Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Βοήθεια για το θηλασμο!! Σος!!


Recommended Posts

Κοριτσια, σκέφτηκα πως οταν εβγαζα περισσότερο γαλα, αντλουσα αυατηματικα ενω τωρα ειχα πολυ καιρο να αντλησω... Λετε για αυτο να μειωθηκε η ποσότητα?? Θα δοκιμάσω να κανω συστηματικοτερες αντλησεις πριν οαρω οτιδήποτε...

@vikib μην πιανεις αυτη την κουβέντα! Δε θες να ξερεις τι ακουσα που εβαλα τ παιδι σε καθισμα για να φύγουμε απο το μαιευτηριο!!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια, σκέφτηκα πως οταν εβγαζα περισσότερο γαλα, αντλουσα αυατηματικα ενω τωρα ειχα πολυ καιρο να αντλησω... Λετε για αυτο να μειωθηκε η ποσότητα?? Θα δοκιμάσω να κανω συστηματικοτερες αντλησεις πριν οαρω οτιδήποτε...

@vikib μην πιανεις αυτη την κουβέντα! Δε θες να ξερεις τι ακουσα που εβαλα τ παιδι σε καθισμα για να φύγουμε απο το μαιευτηριο!!! 

Καλημέρα! Ε από αυτό και μόνο που σου είπαν για το κάθισμα καταλαβαίνεις πόση σημασία πρέπει να τους δώσεις....

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κανεις αντλησεις και μαλιστα συστηματικες αν το μωρο θηλαζει απο το στηθος; εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα και το μωρο δεν θηλαζει αλλα πινει μητρικο που αντλεις.

Ακομα κι αν θελεις να αυξησεις την παραγωγη σου, απλα βαλε το μωρακι στο στηθος συχνοτερα, θα εχεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο ενα θηλαστρο...

Το θηλαστρο χρησιμευει για διατηρηση ή αυξηση παραγωγης ως εκ συνθηκης υποκαταστατο, οταν το μωρο δεν μπορεί να θηλάσει αποτελεσματικα ή η μητερα εχει επιστρεψει στην εργασια της ή τελοσπαντων για καποιο παρεμφερη λογο. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι αναγκαιο να χρησιμοποιεις και θηλαστρο για να διατηρησεις παραγωγη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

συμφωνω με την παλμοιρα

φυσικα κ φταιει αυτο βρε ανεμωνη,το θηλαστρο θελει συστηματικες αντλησεις

Αχ!! Ο πανικός της φρεσκομανας... Ουτε που το σκεφτηκα... Ποσο χαζη είμαι!!! Ευχαριστώ!!! 

1 hour ago, Καραμελακι είπε:

Γιατι να κανεις αντλησεις και μαλιστα συστηματικες αν το μωρο θηλαζει απο το στηθος; εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα και το μωρο δεν θηλαζει αλλα πινει μητρικο που αντλεις.

Ακομα κι αν θελεις να αυξησεις την παραγωγη σου, απλα βαλε το μωρακι στο στηθος συχνοτερα, θα εχεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο ενα θηλαστρο...

Το θηλαστρο χρησιμευει για διατηρηση ή αυξηση παραγωγης ως εκ συνθηκης υποκαταστατο, οταν το μωρο δεν μπορεί να θηλάσει αποτελεσματικα ή η μητερα εχει επιστρεψει στην εργασια της ή τελοσπαντων για καποιο παρεμφερη λογο. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι αναγκαιο να χρησιμοποιεις και θηλαστρο για να διατηρησεις παραγωγη

Θηλαζω αποκλειστικά, απλα αντλω καποιες φορες ωστε να υπάρχει γαλα αν χρειαστεί να λειψω και πεινασει το παιδι... Επισης, με ενδιαφέρει η δημιουργία τραπεζας  για το μελλον.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...