Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου αρχές Αυγούστου αλλά επειδή δεν υπάρχουν άλλες μανούλες εδώ που να γεννούν τον Αύγουστο οι πιο κοντά σε μένα για συμπαράσταση είστε εσείς! Εσείς οι τυχερές που σε έναν μήνα γεννάτε! Σας εύχομαι με το καλό να πάνε όλα για να πάρουμε σειρά κι εμείς! Εγώ μέχρι τώρα είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη, κανένα σύμπτωμα και περιμένω πως και πως να κρατήσω τον μπέμπη μου στην αγκαλιά μου! Τι σας έχει πει ο γιατρός σας, θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική; Έχετε αγωνία; 

καλωσηρθες!!! και εγω εχω πητ 30 ιουλιου αλλα βλεπω να τον παταω τον Αυγουστο :-D εγω δε ξερω ακομα γιατι η μπεμπα δεν εχει παρει καν θεση. 20 του μηνα που εχω ραντεβου λογικα θα μου πει. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου αρχές Αυγούστου αλλά επειδή δεν υπάρχουν άλλες μανούλες εδώ που να γεννούν τον Αύγουστο οι πιο κοντά σε μένα για συμπαράσταση είστε εσείς! Εσείς οι τυχερές που σε έναν μήνα γεννάτε! Σας εύχομαι με το καλό να πάνε όλα για να πάρουμε σειρά κι εμείς! Εγώ μέχρι τώρα είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη, κανένα σύμπτωμα και περιμένω πως και πως να κρατήσω τον μπέμπη μου στην αγκαλιά μου! Τι σας έχει πει ο γιατρός σας, θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική; Έχετε αγωνία; 

Καλώς ήρθες! Και με το καλό ο μπέμπης σου! Εγώ έχω Πητ 15/7 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα πιάσω καν Ιούλιο (ελπίζω να κάνω λαθος) ..  Προς το παρόν πάμε για φυσιολογικά αλλά μέχρι τελευταία στιγμή τίποτα δεν είναι σίγουρο!  

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

καλωσηρθες!!! και εγω εχω πητ 30 ιουλιου αλλα βλεπω να τον παταω τον Αυγουστο :-D εγω δε ξερω ακομα γιατι η μπεμπα δεν εχει παρει καν θεση. 20 του μηνα που εχω ραντεβου λογικα θα μου πει. 

Κι εγω έχω ραντεβού γύρω στις 20/06 και ανυπομονώ να πάω! Το δικό μου το μπεμπακι είχε γυρίσει απο τον προηγούμενο μήνα με το κεφαλάκι κάτω, τώρα μένει να δούμε αν είναι ακόμα έτσι. Έχω αγωνία να το δω.

Just now, Elen211 είπε:

Καλώς ήρθες! Και με το καλό ο μπέμπης σου! Εγώ έχω Πητ 15/7 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα πιάσω καν Ιούλιο (ελπίζω να κάνω λαθος) ..  Προς το παρόν πάμε για φυσιολογικά αλλά μέχρι τελευταία στιγμή τίποτα δεν είναι σίγουρο!  

 

 

Just now, Elen211 είπε:

Καλώς ήρθες! Και με το καλό ο μπέμπης σου! Εγώ έχω Πητ 15/7 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα πιάσω καν Ιούλιο (ελπίζω να κάνω λαθος) ..  Προς το παρόν πάμε για φυσιολογικά αλλά μέχρι τελευταία στιγμή τίποτα δεν είναι σίγουρο!  

 

Απο ένστικτο το λες ότι δε θα πιάσεις Ιούλιο;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες κάναμε τελικά ποδαρικο. 2660 ο μπέμπης.. Πρόωρος αλλά καλά μπήκαμε θερμοκοιτίδα. Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί πονάω ακόμη από την καισαρική. Οπότε σας αφήνω αυτό εδώ να το δείτε το πρωί. Καλημέρα σε όλες!!! 

  • Μου αρέσει 5

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ πριν λίγο ξύπνησα κ βλέπω το μήνυμά σου. :wub: Να σ ζήσει το μπουμπουκάκι, το βάρος του μια χαρά. Εύχομαι να αισθάνεσαι κ συ καλά. Ήρθε το αντράκι σου. :wub: λίγες μερούλες θερμοκοιτίδα κ μετά αυτοκολλητάκια.

Ο πόνος θα εξαφανιστεί σε λίγο, το ξέρεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

καλωσηρθες!!! και εγω εχω πητ 30 ιουλιου αλλα βλεπω να τον παταω τον Αυγουστο :-D εγω δε ξερω ακομα γιατι η μπεμπα δεν εχει παρει καν θεση. 20 του μηνα που εχω ραντεβου λογικα θα μου πει. 

Έχω κι εγώ ραντεβού στις 20/6. Εμάς έχει πάρει θέση προς τα κάτω για να δούμε αν θα τον βρούμε ακόμα εκεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 τι ειπες τωρα????? Να σου ζησει το.μπουμπουκακι σου! πω πω διαβασα τρεις φορες το.μηνυμα για να το.παρω χαμπαρι! Συγχαρητηριααααα :wub::wub::wub:

πω πω κοριτσια εγω σηκωνομαι στις 8 το πρωι και ειχα μια ζαλαδα... μου λεει ο αντρας μου να ξαναξαπλωσω για λιγο και τελικα αποκοιμηθηκα και σηκωθηκα στις 11:30. η ζαλαδα.περασε αλλα με.το ζορι πανε τα ποδια μου. Η ζεστη φταιει λετε?


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 κοριτσι μου να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!!εκανες την αρχη...!! Καλη αναρρωση να εχεις!οταν μπορεσεις να μας πεις και λεπτομερειες...:x

@Eleni2512 λογικα απο τη ζεστη θα ειναι..αλλα μετρα καλου κακου και την πιεση σου..

Κοριτσια μου δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα πλησιαζουμε..εγινε η αρχη..αντε και στα δικα μας..!μπορω να πω οτι αγχωθηκα παραπανω..

 

 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 είπες και το έκανες ...είπες θα κάνεις ποδαράκο ...να σας ζήσει ο μικρούλης να είναι γερός δυνατός ...

@Eleni2512 λογικά από την ζεστή θα είναι αλλά μέτρα και λίγο την πίεση σου όσο να ναι τώρα στο τέλος δεν θέλουμε να κάνουμε πίεση ... 

Εγώ κορίτσια πριν λίγο έμαθα ότι μια φίλη μου που ήμασταν ακριβώς ίδιες ηλικιακά όσο αφορά την εγκυμοσύνη γέννησε σήμερα τα ξημερώματα ... πήγε εχθές στο γιατρό είδε 18 πίεση και πήγε έκτακτος για καισαρική ...να πω ότι έκανα μια μπεμπουλα 2900 και δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα... 

Δεν ξέρω αν αγχώθηκα νιώθω κάπως περίεργα ... Ναι μεν πλησιάζουμε όλες μας και εκεί που ανυπομονώ να δω την μικρή και να την πάρω αγκαλιά και αυτή και τον άντρα μου πιάνω τον εαυτό μου να λέει δεν κάθεσαι άλλους 3 μήνες εκεί μέσα ... 

Εν το μεταξύ νιώθω εντελώς απροετοίμαστη λες και δεν έχω φτιάξει τίποτα ότι είμαι εντελώς στον αέρα ... 

Εγώ μετά από αυτό κόβω εντελώς το αλάτι ... Δεν έχω πίεση αλλά καλού κακού το κόβω ...και κάντε το και εσείς ...λίγο μας έμεινε θα τα τρώμε λίγο ανάλατα αλλά δεν πειράζει αρκεί να γεμίζει η κοιλίτσα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk πιεση γιατι ανεβασε η φιλη σου;ειχε απο πριν η ξαφνικα ανεβασε;σωστο ειναι αυτο με το αλατι αλλα το θεωρω πολυ δυσκολο:???:μακαρι να μπορουσα..αληθεια θ αντεχες αλλους 3 μηνες;;ουτε γι αστειο δε θα μπορουσα..ειδικα μ αυτη τη ζεστη..αφου του πα του αντρα μου το δευτερο παιδι μεχρι μαιο το πολυ να το χω γεννησει.δεν ξερω τι θα κανεις χαχαχ


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κοριτσαρες κάναμε τελικά ποδαρικο. 2660 ο μπέμπης.. Πρόωρος αλλά καλά μπήκαμε θερμοκοιτίδα. Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί πονάω ακόμη από την καισαρική. Οπότε σας αφήνω αυτό εδώ να το δείτε το πρωί. Καλημέρα σε όλες!!! 

Ναι σας ζήσει ο μπεμπακος, γερός,  δυνατός και πάντα ευτυχισμένος να είναι! :x με το καλο και στις επόμενες... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Anna17 είπες και το έκανες ...είπες θα κάνεις ποδαράκο ...να σας ζήσει ο μικρούλης να είναι γερός δυνατός ...

@Eleni2512 λογικά από την ζεστή θα είναι αλλά μέτρα και λίγο την πίεση σου όσο να ναι τώρα στο τέλος δεν θέλουμε να κάνουμε πίεση ... 

Εγώ κορίτσια πριν λίγο έμαθα ότι μια φίλη μου που ήμασταν ακριβώς ίδιες ηλικιακά όσο αφορά την εγκυμοσύνη γέννησε σήμερα τα ξημερώματα ... πήγε εχθές στο γιατρό είδε 18 πίεση και πήγε έκτακτος για καισαρική ...να πω ότι έκανα μια μπεμπουλα 2900 και δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα... 

Δεν ξέρω αν αγχώθηκα νιώθω κάπως περίεργα ... Ναι μεν πλησιάζουμε όλες μας και εκεί που ανυπομονώ να δω την μικρή και να την πάρω αγκαλιά και αυτή και τον άντρα μου πιάνω τον εαυτό μου να λέει δεν κάθεσαι άλλους 3 μήνες εκεί μέσα ... 

Εν το μεταξύ νιώθω εντελώς απροετοίμαστη λες και δεν έχω φτιάξει τίποτα ότι είμαι εντελώς στον αέρα ... 

Εγώ μετά από αυτό κόβω εντελώς το αλάτι ... Δεν έχω πίεση αλλά καλού κακού το κόβω ...και κάντε το και εσείς ...λίγο μας έμεινε θα τα τρώμε λίγο ανάλατα αλλά δεν πειράζει αρκεί να γεμίζει η κοιλίτσα ... 

 

Αγάπη μην τρομοκράτησε η φίλη σου είχε λεύκωμα και αυτό είναι σίγουρο αλλιώς προεκλαμψία για να εφτασε να ανεβάσει πίεση 18 τώρα καλό είναι αυτό με το αλάτι που λες θέλει ελάττωμα να κοιτατε πόδια χέρια αν είναι πολύ πρησμένα  σας φιλώ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nikoleta 81 είπε:

Κι εγω έχω ραντεβού γύρω στις 20/06 και ανυπομονώ να πάω! Το δικό μου το μπεμπακι είχε γυρίσει απο τον προηγούμενο μήνα με το κεφαλάκι κάτω, τώρα μένει να δούμε αν είναι ακόμα έτσι. Έχω αγωνία να το δω.

 

Απο ένστικτο το λες ότι δε θα πιάσεις Ιούλιο;

Ναι..  Πλεον νιώθω ότι έχει κατέβει πολύ, και κάνω πάνω από 20 συσπάσεις την ημέρα. Έχουμε και ιστορικό προωροτητας στην οικογένεια οπότε διπλασιαζεται και ο φόβος μου! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 από ότι μου είπε στον γυναικολόγο που πήγαινε δεν της μετρούσε ποτέ την πίεση ήταν ιδιώτης ο συγκεκριμένος και εχθές πήγε στον δικό μου γιατρό που είναι στο νοσοκομείο και εκεί της μετρήσεις πρώτη φορά την πίεση . Απαράδεκτο για μένα ο ιδιώτης γυναικολόγος ... 

Ναι συνέχιζα άλλους τρεις μήνες δεν ξέρω νιώθω λίγο περίεργα σήμερα είμαι έτσι και έτσι ... 

Χαχαχαχα αυτό το είπα και εγώ στον άντρα μου όντως να γεννήσεις Μάιο είναι ότι καλύτερο θα έχει μεγαλώσει και το μωρό για το χειμώνα ... 

@Giotitsa της έβγαιναν μια χαρά η εξετάσεις αν ήταν λεύκωμα πιστεύω θα το είχε δει ...και εμένα προεκλαμψία μου πήγε στο μυαλό ... 

Αφού πήγαν όλα καλά και είναι καλά και η δύο ... 

 

Δύσκολο να.το κόψεις το αλάτι και είμαι και άνθρωπος που τρώω πολύ αλάτι αλλά φοβήθηκα τόσο πολύ είχα και εγώ την τελευταία φορά 14/8 και έτσι θα το κόψω και ας μην τρώγονται τα φαγητά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω αλατι προσπαθω να το ελλατωσω. επισης δε ξανατρωω μεχρι να γεννησω μακαρονια... δε λεω να τα χωνεψω τα ατιμα. απο εδω και περα σαλατουλες και φρουτα μου φαινεται. ειναι η μπεμπα ψηλα ακομα εμενα και νιωθω το στομαχι μου μια σταλια. με δυο μπουκιες χορταινω. :shock:


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...