Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές. Ο μπεμπακος βγήκε από την θερμοκοιτίδα χθες και τον έχω στο δωμάτιο. Με τον θηλασμό ξεκινήσαμε πολύ στραβά. Δεν έπιανε με τίποτα δεν έτρωγε κοιμόταν συνέχεια... Τελικά για να μην βάλω θήλαστρο μου είπε μια μαία και δοκιμάσαμε τις ψευδοθηλες. Από εκείνη την ώρα τα πάμε κάθε φορά και πιο καλά. Θέλει αρκετή επιμονή και υπομονή αλλά δεν νιώθεις κούραση, δεν νιώθεις τίποτα όσο κρατάς το μωρό σου αγκαλιά. Περιμένουμε να δούμε αύριο τον ίκτερο και να δούμε αν θα βγούμε. 

  • Μου αρέσει 5

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. :) χθες είχα γιατρό κ έκανα κ πρώτη φορά καρδιοτοκογράφο, τον βρήκε νορμάλ. Τώρα θα ξαναπάω σε 1 εβδομάδα. Πλησιάζουμε κορίτσια...:wub:

Έβαλα κ ένα πλυντηριάκι τώρα κ θα βάλω ακόμα 1 όταν μ έρθουν κάτι άλλα πραγματάκια π περιμένω. Πλυμμένα θα έχω γύρω στα 12 ζιπουνάκια, 4 μακρυμάνικα ολόσωμα, ένα σετάκι παντελονάκι με ζακετούλα, καλτσάκια, σκουφάκι, γαντάκια, 2 πικέ, πετσετούλες με κουκούλα, πανάκια. Κ απο βδομάδα θα πλύνω λίγα ακόμα. 

Είστε καλά εσείς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elenpap καλημέρα ...ωραία που βγήκε καλά το νον στρες σου είπε τίποτα άλλο ο γιατρός ? Να σε ρωτήσω κολπική καλλιέργεια σου έκανε ? 

Πιστεύω από ρουχαλακια είσαι μια χαρά ... Εμένα μου είπαν να έχω 4 αλλαξιες ρούχων θα την κάνουν κάθε μέρα μπάνιο οπότε θα της αλλάζουν και τα ρούχα ...εγώ στο σύνολο πήρα 5 μήπως έχουμε κάνα αφυχαματικη ...στο κάτω κάτω σου φέρνει και ο άντρας σου αν χρειαστείς .... 

Πάνες αγκάλιας μην ξεχάσεις ...εγώ έβαλα δύο στην βαλίτσα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

@Elenpap καλημέρα ...ωραία που βγήκε καλά το νον στρες σου είπε τίποτα άλλο ο γιατρός ? Να σε ρωτήσω κολπική καλλιέργεια σου έκανε ? 

Πιστεύω από ρουχαλακια είσαι μια χαρά ... Εμένα μου είπαν να έχω 4 αλλαξιες ρούχων θα την κάνουν κάθε μέρα μπάνιο οπότε θα της αλλάζουν και τα ρούχα ...εγώ στο σύνολο πήρα 5 μήπως έχουμε κάνα αφυχαματικη ...στο κάτω κάτω σου φέρνει και ο άντρας σου αν χρειαστείς .... 

Πάνες αγκάλιας μην ξεχάσεις ...εγώ έβαλα δύο στην βαλίτσα ... 

Ναι, το επόμενο πλυντήριο θα ναι με πάνες αγκαλιάς κ κάποια ακόμα φορμάκια. Αυτά π έγραψα πιο πάνω είναι αυτά π έχω πλύνει, στην κλινική θα πάρω σαφώς λιγότερα γτ θα το ντύνουν εκεί. 

Δεν μ έκανε κολπική καλλιέργεια ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πλύνει ρούχα για τουλάχιστον 6 παιδιά!!! :P Και για τουλάχιστον μέχρι 9 μηνών.  Χαχαχαχ  γενικά ότι μου έδιναν κρατούσα τα καλά και έπλενα...  Και κατέληξα ότι είναι άπειρα 1 κάθε μέρα να του βάζω δεν φτάνουν οι μέρες να του τα βάλω όλα!! Το καλό είναι ότι δεν ξόδεψα εκτός από αυτά που θα βάλει μόλις βγει από το μαιευτήριο τίποτα..  

Εμένα μου πήρε κολπική καλλιέργεια την προηγούμενη Παρασκευή, εχθές πήρα τα αποτελέσματα, όλα καλά!! Την άλλη Πέμπτη πάλι γιατρό για ζώνες ξανά, και αυτή την φορά και υπέρηχο..  Ανυπομονώ.. Και φοβάμαι μήπως δεν προλάβω κιόλας...  Με έχει πιάσει απίστευτο άγχος που αύριο μπαίνω στον μήνα μου!  Επίσης με σήκωσε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ από το κρεβάτι μετά από δύο μήνες και μου είπε ότι από δω και πέρα περπατάμε πολύ! 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω χτες τα εβαλα ολα για πλυσιμο και εχω ξεκινησει σημερα το σιδερο σε δοσεις. πω πω τα φορμακια πιο δυσκολα και απο πουκαμισα στο σιδερο τοσο μικροσκοπικα που ειναι. :-P 

 

  • Χαχα 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 said:

εγω χτες τα εβαλα ολα για πλυσιμο και εχω ξεκινησει σημερα το σιδερο σε δοσεις. πω πω τα φορμακια πιο δυσκολα και απο πουκαμισα στο σιδερο τοσο μικροσκοπικα που ειναι. :-P 

 

Εγώ νομίζω οτι τα φορμάκια τα σιδερώνεις χωρίς καν να κοιτάς...κ ό,τι σιδερωθεί, σιδερώθηκε. :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Κορίτσια ο άνθρωπος που μου έφερε τα αυγουλάκια μου είπε μόλις τα βγάλω από το νάιλον να τα πλύνω. Αλλά πώς να τα πλύνω; Φοβάμαι μην χαλάσουν.

Όταν λες αυγουλακια θέλω να πιστεύω ότι εννοείς τα καθίσματα αυτοκινήτου ε?  Αν ναι... Εγώ διάβασα τις οδηγίες, αφαίρεσα τα καλύμματα και τα Έπλυνα σύμφωνα με τις οδηγίες..  Ήταν πάρα πολύ εύκολο πάρα το άγχος μου. (οι οδηγίες είναι συνήθως στο κάτω μέρος του καθίσματος)


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μαρίτσα10 και εγώ απλά έβγαλα τα καλύμματα και τα έπλυνα ...αρκεί να θυμάσαι πως ήταν γιατί εγώ που δεν έδωσα σημασία έκανα πόση ώρα να τα βάλω πάλι ...αλλά αν έχεις το μοντέλο βρίσκεις φωτογραφίες στο ίντερνετ και τα βάζεις ... 

@Elen211 πολύ γέλασα με το ότι έχεις πλύνει ρούχα για 6 παιδιά ...αφού δεν γέννησα από τα γελοία ...χαχαχχα ...άντε μπαίνεις στο μήνα σου μην φοβάσαι τίποτα ...το λέει αυτή που επίσης έχει αγχωθει τρέλα και αν με άφηνες μπορεί να έκλαιγα και όλοι μέρα ... 

 

Αυτό το αλάτι μου έχει στοιχίσει πολύ ...δεν ευχαριστιεμαι κανένα φαγητό όλα χάλια είναι ..

Αφού έκανα μια πατατοσαλάτα για βράδυνο ο Θεός να την κάνει πατατοσαλάτα και έφαγα ένα πιάτο γεμάτο και δεν χόρτασα.... 

Εγώ κορίτσια δε. Περπατάω πήγα κάτι μέρες για περπάτημα πέρα από την κούραση είδα και δύο φίδια στο δρόμο και από τότε δεν πάω άλλο.... 

Η επόμενη που γεννάει ποια είναι από εμάς ? 

Εγώ μάλλον αργό ακόμα είμαι 11/07 

Έχω την εντύπωση ότι @Elenpapεσυ πρέπει να έχεις σειρά τώρα ... 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια πλενω κ γω πλενω αλλα δν σιδερωνα κ μαζευρηκαν ενα σωρο κ τωρα θα τα κανω με δοσεις!ναι εχει μια μειωμενη κινητικοτητα αλλα εγω τον σκουνταω συνεχεια αν δεν κουνηθεί με χαδι σχεδον παντα πιανει πινω παγωμενο νελρο καθε τεσσεριςωρες πρεπει να τον αισθανομαι ειπε γιατρος!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα καθίσματα αυτοκινήτου εννοώ! Πρέπει να τα ανοίξω για να δω αν έχει ξεχωριστά καλύμματα...λογικά θα έχει.

Επίσης τις πάντες μου είπε να τις σιδερωσω καλά κ να μην τις πλύνω. Τι άποψη έχετε;


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...