Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα κορίτσια, κ γω χθες έκανα κάτι εξετάσεις γτ παρακολουθώ κ το ζάχαρό μου. Ευτυχώς βγήκαν καλές, έκανα κ για τοξόπλασμα γτ καμιά φορά τρώω κ καμια σαλάτα έξω. Ευτυχώς αρνητικό. Να περάσει η β επιπέδου και να αρχίσουμε να μιλάμε για φορμακια, καροτσάκια κτλ :) Καλή επιτυχία σε όλες όσες κάνουν εξετάσεις.

Ωραία που βγήκαν καλές ...αχ ναι να ξεκινήσουμε επιτέλους αυτή την συζήτηση να δούμε τι χρειάζεται να πάρουμε και πάει λέγοντας ...

 

πρίν από 9 λεπτά , Eleni2512 είπε:

κοριτσιααα εγω θα παω σε 2 εβδομαδες γιατρο. προς το παρον ειμαι ενθουσιασμενη γιατι επιτελους εκανα κοιλιτσαααα. εσας? φαινεται? 

Και εγώ σε δύο εβδομάδες θα πάω στον γιατρό μετά την β επιπέδου ...

Ναι και εμένα μου φαίνεται πλέον κοιλίτσα εγκυμοσύνης στρογγυλή όμορφη πεταχτεί ...ενώ πριν απλά φαινομουν πως έχω πάρει κιλά ...τώρα ξεχωρίζεις πως είμαι έγκυος ...

Δεν σας φάνηκε όμως ότι πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός ? 

Δηλαδή εγώ ώρες ώρες δεν νιώθω καθόλου έγκυος ...μπορώ να πω πως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Giosotpk said:

Ωραία που βγήκαν καλές ...αχ ναι να ξεκινήσουμε επιτέλους αυτή την συζήτηση να δούμε τι χρειάζεται να πάρουμε και πάει λέγοντας ...

 

Και εγώ σε δύο εβδομάδες θα πάω στον γιατρό μετά την β επιπέδου ...

Ναι και εμένα μου φαίνεται πλέον κοιλίτσα εγκυμοσύνης στρογγυλή όμορφη πεταχτεί ...ενώ πριν απλά φαινομουν πως έχω πάρει κιλά ...τώρα ξεχωρίζεις πως είμαι έγκυος ...

Δεν σας φάνηκε όμως ότι πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός ? 

Δηλαδή εγώ ώρες ώρες δεν νιώθω καθόλου έγκυος ...μπορώ να πω πως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... 

Για μένα πάλι ο καιρός δεν περνάει κ τόσο γρήγορα. Τελειώνω την 20η εβδομάδα και λέω έχω άλλο τόσο...

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι οταν αρχισει να καλοκαιριαζει θα καταλαβουμε για τα καλα οτι πλησιαζει ο καιρος. ερωτηση: με το εντερο πως τα πατε? εμενα με ψιλοταλαιπωρει καθως εχω και ευερεθιστο. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Eleni2512 said:

εγω πιστευω οτι οταν αρχισει να καλοκαιριαζει θα καταλαβουμε για τα καλα οτι πλησιαζει ο καιρος. ερωτηση: με το εντερο πως τα πατε? εμενα με ψιλοταλαιπωρει καθως εχω και ευερεθιστο. 

Έτσι είναι, κάποιες φορές φουσκώνω μετά το γεύμα αρκετά. Φροντίζω να πηγαίνω τουαλέτα κάθε 3 μέρες. Αυτό

 

11 hours ago, theodora gel said:

Κορίτσια τώρα στην εγκυμοσύνη αρρωσταινετε πιο εύκολα???εγώ πάλι άρρωστη είμαι....

Εγώ δεν έχει τύχει να αρρωστήσω αλλά ξέρω οτι το ανοσοποιητικό της εγκυμονούσας πέφτει. Επειδή είδα οτι ανησυχείς για τον cmv, αρχικά όλες ανησυχούμε. Αλλά μπορείς να το κολλήσεις κυρίως απότι διάβασα από χαμηλού  βιοτικού επιπέδου άτομα και κυρίως παιδιά νηπιακής ηλικίας. Γενικά όλες πρέπει να προσέχουμε αλλά νομίζω οτι είναι σπάνιο να το κολλήσουμε. Δυστυχώς η εγκυμοσύνη ειναι μια φάση γεμάτη αβεβαιότητα. Τύχη και υπομονή χρειάζεται.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Elenpap είπε:

Έτσι είναι, κάποιες φορές φουσκώνω μετά το γεύμα αρκετά. Φροντίζω να πηγαίνω τουαλέτα κάθε 3 μέρες. Αυτό

 

Εγώ δεν έχει τύχει να αρρωστήσω αλλά ξέρω οτι το ανοσοποιητικό της εγκυμονούσας πέφτει. Επειδή είδα οτι ανησυχείς για τον cmv, αρχικά όλες ανησυχούμε. Αλλά μπορείς να το κολλήσεις κυρίως απότι διάβασα από χαμηλού  βιοτικού επιπέδου άτομα και κυρίως παιδιά νηπιακής ηλικίας. Γενικά όλες πρέπει να προσέχουμε αλλά νομίζω οτι είναι σπάνιο να το κολλήσουμε. Δυστυχώς η εγκυμοσύνη ειναι μια φάση γεμάτη αβεβαιότητα. Τύχη και υπομονή χρειάζεται.

 

Ναι γενικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλη η εγκυμοσύνη εχει πολύ άγχος για να πανε όλα καλά μέχρι το τέλος....ναι αυτό που λες για το ανοσοποιητικό ισχύει...τώρα για τον cmv έτσι είναι απλά έχω και 2ανιψουλες 5χρονωβ που μένουν από κάτω και τις βλέπω που και που .όχι φιλιά βέβαια και αγκαλιές αλλά ποτέ δεν ξέρεις....εγώ 23μαρτιου έχω τη β επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, theodora gel said:

Ναι γενικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλη η εγκυμοσύνη εχει πολύ άγχος για να πανε όλα καλά μέχρι το τέλος....ναι αυτό που λες για το ανοσοποιητικό ισχύει...τώρα για τον cmv έτσι είναι απλά έχω και 2ανιψουλες 5χρονωβ που μένουν από κάτω και τις βλέπω που και που .όχι φιλιά βέβαια και αγκαλιές αλλά ποτέ δεν ξέρεις....εγώ 23μαρτιου έχω τη β επιπέδου.

Εγώ 15 μαρτίου...έχουμε καιρό ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Από κιλά πώς πάτε??εγώ το πρώτο τρίμηνο έχασα 4κιλα και τώρα στον τέταρτο πήρα 300γραμμαρια :-Pειχα πολλούς εμετούς βέβαια....τώρα νιώθω ότι επανέρχεται η όρεξη μου αν και με αναγουκιαζουν ο σίδηρος και το ασβέστιο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, theodora gel said:

Από κιλά πώς πάτε??εγώ το πρώτο τρίμηνο έχασα 4κιλα και τώρα στον τέταρτο πήρα 300γραμμαρια :-Pειχα πολλούς εμετούς βέβαια....τώρα νιώθω ότι επανέρχεται η όρεξη μου αν και με αναγουκιαζουν ο σίδηρος και το ασβέστιο.

Εγώ εμετούς δεν είχα, απλά δεν απολάμβανα τόσο το φαγητό μετά το μεσημέρι. Έχω πάρει 2,5 κιλάκια και δυστυχώς δεν μπορώ να φάω γλυκά γτ έχω οριακό ζάχαρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Elenpap είπε:

Εγώ εμετούς δεν είχα, απλά δεν απολάμβανα τόσο το φαγητό μετά το μεσημέρι. Έχω πάρει 2,5 κιλάκια και δυστυχώς δεν μπορώ να φάω γλυκά γτ έχω οριακό ζάχαρο.

Κ εγώ στην αρχή είχα ζάχαρο 98και με διατροφή το έφτασα 75.τωρα το τρώω το γλυκάκι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια και από εμένα .... 

Εγώ το ζάχαρο το είχα εντός των φυσιολογικών ορίων στις πρώτες εξετάσεις ...τώρα αυτές που έκανε το είχα λίγο χαμηλών 69 αν θυμάμαι καλά ...είχα και δύο τρία επεισόδια λιποθυμίας και μάλλον ήταν λόγου χαμηλού ζαχάρου ... 

Τώρα 6 του μηνός θα το συζητήσω με τον γιατρό μου ...εσείς ποια γνώμη έχετε ? 

 

Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 4 κιλά ...το νιώθετε το μωράκι σας ? Εγώ σήμερα το ένιωσα πολύ και συνέχεια λες και έκανε πάρτι μέσα στην κοιλιά .... 

Δεν περνάνε η μέρες τώρα για την β επιπέδου 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Giosotpk said:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα .... 

Εγώ το ζάχαρο το είχα εντός των φυσιολογικών ορίων στις πρώτες εξετάσεις ...τώρα αυτές που έκανε το είχα λίγο χαμηλών 69 αν θυμάμαι καλά ...είχα και δύο τρία επεισόδια λιποθυμίας και μάλλον ήταν λόγου χαμηλού ζαχάρου ... 

Τώρα 6 του μηνός θα το συζητήσω με τον γιατρό μου ...εσείς ποια γνώμη έχετε ? 

 

Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 4 κιλά ...το νιώθετε το μωράκι σας ? Εγώ σήμερα το ένιωσα πολύ και συνέχεια λες και έκανε πάρτι μέσα στην κοιλιά .... 

Δεν περνάνε η μέρες τώρα για την β επιπέδου 

Δε νομίζω οτι το 69 είναι προβληματικό, αλλά φυσικά και θα το συζητήσεις με το γιατρό σου. Το νιώθω κ γω το μωράκι κ όντως ανυπομονώ για τη β επιπέδου κ γω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Elenpap είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα. Τι κάνετε κορίτσια; Κάποιες από εμάς θα αποκτήσουμε μωράκια καρκινάκια στο ζώδιο, είναι ευαισθητούλικα ε; :)

Καλημέρααααα ....καλα είμαστε εσύ πως είσαι ? 

Ναι ναι είναι ευαίσθητα το ξέρω από πρώτο χέρι μιας και είμαι και εγώ η ίδια καρκινακι 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...