Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Περιμενοντας την διακοπη κυησης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/11/2018 at 12:19 ΜΜ, Summer love είπε:

Ευχοναι ολόψυχα να γίνει το θαύμα ! 

Εχω κάνει και εγώ διακοπή κύησης σε πολύ μεγαλύτερη βδομάδα . Πραγματικά σου εύχομαι να έχεις δύναμη !8

κουραγιο 

Κοριτσια μου τα νεα δεν ειναι καλα, η κυστη μεγαλωσε και το μωρο θα αποβληθει καποια στιγμη απο μονο του. Σημερα το βραδυ μπαινω για την διακοπη και αυριο το μεσημερι θα βγω. Φοβαμαι δεν θελω να πονεσω αλλα ευχομαι να τελειωσει πολυ γρηγορα. Θελω να γυρισω σελιδα, να το αφησω πισω μου και ευχομαι το 2019 ο Θεος να με αξιωσει να γινω μανουλα για δευτερη φορα. Κοριτσια μου μακαρι κανεις να μη το ζησει αυτο, αλλα οσες το ζουμε να βγαινουμε πιο δυνατες. Ο Θεος να δωσει σε ολες μας παιδακια γερα και δυνατα. Σας φιλω γλυκα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smaro3056 είπε:

Κοριτσια μου τα νεα δεν ειναι καλα, η κυστη μεγαλωσε και το μωρο θα αποβληθει καποια στιγμη απο μονο του. Σημερα το βραδυ μπαινω για την διακοπη και αυριο το μεσημερι θα βγω. Φοβαμαι δεν θελω να πονεσω αλλα ευχομαι να τελειωσει πολυ γρηγορα. Θελω να γυρισω σελιδα, να το αφησω πισω μου και ευχομαι το 2019 ο Θεος να με αξιωσει να γινω μανουλα για δευτερη φορα. Κοριτσια μου μακαρι κανεις να μη το ζησει αυτο, αλλα οσες το ζουμε να βγαινουμε πιο δυνατες. Ο Θεος να δωσει σε ολες μας παιδακια γερα και δυνατα. Σας φιλω γλυκα

Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ! Να σκέφτεσαι ότι δεν θα είναι μόνος του...θα είναι και με τα δικά μας παιδάκια. Δυστυχώς είμαστε αρκετές που έπρεπε να πάρουμε αυτή τη σκληρή απόφαση. Καλή δύναμη κορίτσι μου.... Κράτα επαφή κ ενημέρωνε μας...

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smaro3056 είπε:

Κοριτσια μου τα νεα δεν ειναι καλα, η κυστη μεγαλωσε και το μωρο θα αποβληθει καποια στιγμη απο μονο του. Σημερα το βραδυ μπαινω για την διακοπη και αυριο το μεσημερι θα βγω. Φοβαμαι δεν θελω να πονεσω αλλα ευχομαι να τελειωσει πολυ γρηγορα. Θελω να γυρισω σελιδα, να το αφησω πισω μου και ευχομαι το 2019 ο Θεος να με αξιωσει να γινω μανουλα για δευτερη φορα. Κοριτσια μου μακαρι κανεις να μη το ζησει αυτο, αλλα οσες το ζουμε να βγαινουμε πιο δυνατες. Ο Θεος να δωσει σε ολες μας παιδακια γερα και δυνατα. Σας φιλω γλυκα

Πολύ στεναχωρηθηκα κοπέλα μου. Δεν μπορώ να πω τίποτα το μόνο που σου εύχομαι το 2019 να σου φέρει όσες χαρές θέλεις και ένα μωράκι. Να χερεσε την οικογένεια σου και όλα θα γίνουν να έχουμε πίστη μόνο. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2018 at 2:46 ΜΜ, smaro30 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας και την στήριξή σας, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τα καταφέρω και να μαζέψω τις δυνάμεις μου αν δεν ήταν και αυτό το φορουμ.

Την Πέμπτη το πρωί έχουμε τον επαναληπτικό υπέρηχο. Ελπίζω ακόμα αλλά δεν θέλω να έχω αυτό στο μυαλό μου και ο υπέρηχος να πάει χάλια. Την Πέμπτη το βράδυ θα πάω στην κλινική και θα ξεκινήσει η διαδικασία. Μίλησα με τον γιατρό μου ο οποίος μου στάθηκε αρκετά και μου είπε ότι περιμένει να πάω τον Μάρτιο και να είμαι έγκυος πάλι. Μου είπε ότι μετά από 2 μήνες μπορώ να ξαναμείνω έγκυος και η σύλληψη θα είναι πιο εύκολη γιατι το σώμα έχει μνήμη. Κρατάω το θετικά από όλο αυτό (αν υπάρχουν κάποια) το ότι δεν έχουμε χρωμοσωματικές ανωμαλίες και ευχαριστώ τον Θεό που μέχρι στιγμής δεν παιδευτήκαμε να συλλάβουμε τα παιδιά μας. Δεν μπορώ ούτε να διανοηθώ πόσο δύσκολο είναι για όλες αυτές τις κοπέλες που προσπαθούν χρόνια για ένα μωρό και για όλες αυτές που έχασαν μωρά σεν μεγαλύτερη ηλικία κύησης. Θαυμάζω την δύναμη και το μεγαλείο της ψυxής όλων αυτών που προχωράνε. Σας ευχαριστώ που είστε δίπλα μου και μόλις θα έχω νέα θα σας γράψω. Ότι και αν είναι η κατάληξη ποτέ δεν θα ξεχάσω αυτό το παιδί αλλά θα προχωρήσω για την κόρη που είναι η χαρά της ζωής μου και τον άντρα μου που με στηρίζει απίστευτα. Αποφάσισα λοιπόν το Σάββατο που θα ξημερώσει ο Δεκέμβρης να θάψω ότι συνέβη και εύχομαι το 2019 να είναι ο καλύτερος χρόνος όλων μας κορίτσια, να μας χαρίσει ο Κύριος ότι θέλουμε και ότι χάσαμε

Ξέρω πως νιώθεις..έχασα 4 μωρά ..τρία πριν την κόρη μου μέσα από επίπονες διαδικασίες εξωσωματικής κ ένα μετά...μερικές φορές απορώ με μένα...πως μπορώ κ δεν κοιτάω πίσω...πως συνεχίζω ..Δεν υπάρχει παρηγοριά ..στα αλήθεια δεν υπάρχει ..αυτά τα η φύση προνοεί κτλ ποτέ δεν τα κατάλαβα ..όμως υπάρχει μια αλήθεια μέσα μας κι αυτή είναι πως κ εσύ κ εγώ έχουμε μια γεμάτη αγκαλιά...αυτή είναι η παρηγοριά μας..αυτή είναι η δύναμή μας! Κάνε το σταυρό σου ( κι εγώ μαζί σου) κ πες θεέ μου γεννηθήτω το θέλημα σου..εκείνος ξέρει κ γιατί ναι αλλά και γιατί όχι ..για κάποιο λόγο ήρθε αυτό το μωρό κ για κάποιο λόγο φεύγει...εσύ έκανες κ κάνεις ότι είναι ανθρώπινες δυνατό..στο πρώτο μου είχα χρωμοσωμικη 1/5000000000 στο δεύτερο που ήταν δίδυμα κ παρέσυρε το υγιές 1/30000 ήμουν άτυχη; Όχι ήμουν αυτό το 1... Άλλωστε κάποια θα ήταν ..θα ρθει κι άλλο μωρό..θα θυμάσαι μα δε θα πονάς...το φετινό σου δέντρο θα ζει στην κορυφή του έναν πραγματικό άγγελο που θα φυλάει το σπίτι σας! Κοίτα μπροστά...Παρακάλεσε την Παναγία για δύναμη .εκεί ξέρει...έχασε κι εκεί η τον μονογενή της...θα σε ανακουφισει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , island1 είπε:

Ξέρω πως νιώθεις..έχασα 4 μωρά ..τρία πριν την κόρη μου μέσα από επίπονες διαδικασίες εξωσωματικής κ ένα μετά...μερικές φορές απορώ με μένα...πως μπορώ κ δεν κοιτάω πίσω...πως συνεχίζω ..Δεν υπάρχει παρηγοριά ..στα αλήθεια δεν υπάρχει ..αυτά τα η φύση προνοεί κτλ ποτέ δεν τα κατάλαβα ..όμως υπάρχει μια αλήθεια μέσα μας κι αυτή είναι πως κ εσύ κ εγώ έχουμε μια γεμάτη αγκαλιά...αυτή είναι η παρηγοριά μας..αυτή είναι η δύναμή μας! Κάνε το σταυρό σου ( κι εγώ μαζί σου) κ πες θεέ μου γεννηθήτω το θέλημα σου..εκείνος ξέρει κ γιατί ναι αλλά και γιατί όχι ..για κάποιο λόγο ήρθε αυτό το μωρό κ για κάποιο λόγο φεύγει...εσύ έκανες κ κάνεις ότι είναι ανθρώπινες δυνατό..στο πρώτο μου είχα χρωμοσωμικη 1/5000000000 στο δεύτερο που ήταν δίδυμα κ παρέσυρε το υγιές 1/30000 ήμουν άτυχη; Όχι ήμουν αυτό το 1... Άλλωστε κάποια θα ήταν ..θα ρθει κι άλλο μωρό..θα θυμάσαι μα δε θα πονάς...το φετινό σου δέντρο θα ζει στην κορυφή του έναν πραγματικό άγγελο που θα φυλάει το σπίτι σας! Κοίτα μπροστά...Παρακάλεσε την Παναγία για δύναμη .εκεί ξέρει...έχασε κι εκεί η τον μονογενή της...θα σε ανακουφισει

Πραγματικα ταλαιπωρηθηκα πολυ με αυτο το γιατι σε εμενα. Δεν υπαρχει απαντηση αλλα ουτε και νοημα να το σκεφτομαι..ειπες την πιο σωστη κουβεντα, ειμαι αυτο το 1 στις 5000 και ετυχε σε εμενα. Ετσι σκεφτομαι ας γινει το θελημα του Θεου, ξερει παραπανω. Αυτο το παιδι δεν θα το ξεχασω ποτε αλλα οφειλω να κοιταξω μπροστα για την κορη μου. Μεσα απο.ολο αυτο εμαθα να εκτιμω και να ευγνωμονω τον Θεο που μου εδωσε ενα παιδι αλλα και για την οικογενεια μου. Τον ευχαριστω ακομα και για αυτο το παιδι, αν και φευγει πριν καν γεννηθει το αγαπησαμε με τον συζυγο απο την πρωτη στιγμη που πηραμε το θετικο τεστ, απο τον πρωτο υπερηχο και το ακουσμα της καρδουλας του. Ας γινει αγγελακι λοιπον παρεα με τα υπολοιπα παιδακια που θα ζουνε για παντα στην καρδια μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη κορίτσι μου...ελπιζω να μην πονεσεις καλη μου,  ζητα επισκληριδιο η οτι αλλο μπορεις να το περασεις πιο ανώδυνα. Για το ψυχολογικο κομμάτι εύχομαι να γιατρευτει γρηγορα η ψυχουλα σου κ εσενα κ του  συζηγου σου.  Το 2019 να σας δωσει ενα υγειες μωρο κ να σας χαρισει παλι το χαμόγελο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smaro3056 είπε:

Πραγματικα ταλαιπωρηθηκα πολυ με αυτο το γιατι σε εμενα. Δεν υπαρχει απαντηση αλλα ουτε και νοημα να το σκεφτομαι..ειπες την πιο σωστη κουβεντα, ειμαι αυτο το 1 στις 5000 και ετυχε σε εμενα. Ετσι σκεφτομαι ας γινει το θελημα του Θεου, ξερει παραπανω. Αυτο το παιδι δεν θα το ξεχασω ποτε αλλα οφειλω να κοιταξω μπροστα για την κορη μου. Μεσα απο.ολο αυτο εμαθα να εκτιμω και να ευγνωμονω τον Θεο που μου εδωσε ενα παιδι αλλα και για την οικογενεια μου. Τον ευχαριστω ακομα και για αυτο το παιδι, αν και φευγει πριν καν γεννηθει το αγαπησαμε με τον συζυγο απο την πρωτη στιγμη που πηραμε το θετικο τεστ, απο τον πρωτο υπερηχο και το ακουσμα της καρδουλας του. Ας γινει αγγελακι λοιπον παρεα με τα υπολοιπα παιδακια που θα ζουνε για παντα στην καρδια μας. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την έκβαση!

μην ρωτάς ποτέ γιατί , δεν υπάρχει απάντηση καμία , εγώ έχω στο ιστορικό εκτός της διακοπής , 'μια παλλινδρομη στην 10η , μια μυλη κύηση και ένα αποτυχημένο προεμφυτευτικο . 

Τωρα είμαι στον ένατο επιτέλους ! 

Παντα υπάρχει αυτός ο ένας ! Μόνο αυτό ισχύει . Αλλά στο τέλος θα βγεις δυνατή και θα τα καταφέρεις όπως όλες μας ! 

Κουραγιο και υπομονή 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Smaro3056 είπε:

Πραγματικα ταλαιπωρηθηκα πολυ με αυτο το γιατι σε εμενα. Δεν υπαρχει απαντηση αλλα ουτε και νοημα να το σκεφτομαι..ειπες την πιο σωστη κουβεντα, ειμαι αυτο το 1 στις 5000 και ετυχε σε εμενα. Ετσι σκεφτομαι ας γινει το θελημα του Θεου, ξερει παραπανω. Αυτο το παιδι δεν θα το ξεχασω ποτε αλλα οφειλω να κοιταξω μπροστα για την κορη μου. Μεσα απο.ολο αυτο εμαθα να εκτιμω και να ευγνωμονω τον Θεο που μου εδωσε ενα παιδι αλλα και για την οικογενεια μου. Τον ευχαριστω ακομα και για αυτο το παιδι, αν και φευγει πριν καν γεννηθει το αγαπησαμε με τον συζυγο απο την πρωτη στιγμη που πηραμε το θετικο τεστ, απο τον πρωτο υπερηχο και το ακουσμα της καρδουλας του. Ας γινει αγγελακι λοιπον παρεα με τα υπολοιπα παιδακια που θα ζουνε για παντα στην καρδια μας. 

Έτσι ακριβώς!!! Μόνο μπροστά κορίτσι μου! Με υπομονή για όσα είναι γραμμένα να ζήσουμε κ επιμονή στη διεκδίκηση της ευτυχίας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη μανουλα, λυπαμαι για αυτο που περνας... Περασα και εγω κατι παρομοιο στη δευτερη μου εγκυμοσυνη διακοπη κυησης στις 14 εβδ. Απο τοτε εκανα αλλα 2 παιδακια αλλα εκεινο το 2ο μου παιδακι δεν θα το ξεχασω ποτε... ηταν Ιουλιος του 2014 θυμαμαι κ περασα 6 μηνες μετα μελαγχολιας και θλιψης αλλα μετα ειπα φτανει πια γιατι το μεγαλυτερο μου παιδακι εχασε ενα κομματι της μαμας του.. πρεπει ομως να αφησεις τον εαυτο σου να θρηνησει το αγγελουδι που φευγει ειναι ενα φυσιολογικο σταδιο κ το μεγαλυτερο σου παιδακι θα καταλαβει και θα σε βοηθησει! Καλη αναρρωση ψυχικη και σωματικη... 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου απο σημερα εχω ενα ομορφο αγγελακι στον ουρανο. Η διαδικασια ξεκινησε 11 το βραδυ χθες και ενω πηρα 3 φορες χαπια και απο 3 φορες κολπικα υποθετα, εσπασαν τα νερα αλλα ο τραχηλος δεν μαλακωνε.μου εκανα τεχνητους πονους με ορο και πανω που ο γιατρος ηταν ετοιμος να με παει χειρουργικα με επινδυνοτητα την εξαλειψη τραχηλου με επιασαν πονοι τοκετου και μωρο μου εφυγε. Πριν λιγο γυρισα σπιτι. Ο αντρας μου ειδε το μωρο και εκανε την ευχη να γινει το αγγελακι μας, εγω δεν μπορεσα. 5 κοπελες σημερα εφεραν γερα παιδια στον κοσμο στην κλινικη και ευχομαι το 2019 ολες μας να διαβαινουμε το κατωφλι μιας κλινικης/νοσοκομειου για να φερουμε στον κοσμα υγιη μωρα. Η εμπειρια μου τελειωνει εδω σημερα, ο γιατρος ειπε σε 2 μηνες μπορω να ξανμεινω εγκυος , αλλα δεν ειμαι ετοιμη. Ηταν τραυματικος ο τοκετος σημερα, θελω να συνελθω σωματικα και ψυχολογικα και μετα θα προσπαθησουμε παλι.

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολυ κορίτσι μου :·( 

παρε το χρόνο σου να θρηνήσεις δεν θα είναι εύκολο, έχεις όμως ακόμα ένα παιδάκι εδώ στη γη που θέλει τη μαμά του! Ένα είναι σίγουρο ότι θα πονέσεις πολυ , όπως και ότι ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Και φυσικά θα ξανά κανεις παιδάκι και θα σε βοηθήσει το αγγελάκι σου εκει ψηλά!!! 

Ολες εδώ οι μαμάδες των αγγέλων μας εκει ψηλά , είμαστε μαζί σου!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα γρηγορη σωματική ανάρρωση.. Η ψυχική είναι κάτι που θέλει τον χρόνο της...πάρε αγκαλιά το κοριτσάκι σου, αυτό ξέρει πώς να σου μαλακωσει λίγο τον πόνο. Δεν ξεχνάς,απλά προχωράς γιατί δεν γίνεται αλλιώς..δεν έχεις άλλη επιλογή.. Και απλά το μόνο που πρέπει να παρακαλαμε είναι "Θεέ μου μη μου στείλεις όσα μπορώ να αντέξω..", γιατί η δύναμη που κρύβουμε μέσα μας κάποιες φορές μας τρομάζει...  Δεν στα λέω εκ του ασφαλούς, σε 5 μέρες γιορτάζω τα δεύτερα ουράνια γενέθλια του γιου μου, τον έχασα 9 ημερών, μέσα από τα χέρια μου, από άγνωστη αιτία. Πριν από 9 μήνες ξαναγεννηθηκα μαζί με την κόρη μου, η οποία είναι η ζωή μου. . Το κενό στην καρδιά κ στην ψυχή όμως για τον μικρό μου είναι εκεί..κ θα είναι πάντα εκεί. Σου εύχομαι γρήγορα να έρθει το τρίτο σου παιδάκι και να σφιζει από υγεία!  

  • Λυπημένη/-ος 3

ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...