Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 και εγώ το ίδιο ελπιζω σε αποκλειστικό θηλασμό 

Μακαρι να τα καταφερουμε..!θελει προσπαθεια..!αν και πιστευω αν βρεις ανθρωπους να σε βοηθησουν και να σου δειξουν θα μαθεις..δεν ειναι κατι..στο νοσοκομειο που θα γεννησω οι μαιες κι οι γιατροι ειναι ολοι υπερ του θηλασμου και ασχολουνται πολυ με τη γυναικα κ το μωρακι σου δειχνουν πολλα οσες μερες κατσεις..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα .... 

@Γλυκερια123 ναι αν έχεις ανθρώπους που σε στηρίζουν μπορούμε όλες μας να το καταφέρουμε ...αλλά θέλει μεγάλη προσπάθεια ...αλλά δεν είναι ακατόρθωτο 

@Elenpap πλησιάζουμε και ανυπομονούμε ....

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια..

Ξέρει καμία πληροφορίες για το λητώ; Γενικά εχετε ακούσει εκει τι φάση παίζει με τον θηλασμό; Τον στηρίζουν η θα πιαστω μαλλι με μαλλί με τις μαιες..  Ξερετε αν στο φερνουν το παιδι αρκετή ώρα ή απλα σου κανει επισκεψη το μωρο σου που και που;


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eleni2512 μην λες παγωτό και είναι και μια δύσκολη ώρα τωρα χαχαχχα ... Όντως έβαλε ζέστη και το μυαλό το έχω στο παγωτό ... 

Εγώ κορίτσια έφτιαξα και την βαλίτσα ... Τώρα θα της ανοίγω κάθε 3-4 .ερες να.περνουν λίγο αέρα και θα της κλείνω ...θέλω να πιστεύω πως τα σκέφτηκα όλα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Eleni2512 said:

κοριτσια τωρα μεσα στη.νυχτα χαζευω βιντεακια με "must-have" για μωρα και οι περισσοτερες λενε για το μαξιλαρι θηλασμου οτι τις βολεψε πολυ. εσεις τι λετε?

Καλημέρα. :) πιθανόν να βολεύει, προς το παρον δεν έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα. :) πιθανόν να βολεύει, προς το παρον δεν έχω πάρει.

Καλημερααα.θεωρω οτι κ ενα κανονικο μαξιλαρι μια χαρα κανει την δουλεια του!!οτι βολεψει την καθε μια ας πουμε κ το μαξιλαρι εγκυμοσυνης μεχρι στιγμης δν το χρειαστηκα που κοστιζει 70ευρω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

κοριτσια τωρα μεσα στη.νυχτα χαζευω βιντεακια με "must-have" για μωρα και οι περισσοτερες λενε για το μαξιλαρι θηλασμου οτι τις βολεψε πολυ. εσεις τι λετε?

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Με το καλό τα μωρακια σας!!! Εγώ γέννησα τον Δεκέμβριο, δεν είχα πάρει μαξιλάρι θηλασμού απο πριν, αλλά την ημέρα που βγήκα από το μεαιυτηριο πήρα ένα από εκεί μέσα με 20€. Εμενα με βόλεψε πάρα πολύ κοριτσια, ειδικά τις πρώτες ημέρες επειδή έκανα καισαρική κ πονουσα.. Έβαζα το μωρό πάνω και δεν σήκωνα καθόλου βάρος, ήμουν πολύ άνετη.. Γενικα πιστεύω είναι πολύ βολικό, κι επίσης μπορείς να βρεις και πιο οικονομικό.. Το καλό με το μαξιλάρι θηλασμού είναι πως σε αγκαλιάζει γύρω γύρω από την κοιλιά κ την μέση σου. Με ένα απλό μαξιλάρι θεωρώ πως δεν θα μπορείς να είσαι άνετη διότι θα γλιστράει και θα πέφτει. Το έχω δοκιμάσει. Τώρα από εκεί κ πέρα ότι βολεύει την καθεμία..

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Με το καλό τα μωρακια σας!!! Εγώ γέννησα τον Δεκέμβριο, δεν είχα πάρει μαξιλάρι θηλασμού απο πριν, αλλά την ημέρα που βγήκα από το μεαιυτηριο πήρα ένα από εκεί μέσα με 20€. Εμενα με βόλεψε πάρα πολύ κοριτσια, ειδικά τις πρώτες ημέρες επειδή έκανα καισαρική κ πονουσα.. Έβαζα το μωρό πάνω και δεν σήκωνα καθόλου βάρος, ήμουν πολύ άνετη.. Γενικα πιστεύω είναι πολύ βολικό, κι επίσης μπορείς να βρεις και πιο οικονομικό.. Το καλό με το μαξιλάρι θηλασμού είναι πως σε αγκαλιάζει γύρω γύρω από την κοιλιά κ την μέση σου. Με ένα απλό μαξιλάρι θεωρώ πως δεν θα μπορείς να είσαι άνετη διότι θα γλιστράει και θα πέφτει. Το έχω δοκιμάσει. Τώρα από εκεί κ πέρα ότι βολεύει την καθεμία..

Και όπως λέει η κοπέλα πιο πάνω, εγώ ας πούμε στην εγκυμοσύνη μου βολεύτηκα με ένα μαλακό μαξιλάρι που το έβαζα κάτω από την κοιλιά μ, κ ένα ακόμη που καμιά φορά το έβαζα ανάμεσα στα πόδια μου κ ήμουν τέλειαα!! Δεν ήθελα να δώσω τόσα λεφτά για ένα μαξιλάρι από την στιγμή που είχα βρει τον τρόπο.. Φυσικά και εάν κάποια δεν έχει θέμα να δώσει τόσα χρήματα, σίγουρα θα είναι βολικοτατο κ αυτό.  

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμάς. Με ένα μαξιλαράκι καναπέ ικεα έχω καταβολευτει και εγώ. Το πάω μια δεξιά μια αριστερά κατω από την κοιλιά και είμαι μια χαρά. Στα πόδια δεν μπορώ να βάλω γιατί μετά με πονάνε οι γοφοί μου. 

Εμείς χθες και σήμερα κάναμε ενέσεις κορτιζόνης. Προεκειψε έτσι στα ξαφνικά ένα θέμα με τις ηπατικες μου εξετάσεις και φοβάται ο γιατρός μου. Ξεκίνησα και τις ηπαρινες. Να ρωτήσω κανένα κορίτσι που ξέρει. Σήμερα έκανε μια μικρή κοκκινίλα στο σημείο της ένεσης. Ελάχιστο αίματακι μου φαίνετε ότι είναι. Σαν να χτυπήσεα κανένα αγγειακι μάλλον. Έτυχε σε καμία η την έκανα πολύ άγαρμπα εγώ; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !

θα ηθελα να μεταφερω με την σειρα μου την γνωμη μου για το μαξιλαρι θηλασμου..στο πρωτο μου παιδακι, μου το εδωσαν δωρο με την κουνια..το χρησιμοποιησα απο τον 8ομηνα ως μαξιλαρι στηριξης στον υπνο και στη συνεχεια ως θηλασμου μεχρι τον 9ο!!Γεννησα και εγω με καισαρικη και με βοηθησε απιστευτα με την στηριξη του μωρου την ωρα του θηλασμου..οι τιμες ξεκινουν απο 20ευρω και ανεβαινουν...τα ποιο οικονομικα ειναι και τα καλυτερα γιατι αγκαλιαζουν καλυτερα εχουν μεγαλυτερο μηκος..πραγματικα ειναι απο τα πραγματα που θα επρεπε να πηγαινουν δωρο στις εγκυες η μετα την γεννα στο μαιευτηριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...