Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το μέγεθος της κοιλιάς σας μειώνεται καμιά φορα; Έχω κάνει κοιλίτσα αλλά το πρωί είναι νορμάλ μικρούλα κ κατά τη διάρκεια της μέρας μεγαλωνει, κάποιες φορές φουσκώνω και αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το μέγεθος της κοιλιάς σας μειώνεται καμιά φορα; Έχω κάνει κοιλίτσα αλλά το πρωί είναι νορμάλ μικρούλα κ κατά τη διάρκεια της μέρας μεγαλωνει, κάποιες φορές φουσκώνω και αρκετά. 

Καλημέρα καλή εβδομάδα ...να περάσουν η μέρες για την β επιπέδου περιμένω πως και πως ... 

Ναι όντως τώρα που το λες μέχρι το βράδυ έχει φουσκώσει η κοιλίτσα ... Γενικά φαίνεστε έγκυος ? Εγώ όχι ιδιαίτερα ...ίσως είναι και νωρίς δεν ξέρω ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Giosotpk said:

Καλημέρα καλή εβδομάδα ...να περάσουν η μέρες για την β επιπέδου περιμένω πως και πως ... 

Ναι όντως τώρα που το λες μέχρι το βράδυ έχει φουσκώσει η κοιλίτσα ... Γενικά φαίνεστε έγκυος ? Εγώ όχι ιδιαίτερα ...ίσως είναι και νωρίς δεν ξέρω ... 

Όλες το περιμένουμε φαντάζομαι...Εγώ φαίνομαι, όχι βέβαια καμιά μεγάλη κοιλιά. Εξαρτάται κ απο το τί έχω φάει...Αλλά αισθάνομαι αρκετά έγκυος, δλδ κάτι με βαραίνει ώρες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Elenpap είπε:

Όλες το περιμένουμε φαντάζομαι...Εγώ φαίνομαι, όχι βέβαια καμιά μεγάλη κοιλιά. Εξαρτάται κ απο το τί έχω φάει...Αλλά αισθάνομαι αρκετά έγκυος, δλδ κάτι με βαραίνει ώρες ώρες.

Εμενα δεν με βαραινει καθολου κοιλια εξαρταται τι φοράω αν φοραω εφαρμοστο φαινεται το στηθος ομως κοριτσια δεν κρυβεται με τπτ ειμαι σχεδον 3 νουμερα πανω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα και πάλι!ήθελα να ρωτήσω είχε καμία κοπέλα στις εξετάσεις της αντισώματα για τον κυτταρομεγαλοιο?να το χει περάσει δλδ παλιά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα και πάλι!ήθελα να ρωτήσω είχε καμία κοπέλα στις εξετάσεις της αντισώματα για τον κυτταρομεγαλοιο?να το χει περάσει δλδ παλιά?

Την κάνω την εξέταση κάθε μήνα γιατί δεν έχω αντισώματα κ φοβάται ο γιατρός μην το κολλήσω στην εγκυμοσύνη.

Υπέρηχο καρδιάς των εμβρύων έχετε κάνει;


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω αντισώματα και φοβάμαι κ εγώ!γιατί δουλεύω και με παιδιά!έχω κ 2μικρα ανίψια!υπέρηχο εμβρύου κΑρδιδιας δεν έχω κάνει ακόμα.ειμαι 17η εβδομάδα.πριν λίγες μέρες έκανα αμνιοπαρακέντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλε τι ειναι ολα αυτα που λετε? ο γιατρος μου δε μου εχει πει τιποτα για υπερηχο καρδιας. αχ αγχωθηκα τωρα. οσο για το κυτταρομεγαλειο τι ειναι? εγω αυτο που φοβομουν περισσοτερο ηταν το τοξοπλασμα. 

10 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το μέγεθος της κοιλιάς σας μειώνεται καμιά φορα; Έχω κάνει κοιλίτσα αλλά το πρωί είναι νορμάλ μικρούλα κ κατά τη διάρκεια της μέρας μεγαλωνει, κάποιες φορές φουσκώνω και αρκετά. 

αυτο το εχω προσεξει και εγω. το πρωι δεν εχω και.μεσα στη μερα φουσκωνω. ασε που αρχιζω να.πιανω τη μεση μου ή να χαιδευω τη κοιλια μου αν τυχει να σταθω πολυ ωρα ορθια. εμενα αυτο που αρχιζει να.με ζοριζει ειναι ο υπνος ανασκελα.


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω υπερηχο καρδιάς αλλά με έχει προβληματίσει η προετοιμασία.

Πρέπει λέει να πηγαίνω κάθε μέρα στη τουαλέτα! Της είπα ότι δεν έχω δυσκοιλιότητα αλλά δεν είμαι κ μηχάνημα. Κ μου πρότεινε να ξεκινήσω το ντουφαλακ τώρα ...σχεδόν ένα μήνα πριν την εξέταση. Είμαι αρνητική με τα καθαρτικά χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. Δεν ξέρω τι να κάνω! 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα και πάλι!ήθελα να ρωτήσω είχε καμία κοπέλα στις εξετάσεις της αντισώματα για τον κυτταρομεγαλοιο?να το χει περάσει δλδ παλιά?

Εγω οχι μονο ερυθρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/2/2019 at 8:32 ΜΜ, Μαρίτσα10 είπε:

Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα κ το κάθε έμβρυο είναι 165 γραμμάρια. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν τα νιώθω ή όχι 

Γεια σας κορίτσια μου ..εγώ μπήκα στην ομάδα αλλά μπερδεύτηκα και μπήκα στις μανουλες Οκτωβρίου και έστελνα εκεί :ρ ειμαι με εσάς και εγώ ,:D και  εύχομαι σε ολες μας το ότι καλύτερο για εμάς και για το μωράκι που περιμένουμε 

6 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

καλε τι ειναι ολα αυτα που λετε? ο γιατρος μου δε μου εχει πει τιποτα για υπερηχο καρδιας. αχ αγχωθηκα τωρα. οσο για το κυτταρομεγαλειο τι ειναι? εγω αυτο που φοβομουν περισσοτερο ηταν το τοξοπλασμα. 

αυτο το εχω προσεξει και εγω. το πρωι δεν εχω και.μεσα στη μερα φουσκωνω. ασε που αρχιζω να.πιανω τη μεση μου ή να χαιδευω τη κοιλια μου αν τυχει να σταθω πολυ ωρα ορθια. εμενα αυτο που αρχιζει να.με ζοριζει ειναι ο υπνος ανασκελα.

Κορίτσια συμφωνώ και σε αυτό με την κοιλιά το παθαίνω και εγώ και σε αυτό με το μπρούμυτα ..έχω αρχίσει και το  κόβω σιγά σιγά γιατί νιώθω σαν μια ψιλό ενόχληση 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου! ερωτηση: εχει καμια γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο? εγω εχω σε ιδιωτικο και σκεφτομαι να τον αλλαξω ωστε να γεννησω σε δημοσιο. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eleni2512 είπε:

καλημερα κοριτσια μου! ερωτηση: εχει καμια γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο? εγω εχω σε ιδιωτικο και σκεφτομαι να τον αλλαξω ωστε να γεννησω σε δημοσιο. 

Καλημέρα κορίτσι ...εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο ... 

Δυστυχώς είναι πολλά τα λεφτά να γεννήσεις σε ιδιωτικό αλλά πιστεύω δεν υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά ...εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου ... 

Εσύ γιατί το σκέφτεσαι ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσι ...εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης με παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο ... 

Δυστυχώς είναι πολλά τα λεφτά να γεννήσεις σε ιδιωτικό αλλά πιστεύω δεν υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά ...εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου ... 

Εσύ γιατί το σκέφτεσαι ? 

το σκεφτομαι διοτι γιατρος και νοσοκομειο στο ιδιωτικο βγαινουν πανω απο 3000. επισης αρκετες γυναικες μου εχουν πει οτι μετανιωσαν που γεννησαν σε ιδιωτικο. ( μερικες μαλιστα ειχαν και συγκριση καθως το πρωτο παιδι το γεννησαν σε ιδιωτικο και το δευτερο σε δημοσιο) και τωρα ψαχνομαι να βρω γιατρο που να ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο ωστε να μην αλλαζω τελευταια στιγμη. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...