Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, happysmile said:

Αν η επιχειρηση που εργαζοσουν κλεισει στο διαστημα που εσυ εισαι εκτος?πολυ το φοβαμαι οτι θα μ συμβει αυτο κοριτσια!οπως επισης μου χει κολλησει εδω κ καμμια βδομαδα μην τυλιχτει το μωρο με το λωρο!ολο φοβιες ειμαι!!!

Καλα και εγω το φοβάμαι οτι θα κλείσει... χαχα

επίσης εγω φοβάμαι οτι θα αρχίσει να μην περνει βάρος το μωρό κ θα παω μια μερα κ θα μου πει ωχ κατι δεν παει καλα, δεν ειναι στην καμπύλη αναπτυξης!! προσπαθω ομως να μην τα σκεφτομαι κ να κανω θετικές σκεψεις

 

@ΦαιηΚατς Νομιζω θεωρείτε αναρρωτική αν δεν την εχεις πάρει οποτε σε πληρώνει ο εργοδότης. Βασικά αυτό μου ειχε πει η λογιστρια που ειχα ρωτησει γιατι και εγω ηταν να βγω σε αναρρωτική με επαπειλουμενη εγκυμοσύνη αλλα τελικα δουλευω απο το σπιτι!

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Σε αποζημιώνει η επιχείρηση κανονικα! Όσο για το λώρο και εμενα ο μεγάλος τυλιγμένος ήταν και πάρα πολύ κιόλας αλλά όλα καλά! 

Αληθεια καμαρι μου??κ πως το καταλαβες το αισθανθηκες?υπαρχει τροπος να το αντιληφθουμε?κ παιζει τολο αν ο πλακουντας ειναι μπροστα η πισω??σε πριξα συγνωμη απλα με αγχωνει τωρα που μεγαλωνει το μωρο!!σε αποζημιωνει η επιχειρηση με την προυποθεση πως υπαρχουν χρηματα!!

Link to comment
Share on other sites

@demmikot Τι να σου πω κορίτσι μου, για να το λέει η λογοστρια σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει! Αν σου πληρώσει όμως τον ένα μήνα ο εργοδότης το ΙΚΑ τι θα σου πληρώσει μετά; 

Just now, happysmile είπε:

Αληθεια καμαρι μου??κ πως το καταλαβες το αισθανθηκες?υπαρχει τροπος να το αντιληφθουμε?κ παιζει τολο αν ο πλακουντας ειναι μπροστα η πισω??σε πριξα συγνωμη απλα με αγχωνει τωρα που μεγαλωνει το μωρο!!σε αποζημιωνει η επιχειρηση με την προυποθεση πως υπαρχουν χρηματα!!

Θα σε κουφανω τώρα αλλά είχα ραντεβού για το πρώτο nst στις 36 εβδομάδες, 35,4 βλεπω ένα όνειρο με τον Άγιο Ραφαηλ που με προειδοποιεί και μου λέει να τρέξω για να προλάβω. Άλλαξα λοιπόν το ραντεβου μόλις ξύπνησα και πήγα το ίδιο πρωί και η αλήθεια είναι στο τσακ προλάβαμε. Έριχνε παλμούς... Αλλά όλα πήγαν καλά, ευτυχώς! Δυστυχώς δεν μπορείς να το καταλάβεις αλλά αν είναι καλός ο γιατρός μπορεί να καταλάβει αν ο λωρος περνάει απλά μπροστά από τον λαιμό η αν είναι τυλιγμένο το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς said:

Τι να σου πω κορίτσι μου, για να το λέει η λογοστρια σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει! Αν σου πληρώσει όμως τον ένα μήνα ο εργοδότης το ΙΚΑ τι θα σου πληρώσει μετά;  

Το υπολοιπόμενο.. Φανταζομαι και εσυ όταν πηρες αναρρωτική σε πλήρωσε ο εργοδότης ενα μέρος και το υπόλοιπο στο πλήρωσε το ΙΚΑ. Anyway καλό ειναι να το ρωτήσουμε στο ΙΚΑ οταν παμε. Στο ΙΚΑ παμε αφού βγούμε σε άδεια; Εγω σκεφτομαι να παω λίγο πιο πριν


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

@demmikot Τι να σου πω κορίτσι μου, για να το λέει η λογοστρια σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει! Αν σου πληρώσει όμως τον ένα μήνα ο εργοδότης το ΙΚΑ τι θα σου πληρώσει μετά; 

Θα σε κουφανω τώρα αλλά είχα ραντεβού για το πρώτο nst στις 36 εβδομάδες, 35,4 βλεπω ένα όνειρο με τον Άγιο Ραφαηλ που με προειδοποιεί και μου λέει να τρέξω για να προλάβω. Άλλαξα λοιπόν το ραντεβου μόλις ξύπνησα και πήγα το ίδιο πρωί και η αλήθεια είναι στο τσακ προλάβαμε. Έριχνε παλμούς... Αλλά όλα πήγαν καλά, ευτυχώς! Δυστυχώς δεν μπορείς να το καταλάβεις αλλά αν είναι καλός ο γιατρός μπορεί να καταλάβει αν ο λωρος περνάει απλά μπροστά από τον λαιμό η αν είναι τυλιγμένο το μωρό. 

Πωπωπω απιστευτο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν πηρα αναρρωτική στην αρχή της εγκυμοσύνης ναι, πήρα και από τους 2! Σε αυτό ναι, καλύτερα ρώτα στο ΙΚΑ. Θα πας πιο πριν, θα σου δώσει ένα χαρτί να το συμπληρώσει ένα κομμάτι ο εργοδότης, ένα ο γιατρός μαζί με το χαρτί της πητ και ένα κομμάτι εσύ. Αυτό θα το πας τη μέρα που θα βγεις σε άδεια. 

Just now, happysmile είπε:

Πωπωπω απιστευτο!!!!

Κι όμως.... Γι'αυτο το δεύτερο όνομα του μεγάλου μου γιου είναι Ραφαηλ! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Όταν πηρα αναρρωτική στην αρχή της εγκυμοσύνης ναι, πήρα και από τους 2! Σε αυτό ναι, καλύτερα ρώτα στο ΙΚΑ. Θα πας πιο πριν, θα σου δώσει ένα χαρτί να το συμπληρώσει ένα κομμάτι ο εργοδότης, ένα ο γιατρός μαζί με το χαρτί της πητ και ένα κομμάτι εσύ. Αυτό θα το πας τη μέρα που θα βγεις σε άδεια. 

Κι όμως.... Γι'αυτο το δεύτερο όνομα του μεγάλου μου γιου είναι Ραφαηλ! 

Εμμμ πως να μην τον βγαλεις κοριτσακι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα αυτό οπότε περιμένω να βγω σε αδεια για να το πάω. Ευχαριστουμε πολύ και πάλι.

Οσο για τον λώρο ενταξει αρχισα να τρεμω.. ελπιζω να λειτουργήσει το ενστικτό μας και να προλάβουμε πραγματα. Εμενα βεβαια ειναι με το κεφαλι κατω απο τον 6ο.


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εμμμ πως να μην τον βγαλεις κοριτσακι μου!!

Ε, ναι! Όλα καλά θα πάνε, όλες τους έχουμε αυτούς τους φοβους, είναι λογικό! 

Just now, demmikot είπε:

Ναι το εκανα αυτό οπότε περιμένω να βγω σε αδεια για να το πάω. Ευχαριστουμε πολύ και πάλι.

Οσο για τον λώρο ενταξει αρχισα να τρεμω.. ελπιζω να λειτουργήσει το ενστικτό μας και να προλάβουμε πραγματα. Εμενα βεβαια ειναι με το κεφαλι κατω απο τον 6ο.

Αν το έκανες αυτό πήγαινε την προηγούμενη μέρα της άδειας και όλα καλά! Είναι καλό το ότι έχει πάρει θέση, δεν γυροφερνει οπότε δεν θα έχεις φόβο για το λώρο. Όσο πιο νωρίς πάρει θέση τόσο καλύτερα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ε, ναι! Όλα καλά θα πάνε, όλες τους έχουμε αυτούς τους φοβους, είναι λογικό! 

Ετσι ειναι κοριτσια μου δυστυχως το μυαλο το ρημαδι οπως παει στα καλαπαει κ στα κακα!! Μ πε μια ξαδερφημ πριν μερες οτι με ειδε στο ονειρο της κ δν με ειδε λεει καλα κ κεω εχςι γουστο την παρασκευη π χω γιατρο να πει κατι για τομωρο!μεχρι να παω παρασκευη κ την εχω βρισει πολυ απο μέσα μ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Ετσι ειναι κοριτσια μου δυστυχως το μυαλο το ρημαδι οπως παει στα καλαπαει κ στα κακα!! Μ πε μια ξαδερφημ πριν μερες οτι με ειδε στο ονειρο της κ δν με ειδε λεει καλα κ κεω εχςι γουστο την παρασκευη π χω γιατρο να πει κατι για τομωρο!μεχρι να παω παρασκευη κ την εχω βρισει πολυ απο μέσα μ!!

Όχι μωρέ, μην ακούς τέτοια! Ολα καλα θα είναι! Θα το δεις! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ετσι ειναι κοριτσια μου δυστυχως το μυαλο το ρημαδι οπως παει στα καλαπαει κ στα κακα!! Μ πε μια ξαδερφημ πριν μερες οτι με ειδε στο ονειρο της κ δν με ειδε λεει καλα κ κεω εχςι γουστο την παρασκευη π χω γιατρο να πει κατι για τομωρο!μεχρι να παω παρασκευη κ την εχω βρισει πολυ απο μέσα μ!!

Να ηρεμήσεις και να ανησυχείς αν γίνει κάτι. Όχι πριν. Έτσι και αλλιώς δεν περνάει τίποτα από το χέρι μας. Έτσι αγχωνομουν και εγώ ενώ όλα ήταν καλά και τώρα εδώ και μια εβδομάδα τρέχω και δεν φτάνω γιατί έπαθα χολοσταση. Και λέω δεν μπορούσες να ευχαριστηθείς όσο όλα ήταν καλά. Πάρε τώρα λόγο να ανησυχείς με το δίκιο σου. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Να ηρεμήσεις και να ανησυχείς αν γίνει κάτι. Όχι πριν. Έτσι και αλλιώς δεν περνάει τίποτα από το χέρι μας. Έτσι αγχωνομουν και εγώ ενώ όλα ήταν καλά και τώρα εδώ και μια εβδομάδα τρέχω και δεν φτάνω γιατί έπαθα χολοσταση. Και λέω δεν μπορούσες να ευχαριστηθείς όσο όλα ήταν καλά. Πάρε τώρα λόγο να ανησυχείς με το δίκιο σου. 

Απο που προηλθε αυτο καμαρι μ?χρειαζεται να προσεχεις κατι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου θελω τη γνωμη σας :)

λεω το Σαββατο να παω στα jumbo να ψωνισω. λοιπον εχω βαλει στο ματι το παντα για τη κουνια γιατι το εχει μονο 7€ και παντου το βρισκω πανω απο 30... εχω τσεκαρει.και ειναι 100% βαμβακι. επισης λεω να παρω σελτεδακια, πανες αγκαλιας και μπουρνουζακι με κουκουλα. εσεις τι λετε? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

κοριτσια μου θελω τη γνωμη σας :)

λεω το Σαββατο να παω στα jumbo να ψωνισω. λοιπον εχω βαλει στο ματι το παντα για τη κουνια γιατι το εχει μονο 7€ και παντου το βρισκω πανω απο 30... εχω τσεκαρει.και ειναι 100% βαμβακι. επισης λεω να παρω σελτεδακια, πανες αγκαλιας και μπουρνουζακι με κουκουλα. εσεις τι λετε? 

Φιλη εχω παρει οτι γραφεις περα απτο παντα!εξαιρετικα κ εγραφε σε ολα βαμβακι 100%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...