Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Blue Velvet said:

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

      Κ εμένα μόνο η ουρα με ενοχλεί ελάχιστα … κοιλιά όχι ιδιαίτερα … είμαι 4η ημέρα σήμερα ….. δεν τολμάω καν να κάνω τεστ νωρίτερα δ ξέρω … βλέπω βίντεο που τους δείχνουν πολύ νωρίς τα τεστ δ ξέρω πως γίνεται αυτό … τι να πω καλή μας  επιτυχία ..να είναι ευλογημένο .

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

@happysmile αχ ωραια τωρα ηρεμησα. 

καμια ιδεα μαρκα για φορμακια για τον πρωτο.καιρο? 

Καλημερα ξερω κ γω ρε αγαπη πηρα απο ζαρα κ hnm prenatal μεγαλωνουν τοσο γρηγορα ομως που το θεωρω κριμα να δωσουμε πολλα λεφτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Απο που προηλθε αυτο καμαρι μ?χρειαζεται να προσεχεις κατι τωρα?

Προκαλείτε από την εγγυμοσυνη. Τυχαία. Δεν είναι και συνηθισμένο. Απλά στις αιμαυολογικες φαίνονται ανεβασμένες οι τρανσαμινασες  και συνήθως υπάρχει έντονη φαγούρα στη μαμά. Τώρα δεν τρώω λιπαρά καθόλου και περνώ φάρμακα που αποβάλλουν τα οξέα του συκωτιου. Κάνω εξετάσεις κάθε 4 μέρες να μην ανέβουν πολύ. Γιατί τότε πρέπει να πάμε σε καισαρική άμεσα. Γι αυτό σου λέω. Μην ψαχνεις δύο ίντερνετ, μην διαβάζεις τίποτα. Χαϊδεύει κοιλιτσα και ψώνιζε ρουχαλάκια. Απόλαυσε το γιατί θα έρθει η ώρα να γεννήσεις και θα λες τσάμπα δεν το χάρηκα. Με αγάπη στα λέω. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Προκαλείτε από την εγγυμοσυνη. Τυχαία. Δεν είναι και συνηθισμένο. Απλά στις αιμαυολογικες φαίνονται ανεβασμένες οι τρανσαμινασες  και συνήθως υπάρχει έντονη φαγούρα στη μαμά. Τώρα δεν τρώω λιπαρά καθόλου και περνώ φάρμακα που αποβάλλουν τα οξέα του συκωτιου. Κάνω εξετάσεις κάθε 4 μέρες να μην ανέβουν πολύ. Γιατί τότε πρέπει να πάμε σε καισαρική άμεσα. Γι αυτό σου λέω. Μην ψαχνεις δύο ίντερνετ, μην διαβάζεις τίποτα. Χαϊδεύει κοιλιτσα και ψώνιζε ρουχαλάκια. Απόλαυσε το γιατί θα έρθει η ώρα να γεννήσεις και θα λες τσάμπα δεν το χάρηκα. Με αγάπη στα λέω. 

Καμαρι μου γλυκο περαστικα!!περασα οξεια κνιδωση στον τεταρτο μηνα κ εκανα εξετασεις για χολοσταση τοτε!!ατελειωτη φαγουρα ευχομαι να μην.σε ταλαιπωρησει καθολου μεχρι να γεννησεις ολα θα πανε τελεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Προκαλείτε από την εγγυμοσυνη. Τυχαία. Δεν είναι και συνηθισμένο. Απλά στις αιμαυολογικες φαίνονται ανεβασμένες οι τρανσαμινασες  και συνήθως υπάρχει έντονη φαγούρα στη μαμά. Τώρα δεν τρώω λιπαρά καθόλου και περνώ φάρμακα που αποβάλλουν τα οξέα του συκωτιου. Κάνω εξετάσεις κάθε 4 μέρες να μην ανέβουν πολύ. Γιατί τότε πρέπει να πάμε σε καισαρική άμεσα. Γι αυτό σου λέω. Μην ψαχνεις δύο ίντερνετ, μην διαβάζεις τίποτα. Χαϊδεύει κοιλιτσα και ψώνιζε ρουχαλάκια. Απόλαυσε το γιατί θα έρθει η ώρα να γεννήσεις και θα λες τσάμπα δεν το χάρηκα. Με αγάπη στα λέω. 

Σου ευχομαι ολα να πανε καλά και να μειωθούν οι τρανσαμινασες.. Είναι δυσκολο αυτο που περνας και βλεπω το αντιμετωπιζεις πολύ καλά.. Μονο αισιοδοξία :)

 

  • Ευχαριστώ 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κορίτσια μου. Τα μωρά μας να είναι καλά. Δυστυχώς όταν μένεις εγγύος νομίζεις και νομίζουν όλοι γύρω ότι βρίσκεσαι σε ένα ροζ σύννεφο. Αλλά δεν είναι όλα πάντα ρόδινα. Οπότε η φύση μας δίνει δύναμη για να κάνουμε υπομονή. Θέλουμε ακόμη 4 εβδομάδες να μείνει μέσα ο μπέμπης. Από τώρα τον κυνηγάω να μην βγει σκέψου να γίνει έφηβος. :-D

Ρουχαλάκια εγώ πήρα απλά ολολευκα κοντομάνικα newborn από το mothercare και χρωματιστά 0-3 από τα h&m. Τα λευκά τα κουτσικα τα αγάπησα. Και να πω την αλήθεια από μερικά χρησιμοποιημενα που μου εδωσαν και τα είδα πλυμένα μου φάνηκαν καλή ποιότητα. Ειδικά τα mothercare. 

Επίσης πήγα και είδα κοχύλια θυλασμου. Νόμιζα θα είναι σιλικόνη αλλά αυτά ήταν πλαστικούρα. Λέω αυτά θα πετάνε από το στήθος σαν της Ζηνα στη σειρά. :-D Τεσπα. Είδα λοιπόν της chicco ένα σετ που έχει 2 μέσα. Το ένα είναι με τρυπούλες να αεριζετε το στήθος και το δεύτερο μπαίνει σαν καπάκι από πάνω χωρίς τρύπες για να συλλέγει και το γάλα. Αλλά δεν πήρα ακόμη γιατί μπορεί να μπούμε μονάδα. Έχει πάρει καμία σας; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε εγω δυσκολευτικα και να μεινω εγκυος και το εβλεπα τοτε τοσο δυσκολο βημα να μεινεις εγκυος, και οταν τελικα εμεινα ειπα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα. Μπορει να σου τυχουν 1000 πραγματα, περνας τρελα σκαμπανευασματα και προπαντων εχεις τεραστιο αγχος για την ψυχουλα μεσα σου... Και εγω από 20 εβδομαδων παρακαλω να μεινει μεσα καταλαβαινω τι λες.. Το εχω ξαναπει καθε μερα ειναι μια νικη! Είσαι στην 32 τώρα; Θα δεις ολα καλα θα πανε και θα γεννησει τελειομηνο και υγιεστατο μωρακι!

Ρουχαλακια ειχα καποια απο την κουνιαδα μου αλλα παρειγγειλα απο το camper's που ειναι παμφθηνα με τελεια ποιοτητα. το κακο ειναι οτι με τα μεταφορικα και το τελωνειο βγαινουν καπως τσιμπιμενα. Ευτυχως ειναι η κουνιαδα μ αμερικη και ερχετε την αλλη εβδομαδα οποτε μου τα πηρε αυτη και θα μου τα φερει, τα περιμενω πως και πως. Mothercare εχει απο τις καλυτερες ποιοτητες και σχετικα νορμαλ τιμες. Γενικα το mothercare ειναι ακριβουτσικο κοριτσια βρησκεις τα ιδια πραγματα αλλου πολυ πιο οικονομικα. Μιλαω για τα περιφεριακα τυπου μπανακια κλπ. ΜΕ το μπανακι τι θα κανουμε..; πολυ σκηψιμο η μεση μας θα παιθανει!!

Σχετικα με τις θηλες δεν ξερω ακομα τι να κανω, αν γενικα εχετε θηλες που δεν πεταγωνται προς τα εξω καλο ειναι να παρετε κοχυλια και να τα φορετε και πριν γεννησετε. μια φιλη μου ειχε αυτο το θεμα και δεν τις ειχε πει κανεις για κοχυλια και το πρωτο της παιδακι δεν ακταφερε να το θηλασει. στο δευτερο ομως την εσωσαν τα κοχυλια. εγω αυριο εχω μαθημα για θηλασμο οποτε θα ρωτησω την μαια τι ειναι καλο να παρουμε!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot  και εμείς το ίδιο. Τι μου θύμησες τώρα. Όπως τα λες είναι. Δύναμη και κάθε μέρα μια νίκη. Είμαι 33+3 σήμερα.

Τα κοχύλια που λεω δεν είναι για τις εσεχουσες θήλες. Είναι απλά,σαν τα επιθέματα μια χρήσης. Απλά αν θυμάσαι μας έγραψε μια κοπέλα εδώ ότι είναι καλά αυτά τα πλαστικά κοχύλια σε σχέση με τα απλά επιθέματα γιατί αν απλώσεις λανολινη δεν θα κολλήσει στο ύφασμα να πάει χαμένη.

Camper ε; όντως μόνο με γνωστό να στα φέρει αξιζουν. Έτσι πήρα και εγώ κάτι mama's and papa's. Στα mothercare απλά φορμακια βρίσκεις σε φυσιολογικες τιμές. Για βόλτα ή για περιφερειακά απλησίαστα. Μπανακι ωραίο έχει το τζάμπο πάντως. Εμείς πήραμε μια απλή αλλαξιερα ικεα και σκέφτομαι να βάζω εκεί το μπανακι. Αποκλείεται να σκηβω με καισαρική και με τα προβλήματα της μέσης μου. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια ...τι κάνετε ? 

Εγώ είμαι 33+1 και λιγοστεύουν η κλοτσιες αλλά όταν κλοτσαει κλοτσαει για τα καλά ...και έχει κανονικό πρόγραμμα πλέον ξέρω πότε να περιμένω της κλοτσιες ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Γεια σας κορίτσια ...τι κάνετε ? 

Εγώ είμαι 33+1 και λιγοστεύουν η κλοτσιες αλλά όταν κλοτσαει κλοτσαει για τα καλά ...και έχει κανονικό πρόγραμμα πλέον ξέρω πότε να περιμένω της κλοτσιες ... 

 

Αυτό με το πρόγραμμα το έχω προσέξει κ γω, πχ 10 το βράδυ συνήθως τα δίνει όλα.:wub:

Link to comment
Share on other sites

εγω χτες πηγα στο γιατρο. ολα μια χαρα! 1300 γρ η πριγκιπισσα μου! το μονο που.μου ειπε ηταν οτι ειναι γυρισμενη πλατουλα και πως πρεπει να κανουμε υπομονη να γυρισει για να γεννησω φυσιολογικα. απ οτι διαβασα παντως μετα την 32η εβδομαδα αρχιζουν και παιρνουν θεση. εγω ειμαι ακομα 30+3. 

 

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...