Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Θα μπορω την κανονικη  να την παρω μετα τις 63 μερες;;;;

Να προσεχεις...κι αν μπορεις να την αποφευγεις την οδηγηση..

ναι θα πεις στον λογιστή της επιχείρησης θα ξέρει κι εκείνος μετά τις 63 ημέρες να σου δώσει την ετήσια άδεια σου και μετά να πάρεις το 6μηνο!!! άσχετο από τις ζαλάδες γενικά οδηγείτε???τι σας έχουν πει οι γιατροί σας???μέχρι πότε μπορείτε να οδηγείτε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγγελικη85 είπε:

ναι θα πεις στον λογιστή της επιχείρησης θα ξέρει κι εκείνος μετά τις 63 ημέρες να σου δώσει την ετήσια άδεια σου και μετά να πάρεις το 6μηνο!!! άσχετο από τις ζαλάδες γενικά οδηγείτε???τι σας έχουν πει οι γιατροί σας???μέχρι πότε μπορείτε να οδηγείτε???

Τελεια!!σ ευχαριστω...ο γιατρος μου χε πει στην αρχη οτι δεν υπαρχει προβλημα απ τη στιγμη που δεν εχω ζαλαδες τασεις λιποθυμιας κ τετοια..απλα μετα απο ενα διαστημα αρχισα να μη βολευομαι κ να δυσκολευομαι πολυ κ σταματησα απο μονη μου...ε μου βαζε κ τις φωνες ο αντρας μου οτι η ζωνη πιεζει το μωρο μη γινει τιποτα κ αν παθεις κατι ε και σταματησα:)


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Αγγελικη85 και εγώ σήμερα αυτό σκεφτόμουν για την οδήγηση ...στις 3/06 που είμαι να πάω στο γιατρό πολύ πιθανόν ο άντρας μου να μην μπορεί και αναγκάστηκα θα πάω μόνη μου ...καλά δεν ζαλίζομαι ούτε τάση λιποθυμίας έχω και βολευομαι κανονικά στην θέση για την ζώνη σκέφτηκα να βάλω ένα μαξιλάρι το πολύ πολύ στην κοιλιά ένα μικρό που έχω εδώ στο σπίτι ... Να φανταστείς είναι 40 λεπτά δρόμος ...δεν έχω ακούσει όμως να λένε ότι δεν κάνει να οδηγείς ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σε άδεια βγήκα εγώ. Πληρώνεσαι όλο το ποσό στην αμέσως επόμενη προγράμματισμενη πληρωμή από το ΙΚΑ. Όσο για τις αδειες μετά τις 63 μέρες καλό είναι να πάρουμε την ετήσια και μετά το 6μηνο. Να μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το μειωμένο ωράριο αφού επιστρέψουμε. Το οποίο αν κάποια μαμά θέλει μπορεί να το πάρει μαζεμένο. Είναι 2,5 μήνες σύνολο. 

Εγώ έχω μόνιμα πίεση 10 τώρα στην εγγυμοσυνη . Έχω μάθει να ζω ετσι αλλά αν πέσει και άλλο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Ανάλογα την μέρα λοιπόν και εγώ προτιμώ ταξί ή ΜΜΜ αν δεν είμαι καλά. 

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τον ύπνο όμως. Δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 5-6 ώρες. Στις οποίες ξυπνάω ανά 1,5 για τουαλέτα. Εσείς κοιμάστε; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Κορίτσια σε άδεια βγήκα εγώ. Πληρώνεσαι όλο το ποσό στην αμέσως επόμενη προγράμματισμενη πληρωμή από το ΙΚΑ. Όσο για τις αδειες μετά τις 63 μέρες καλό είναι να πάρουμε την ετήσια και μετά το 6μηνο. Να μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το μειωμένο ωράριο αφού επιστρέψουμε. Το οποίο αν κάποια μαμά θέλει μπορεί να το πάρει μαζεμένο. Είναι 2,5 μήνες σύνολο. 

Εγώ έχω μόνιμα πίεση 10 τώρα στην εγγυμοσυνη . Έχω μάθει να ζω ετσι αλλά αν πέσει και άλλο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Ανάλογα την μέρα λοιπόν και εγώ προτιμώ ταξί ή ΜΜΜ αν δεν είμαι καλά. 

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τον ύπνο όμως. Δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 5-6 ώρες. Στις οποίες ξυπνάω ανά 1,5 για τουαλέτα. Εσείς κοιμάστε; 

Ούτε κ γω κάνω καλό ύπνο, σίγουρα  οχι συνεχόμενο. Χθες πχ κοιμήθηκα 12, ξύπνησα 2 κ ξανακοιμήθηκα κατά τις 4 μέχρι τις 9. Όσο ήμουνα ξύπνια ζεσταινόμουνα πολύ κ δυσφορούσα. :-( γενικά δν ήταν μια ευχάριστη νύχτα. Κάποιες νύχτες είναι καλύτερες, κάποιες δυσκολότερες. Πάντως η αυπνία είναι συχνή στην εγκυμοσύνη. Υπομονή...

Η πίεσή μου είναι στα δικά σου μέτρα, μν σ πω κ χαμηλότερη. Αλλά ήμουνα ανέκαθεν υποτασική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω βαζω το κατω μερος της ζωνης πισω απο τη μεση μου και κραταω μονο του στηθους επανω που δε πιεζει καθολου. μου το ειπε φιλη που γεννησε προσφατα. μια χαρα ειναι, ουτε η κοιλια πιεζεται ουτε τιποτα. το μονο θεμα τωρα ειναι της ζεστης. πιο πολυ μη νιωσω καμια δυσφορια. 

η νυχτα ευτυχως περναει καλα. τις τελευταιες μερες τρωω βραδινο κατα τις 6:30- 7 και ετσι μπορω και κοιμαμαι χωρις καουρες. Και πολυ νερο κοριτσια! τελευταια το ζηταω παρα πολυ. 

  • Ευχαριστώ 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 Υπάρχει προέκταση ζώνης που την βάζεις στο κάθισμα και σου κατεβάζει το κάτω μέρος της ζώνης και έτσι δεν πίανει κοιλία. Λέγετε ζώνη για εγκύους έγω την έχω από τον 2ο μήνα.. Δεν είχαμε κοιλία τότε αλλά το μωράκι ήταν εκεί. Το αλλο με το πίσω μέρος της ζώνης δεν ξερω πόσο ασφαλές είναι, γιατί αν γίνει κάτι (μακριά από όλες μας) γλυστάς κάτω από την ζώνη. Εμένα παντως δεν με κουράζει η οδήγηση μόνο οταν πρέπει να γυρίσω πολύ το κεφαλι-κορμο για να ελέξω αν ερχετε κανείς.

@Anna17 Και εγω ανεκαθεν ειχα χαμηλη πιεση και τωρα παιζει να εχω και κατω από 10, αλλα ενταξει δεν με ενοχλέι. Από ύπνο απο τον 4ο μηνα εχω να κοιμηθώ πάνω απο 4  ώρες σερί. Κοιμαμαι κανα 3ωρο 4ωρο και μετα ξυπναω και δεν μπορω με τιποτα να ξανακοιμηθω. Χαλια


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έχω την ζώνη για εγκύους και βολεύει πολύ!!!! Τώρα όσο για την πίεση πάντα είχα και γω χαμηλή αλλά δεν ζαλιζόμουν ποτέ.... Σήμερα με έπιασε να σας πω την αλήθεια!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κορίτσια σε άδεια βγήκα εγώ. Πληρώνεσαι όλο το ποσό στην αμέσως επόμενη προγράμματισμενη πληρωμή από το ΙΚΑ. Όσο για τις αδειες μετά τις 63 μέρες καλό είναι να πάρουμε την ετήσια και μετά το 6μηνο. Να μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το μειωμένο ωράριο αφού επιστρέψουμε. Το οποίο αν κάποια μαμά θέλει μπορεί να το πάρει μαζεμένο. Είναι 2,5 μήνες σύνολο. 

Εγώ έχω μόνιμα πίεση 10 τώρα στην εγγυμοσυνη . Έχω μάθει να ζω ετσι αλλά αν πέσει και άλλο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Ανάλογα την μέρα λοιπόν και εγώ προτιμώ ταξί ή ΜΜΜ αν δεν είμαι καλά. 

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τον ύπνο όμως. Δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 5-6 ώρες. Στις οποίες ξυπνάω ανά 1,5 για τουαλέτα. Εσείς κοιμάστε; 

Αννα ολο το ποσο εννοεις κ τις 56 κ τις 63 μερες μαζι?μετα απο ποσο καιρο αφου κατεθεσεις τα χαρτια σου  λ,σου βαζουν τα χρηματα?

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2019 at 11:48 ΜΜ, happysmile είπε:

Αυριο 31 βδομαδες!παρασκευη επιτελους εχω ραντεβου!ρε κοριτσια χτες αισθανομουν αρκετη πιεση κατω οταν περπατουσα λιγο κ φοβηθηκα ημουν ολη μερα ξαπλωμενη!το παθαινετε κ σεις?

Kαλημερα,,,ναι το παθαινω και εγω εχει κατεβει χαμηλα στην πυελο ,,μου ειπε ο γιατρος ειναι οκ ...βεβαια καλο ειναι να μην κουραζεσαι πολυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Αννα ολο το ποσο εννοεις κ τις 56 κ τις 63 μερες μαζι?μετα απο ποσο καιρο αφου κατεθεσεις τα χαρτια σου  λ,σου βαζουν τα χρηματα?

Από ότι ξερω παιρνεις τις 56 μέρες. Για τις 63 πρεπει να ξαναπας με πιστοποιητικό γεννήσεως και άλλα χαρτιά.

 

Οσο για τις άδειες παει με την εξής σειρα:

1. Αδεια εγκυμοσύνης (56 μέρες)

2. Άδεια λοχίας (63 μέρες)

3. Άδεια ετήσια (δεν μπορείς να την πάρεις τον άλλο χρόνο, δεν μεταφέρετε)

4. Άδεια μητρότητας (αν την πάρεις μαζεμένη και δεν θες μειωμένο ωράριο, βγαίνει 3,5 μήνες)

5. Άδεια οαεδ (6 μήνες, πληρώνεσε με τον κατώτατο)

 

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Από ότι ξερω παιρνεις τις 56 μέρες. Για τις 63 πρεπει να ξαναπας με πιστοποιητικό γεννήσεως και άλλα χαρτιά.

 

Οσο για τις άδειες παει με την εξής σειρα:

1. Αδεια εγκυμοσύνης (56 μέρες)

2. Άδεια λοχίας (63 μέρες)

3. Άδεια ετήσια (δεν μπορείς να την πάρεις τον άλλο χρόνο, δεν μεταφέρετε)

4. Άδεια μητρότητας (αν την πάρεις μαζεμένη και δεν θες μειωμένο ωράριο, βγαίνει 3,5 μήνες)

5. Άδεια οαεδ (6 μήνες, πληρώνεσε με τον κατώτατο)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!εχω διαβασει καπου οτι παιρνεις+ ενα συμπληρωματικο επιδομα απτον οαεδ!οπως κ εκτος απτις 56 μερες του ικα παιρνεις κατι συμπληρωματικο απο την δουλεια!θεωρια κ πραξη διαφερουν βεβαια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...