και γω να μην αισθανομαι ανετα να μοιραστω τους προβληματισμους μου. Επισης δεν επιδεικνυουν και καποιο ξεχωριστο ενδιαφερον ωστε να εχω το πατημα να μοιραστω τις σκεψεις μου. Οταν το κανω μερικες φορες με δικη μου πρωτοβουλια παιρνω πολυ γενικες απαντησεις, τα κλισε. Δε θελω τις πανσοφες συμβουλες, απλα ενα αυτι διατεθειμενο να με ακουσει οταν ζοριζομαι και να μη με γεμισει με τσιτατα που κυκλοφορουν στην αγορα, αμεσως μαζευομαι οταν τα ακουω.Παλευω πολυ με το θεμα του τσιγαρου κ νιωθω φριχτες ενοχες που κανω λιγα τσιγαρα την ημερα αλλα και αυτο το παλευω μονη μου, σε ολους φαινεται αδιανοητο πως δε το εκοψα μαχαιρι (ενα πακετο την ημερα εκανα και τωρα 3-4 με τη γιατρο μου ενημερη και εν μερει συγκαταβατικη. Ανακαλυψα την εγκυμοσυνη πολυ νωρις για αυτον ακριβως το λογο και ετσι το μειωσα κατακορυφα πριν την καθυστερηση.Ειναι ομως στα σχεδια να το αποβαλλω τελειως). Νιωθω οτι ακομα δεν εχω αντιληφθει την εγκυμοσυνη μου σε ολο της το ευρος και θα ηθελα να την χαιρομαι περισσοτερο. Με τον αντρα μου το συζηταμε αρκετα και σε λιγο καιρο θα βγουμε κ την πρωτη μας βολτα στην αγορα για βολιδοσκοπηση μωρουδιακων!!! Νομιζω πως εχω και γω μεριδιο ευθυνης γτ ποτε δεν προεβαλα την εγκυμοσυνη μου ως αδυναμια,ουτε ζητησα βοηθεια και κανακεμα απο κανεναν,ο αντρας μου εκανε τα παντα το πρωτο τριμηνο ενω τωρα τα κανουμε μαζι. Συνεχιζω να εργαζομαι κανονικα αλλα ακομα στη δουλεια δε το εχω ανακοινωσει διοτι περιμενω την ανανεωση της συμβασης μεσα στον Νοεμβριο (δουλευω σε δημο) οποτε ουτε εκει ειναι θεμα συζητησης. Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και νιωθω τοσο μονη μου! Ετυχε σε καμια αυτο? Πως το αντιμετωπισατε? 

Υ.Γ Καθε πρακτικη συμβουλη για το κοψιμο του τσιγαρου ευπροσδεκτη!!

Καλησπερα και με το καλο στο μωρακι σου! Εγω βρισκομαι στην 35+5 βδομαδα και απο την στιγμη που σταματησα τξν δουλεια (καλοκαιρι) βρισκομαι στην ιδια ακριβως κατασταση... Ο αντρας μου λειπει ολη μερα σχεδον λογω δουλειας και εγω προσπαθω να γεμιζω τον χρονο μου...Το καλοκαιρι δεν ειχα θεμα γιατι πηγαινα καθε μερα στη θαλασσα και χαλαρωνα..Ομως το τελευταιο διμηνο καταλαβα οτι ολες οι φιλες μου εχουν χαθει τελειως ( εκτος απο μια η οποια γεννησε προσφατα οποτε μοιραζόμασταν τις ανησυχιες μας)..Οι υπολοιπες εχουβ χαθει εντελως...

Οποτε δεν εισαι η μονη...Απολαυσε την ηρεμια σου και μην σκας! Προσπαθησε να κανεις πραγματα να γεμιζεις τον χρονο σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2018 at 5:58 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Ακριβως. Τωρα αν ομως δεις οτι και παλι δεν σε βοηθανε οσο εχεις αναγκη να σε βοηθησουν, μην τις παρεξηγησεις κοριτσι μου. Γιατι ξερεις, οταν εισαι μικρη και η λεξη εγκυμοσυνη δεν σε "αγγιζει" ειναι και λιγο στον ανθρωπο κατα ποσον θα το θεωρησει σημαντικο θεμα συζητησης και αναλυσης. Θελω να πω οτι ισως πιο ευκολα θα συζητηθει ενα προβλημα με τον φιλο της μιας φιλης, ή θεματα φλερτ και σχεσεων, κατι πιο αναλαφρο με το οποιο ολα τα κοριτσια σε αυτες τις ηλικιες λιγο η πολυ ασχολουνται, παρα κατι πιο σοβαρο, με το οποιο πολλες  δεν θελουν καν να ασχοληθουν γιατι φανταζει ως κατι που δεν κατεχουν, που δεν τους απασχολει, που δεν εχουν εμπειριες και που το βλεπουν ως πολυ μακρινο απο τις ιδιες. 

Περα απο τις φιλες σου, η μαμα σου? Εμενα με βοηθαει πολυ η μητερα μου. Ακομα κ απο το τηλ, αν οχι απο κοντα, της μιλαω και με συμβουλευει και με ακουει και ολα αυτα που εχουμε αναγκη αυτην την περιοδο

Καθυστερημενη απαντηση alert! Η μαμα μου μενει κοντα, βρισκομαστε με βοηθαει πολυ συναισθηματικα, κυριως προσπαθει να κατευναζει τους προβληματισμους μου και απο την αγωνια της να μην αγχωνομαι η να μη στεναχωριεμαι δε θελει να μπαινει και σε δυσκολα μονοπατια η καημενουλα οποτε αν με βλεπει καπως μου πεταει χρυσοσκονες χαχα! Οχι παντα η επιθυμητη αντιδραση αλλα βαζει τα δυνατα της! Παντως ειμαι καλυτερα, πηγαμε κ χθες μια εκδρομη με τον αντρα μου και τα περασαμε σουπερ! Αν ειστε κοντα στο μετσοβο το προτεινω ανεπιφυλακτα!! Φαγητο σουπεεεερρρ τοπιο υπεροχο! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου!

On 29/10/2018 at 11:31 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα και με το καλο στο μωρακι σου! Εγω βρισκομαι στην 35+5 βδομαδα και απο την στιγμη που σταματησα τξν δουλεια (καλοκαιρι) βρισκομαι στην ιδια ακριβως κατασταση... Ο αντρας μου λειπει ολη μερα σχεδον λογω δουλειας και εγω προσπαθω να γεμιζω τον χρονο μου...Το καλοκαιρι δεν ειχα θεμα γιατι πηγαινα καθε μερα στη θαλασσα και χαλαρωνα..Ομως το τελευταιο διμηνο καταλαβα οτι ολες οι φιλες μου εχουν χαθει τελειως ( εκτος απο μια η οποια γεννησε προσφατα οποτε μοιραζόμασταν τις ανησυχιες μας)..Οι υπολοιπες εχουβ χαθει εντελως...

Οποτε δεν εισαι η μονη...Απολαυσε την ηρεμια σου και μην σκας! Προσπαθησε να κανεις πραγματα να γεμιζεις τον χρονο σου!

Προσπαθω και με το ενδιαφερον που ολες μου δειξατε τα πηγαινω καλυτερα! Εσυ με τι γεμιζεις το χρονο σου? Εχεις καποιο χομπι? Θα ηθελα και γω να βρω ενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, 1234567890 είπε:

Καθυστερημενη απαντηση alert! Η μαμα μου μενει κοντα, βρισκομαστε με βοηθαει πολυ συναισθηματικα, κυριως προσπαθει να κατευναζει τους προβληματισμους μου και απο την αγωνια της να μην αγχωνομαι η να μη στεναχωριεμαι δε θελει να μπαινει και σε δυσκολα μονοπατια η καημενουλα οποτε αν με βλεπει καπως μου πεταει χρυσοσκονες χαχα! Οχι παντα η επιθυμητη αντιδραση αλλα βαζει τα δυνατα της! Παντως ειμαι καλυτερα, πηγαμε κ χθες μια εκδρομη με τον αντρα μου και τα περασαμε σουπερ! Αν ειστε κοντα στο μετσοβο το προτεινω ανεπιφυλακτα!! Φαγητο σουπεεεερρρ τοπιο υπεροχο! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου!

Προσπαθω και με το ενδιαφερον που ολες μου δειξατε τα πηγαινω καλυτερα! Εσυ με τι γεμιζεις το χρονο σου? Εχεις καποιο χομπι? Θα ηθελα και γω να βρω ενα!

Μεχρι κσι τον σεπτεμβρη εκανα καθε μερα μπανια στη θαλασσα!!! Μετα ασχοληθηκα με το δωματιο της μπεμπας και την αγορα των ρουχων και περασε σιγα σιγα ο καιρος!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2018 at 5:41 ΜΜ, 1234567890 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ, το παρηγγειλα μολις,λογικα αυριο θα το παραλαβω απο το καταστημα και θα το διαβασω μονορουφι μιας και απο Τεταρτη εχω λιγες μερες αδεια! Μακαρι να τα καταφερω!!

Σε οτι αφορα τις προσδοκιες.. πιστευω πως ειναι η πηγη της δυστυχιας! Ομως και το να μη ζητας τιποτα ποτε, το να μην περιμενεις η θεωρεις δεδομενη τη στηριξη σε λογικο βαθμο απο τα δικα σου ατομα σε οδηγει σε αφορητο αδιεξοδο και απογοητευση. Ειναι δεικτης ποιοτητας των σχεσεων η ψυχικη ικανοποιηση που αντλεις απο αυτες, ετσι δεν ειναι?

Πώς σου φαίνεται; Το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...