Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Μαρια-Βασιλης είπε:

Μακάρι κορίτσια μου να πάνε όλα καλά και χαλάλι το άγχος και το κλάμα που έχω ρίξει από την παρασκευη...Το ίδιο ευχομαι για όλες τις γυναίκες..Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σας ενημερώσω αμέσως.. 

Να μην κλαις κοριτσακι μου χωρις βα ξερεις σιγουρα κατι κακο κανεις μονο και πιστεψε με σε καταλαβαινω εχω χασει δυο μωρα στην 9η και 10η εβδομαδα.  6+4 ησουν με τεραστια χοριακη εχεις πολυ καλες προδιαγραφες. Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MELINASP είπε:

Να μην κλαις κοριτσακι μου χωρις βα ξερεις σιγουρα κατι κακο κανεις μονο και πιστεψε με σε καταλαβαινω εχω χασει δυο μωρα στην 9η και 10η εβδομαδα.  6+4 ησουν με τεραστια χοριακη εχεις πολυ καλες προδιαγραφες. Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα!

Λυπάμαι πολύ για ότι έχεις περασει.Να μην αξιώνει ο Θεός να περνά καμία γυναίκα κάτι τέτοιο.Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω μήπως ησυχάσει και το Βασιλάκη μου που μπορω να πω ότι είναι ο μόνος αισιόδοξος.Η είναι σε άρνηση η όντως πιστεύει ότι το μωράκι μας ήρθε για μείνει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

 

Αλήθεια?Δεν το ήξερα αυτό.μου είπε ότι επειδή πέρασαν 3 μέρες μέχρι να την επαναλάβω θα έπρεπε να είναι ακόμα περισσότερη από διπλή.Τον έχω χρόνια αυτόν τον γιατρό.και στην κουνιαδα μου τα αρνητικά έλεγε πρώτα.

Ναι κορίτσι μου και απορώ γιατί δεν σου το είπε...! Μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι άδικα!! Όλα καλά θα πάνε και την Παρασκευή θα ακούσεις καρδούλα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dimitra2222 είπε:

Επειδή το μωρακι σου νιώθει τα πάντα χάιδεψε την κοιλίτσα σου κ κάνε όμορφα σχέδια! :grin:

Κορίτσια τι να πω?Δεν έχω λόγια για την συμπαρασταση που μου δείχνεται.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μαρια-Βασιλης είπε:

Κορίτσια τι να πω?Δεν έχω λόγια για την συμπαρασταση που μου δείχνεται.. 

Αχ εδώ μέσα η μία καταλαβαίνει την αλλη...έχουμε όλες τις ίδιες αγωνίες τις ίδιες λαχταρες... Τους ίδιους προβληματισμους όλα αυτά μας ενώνουν!! Μόνο κάποιος που περνάει τα ίδια μπορεί να σε καταλάβει απόλυτα! :x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ntina_7 είπε:

Αχ εδώ μέσα η μία καταλαβαίνει την αλλη...έχουμε όλες τις ίδιες αγωνίες τις ίδιες λαχταρες... Τους ίδιους προβληματισμους όλα αυτά μας ενώνουν!! Μόνο κάποιος που περνάει τα ίδια μπορεί να σε καταλάβει απόλυτα! :x

Ναι το πιστεύω αυτό.. Ξέχασα να σας πω ότι όταν είπα του γιατρού ότι η χοριακη είναι 25000 μου είπε ότι με τέτοιες μονάδες μάλλον έπρεπε να ακούσουμε καρδουλα.Για αυτό με πήρε πολύ απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Ναι το πιστεύω αυτό.. Ξέχασα να σας πω ότι όταν είπα του γιατρού ότι η χοριακη είναι 25000 μου είπε ότι με τέτοιες μονάδες μάλλον έπρεπε να ακούσουμε καρδουλα.Για αυτό με πήρε πολύ απο κάτω.

Λοιπόν κορίτσι να σου πω ότι αρχές Δεκέμβρη του 2014 με 25000 χοριακη και 7 εβδομάδων ΑΚΡΙΒΩΣ δηλαδή όπως εσύ, δεν ακούσαμε καρδούλα. Ο γιατρός συννεφιασε στον υπέρηχο, εμείς παγωσαμε, ύστερα έκλαψα. Κ εμενα ο γιατρος ηθελε με τετοια χοριακη να δει καρδια. Όμως είπε να του δώσουμε λίγες μέρες ακόμη, αφού μεσολαβουσε σκ και ο,τι γινόταν θα γινόταν από Δευτέρα (αποξεση εννοουσε). Ξαναπηγαμε την επόμενη εβδομάδα και.. Ο υπέροχος γιος μου κοντευει 3,5 ετών τώρα! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Ναι το πιστεύω αυτό.. Ξέχασα να σας πω ότι όταν είπα του γιατρού ότι η χοριακη είναι 25000 μου είπε ότι με τέτοιες μονάδες μάλλον έπρεπε να ακούσουμε καρδουλα.Για αυτό με πήρε πολύ απο κάτω.

Κοίτα δεν είναι απόλυτο αυτό...αν είχες καθυστερημένη σύλληψη για παράδειγμα ο καρδιακός παλμός θα εμφανιστεί σε μεγαλύτερη τιμή χοριακης....μην σε αγχωνει αυτό.  !! Την Παρασκευή που θα γίνει ο υπέρηχος θα δεις που θα την ακούσεις κ θα ηρεμήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Ναι το πιστεύω αυτό.. Ξέχασα να σας πω ότι όταν είπα του γιατρού ότι η χοριακη είναι 25000 μου είπε ότι με τέτοιες μονάδες μάλλον έπρεπε να ακούσουμε καρδουλα.Για αυτό με πήρε πολύ απο κάτω.

μην ανχωνεσε κ εγω με χοριακη 21000 δεν ακουσα καρδια. καρδια ακουσα στις 48000 χοριακη. !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Καταρχας, συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου... Γιατι με τετοια χοριακη, ναι εισαι εγκυος! 

Δευτερον, δεν ειναι απαραίτητο να ακουσεις 6η εβδομάδα καρδια.. Εγω και στις 2 εγκυμοσυνες μου ακουσα μετα τη 7η εβδομάδα... Ατην 1η που ηταν και παλινδρομη ακουσαμε στην 7η και μαλιστα οοοτι είχε αρχίσει να χτυπάει τη μερα που πηγα σ γιατρο, ενω στη 2η πηγα στην 7η εβδομάδα, δεν ακουσαμε και ο γιατρος μου μιλαγε για αποτυχία και παλι και να δούμε πως θα παει, αλλα να ειμαι προετοιμασμενη για τα χειρότερα κλπ κλπ κλπ... Αποτελεσμα, ξαναπηγα μετα απο 1 εβδομάδα και ακουγοταν κανονικα!!! Και τωρα εχω μια κουκλα 45 ημερων να κοιμάται δίπλα μου!!! 

Τριτον, η χοριακη μετα τις 6000 ΔΕΝ διπλασιαζεται.. Εχω κανει διατριβη στο συγκεκριμένο θέμα, αφου ο 1ος γιατρός μου ειχε εμμονη με τις χοριακες... Ακομα και οταν ειχα 450000 με εστειλε να κανω κι αλλη... Εννοείται εψαξα μετα και βρηκα αλλον που δεν τις θελει καν!! Χοχοχο 

Μην απογοητευεσαι... Απο τη στιγμή που δεν εχεις αιμα, πονους δυνατους κλπ δεν εχεις λόγο να σκέφτεσαι μονο αρνητικά... Αν θες μπορείς να εισαι συγκρατημενη, αλλα σε καμια περίπτωση μόνο απογοητευμενη! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Μαρια-Βασιλης είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Ειμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα.Ειμαι 33 ετών και είναι σχεδόν 7 εβδομάδων.Ειναι η πρώτη μου εγκυμοσυνη και η χαρά που πήραμε όταν βγήκε θετικο το τεστ δεν περιγράφεται.Δυστηχως όμως, την περασμένη Παρασκευή που ημουν 6 εβδομάδων και 4 ημερών, πήγαμε στο γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο.Καρδουλα δεν είδαμε, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι παλινδρομη.50-50 μας είπε.Εκανα χοριακη την ίδια μέρα που ήταν 25000 και μια σημε ρα που ήταν 38000 και κατι. Μας είπε να πάμε πάλι την Παρασκευή. Έχω χάσει κάθε ελπίδα.Υπαρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια περίπτωση

Μετά από την εξωμήτρια που πέρασα πρόσφατα, έχω καταλάβει ότι από τη στιγμή που μένεις έγκυος, ανησυχία πάντα θα υπάρχει μέχρι να γεννηθεί το μωρό.

Το μυστικό είναι να έχεις δίπλα το σύζυγό σου  και να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου. 

Εχεις μια αυξημένη χοριακη, είσαι νεοτατη. Μόνο θετικά πρέπει να σκέφτεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ntina_7 είπε:

@Μαρια-Βασιλης κοριτσι μου πήγες στον γιατρό εχθες?

Καλησπέρα κορίτσια.τα νέα μας δεν είναι καλά.πηγαμε στο γιατρό και πάλι δεν ακουσαμε καρδουλα.δεν μας έδωσε ελπίδες δυστυχώς.ο άντρας μου επέμενε να πάμε και την Τρίτη κι έτσι θα γίνει.αν πάλι δεν δούμε κάτι,την Τετάρτη το πρωί θα πάω να μου δώσει φάρμακα για να καθαρίσω.θα είναι λέει σα να έχω πόνους περιοδου για κάποιες ώρες και την Πέμπτη θα πάω πάλι να δω αν καθάρισα τελείως.επειδη είμαι λίγων εβδομάδων είναι πολύ αισιόδοξος ότι δεν θα χρειαστώ αποξεση κι ότι με το νέο έτος θα μπορω να αρχίσω πάλι τις προσπάθειες.το θετικο είναι ότι είμαστε απόλυτα υγιεις κι ότι σε επόμενη εγκυμοσυνη θα πάνε όλα καλά.εχει κάνει κάποια κοπέλα αυτή τη μέθοδο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.τα νέα μας δεν είναι καλά.πηγαμε στο γιατρό και πάλι δεν ακουσαμε καρδουλα.δεν μας έδωσε ελπίδες δυστυχώς.ο άντρας μου επέμενε να πάμε και την Τρίτη κι έτσι θα γίνει.αν πάλι δεν δούμε κάτι,την Τετάρτη το πρωί θα πάω να μου δώσει φάρμακα για να καθαρίσω.θα είναι λέει σα να έχω πόνους περιοδου για κάποιες ώρες και την Πέμπτη θα πάω πάλι να δω αν καθάρισα τελείως.επειδη είμαι λίγων εβδομάδων είναι πολύ αισιόδοξος ότι δεν θα χρειαστώ αποξεση κι ότι με το νέο έτος θα μπορω να αρχίσω πάλι τις προσπάθειες.το θετικο είναι ότι είμαστε απόλυτα υγιεις κι ότι σε επόμενη εγκυμοσυνη θα πάνε όλα καλά.εχει κάνει κάποια κοπέλα αυτή τη μέθοδο?

Καλησπερα κοριτσι μου και λυπαμαι για την καταληξη αλλα να ξερεις οτι δεν ετυχε μονο σε εσενα αυτο. Το θετικο ειναι οτι ειστε υγιεις και αυτο ηταν ενα τυχαιο γεγονος οποτε ξεκινατε κανονικα απο το νεο ετος με θετικη σκεψη!!! Επισης ακομα και αν δεν σου φαινεται παρηγορο τωρα το οτι ειστε στην αρχη της εγκυμοσυνης ειναι θετικο καθοτι η διαδικασια με τα χαπια ειναι ευκολη απο σωματικης αποψης. Εγω εκανα οχι ακριβως αυτη την διαδικασια αλλα λιγο πιο περιπλοκη καθοτι ημουν στην 14η εβδομαδα. Θα σου δωσει χαπια απο το στομα και ισως και κολπικα (ο δικος μου γιατρος δινει, ισως λογω κυησης σε μικρη εβδομαδα να μη σου δωσει) και απλα θα σου ερθουν πονοι περιοδου, σε γενικες γραμμες οχι τιποτα τραγικο απο πονους. Νομιζω επισης οτι θα σου ερθει και περιοδος. Δεν ειναι κατι επωδυνο παντως για να ξερεις και οντως το πιο πιθανο ειναι να μην χρειαστεις αποξεση. Απο ψυχολογικης αποψης γνωριζω ποσο σκληρο ειναι αλλα ειμαστε παρα πολλες που εχουμε βιωσει κατι αντιστοιχο και δεν το εχουμε βαλει κατω. Εδω ειμαστε και προσπαθουμε και ιδιως αφου συνελαβες να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει επομενη εγκυμοσυνη που ολα θα ειναι τελεια! Αν παρολα αυτα εχεις οποιεσδηποτε αμφιβολιες δεν ειναι κακο να παρεις και δευτερη γνωμη αν αισθανεσαι οτι θελεις να το κανεις. Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και ευχομαι απο καρδιας το 2019 να φερεις σε οσες το επιθυμουνε τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη μωρα ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...