Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

οχι ακομα. θα παω αυριο για γενικη και καλλιεργεια.

Να πας .Μη το αφησεις!!!Και μετα που θα τελειωσει η αντιβιωση κανε και μια επαναληπτικη ουρων για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια ...τι κάνετε πως είστε ? 

Με απασχολεί ένα θέμα και θα ήθελα την γνώμη σας ...

05.03 είμαστε για β επιπέδου και αποφάσισα με τον σύζυγό μου να την κάνουμε στο νοσοκομείο μιας και είναι δωρεάν ...να πω πως τα οικονομικά μας δεν είναι τα καλύτερα ...ρωτήσαμε και τον γιατρό μας και μας είπε ότι μπορούμε να την κάνουμε εκεί . 

Από γνωστούς λοιπόν άκουσα πως στο νοσοκομείο σου βγάζουν δήθεν λάθος αποτελέσματα για να κάνεις αμνιοπαρακέντηση και να δώσεις το γνωστό φακελάκι ....

Ρώτησα τον γιατρό μου και μου το επιβεβαιώσε πως είναι δύο γιατροί που το κάνουν . 

Τελικά έκλεισα ραντεβού όπως σας είπα στις 5 του μήνας σε έναν άλλο γιατρό στο νοσοκομείο που δεν έχω ακούσει κάτι για αυτόν . 

Ο γιατρός μου επιμένει πως άμα που δεν πιστεύει βγάλουν λάθος αποτελέσματα εσκεμμένα τότε στην τελικά θα πάμε έξω σε εσένα άλλο γιατρό για δεύτερη γνώμη . 

Πια είναι η γνώμη σας για όλο αυτό ? 

Να πω πως ρώτησα όταν έκλεισα ραντεβού και είναι πιστοποιημένος γιατρός ο συγκεκριμένος που θα γίνει η β επιπέδου ... Ότι και να σημαίνει αυτό ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Giosotpk said:

Γεια σας κορίτσια ...τι κάνετε πως είστε ? 

Με απασχολεί ένα θέμα και θα ήθελα την γνώμη σας ...

05.03 είμαστε για β επιπέδου και αποφάσισα με τον σύζυγό μου να την κάνουμε στο νοσοκομείο μιας και είναι δωρεάν ...να πω πως τα οικονομικά μας δεν είναι τα καλύτερα ...ρωτήσαμε και τον γιατρό μας και μας είπε ότι μπορούμε να την κάνουμε εκεί . 

Από γνωστούς λοιπόν άκουσα πως στο νοσοκομείο σου βγάζουν δήθεν λάθος αποτελέσματα για να κάνεις αμνιοπαρακέντηση και να δώσεις το γνωστό φακελάκι ....

Ρώτησα τον γιατρό μου και μου το επιβεβαιώσε πως είναι δύο γιατροί που το κάνουν . 

Τελικά έκλεισα ραντεβού όπως σας είπα στις 5 του μήνας σε έναν άλλο γιατρό στο νοσοκομείο που δεν έχω ακούσει κάτι για αυτόν . 

Ο γιατρός μου επιμένει πως άμα που δεν πιστεύει βγάλουν λάθος αποτελέσματα εσκεμμένα τότε στην τελικά θα πάμε έξω σε εσένα άλλο γιατρό για δεύτερη γνώμη . 

Πια είναι η γνώμη σας για όλο αυτό ? 

Να πω πως ρώτησα όταν έκλεισα ραντεβού και είναι πιστοποιημένος γιατρός ο συγκεκριμένος που θα γίνει η β επιπέδου ... Ότι και να σημαίνει αυτό ... 

Αρχικά, αν όντως το κάνουν απαραδεκτο. :/ Λογικό μου φαίνεται αυτό που προτείνει ο γιατρός σου, σκέψου όμως οτι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μν σ βρουν εσένα τίποτα, ούτε και επίτηδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Elenpap είπε:

Αρχικά, αν όντως το κάνουν απαραδεκτο. :/ Λογικό μου φαίνεται αυτό που προτείνει ο γιατρός σου, σκέψου όμως οτι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μν σ βρουν εσένα τίποτα, ούτε και επίτηδες.

Μου το επιβεβαιώσε και ο γιατρός ότι είναι δύο που το κάνουν ....και όπως είπες το θεωρώ απαράδεκτο να μπει κάνει σε όλοι αυτή την διαδικασία που είναι και επικίνδυνο αλλά και ψυχοφθόρο μόνο για το χρήμα ... 

Να μην μπορείς πλέον να εμπιστευτείς κανέναν ... Τι να πω ... 

Τώρα θα πάω στο ραντεβού μου και εύχομαι πως θα πάνε όλα καλά ... 

Τώρα το είδα είμαστε και κοντά για την β επιπέδου ... 

Το νιώθεις καθόλου το μωράκι ? Πως είσαι ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Giosotpk said:

Μου το επιβεβαιώσε και ο γιατρός ότι είναι δύο που το κάνουν ....και όπως είπες το θεωρώ απαράδεκτο να μπει κάνει σε όλοι αυτή την διαδικασία που είναι και επικίνδυνο αλλά και ψυχοφθόρο μόνο για το χρήμα ... 

Να μην μπορείς πλέον να εμπιστευτείς κανέναν ... Τι να πω ... 

Τώρα θα πάω στο ραντεβού μου και εύχομαι πως θα πάνε όλα καλά ... 

Τώρα το είδα είμαστε και κοντά για την β επιπέδου ... 

Το νιώθεις καθόλου το μωράκι ? Πως είσαι ? 

Έχω την εντύπωση οτι το νιώθω αλλα δεν μπορώ να είμαι κ σίγουρη...περιμενω μετά τις 20 εβδομάδες να το νιώσω εντονότερα. :) εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elenpap είπε:

Έχω την εντύπωση οτι το νιώθω αλλα δεν μπορώ να είμαι κ σίγουρη...περιμενω μετά τις 20 εβδομάδες να το νιώσω εντονότερα. :) εσύ;

Έτσι ήμουν και εγώ την πρώτη φορά που το ένιωσα ... Νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου αλλά πως αν το περιγράψω σαν να έχω πεταλούδες κάτω χαμηλά κάπως έτσι .... 

Πιστεύω μέρα με την μέρα θα το νιώθουμε όλο και ποιο πολύ ...

πρίν από 39 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω εχω β επιπεδου στις 4/3.Εχει λιγες μερες που τη νιωθω !!!Στην αρχη νομιζα οτι ηταν το εντερο αλλα ειμαι σιγουρη οτι η μπεμπα 

Έτσι και εγώ νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου αλλά τελικά ήταν το μωρό ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιζα οτι το ενιωσα πριν κατι μερες αλλα ο γιατρος μου ειπε μετα τις 18 εβδομαδες. μου ειπε μαλιστα οτι θα το νιωσω σαν χαδι στο δερμα . 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eleni2512 είπε:

και εγω νομιζα οτι το ενιωσα πριν κατι μερες αλλα ο γιατρος μου ειπε μετα τις 18 εβδομαδες. μου ειπε μαλιστα οτι θα το νιωσω σαν χαδι στο δερμα . 

Πιστεύω όλες μας το νιώθουμε διαφορετικά αλλά είναι αξέχαστο την πρώτη φορά που νιώθουμε το μωράκι ... 

Εγώ όταν το ένιωσα ήμουν ξάπλα στο κρεβάτι και ο σύζυγός μου στο σαλόνι και του λέω πρέπει να ένιωσα το μωρό ....για ποτέ έτρεξε και ήρθε δίπλα μου για να το νιώσει και αυτός πέθανα στα γελοία ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Έτσι ήμουν και εγώ την πρώτη φορά που το ένιωσα ... Νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου αλλά πως αν το περιγράψω σαν να έχω πεταλούδες κάτω χαμηλά κάπως έτσι .... 

Πιστεύω μέρα με την μέρα θα το νιώθουμε όλο και ποιο πολύ ...

Έτσι και εγώ νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου αλλά τελικά ήταν το μωρό ...

Εγω εχει μερικες μερες ειμαι 16 βδομαδα που καμια φορα οταν ειμαι ξαπλωμενη αισθανομαι κατι σαν μπουρμπουληθρες!!για δευτερολεπτα βεβαια κ οχι καθημερινα τωρα δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happysmile είπε:

Εγω εχει μερικες μερες ειμαι 16 βδομαδα που καμια φορα οταν ειμαι ξαπλωμενη αισθανομαι κατι σαν μπουρμπουληθρες!!για δευτερολεπτα βεβαια κ οχι καθημερινα τωρα δεν ξερω...

Το μωράκι θα είναι .. απίστευτο συναίσθημα ε ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...