Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Smaro3056 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου και λυπαμαι για την καταληξη αλλα να ξερεις οτι δεν ετυχε μονο σε εσενα αυτο. Το θετικο ειναι οτι ειστε υγιεις και αυτο ηταν ενα τυχαιο γεγονος οποτε ξεκινατε κανονικα απο το νεο ετος με θετικη σκεψη!!! Επισης ακομα και αν δεν σου φαινεται παρηγορο τωρα το οτι ειστε στην αρχη της εγκυμοσυνης ειναι θετικο καθοτι η διαδικασια με τα χαπια ειναι ευκολη απο σωματικης αποψης. Εγω εκανα οχι ακριβως αυτη την διαδικασια αλλα λιγο πιο περιπλοκη καθοτι ημουν στην 14η εβδομαδα. Θα σου δωσει χαπια απο το στομα και ισως και κολπικα (ο δικος μου γιατρος δινει, ισως λογω κυησης σε μικρη εβδομαδα να μη σου δωσει) και απλα θα σου ερθουν πονοι περιοδου, σε γενικες γραμμες οχι τιποτα τραγικο απο πονους. Νομιζω επισης οτι θα σου ερθει και περιοδος. Δεν ειναι κατι επωδυνο παντως για να ξερεις και οντως το πιο πιθανο ειναι να μην χρειαστεις αποξεση. Απο ψυχολογικης αποψης γνωριζω ποσο σκληρο ειναι αλλα ειμαστε παρα πολλες που εχουμε βιωσει κατι αντιστοιχο και δεν το εχουμε βαλει κατω. Εδω ειμαστε και προσπαθουμε και ιδιως αφου συνελαβες να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει επομενη εγκυμοσυνη που ολα θα ειναι τελεια! Αν παρολα αυτα εχεις οποιεσδηποτε αμφιβολιες δεν ειναι κακο να παρεις και δευτερη γνωμη αν αισθανεσαι οτι θελεις να το κανεις. Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και ευχομαι απο καρδιας το 2019 να φερεις σε οσες το επιθυμουνε τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη μωρα ❤

Μακάρι κοριτσι μου...μακάρι όλες μας να έχουμε το 2019 τα μπεμπάκια μας αγκαλιά.η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά ήρεμη.. να σε ρωτήσω...πήρες κάποιο παυσίπονο όταν πονούσε?γιατι εγώ δεν την παλεύω με τους πόνους της περιόδου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Μακάρι κοριτσι μου...μακάρι όλες μας να έχουμε το 2019 τα μπεμπάκια μας αγκαλιά.η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά ήρεμη.. να σε ρωτήσω...πήρες κάποιο παυσίπονο όταν πονούσε?γιατι εγώ δεν την παλεύω με τους πόνους της περιόδου...

Οχι κοριτσι μου δεν μου εδωσαν καποιο παυσιπονο, εκανα διακοπη στην κλινικη και θα μπορουσαν να μου κανουν επισκληριδιο αλλα δεν χρειαστηκα. Βεβαια η δικη σου περιπτωση θα ειναι πολυ πιο απλη, δεν ξερω αν ο γιατρος σου επιστρεψει να παρεις καποιο παυσιπονο, καλυτερα να τον ρωτησεις αν και δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην μπορεις να παρεις κατι. Οταν δεις τον γιατρο σου ρωτησε τον. Ετσι ηρεμη να εισαι και θετικη!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρια-Βασιλης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.τα νέα μας δεν είναι καλά.πηγαμε στο γιατρό και πάλι δεν ακουσαμε καρδουλα.δεν μας έδωσε ελπίδες δυστυχώς.ο άντρας μου επέμενε να πάμε και την Τρίτη κι έτσι θα γίνει.αν πάλι δεν δούμε κάτι,την Τετάρτη το πρωί θα πάω να μου δώσει φάρμακα για να καθαρίσω.θα είναι λέει σα να έχω πόνους περιοδου για κάποιες ώρες και την Πέμπτη θα πάω πάλι να δω αν καθάρισα τελείως.επειδη είμαι λίγων εβδομάδων είναι πολύ αισιόδοξος ότι δεν θα χρειαστώ αποξεση κι ότι με το νέο έτος θα μπορω να αρχίσω πάλι τις προσπάθειες.το θετικο είναι ότι είμαστε απόλυτα υγιεις κι ότι σε επόμενη εγκυμοσυνη θα πάνε όλα καλά.εχει κάνει κάποια κοπέλα αυτή τη μέθοδο?

Γλυκιά μου λυπάμαι που πρέπει να περάσεις κάτι τόσο σκληρό!! Μακάρι την τρίτη να ακούσετε μακάρι...ναι κορίτσι μου είναι πολύ θετικό ότι είστε υγιείς και το επόμενο μωράκι θα έρθει για να μείνει!! Εγώ έκανα αποξεση ..σε εμένα μου έδωσε χάπια μόνο κολπικά μου είπε ότι θα δω αίμα και ότι θα έχω πόνους περιόδου και αν δεν αντέχω τον πόνο θα μου έδινε παυσίπονο αλλα ήθελε να αντέξω αν μπορώ να μην μου το δώσει το παυσίπονο επειδή θα έμπαινα για χειρουργείο...μετά έιχα αίμα για μια εβδομάδα περίπου και πηρα αντιβιοτικά για 4 μέρες!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ntina_7 είπε:

Γλυκιά μου λυπάμαι που πρέπει να περάσεις κάτι τόσο σκληρό!! Μακάρι την τρίτη να ακούσετε μακάρι...ναι κορίτσι μου είναι πολύ θετικό ότι είστε υγιείς και το επόμενο μωράκι θα έρθει για να μείνει!! Εγώ έκανα αποξεση ..σε εμένα μου έδωσε χάπια μόνο κολπικά μου είπε ότι θα δω αίμα και ότι θα έχω πόνους περιόδου και αν δεν αντέχω τον πόνο θα μου έδινε παυσίπονο αλλα ήθελε να αντέξω αν μπορώ να μην μου το δώσει το παυσίπονο επειδή θα έμπαινα για χειρουργείο...μετά έιχα αίμα για μια εβδομάδα περίπου και πηρα αντιβιοτικά για 4 μέρες!! 

Το καλό είναι ότι θα το περάσω σπίτι μου όλο αυτό.καποιες ώρες λέει θα ποναω και την αλλη μερα κανω κανονικα τα παντα..εχει ο θεος κοριτσια..μπορει να μη χρειαστει να κανω κατι τετοιο αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες..δεν πειραζει..παμε για αλλα...και μολις τελειωσει ολο αυτο θα παρω τον αντρουλη μου και θα πάμε ένα ταξιδάκι.. να ηρεμήσουμε και οι δύο.. γιατι πιο πολυ ποναει η αναμονή πάρα όταν συνειδητοποιήσεις ότι όντως τελείωσε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Το καλό είναι ότι θα το περάσω σπίτι μου όλο αυτό.καποιες ώρες λέει θα ποναω και την αλλη μερα κανω κανονικα τα παντα..εχει ο θεος κοριτσια..μπορει να μη χρειαστει να κανω κατι τετοιο αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες..δεν πειραζει..παμε για αλλα...και μολις τελειωσει ολο αυτο θα παρω τον αντρουλη μου και θα πάμε ένα ταξιδάκι.. να ηρεμήσουμε και οι δύο.. γιατι πιο πολυ ποναει η αναμονή πάρα όταν συνειδητοποιήσεις ότι όντως τελείωσε.. 

Μακάρι Παναγία μου να μην χρειαστεί να το περάσεις όλο αυτό μακάρι να έχουμε καλά νέα την τρίτη!! Όλο αυτό που περνάτε σας δένει ακόμη πιο πολύ σαν ζευγάρι!! Μια γροθιά θα είστε και θα τα αντιμετωπίσετε όλα μαζί!! Να πάτε να ηρεμήσετε και οι δύο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On December 8, 2018 at 9:52 PM, Μαρια-Βασιλης said:

Το καλό είναι ότι θα το περάσω σπίτι μου όλο αυτό.καποιες ώρες λέει θα ποναω και την αλλη μερα κανω κανονικα τα παντα..εχει ο θεος κοριτσια..μπορει να μη χρειαστει να κανω κατι τετοιο αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες..δεν πειραζει..παμε για αλλα...και μολις τελειωσει ολο αυτο θα παρω τον αντρουλη μου και θα πάμε ένα ταξιδάκι.. να ηρεμήσουμε και οι δύο.. γιατι πιο πολυ ποναει η αναμονή πάρα όταν συνειδητοποιήσεις ότι όντως τελείωσε.. 

κορίτσι μου όμορφο πήγες στον γιατρό; Σε σκεφτόμουν σήμερα και εύχομαι να έχουμε τα καλύτερα νέα! Σου στέλνω θετική σκέψη

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2018 at 1:08 ΜΜ, smaro30 είπε:

κορίτσι μου όμορφο πήγες στον γιατρό; Σε σκεφτόμουν σήμερα και εύχομαι να έχουμε τα καλύτερα νέα! Σου στέλνω θετική σκέψη

 Καλησπερα κορίτσια.δυστηχως το μωράκι μας δεν τα κατάφερε.πηγα σήμερα το πρωί και μου εβαλε ενα κολπικο χαπι και τωρα εχει αρχισει ο πονος Αλλά το αίμα δεν έχει ξεκινήσει ακομα.θα πάρω στις 4 δύο χάπια και άλλα 2 στις 9.αύριο το πρωί θα πάω να δούμε αν καθάρισα.πηρ ένα λοναριντ και μου είπε ότι δεν θα χρειαστώ άλλο κι αν πονάω να πάρω ντεπον.κοριτσια έχω τρομερο άγχος,φόβο και ψυχικό πονο.ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον σε αυτό θα είμαι τυχερή και δεν θα χρειαστεί αποξεση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

 Καλησπερα κορίτσια.δυστηχως το μωράκι μας δεν τα κατάφερε.πηγα σήμερα το πρωί και μου εβαλε ενα κολπικο χαπι και τωρα εχει αρχισει ο πονος Αλλά το αίμα δεν έχει ξεκινήσει ακομα.θα πάρω στις 4 δύο χάπια και άλλα 2 στις 9.αύριο το πρωί θα πάω να δούμε αν καθάρισα.πηρ ένα λοναριντ και μου είπε ότι δεν θα χρειαστώ άλλο κι αν πονάω να πάρω ντεπον.κοριτσια έχω τρομερο άγχος,φόβο και ψυχικό πονο.ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον σε αυτό θα είμαι τυχερή και δεν θα χρειαστεί αποξεση.

Λυπαμαι πολυ γι αυτο που περνας κοριτσακι μου.Ευχομαι να ειναι οσο το δυνατον ανωδυνο και γρηγορο.Και μενα η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν παλινδρομη στις 9 εβδομαδες Το ειδαμε τυχαια στον υπερηχο.Ειχε ηδη βδομαδα και καναμε αποξεση για να κανουμε βιοψια γιατι ο γυναικολογος υποψιαζοταν μερικη μυλη κυηση οπως και ηταν.6 μηνες μετα με 2 μηνες μονο ελευθερες  επαφες εμεινα εγκυος στο γιο μου και ολα πηγαν καλα.Ειναι πολυ ψυχοφθορο και δυστυχως το περασαμε πολλες.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

 Καλησπερα κορίτσια.δυστηχως το μωράκι μας δεν τα κατάφερε.πηγα σήμερα το πρωί και μου εβαλε ενα κολπικο χαπι και τωρα εχει αρχισει ο πονος Αλλά το αίμα δεν έχει ξεκινήσει ακομα.θα πάρω στις 4 δύο χάπια και άλλα 2 στις 9.αύριο το πρωί θα πάω να δούμε αν καθάρισα.πηρ ένα λοναριντ και μου είπε ότι δεν θα χρειαστώ άλλο κι αν πονάω να πάρω ντεπον.κοριτσια έχω τρομερο άγχος,φόβο και ψυχικό πονο.ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον σε αυτό θα είμαι τυχερή και δεν θα χρειαστεί αποξεση.

Κοριτσι μου δυστυχως ξερω ποσο δυσκολο ειναι, τοσο σωματικα αλλα περισοτερο ψυχικα. Δυστυχως ειμαστε πολλες εμεις που βιωσαμε κατι αντιστοιχο, εμας μας ετυχε να δουμε στο α επιπεδου οτι το μωρο ηταν αρρωστο χωρις πιθανοτητες επιβιωσης. Ακουσαμε καρδια, το ειχαμε δει σε 3D, ποδαρακια, χερακια, ειχα κοιλιτσα και ξαφνικα ετυχε αυτο. Εκανα λοιπον διακοπη στην 14η εβδομαδα με κανονικη γεννα 14 ωρων συν αποξεση. Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι μερικες φορες συμβαινει, οσο δυσκολο και αν ειναι, δυστυχως σε καποιες απο εμας τυχαινει να παρουμε αυτον τον λαχνο. Δεν υπαρχει γιατι, απλα προχωραμε και το θετικο ειναι οτι αφου συνελαβες φυσικα να ξερεις οτι θα ξανασυλλαβεις. Ο συζυγος σου θα ειναι διπλα σου σε αυτη την δυσκολια, ειναι απιστευτο ποσο υποστηρικτικοι ειναι και ποσο ενα τοσο δυσκολο γεγονος θα σας δεσει... σου ευχομαι απο καρδιας να το βιωσεις ολο αυτο οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και να πεις οτι ετυχε, να το αφησεις πισω σου. Να ξερεις οτι πολλες κοπελες μετα παλινδρομη κυηση εμεινα εγκυος σχεδον αμεσα και ολα πηγαν μια χαρα. Ετσι θα γινει και με εσας, γιατι οχι στην τελικη; ευχομαι σε εσενα και σε ολες μας το 2019 να ειναι το τυχερο μας ετος και να μας φερει τελειομηνες εγκυμοσυνες. Σκεψου θετικα και θα γινει!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρια-Βασιλης είπε:

 Καλησπερα κορίτσια.δυστηχως το μωράκι μας δεν τα κατάφερε.πηγα σήμερα το πρωί και μου εβαλε ενα κολπικο χαπι και τωρα εχει αρχισει ο πονος Αλλά το αίμα δεν έχει ξεκινήσει ακομα.θα πάρω στις 4 δύο χάπια και άλλα 2 στις 9.αύριο το πρωί θα πάω να δούμε αν καθάρισα.πηρ ένα λοναριντ και μου είπε ότι δεν θα χρειαστώ άλλο κι αν πονάω να πάρω ντεπον.κοριτσια έχω τρομερο άγχος,φόβο και ψυχικό πονο.ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον σε αυτό θα είμαι τυχερή και δεν θα χρειαστεί αποξεση.

Γλυκό μου κορίτσι πολύ λυπάμαι που πρέπει να το περάσεις κι εσύ όλο αυτό!!! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και θα βγεις πιο δυνατή!!! Θα κρατήσεις το θετικό ότι μπορείς να συλλάβεις και το επόμενο μωράκι θα έρθει για να μείνει!! Δυστυχώς είναι πολύ συχνό αυτό και το έχουμε περάσει πολλές κοπέλες όμως δες μας είμαστε εδώ και παλεύουμε για ένα μωράκι γιατί η θέληση μας για ένα πλάσματακι είναι πολύ μεγάλη και στο τέλος θα το καταφέρουμε όλες μας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Ntina_7 είπε:

Γλυκό μου κορίτσι πολύ λυπάμαι που πρέπει να το περάσεις κι εσύ όλο αυτό!!! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και θα βγεις πιο δυνατή!!! Θα κρατήσεις το θετικό ότι μπορείς να συλλάβεις και το επόμενο μωράκι θα έρθει για να μείνει!! Δυστυχώς είναι πολύ συχνό αυτό και το έχουμε περάσει πολλές κοπέλες όμως δες μας είμαστε εδώ και παλεύουμε για ένα μωράκι γιατί η θέληση μας για ένα πλάσματακι είναι πολύ μεγάλη και στο τέλος θα το καταφέρουμε όλες μας!!! 

Κορίτσια καλησπέρα...όλα καλά πήγαν στο γιατρό...καθάρισα τελείως με τα χάπια...τουλάχιστον σε αυτό ημουν τυχερή..Το πέρασα σπίτι μου, δεν πόνεσε πολύ(σα να είχα περιοδο),με τον άνθρωπο μου...θα περάσουν 2 κύκλοι κ μετα βουρ στον πατσά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Μαρια-Βασιλης said:

Κορίτσια καλησπέρα...όλα καλά πήγαν στο γιατρό...καθάρισα τελείως με τα χάπια...τουλάχιστον σε αυτό ημουν τυχερή..Το πέρασα σπίτι μου, δεν πόνεσε πολύ(σα να είχα περιοδο),με τον άνθρωπο μου...θα περάσουν 2 κύκλοι κ μετα βουρ στον πατσά...

μπράβο κοπέλα μου , χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και το πέρασες ανώδυνα. Δώσε χρόνο να συνέλθεις, πάτε και το ταξιδάκι σας και σε δύο μήνες προσπαθείτε πάλι!!! Και εμείς σε δύο μήνες, οπότε εύχομαι και ελπίζω το 2019 να είναι το έτος για όλες μας! Όλα καλά, από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , smaro30 είπε:

μπράβο κοπέλα μου , χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και το πέρασες ανώδυνα. Δώσε χρόνο να συνέλθεις, πάτε και το ταξιδάκι σας και σε δύο μήνες προσπαθείτε πάλι!!! Και εμείς σε δύο μήνες, οπότε εύχομαι και ελπίζω το 2019 να είναι το έτος για όλες μας! Όλα καλά, από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο καλά νέα!

Πάντως κορίτσια μου γλυκά θέλω να σας ευχαριστήσω για τη συμπαράσταση που μου δείξατε και για τα καλά σας λόγια...εύχομαι σε ολεςβτο 2019 να σας φέρει ο,τι πραγματικά επιθυμεί η ψυχή σας...υγεία να έχουμε όλες και είμαι σίγουρη ότι θα αποκτήσουμε τα μωράκια μας και να δείτε που θα έρθουν και την ίδια εποχή.. Φιλιά σε όλες σας κι ελπιζω να τα πούμε σε άλλο τοπικ την επόμενη φορά.. καλές Χριστούγεννα να έχουμε και να περάσουμε όμορφα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μαρια-Βασιλης είπε:

Πάντως κορίτσια μου γλυκά θέλω να σας ευχαριστήσω για τη συμπαράσταση που μου δείξατε και για τα καλά σας λόγια...εύχομαι σε ολεςβτο 2019 να σας φέρει ο,τι πραγματικά επιθυμεί η ψυχή σας...υγεία να έχουμε όλες και είμαι σίγουρη ότι θα αποκτήσουμε τα μωράκια μας και να δείτε που θα έρθουν και την ίδια εποχή.. Φιλιά σε όλες σας κι ελπιζω να τα πούμε σε άλλο τοπικ την επόμενη φορά.. καλές Χριστούγεννα να έχουμε και να περάσουμε όμορφα....

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκες με αποξεση κλπ κλπ....δώσε χρόνο στον εαυτό σου αυτό το δίμηνο!! Κάνε πράγματα με τον αντρουλη σου και να δεις που θα περάσουν γρήγορα...! Μην το σκέφτεσαι συνέχεια και προσπάθησε να χαλαρώσεις τελείως και θα έρθει γλυκιά μου γρήγορα!!! Σε όλες μας θα έρθει!! Καλά Χριστούγεννα καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και το 2019 θα έχουμε φουσκωμένες κοιλίτσες!!! :x

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια,και εγω μια απο τα ιδια ειμαι δεν εχουμε δει ακομα εμβρυο και εχω χωριακη 19500 κατι επρεπε ν φαινετε μακαρι να ναι η καθυστεριμενη συληψη και να μην μου το παρει.:/

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...