Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Ροζ- καφε υγρα 2 μερες πριν την χοριακη


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.. 

Σας ειχα γραψει ξανα πριν καιρο που εκανα την πρωτη μου εξωσωματική και απετυχε.. τωρα ειμαι στην αναμονη για να μαθω τα αποτελεσματα απο την δευτερη εξωσωματικη μου και θελω την γνωμη σας.. αυριο παω για χοριακη.. εκανα την εμβρυομεταφορα στις 6/11 με μια τέλεια βλαστοκυστη οπως μου ειπαν,περνω utrogest 200mg και οιστραδιολη. Σημερα εκανα ενα τεστ clear blue, το ηλεκτρονικό που υποτίθεται δειχνει νωριτερα και βγηκε αρνητικο.. εχω αρχισει και εχω καφε-ροζ υγρα στο σκουπισμα... υπαρχει περίπτωση το τεστ να βγηκε λαθος και τα υγρα να ειναι απο εμφύτευση?? Παντως εχω ολα τα συμπτωματα για περίοδο. Για πειτε μου γνωμες βρε κοριτσια μου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα @Ntoritaki έχω την εντύπωση πως στην εξωσωματική δεν κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης γιατί βγαίνουν λάθος λόγω ορμονών ( ο κίνδυνος είναι να βγουν ψευδώς θετικά) αν κάνω λάθος ζητάω συγγνώμη. Γενικά πάντως ένα τεστ μπορεί να δείξει αρνητικό κ να υπάρχει εγκυμοσύνη. Κ συμβαίνει πάρα πολύ συχνά! Αύριο θα το μάθεις κ σου εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα ωραίο θετικό νούμερο!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ntoritaki είπε:

Γεια σας κοριτσια.. 

Σας ειχα γραψει ξανα πριν καιρο που εκανα την πρωτη μου εξωσωματική και απετυχε.. τωρα ειμαι στην αναμονη για να μαθω τα αποτελεσματα απο την δευτερη εξωσωματικη μου και θελω την γνωμη σας.. αυριο παω για χοριακη.. εκανα την εμβρυομεταφορα στις 6/11 με μια τέλεια βλαστοκυστη οπως μου ειπαν,περνω utrogest 200mg και οιστραδιολη. Σημερα εκανα ενα τεστ clear blue, το ηλεκτρονικό που υποτίθεται δειχνει νωριτερα και βγηκε αρνητικο.. εχω αρχισει και εχω καφε-ροζ υγρα στο σκουπισμα... υπαρχει περίπτωση το τεστ να βγηκε λαθος και τα υγρα να ειναι απο εμφύτευση?? Παντως εχω ολα τα συμπτωματα για περίοδο. Για πειτε μου γνωμες βρε κοριτσια μου... 

Καλησπερα, αν δεν εχεις κανει ενεση χοριακης γοναδοτροφινης(ovitrelle) δεν υπαρχει κινδυνος να βγει ψευδώς θετικό το τεστ. Ουτε αν εχουν περασει 8-9 ημέρες απο την χρήση της.

Φυσικα και υπαρχει η πιθανοτητα ενα αρνητικο τεστ να διαψευστει με την χοριακη και σου το ευχομαι. Ισως δεν εντοπισε την ορμονη. 

Το εκανες ακριβώς συμφωνα με τις οδηγιες χρήσης??? 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Καλησπερα, αν δεν εχεις κανει ενεση χοριακης γοναδοτροφινης(ovitrelle) δεν υπαρχει κινδυνος να βγει ψευδώς θετικό το τεστ. Ουτε αν εχουν περασει 8-9 ημέρες απο την χρήση της.

Φυσικα και υπαρχει η πιθανοτητα ενα αρνητικο τεστ να διαψευστει με την χοριακη και σου το ευχομαι. Ισως δεν εντοπισε την ορμονη. 

Το εκανες ακριβώς συμφωνα με τις οδηγιες χρήσης??? 

Γεια σου nini84... σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...  εκανα τετοια ενεση αλλα οχι την συγκεκριμένη, αλλη μάρκα, στης 30/10. Οποτε ειναι πανω απο 10 μερες και το τεστ εδειξε αρνητικο...μαλλον σωστα εδειξε... το εκανα οπως ελεγαν οι οδηγιες. μακαρι να μην εντοπισε την ορμονη οπως λες και εσυ και αυριο να μαθω κατι καλο..❤

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα @Ntoritaki έχω την εντύπωση πως στην εξωσωματική δεν κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης γιατί βγαίνουν λάθος λόγω ορμονών ( ο κίνδυνος είναι να βγουν ψευδώς θετικά) αν κάνω λάθος ζητάω συγγνώμη. Γενικά πάντως ένα τεστ μπορεί να δείξει αρνητικό κ να υπάρχει εγκυμοσύνη. Κ συμβαίνει πάρα πολύ συχνά! Αύριο θα το μάθεις κ σου εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα ωραίο θετικό νούμερο!!

Γεια σου @farmakotriftena , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εχεις δικιο, οτι σε εξωσωματικες δεν κανουμε τεστ γιατι μπορεί να βγει ψευδως θετικο. Αλλα σε μενα βγηκε αρνητικό δυστυχως... με προβληματισε ομως γιατι το πρωι ειχα λιγο καφε με ροζ αιματακι στο σκουπισμα και απο τοτε τιποτα αλλο... ξερω οτι στην εμφυτευση μπορει να δουμε κατι τετοιο. Και γι 'αυτο ειπα να ρωτησω αν υπαρχει πιθανότητα να εχει βγει λαθος το τεστ και αν εχει συμβει και σε καποια αλλη κοπέλα κατι τετοιο, αλλα τελικα να ηταν έγκυος.. μακαρι αυριο να δω ενα ωραιο θετικο νουμερο οπως λες και εσυ και το τεστ να βγηκε τυχαια αρνητικό. ❤ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nini84 είπε:

@Ntoritaki ποια εκανες? Την pregnyl? Οπως και να 'χει πάντως ευχομαι να διαψευστει πανηγυρικα το τεστ. 

 

Ζω στη Γερμανία και δεν ξερω αν αυτη χρησιμοποιητε στην ελλαδα. Λεγεται brevactid 5000 I.E ... μακαρι γιατι για δευτερη φορα δεν καταφερα παλι να βαλω τιποτα στην καταψυξη και θα πρέπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη με ενεσεις και ωοληψια για τρίτη φορα... σε ευχαριστώ και πάλι! Ευχομαι να εχεις οτι επιθυμείς στην αγκαλια σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Ntoritaki εκανες;

Γεια σου @Farmakotriftena μου.. ναι έκανα.. δυστυχως πηρα για απαντηση ενα ωραιοτατο μηδενικό.. πιστευω δεν εγινε καν η εμφύτευση,οποτε μαλλον πρεπει να το ψαξω το θεμα σε βάθος... δεν το βαζω κατω ομως... θα εξαντλησω αυτη την φορα ολες τις εξετασεις που υπαρχουν και μετα θα προχωρήσω στην τριτη εξωσωματική. Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου και για το χρονο σου..❤ σου ευχομαι οτι ποθει η καρδια σου να βρεθει στην αγκαλια σου απλοχερα...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...