Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Giosotpk καλα ο γιατρος της να μην της εχει μετρησει την πιεση ποτε;; ελεος! Τελοσπαντων ολα πηγαν καλα ..να ναι καλα κι αυτη και το μωρακι της .τιποτ αλλο..ενταξει δεν ειναι παρα πολυ το 14/8..και αμα δεν ειχες ιστορικο με την πιεση μπορει να ειναι απο τη ζεστη η να ετυχε..

@Eleni2512 καλοκαιριασε κιολας και δεν σ αφηνει να φας οπως πριν..κι εγω το βλεπω αυτο..

ποτε εχετε γιατρο ;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 από ότι μου είπε στον γυναικολόγο που πήγαινε δεν της μετρούσε ποτέ την πίεση ήταν ιδιώτης ο συγκεκριμένος και εχθές πήγε στον δικό μου γιατρό που είναι στο νοσοκομείο και εκεί της μετρήσεις πρώτη φορά την πίεση . Απαράδεκτο για μένα ο ιδιώτης γυναικολόγος ... 

Ναι συνέχιζα άλλους τρεις μήνες δεν ξέρω νιώθω λίγο περίεργα σήμερα είμαι έτσι και έτσι ... 

Χαχαχαχα αυτό το είπα και εγώ στον άντρα μου όντως να γεννήσεις Μάιο είναι ότι καλύτερο θα έχει μεγαλώσει και το μωρό για το χειμώνα ... 

@Giotitsa της έβγαιναν μια χαρά η εξετάσεις αν ήταν λεύκωμα πιστεύω θα το είχε δει ...και εμένα προεκλαμψία μου πήγε στο μυαλό ... 

Αφού πήγαν όλα καλά και είναι καλά και η δύο ... 

 

Δύσκολο να.το κόψεις το αλάτι και είμαι και άνθρωπος που τρώω πολύ αλάτι αλλά φοβήθηκα τόσο πολύ είχα και εγώ την τελευταία φορά 14/8 και έτσι θα το κόψω και ας μην τρώγονται τα φαγητά ... 

Ναι γλυκιά μου το ξέρω αλλά νομιζω υπάρχει και το κρυφό όπως το ζάχαρο αλλα δεν θέλω να λέω και χαζα δεν το γνωρίζω πάντως γενικά προσέξτε όπως και να έχει π.χ Εχω δεν Εχω πίεση αλλά Εχω τάση προεκλαψιας απο τι δεν ξέρω ακόμη πρέπει να προσέχω τώρα θα αρχίζω να μέτρα και πιέσεις μου είπε ο γιατρός μου εμένα ετσι όμως διότι Εχω ταση


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κοριτσαρες κάναμε τελικά ποδαρικο. 2660 ο μπέμπης.. Πρόωρος αλλά καλά μπήκαμε θερμοκοιτίδα. Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί πονάω ακόμη από την καισαρική. Οπότε σας αφήνω αυτό εδώ να το δείτε το πρωί. Καλημέρα σε όλες!!! 

Να σου ζήσει ο μπέμπης!!! :) όταν νιώσεις καλύτερα πες μας λεπτομέρειες ! Πως ξεκίνησε κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια. Δεν πρόλαβα να καταλάβω και πολλά. Την Παρασκευή στο ντοπλερ είδαμε τα αμνιακα μου στα χαμηλότερα φυσιολογικα όρια κια την Δευτέρα ζήτησε ξανά μέτρηση ο γιατρός. Τελικά ήταν ακόμη πιο χαμηλά και ο μπέμπης είχε μόνο αναπνευστικες κινήσεις. Δεν το ρίσκαρε με έβαλε επιτόπου για κ.τ. Αγχώθηκα λιγο στην αρχή μετά ήρθε ο άντρας μου να κάτσει μαζί μου κια σταμάτησα να σκέφτομαι. Του είπα πάω να φέρω τον μπέμπη μας. Η επισκληριδιος σαν διαδικασία πάρα πολύ απλή μου φάνηκε. Δεν πονεσα, δεν ενοχλήθηκα. Νιώθεις ένα τρεμουλο όμως όταν σε πιάσει. Εμένα αυτό ήταν πιο έντονο και με ταλαιπώρησε αυτό. Σε 5 λεπτά ο μπέμπης βγήκε και μετά εγώ ήμουν έτοιμη σε 30 λεπτά. Δεν είναι κάτι τρομερό. Βέβαια μετά τις πρώτες ώρες λες Θεέ μου πως θα αντέξω τον πόνο αλλά κάθε ώρα που περνάει είσαι και πιο καλά. Δεν θέλω να τρομάξετε, να σκεφτείτε απλά ότι πριν λίγο κατάφερα να σηκωθώ και μόνη μου από το κρεβάτι. Καλα περπατάω από τις πρώτες 6 ώρες. Αν μου είχε πει κάποιος ότι θα νιώσω τόσο γρήγορα καλύτερα θα είχα απογοητεύει λιγότερο στην αρχή. Το μωρό μας τώρα είναι θερμοκοιτίδα προληπτικά λόγω εβδομάδας. Λόγω της παρενέργειας στην επισκληριδιο αν και τον πήρα αμέσως αγκαλίτσα δεν κατάλαβα τι συνέβη ακριβώς. Η εικόνα του όμως ήταν αυτή που με έκανε να αντέξω να σηκωθώ και να πάω να τον φροντίσω. Δεν βλέπω τις ώρες να περνάνε και να πηγαίνω να τον βλέπω. Είναι τόσο μικρός και τρυφερός. Είναι το μικρό μας θαύμα με τον άντρα μου. Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη πρώτα από όλα εγγυμοσυνη και μια γρήγορη ανάρρωση όταν έρθει με το καλό για να μπορείτε να χαρείτε τα μωράκια σας. 

  • Μου αρέσει 6

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει...να είναι καλότυχος! 

Από ότι κατάλαβα η αρχή είναι λίγο δύσκολη με τη καισαρική αλλά μειώνεται σύντομο ο πόνος.

Μια άλλη κοπέλα μου είπε ότι δεν ποναγε καθόλου από την αρχή. Είναι θέμα οργανισμού.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή από την στιγμή που είχαμε τα πρώτα γεννητούρια έχουμε πάθει σοκ όλες επειδή συνειδητοποιησαμε ότι πλησιάζει η σειρά μας και δεν γράφουμε τίποτα άλλο πια??? :?  :grin:


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 χαχαχχαχαχαχ .... Ναι ίσως τρομαξαμε λίγο...και είμαστε γενικά όλες πολύ ήσυχες ... 

Εγώ σχεδόν δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο όλοι μέρα ...ότι ήρθε η ώρα και ήρθε η ώρα ... 

Εσύ πως είσαι ? 

Η υπόλοιπες ? 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Anna17  πες μας πως είσαι ;; Έχεις αρχίσει να συνέρχεσε; Ο μικρός σου; Βγήκε απο θερμοκοιτίδα ;; Θα τον πάρεις μαζί σου η θα μείνει για παρακολούθηση; Επίσης σε ποια έβδομα γέννησες;

εγω κορίτσια νομίζω ότι έχω πολυ καιρό μπροστα μου. Εντάξει ΠΗΤ έχω 27/7 αλλα θα περάσει και ο 8ος και δεν θα το καταλάβω. Βαλίτσα μόνο τα βασικά έχω φτιάξει, τα έχω απλώσει πάνω στο τραπέζι (μέσα σε σακουλάκια ) και δεν έχω αξιωθεί να δω τι μου λείπει να την φτιάξω. Επίσης ακόμα δεν έχω καθαρίσει την κούνια δεν έχω βρει πάντες και σεντόνια για κούνια. Για αρχή θα ειναι καλαθουνα που και αυτή θέλει να πλύνω το εξωτερικό ύφασμα. Νομίζω την επόμενη έβδομαδα θα ασχοληθώ!!!!!! Τα συρτάρια τα έχω καθαρίσει πολυ καιρό, η αλήθεια ειναι ότι τα είχα περάσει με δετολ και μετα 3 χέρια με καθαρό πανί με νερό και μετα τα είχα αφήσει ανοιχτά κανα 2ημερο. Την κούνια θα την κάνω με νερό και ξύδι όμως. Αν έχετε Ατμομαθαριστη για τα συρτάρια ειναι ότι πρέπει, εγώ έχω αλλα κάπου τον εχει δανείσει ο άντρας μου όποτε πήγα με κλασικές μεθόδους καθαρισμου! 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καν έπιπλα ακόμα! Θα μου έρθουν αύριο ελπίζω.

Το μόνο που έχω είναι ένα παρκοκρεβατο με δεύτερο όροφο κ καινούργιο στρώμα κοκοφοίνικα. Το οποίο το πλυναμε με νερό κ αφρολουτρο. 

Για τη βαλίτσα προτείνω αντί για σακουλάκια...να βάλετε μέσα τα ρουχαλακια κ τις πάνες αγκαλιας σε μαξιλαροθήκη παιδική πλυμενη με βρεφικό απορριπαντικο.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα Έπλυνα ότι πλενεται (υφάσματα καροτσιου, καλαθουνας κλπ)  στο πλυντήριο και τα τοποθέτησα πάλι και τα έχω σκεπάσει, την κούνια κανονικά την ξεσκονισα, όχι σπουδαία πράγματα.. Απλά έχω πει στη πεθερά μου, την μέρα που θα γυρίζουμε να την κάνει ένα καλό ξεσκόνισμα με νερό και ξύδι ή dettol και να στρώσει καθαρά σεντονακια.  Το ίδιο ισχύει για το κρεβάτι μας και για τα καλύμματα του καναπέ... Έτσι κι αλλιώς σε πάνες αγκαλιάς θα τον ξαπλώνω αλλά να είναι σχετικά καθαρά.. Τα συρτάρια με dettol και απλά τα πέρασα και με ένα πανάκι με νερό και τα άφησα να στεγνώσουν καλά και να φύγουν τυχόν μυρωδιές.  Δεν φρικάρω τόσο γιατί έχουμε και σκύλο μέσα στο σπίτι και είχα ένα τεράστιο άγχος αλλά με διαβεβαιωσαν 2 παιδίατροι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και να μην είμαι τρελή με την καθαριότητα γιατί χειρότερα θα είναι. 

Εγώ εχθές είχα κανονικά ραντεβού αλλά είχε ο γιατρός 4 γέννες και μου είπε έλα να κάνουμε μόνο ζώνες και θα σε δω την επόμενη εβδομάδα (με είχε ξαναδεί πριν 2 εβδομάδες και την παρασκευή με φώναξε να μου πάρει καλλιέργεια γιατί θα ήταν κλειστά τα μικροβιολογικα οπότε είδε και τον τράχηλο και ήταν κομπλε)  ωστόσο απογοητευτηκα λίγο που δεν είδα τον μπέμπη.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...