Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

εγω ειχα μουλιασει απο χτες σε ζεστο νερο και ξυδι, πετσετες κτλ και σημερα θα τα βαλω στο.πληντυριο με τα ρουχαλακια. βαλιτσα δεν εχω κανει κατι ακομα. εχω μαζεψει καποια πραγματα μου σε ενα συρταρι να τα εχω ετοιμα. 30/7 εχω ετσι και αλλιως Πητ. 

 

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε πώς είστε ? 

Εμείς έχουμε γιατρό την Τετάρτη λογικά θα μας πει να κάνουμε νον στρες και δεν ξέρω για κολπική καλλιέργεια ...μέχρι στιγμής μόνο εξέταση ούρων έχουνε κάνει και αίματος ... 

Εγώ τα έχω όλα έτοιμα από βαλίτσες έπιπλα όλα ... Της βαλίτσες σήμερα θα της ανοίξω να πάρουν αέρα και θα της κλείσω δεν πιστεύω να της ξανά ανοίξω . 

Τα έπιπλα τα καθάρισα με ένα πανακι και σκέτο νεράκι εγώ δεν τα είχα και καινούργια αλλά και πάλι πιστεύω ότι είναι καλά με σκέτο νεράκι ... Επλυνα στο πλυντήριο ότι πλενόταν και τώρα τα έχω μαζέψει όλα σε μια μεριά στο δωμάτιο και τα έχω σκεπάσει με ένα σεντόνι για να μην μαζέψουν σκόνη ...και στις 38 εβδομάδες λέω να τα ψεκασω με ντετολ και τέλος ... Σεντόνι στην κούνια δεν έχω στρώσει θα στρώσω όταν βγούμε από το νοσοκομείο εκείνη την στιγμή ... 

Την Τετάρτη θα είμαστε 37 εβδομάδων παρά μια μέρα ... πλησιάζουμε ...άγχος και αγωνία 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ωραία, κ γω με ένα πανάκι με νερό θα τα περάσω, αύριο θα έρθουν τα επιπλάκια του. Όσο για τη βαλίτσα, δν έχω κάνει τπτ αλλά έχω πλύνει τα νυχτικάκια τα δικά μου κ κάποια ρουχάκια κ πράγματα τ μωρού. Έχω να πλύνω κ άλλα.

Αγωνία κ υπερένταση παραμένουν...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω άλλο πρόβλημα...  Έχουν πρηστεί πολύ τα χέρια μου και πονανε οι κλειδώσεις...  Λογικά φταίει που φάγαμε εχθές εξω και σίγουρα είχε περισσότερο αλάτι..  Αλλά φοβάμαι λίγο..


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια μου.. η αληθεια ειναι οτι κοντευουμε πλεον ..απ τη μια ανυπομονω  απ την αλλη τρομαζω..βαλιτσα εχω φτιαξει ..2-3 πραγματα που λειπουν θα τα παρω αυριο απο το φαρμακειο...καροτσι καλαθουνα δεν τα χω καθαρισει ακομα...μαλλον προς το τελος..(αν και δε με βλεπω να μπορω μονη μου μαλλον θα παρω τη βοηθεια του κοινου.του αντρουλη μου:P)

@Elen211 ειναι λογικο το πρηξιμο  προς το τελος..να μη σε αγχωνει

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elenpap Καντά όσο μπορείς τώρα γιατί όσο περνάνε η μέρες δεν μπορείς πολλά πολλά ... 

Εγώ βρε κορίτσια και που έχω κόψει το αλάτι και που έχω χαμηλή πίεση τα πόδια μου πάλι πρήζονται ...από την ζεστή θα είναι λογικά ...καλα από το μεσημέρι και μετά που βάζει πολύ ζέστη με το ζόρι κουνιεμαι ... 

Θα είμαστε και εφόσον γεννησουμε έτσι ? Τι λέτε ? 

@Elen211 και εγώ με το πρήξιμο δεν πάω πίσω μην φοβάσαι δεν είσαι η μόνη ... Εγώ όμως κυρίως τα πόδια τα έχω πρησμένα ... 

@Γλυκερια123 δεν υπάρχει καλύτερη βοήθεια από του άντρα σου ... Πιστεύω ότι όλες μας ανυπομονούμε και τρομάζουμε ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 εμας η μαια μας ειπε τα ακρα να μη τα εχουμε πολυ ωρα κρεμασμενα. ακομα και σε καρεκλα να βαζουμε υποποδιο. οποτε οσο μπορεις τα χερακια ψηλα. (το ιδιο ισχυει και για τον θηλασμο, γι αυτο οι καρεκλες θηλασμου εχουν ολες υποποδια) 

ασχετο, ημιμονιμο στα νυχακια.κανετε κοριτσια? δεν εχω βαψει καθολου τα νυχια.μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα ελεγα τουλαχιστον του ποδιου να τα εκανα.

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@happysmile να τα φτιαξεις σιγα σιγα γιατι μετα θα κανει ακομα περισσοτερη ζεστη και δε θα μπορεις να κουνηθεις ..ειδικα το σιδερο! 

@Giosotpk στη φαση που ειμαστε ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο..

@Eleni2512 νυχια δεν εχω βαψει ουτε θα βαψω μαλλον...του ποδιου ομως δε νομιζω να υπαρχει προβλημα να τα βαψεις...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

@Elen211 εμας η μαια μας ειπε τα ακρα να μη τα εχουμε πολυ ωρα κρεμασμενα. ακομα και σε καρεκλα να βαζουμε υποποδιο. οποτε οσο μπορεις τα χερακια ψηλα. (το ιδιο ισχυει και για τον θηλασμο, γι αυτο οι καρεκλες θηλασμου εχουν ολες υποποδια) 

ασχετο, ημιμονιμο στα νυχακια.κανετε κοριτσια? δεν εχω βαψει καθολου τα νυχια.μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα ελεγα τουλαχιστον του ποδιου να τα εκανα.

Προχθές είχαμε μάθημα τοκετού στο ιατρείο με την μαία και μας είπε "να φτιάξετε οπωσδήποτε νυχάκια για να νιώσετε όμορφες! Και ημιμονιμο και ότι θέλετε!"  γενικότερα μας είπε να είμαστε χαλαρές και όμορφες..  Επίσης μας είπε ότι τις κοπέλες που έχουν χρόνο τις βάφει κιόλας γιατί μειώνει το άγχος και μια μανούλα χωρίς άγχος είναι ότι καλύτερο.  

Γενικότερα μας τα παρουσίασε πολύ ρόδινα.. 

Ασχετο... Μας είπε ότι πλέον στο Ιάσω (Θεσσαλίας)  που θα γεννήσω, αφήνουν πολλές φορές και τον μπαμπά μέχρι το τέλος στην αίθουσα τοκετού! Και μας είπε να το συζητήσουμε με τον μπαμπά για να είμαστε προετοιμασμενοι. Μόλις το είπα στον άντρα μου καταχαρηκε, δε το περίμενα.. Θέλει πάρα πολύ να πάνε όλα καλά και να τον αφήσουν μέχρι το τέλος μέσα! 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω στο ελενα που θα γεννησω θελουν ο μπαμπας να εχει παρακολουθησει μαθημα ανωδυνου τοκετου. το θεμα ειναι οτι το δεχονται μονο αν πας σε αυτο που κανει το νοσοκομειο. εμεις πηγαμε σε ενα αλλο και του λενε οτι.πρεπει να δει και αυτο του νοσοκομειου... α τον κακομοιρη. χαχαχα


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα κοιτούσα της βαλίτσες και τα ρουχαλακια της μικρής ... Και συνειδητοποιώ ότι τα πιο πολλά που έχω είναι μακρυμάνικα ...εκτός από τα ζιπουνακια τα οποία όλα τα έχω κοντομανικα ... 

Και αγχώθηκα λίγο μήπως δεν τα πήρα σωστά τα ρούχα μήπως έπρεπε όλα να τα πάρω κοντομανικα ...

Βάζουμε μακρυμάνικο σε νεογέννητο ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Κορίτσια τώρα κοιτούσα της βαλίτσες και τα ρουχαλακια της μικρής ... Και συνειδητοποιώ ότι τα πιο πολλά που έχω είναι μακρυμάνικα ...εκτός από τα ζιπουνακια τα οποία όλα τα έχω κοντομανικα ... 

Και αγχώθηκα λίγο μήπως δεν τα πήρα σωστά τα ρούχα μήπως έπρεπε όλα να τα πάρω κοντομανικα ...

Βάζουμε μακρυμάνικο σε νεογέννητο ? 

 

Εγω ελεγα οτι θα του φορεσω μονο ζιπουνακια ..δεν ειχα σκοπο για φορμακια λογω ζεστης..και ειχα παρει μονο 1 ολοσωμο..και μιλησα με μαια στο νοσοκομειο που θα γεννησω και μου ειπε οπωσδηποτε τις πρωτες μερες τουλαχιστον στο νοσοκομειο θελει φορμακι..και μου πε να χω κανα 3αρι...και θα παω να παρω κι αλλα τωρα...αλλα στο σπιτι αποκλειεται να τον εχω με φορμακι κανει απιστευτη ζεστη...με την πανα βλεπω να τη βγαζει... 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ότι έχει τρελή ζέστη έχει ...αλλά παντού διαβάζω ότι τους βάζουμε μια στρωσει ρούχα παραπάνω από αυτή που φοράμε εμείς ...με.αυτο το σκεπτικό τα αγόρασα μακρυμάνικα αν και τώρα με την ζεστή μου φαίνεται υπερβολικό ... 

Ο άντρας μου λέει ας μην τα φορέσει καθόλου όλοι μέρα με τα μπουτακια έξω θα την έχουμε ... 

Ευτυχώς κρατηθηκα και δεν αγόρασα πολλά ρουχαλακια ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...