Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Giosotpk ένα θα σου πω...  Εχω 17 μπουρνουζακια με κουκούλα... Εκ των οποίων τα 2 μόνο είναι καινούρια οπότε μπορείς να φανταστείς τι γίνεται από ρούχα, σελτεδακια κλπ! (η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω άπειρο χώρο στο σπίτι είπα να τα πλύνω οοοοοολα όσα μου έδωσαν και έχω ξεχωρίσει τα καλύτερα και αν δω ότι τα άλλα δεν τα χρειάζομαι θα τα χαρίσω κι εγω)  αυτό είναι το καλό αν έχεις αλλά 3 αδέρφια που έχουν κάνει παιδιά..

@Μαρίτσα10 εμένα ο παιδίατρος μου είπε ότι έχουν απαγορευτεί οι πάντες και ήταν κάθετος και πολύ αυστηρός! Λέει δεν θέλω τίποτα στο κρεβάτι!!  Με τρόμαξε με το ποσό εναντίον ήταν! Στεναχωρηθηκα λίγο γιατί είχα κάτι ωραίες κεντημένες από την γιαγιά... 

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που απαγόρευσαν τις πάντες! Ομορφαίνουν την κούνια κ προστατεύουν. Εγώ αγόρασα καινούργιες κ μου έδωσαν κ άλλες δύο. Αν πέσω σε περίεργο παιδίατρο θα κάνω συνέχεια αλλαγές...ειδικά δεν θα αντέξω να μου πει ότι δεν κάνει η γάτα με τα μωρά. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 εγω έχω διαβάσει ότι απλά λόγου ζεστή; Το καλοκαίρι δεν βάζεις πάντες βέβαια δεν έχω μιλήσει με.παιδιατρο και την έχω βάλει στην κούνια ...θα δείξει ...

Για την γάτα αν είναι εμβολιασμενη δεν υπάρχει θέμα εγώ έχω δύο γατούλες μαμά και γιος ο γιος έχει τρελαθεί με την κοιλιά μου τρίβεται κάθεται ακούει στηρίζει το κεφάλι ψιλά και κοιμάται η μαμά δεν την βλέπω και ιδιαίτερα ενθουσιασμένη την έχω όμως και λίγο ζηλιάρα οπότε μαζί της θα έχω ένα θεματική πιστεύω ... Φέρε την γατούλα σου σε επαφή με την κοιλιά και όταν γεννηθούν τα μωράκια θα έρθουν κατευθείαν σε επαφή ...αλλά φαντάζομαι θα ξέρεις ... 

@Elen211 όντως είναι καλό να έχεις αδέρφια που να έχουν παιδάκια ... Εγώ είμαι το μικρό της οικογένειάς.οπως και ο άντρας μου και όλα τα ανίψια μας είναι μεγάλα σε ηλικία και ρούχα τους δεν υπάρχουν ...μόνο έπιπλα και καρότσι υπήρχαν τα οποία μας τα έδωσαν ... Πάντως μπράβο στο κουράγιο να τα πλύνεις οοοοολα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Μαρίτσα10 εγω έχω διαβάσει ότι απλά λόγου ζεστή; Το καλοκαίρι δεν βάζεις πάντες βέβαια δεν έχω μιλήσει με.παιδιατρο και την έχω βάλει στην κούνια ...θα δείξει ...

Για την γάτα αν είναι εμβολιασμενη δεν υπάρχει θέμα εγώ έχω δύο γατούλες μαμά και γιος ο γιος έχει τρελαθεί με την κοιλιά μου τρίβεται κάθεται ακούει στηρίζει το κεφάλι ψιλά και κοιμάται η μαμά δεν την βλέπω και ιδιαίτερα ενθουσιασμένη την έχω όμως και λίγο ζηλιάρα οπότε μαζί της θα έχω ένα θεματική πιστεύω ... Φέρε την γατούλα σου σε επαφή με την κοιλιά και όταν γεννηθούν τα μωράκια θα έρθουν κατευθείαν σε επαφή ...αλλά φαντάζομαι θα ξέρεις ... 

@Elen211 όντως είναι καλό να έχεις αδέρφια που να έχουν παιδάκια ... Εγώ είμαι το μικρό της οικογένειάς.οπως και ο άντρας μου και όλα τα ανίψια μας είναι μεγάλα σε ηλικία και ρούχα τους δεν υπάρχουν ...μόνο έπιπλα και καρότσι υπήρχαν τα οποία μας τα έδωσαν ... Πάντως μπράβο στο κουράγιο να τα πλύνεις οοοοολα ... 

Εγώ δεν θα χρησιμοποιήσω τις κούνιες στην αρχή οπότε μέχρι να πάνε εκεί τα παιδιά θα χει δροσίσει. 

Μπα με τη γάτα δεν θα υπάρξει πρόβλημα...είναι αναίσθητη....νέο κουτάβι της φέρνεις κ είναι σαν να μην υπάρχει. Η ξαδέρφη μου φέρνει το μωρό κ τίποτα αδιαφορία...απλά κοιμάται εκεί που την βολεύει. Είναι κ ιδιότροπη με το τρίχωμα της όλο το πλένει ...την πιάνεις κ πλένεται κ όλοι νομίζουν ότι την πλένω. Εμβολιασμενη είναι κ μένει μόνιμα μέσα.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Η αλήθεια είναι ότι τώρα που μιλάμε σκέφτομαι κι εγώ πολύ το θέμα με τις πάντες.. Βασικά δεν με νοιάζει τόσο αν θα βάλω η όχι αλλά το ότι με τρομοκρατησε ο παιδίατρος πριν καν έρθει το μωράκι...  Φαντάσου για αλλά πιο σοβαρά θέματα τι θα μου κάνει..  Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω τελικά στον άλλον που μίλησα...  Ήταν πολύ πιο cool και προσχαρος.

Εγώ έχω σκύλο 35κιλα μέσα στο σπίτι... Ήξερα ότι δεν θα έχω θέμα από ιατρικής άποψης αλλά έχω τεράστιο πρόβλημα με τους συγγενείς του άντρα μου κυρίως... Πολύ πρήξιμο ρε παιδί μου...  Ευτυχώς έχουν κάπως ηρεμήσει γιατί τους είπε ο άντρας μου ότι πιο πιθανό είναι να μην αφήνει αυτούς να έρχονται στο μωρό αν έχουν πρόβλημα με το σκυλί πάρα να φύγει το σκυλακι μας από το σπίτι! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα!! Η αλήθεια είναι ότι τώρα που μιλάμε σκέφτομαι κι εγώ πολύ το θέμα με τις πάντες.. Βασικά δεν με νοιάζει τόσο αν θα βάλω η όχι αλλά το ότι με τρομοκρατησε ο παιδίατρος πριν καν έρθει το μωράκι...  Φαντάσου για αλλά πιο σοβαρά θέματα τι θα μου κάνει..  Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω τελικά στον άλλον που μίλησα...  Ήταν πολύ πιο cool και προσχαρος.

Εγώ έχω σκύλο 35κιλα μέσα στο σπίτι... Ήξερα ότι δεν θα έχω θέμα από ιατρικής άποψης αλλά έχω τεράστιο πρόβλημα με τους συγγενείς του άντρα μου κυρίως... Πολύ πρήξιμο ρε παιδί μου...  Ευτυχώς έχουν κάπως ηρεμήσει γιατί τους είπε ο άντρας μου ότι πιο πιθανό είναι να μην αφήνει αυτούς να έρχονται στο μωρό αν έχουν πρόβλημα με το σκυλί πάρα να φύγει το σκυλακι μας από το σπίτι! 

Καλημέρα!

Μια από τα ίδια. Ακούω βλακείες κ από νέους ανθρώπους "" τώρα που θα κάνεις μωρά θα την διώξεις την γατούλα σου;''

Ο πεθερός μου είναι κάθετος να την διώξω λέει. Η πεθερά μου ρωτάει δήθεν διακριτικά που θα την βάζω από εδώ κ πέρα για να μην έρχεται σε επαφή με τα βρέφη. 

Η γειτόνισσα με παραδείγματα μου λέει ότι η τάδε έδωσε την γάτα της γιατί δεν ήθελε να κολλήσει τοξόπλασμα. Εγώ έχω κολλήσει τοξόπλασμα στο παρελθόν οπότε έχω αντισώματα.

Κ ο θείος λέει δεν τα χρειάζεστε πια τα ζώα γιατί δεν θα προλαβαίνετε με τα παιδιά.

Δεν μπορώ να καταλάβω το 2019 πως είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσο στενόμυαλοι! 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .... 

@Elenpap φυσιολογικά θα γεννήσεις θύμισε μου ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση που ούτε ο δικός μου γιατρός δεν μου έχει κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού ακόμα γι'αυτό ... 

@Μαρίτσα10 και δεν έχεις δει τίποτα που να έρθεις εδώ στην επαρχία που μένω εγώ . Καλά όσοι ακούνε ότι έχω γάτα στο σπίτι και δύο κιόλας αναρωτιούνται πώς έμεινα έγκυος γιατί αν φας τρίχα γάτας εκτός του ότι πεθαίνεις δεν κάνεις και παιδιά .... 

Η γατούλα σου μπορεί να τα αγαπήσει τόσο πολύ τα μωράκια σου που να μείνεις με το στόμα ανοιχτό ... Εγώ τον δικό μου τον κόβω να κοιμάται μαζί της .... Εμένα βγαίνουν όμως και έξω το καλοκαίρι βλέπεις στην γειτονιά δύο γατούλες με τα λουράκια τους να κάνουν βόλτες ... Μαζεύονται και άλλες μετά εδώ της ταιζω εγώ και γίνεται ο χαμός όχι ότι δεν μου αρέσει όμως ... Εγώ που μεγάλωσα με γάτα δεν έχω κολλήσει ποτέ τοξόπλασμα ... 

Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου λένε της εξυπνάδες τους ...οπότε προετοιμασου... 

@Elen211 πιστεύω καλύτερα να.πας στον άλλο παιδίατρο που αισθάνεσαι πιο άνετα από αυτόν που σε τρομοκράτη αρκεί όμως το ότι είναι πιο cool ο άλλος να είναι και σωστός στην δουλειά του ... 

Εδώ υπάρχει μια μικρή περίπτωση η γάτα να ζηλέψει με το μωράκι π σκύλος όμως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι κακό στο μωρό οπότε ποιο είναι το πρόβλημα τους δεν μπορώ να καταλάβω ... 

Πολύ κόλλημα όμως με τα ζώα έχουν μερική και δεν τους περνάει καν από το μυαλό ότι έχουν συναισθήματα και αυτά και πως ότι μας αγαπάνε ... 

Εμένα μου κρατάνε και μούτρα όταν της πειράζω ..πάνε απέναντι μου και μου γυρίζουν την πλάτη και να τους φωνάζω δεν μου δίνουν σημασία χαχαχα ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλό τριήμερο. :)

Χθες ήρθαν τα επιπλάκια του, μπορώ να πω οτι δεν αγχώθηκα πολύ. :wub:

Εγώ θα γεννήσω με καισαρική κ προγραμματισμένα λογικα κ λόγω ζαχάρου κ λόγω των εξετάσεών μου για το συκώτι.

Όσο για τις πάντες, στο λίκνο δεν θα βάλω αλλά για την κούνια του μετά πήρα. Κορίτσια σας απασχολεί το πόσο εύκολα θα κοιμάται σε άλλο δωμάτιο; γτ κ γω θα τον βάλω σε άλλο δωμάτιο μετά απο κανένα 6μηνο κ ξέρω οτι κάποιες θα το κάνετε κ απο την αρχή. Είναι στο παιδί μ λένε όλοι. 

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap εγώ αν μου δώσει ο παιδίατρος το οκ θα την βάλω από την αρχή στο δωμάτιο της στην κούνια της ... Διαφορετικά δεν θα την κρατήσω πάνω από 40 μέρες στο υπνοδωμάτιο το δικό μας ... 

Πιστεύω όσο πιο γρήγορα το μάθεις στο δωμάτιο του τόσο πιο εύκολο θα είναι ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk said:

@Elenpap εγώ αν μου δώσει ο παιδίατρος το οκ θα την βάλω από την αρχή στο δωμάτιο της στην κούνια της ... Διαφορετικά δεν θα την κρατήσω πάνω από 40 μέρες στο υπνοδωμάτιο το δικό μας ... 

Πιστεύω όσο πιο γρήγορα το μάθεις στο δωμάτιο του τόσο πιο εύκολο θα είναι ... 

 

Απλά εσύ π θα το προσπαθήσεις πιο ζεστά από μένα για αποκλειστικό θηλασμό, πρακτικά βγαίνει να ναι το μωρό σε άλλο δωμάτιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα κ καλό τριήμερο. :)

Χθες ήρθαν τα επιπλάκια του, μπορώ να πω οτι δεν αγχώθηκα πολύ. :wub:

Εγώ θα γεννήσω με καισαρική κ προγραμματισμένα λογικα κ λόγω ζαχάρου κ λόγω των εξετάσεών μου για το συκώτι.

Όσο για τις πάντες, στο λίκνο δεν θα βάλω αλλά για την κούνια του μετά πήρα. Κορίτσια σας απασχολεί το πόσο εύκολα θα κοιμάται σε άλλο δωμάτιο; γτ κ γω θα τον βάλω σε άλλο δωμάτιο μετά απο κανένα 6μηνο κ ξέρω οτι κάποιες θα το κάνετε κ απο την αρχή. Είναι στο παιδί μ λένε όλοι. 

 

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenpap εγώ αν μου δώσει ο παιδίατρος το οκ θα την βάλω από την αρχή στο δωμάτιο της στην κούνια της ... Διαφορετικά δεν θα την κρατήσω πάνω από 40 μέρες στο υπνοδωμάτιο το δικό μας ... 

Πιστεύω όσο πιο γρήγορα το μάθεις στο δωμάτιο του τόσο πιο εύκολο θα είναι ... 

 

κοριτσια παντες το νεογγενητο δεν χρειαζετε οπου το βαλεις εκει μενει. αν δεν κουνιετε το κρεβατακι του περα δωθε δεν θα χτυπαει απο εδω κ απο εκει γιατι πολυ απλα το νεογεννητο μονο ποδια χερια κουναει το σωμα τπυ μενει εκει που το εβαλες.

για τον υπνο κοριτσια σε οποιο δωματιο θελετε το βαζετε αρκει εσεις να το ακουτε κ.να εχετε το κουραγιο να σηκωθητε απτο κρεβατι κ να πατε σε αλλο δωματιο.

το μωρο δεν συνιθιζει κ δεν θυμαται κρεβατια μεχρι τριων.μηνων. οπου κ να το ακουμπησεις θα κοιμηθει. εσεις δεν θα εχετε το κουραγιο να σηκωθητε να πατε σε αλλο δωματιο αυτο ειναι κ το επικυνδυνο οτι μπορει κατι να γινει κ να μην ακουσετε το μωρο κ.να σας ξαναπαρει ο υπνος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

 

κοριτσια παντες το νεογγενητο δεν χρειαζετε οπου το βαλεις εκει μενει. αν δεν κουνιετε το κρεβατακι του περα δωθε δεν θα χτυπαει απο εδω κ απο εκει γιατι πολυ απλα το νεογεννητο μονο ποδια χερια κουναει το σωμα τπυ μενει εκει που το εβαλες.

για τον υπνο κοριτσια σε οποιο δωματιο θελετε το βαζετε αρκει εσεις να το ακουτε κ.να εχετε το κουραγιο να σηκωθητε απτο κρεβατι κ να πατε σε αλλο δωματιο.

το μωρο δεν συνιθιζει κ δεν θυμαται κρεβατια μεχρι τριων.μηνων. οπου κ να το ακουμπησεις θα κοιμηθει. εσεις δεν θα εχετε το κουραγιο να σηκωθητε να πατε σε αλλο δωματιο αυτο ειναι κ το επικυνδυνο οτι μπορει κατι να γινει κ να μην ακουσετε το μωρο κ.να σας ξαναπαρει ο υπνος

Συμφωνώ σε όλα όσα είπες. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elenpap πρακτικό δεν θα είναι με το θηλασμό καθόλου ίσα ίσα που θα είναι πολύ εξαντλητικό για μένα αλλά μια προσπάθεια θα την κάνω .... Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αλλά δεν θέλω να έχω στο υπνοδωμάτιο την μπέμπα είναι άλλη φάση εκεί ...μην το πάρετε με την κακία την έννοια ...

Όπως είπε και η @linaaτα πιο πολλά θα τα δούμε στην πράξη...νόμιζα ότι πρέπει να πάρω το οκ από το παιδίατρο πρώτα αλλά έτσι όπως το περιέγραψε δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα να την έχω στο δωμάτιο της ... 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...