Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Γενικά νομίζω ότι δεν ωφελεί το να κάνουμε σχέδια..  Κάθε παιδάκι και κάθε μαμά είναι διαφορετική οπότε μάλλον πρέπει να προσαρμοστουμε στα νέα δεδομένα ανά πάσα στιγμή.  Όπως μας βγει..  Σίγουρα θα έχουμε ένα πλάνο για το τι θα θέλαμε ιδανικά κι αν τα καταφέρουμε καλώς αλλιώς δεν πειράζει! Να είμαστε καλά εμείς και τα παιδάκια μας και όλα θα έρθουν! 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

@Giosotpk ένα θα σου πω...  Εχω 17 μπουρνουζακια με κουκούλα... Εκ των οποίων τα 2 μόνο είναι καινούρια οπότε μπορείς να φανταστείς τι γίνεται από ρούχα, σελτεδακια κλπ! (η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω άπειρο χώρο στο σπίτι είπα να τα πλύνω οοοοοολα όσα μου έδωσαν και έχω ξεχωρίσει τα καλύτερα και αν δω ότι τα άλλα δεν τα χρειάζομαι θα τα χαρίσω κι εγω)  αυτό είναι το καλό αν έχεις αλλά 3 αδέρφια που έχουν κάνει παιδιά..

@Μαρίτσα10 εμένα ο παιδίατρος μου είπε ότι έχουν απαγορευτεί οι πάντες και ήταν κάθετος και πολύ αυστηρός! Λέει δεν θέλω τίποτα στο κρεβάτι!!  Με τρόμαξε με το ποσό εναντίον ήταν! Στεναχωρηθηκα λίγο γιατί είχα κάτι ωραίες κεντημένες από την γιαγιά... 

Κ μενα το ιδιο απαγορευτικό μ βαλε σε παντες οπως κ στο παπλωμα δν ξερω πως θα κοιμιζω το μωρο το χειμωνα...υπνοσακος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κ μενα το ιδιο απαγορευτικό μ βαλε σε παντες οπως κ στο παπλωμα δν ξερω πως θα κοιμιζω το μωρο το χειμωνα...υπνοσακος?

Τα παπλώματα έχουν απαγορευτεί αρκετά χρόνια τώρα σε μωρά κάτω του έτους.  Κουβέρτα! Εκτός αν δεις ότι σε βολεύει ο υπνοσακος. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Υπνοσακο σκέφτομαι και εγώ για τον χειμώνα ...και το πάπλωμα που έχω να φανταστείτε με.αυτο σκεπαζομουν εγώ θα το έχω απλά για ομορφιά στην κούνια ... 

Πώς θα είναι άραγε με τα μωράκια μας της πρώτες μέρες στο σπίτι ... σκέφτεστε μερικές φορές πως θα είναι η μέρα σας ? 

Εγώ κάθομαι πολλές φορές και φαντάζομαι την διαδικασία του μπάνιου πως θα γίνεται η διαδικασία του θηλασμού ... Και μου φαίνεται βουνό ακατόρθωτο ... 

Πλησιάζουν η μέρες και γίνεται το άγχος όλο και πιο μεγάλο ... 

Ξέρω δεν λέω τίποτα άλλο μόνο ότι αγχώνομαι σόρρυ κορίτσια ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κ μενα το ιδιο απαγορευτικό μ βαλε σε παντες οπως κ στο παπλωμα δν ξερω πως θα κοιμιζω το μωρο το χειμωνα...υπνοσακος?

κουβερτουλα κ την σφινωνεις στο πλαι της κουνιας . τα χερακια του μωρου τα βγαζεις παντα απο πανω. κ οι υπνοσακοι ειναι βολικοι ειδικα οι αμανικοι χωρις ποδαρακια.!!!!

οι αλλοι που ειναι σαν φορμακια ειναι παρα πολλοι ζεστοι αποκλειετε να τους χρησιμοποιησεις μεσα στο.σπιτι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια .... 

@Elenpap φυσιολογικά θα γεννήσεις θύμισε μου ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση που ούτε ο δικός μου γιατρός δεν μου έχει κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού ακόμα γι'αυτό ... 

@Μαρίτσα10 και δεν έχεις δει τίποτα που να έρθεις εδώ στην επαρχία που μένω εγώ . Καλά όσοι ακούνε ότι έχω γάτα στο σπίτι και δύο κιόλας αναρωτιούνται πώς έμεινα έγκυος γιατί αν φας τρίχα γάτας εκτός του ότι πεθαίνεις δεν κάνεις και παιδιά .... 

Η γατούλα σου μπορεί να τα αγαπήσει τόσο πολύ τα μωράκια σου που να μείνεις με το στόμα ανοιχτό ... Εγώ τον δικό μου τον κόβω να κοιμάται μαζί της .... Εμένα βγαίνουν όμως και έξω το καλοκαίρι βλέπεις στην γειτονιά δύο γατούλες με τα λουράκια τους να κάνουν βόλτες ... Μαζεύονται και άλλες μετά εδώ της ταιζω εγώ και γίνεται ο χαμός όχι ότι δεν μου αρέσει όμως ... Εγώ που μεγάλωσα με γάτα δεν έχω κολλήσει ποτέ τοξόπλασμα ... 

Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου λένε της εξυπνάδες τους ...οπότε προετοιμασου... 

@Elen211 πιστεύω καλύτερα να.πας στον άλλο παιδίατρο που αισθάνεσαι πιο άνετα από αυτόν που σε τρομοκράτη αρκεί όμως το ότι είναι πιο cool ο άλλος να είναι και σωστός στην δουλειά του ... 

Εδώ υπάρχει μια μικρή περίπτωση η γάτα να ζηλέψει με το μωράκι π σκύλος όμως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι κακό στο μωρό οπότε ποιο είναι το πρόβλημα τους δεν μπορώ να καταλάβω ... 

Πολύ κόλλημα όμως με τα ζώα έχουν μερική και δεν τους περνάει καν από το μυαλό ότι έχουν συναισθήματα και αυτά και πως ότι μας αγαπάνε ... 

Εμένα μου κρατάνε και μούτρα όταν της πειράζω ..πάνε απέναντι μου και μου γυρίζουν την πλάτη και να τους φωνάζω δεν μου δίνουν σημασία χαχαχα ... 

Τα πεθερικά μου επαρχία μένουν οπότε δεν δέχονται κάποια πράγματα με τίποτα. Ακόμα κ η αδερφή του άντρα μου που είναι 26 χρόνων βγάζει μια ιδιοτροπία προς τα ζώα. Ενώ ο άντρας μου κοιμάται αγκαλιά με τη γάτα...λες κ μεγάλωσε σε άλλο σπίτι .

Μου ήρθαν κ μένα τα έπιπλα αλλά τα χω σκεπασμένα με νάιλον γιατί θα έρθουν να μου εγκαταστήσουν το κλιματιστικό του παιδικού δωματίου. Δεν ξέρω τι γνώμη έχετε για το κλιματιστικό. Εγώ το πήρα κυρίως για θέρμανση το χειμώνα .

Τελικά δεν κατάφερα να βγάλω τα καλύμματα από τα αυγουλάκια κ έτσι τα έπλυνα τοπικά με νερό κ υγρό βρεφικό απορριπαντικο κ μετά τα πέρασα πάλι με νερό. 

 

 

 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 δεν ξέρω ρε παιδί μου γιατί στην επαρχία να έχουν τέτοιο μυαλό για τα ζώα ... Υπάρχουν και η εξαιρέσεις όπως είναι ο άντρας σου αλλά είναι πολύ λίγη ...τι ηλικία έχει η γατούλα σου ? 

Εμένα η μαμά είναι 2 και ο γιος 1 ... 

 

Και εγώ έχω κλιματιστικό στο παιδικό δωμάτιο αν δεν τα πειράζει τα μωράκια δεν υπάρχει θέμα ...εμένα.προσωπικα με ενοχλει ...για το χειμώνα θα χρειαστούμε λογικά και αφυγραντήρα πιστεύω ...

 

Just now, theodora gel είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω παίρνετε ακόμα felicine??

Ναι εγώ περνώ πρωί βράδυ ένα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω παίρνετε ακόμα felicine??

Ναι κανονικά

Just now, Giosotpk είπε:

@Μαρίτσα10 δεν ξέρω ρε παιδί μου γιατί στην επαρχία να έχουν τέτοιο μυαλό για τα ζώα ... Υπάρχουν και η εξαιρέσεις όπως είναι ο άντρας σου αλλά είναι πολύ λίγη ...τι ηλικία έχει η γατούλα σου ? 

Εμένα η μαμά είναι 2 και ο γιος 1 ... 

 

Και εγώ έχω κλιματιστικό στο παιδικό δωμάτιο αν δεν τα πειράζει τα μωράκια δεν υπάρχει θέμα ...εμένα.προσωπικα με ενοχλει ...για το χειμώνα θα χρειαστούμε λογικά και αφυγραντήρα πιστεύω ...

 

Ναι εγώ περνώ πρωί βράδυ ένα ... 

Είναι η νοοτροπία ότι τα ζώα είναι για έξω...οι γάτες για να κυνηγούν τα ποντίκια...τα σκυλιά για να προσέχουν το χωράφι ή άλλα ζώα που είναι για σφάξιμο. Ο πεθερός μου έχει σκύλο αλλά είναι μαζί με τις κότες στο χωράφι. 

Η γατούλα μου γεννήθηκε το καλοκαίρι του 2013. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω πονεμενη ιστορια αυτη με τα ζωα. αρχικα να.πω οτι τους πρωτους 3 μηνες της εγκυμοσυνης  ειχα 5 γατες σπιτι και δεν εχω περασει τοξοπλασμα. ευτυχως τυχαινει να.εχω αντρα κτηνιατρο και με ειχε διαβεβαιωσει οτι μονο με τις ακαθαρσιες της γατας υπαρχει φοβος, οχι με τη τριχα. τωρα ας πουμε που εχουμε δυο σκυλακια σπιτι εχω τη πεθερα μου να ξινιζει και να λεει "οταν το μωρο ερθει σπιτι τα σκυλια θα βγουν εξω" το ειπε μια, το ειπε δυο, το ειπε τρεις μεχρι που της ειπα και εγω να κανει.κουμαντο σπιτι της. σεβομαι σεβομαι αλλα υπαρχουν και ορια.

κατι αλλο κοριτσια, τωρα το βραδυ μεσα σε μια ωρα η κοιλια μου ειναι σκληρη τουλαχιστον 3 φορες για 5 λεπτα καπου. λετε να φταιει το οτι εφαγα 2 τοστακια και καρπουζι? να.πρηστηκα? 

 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Ναι κανονικά

Είναι η νοοτροπία ότι τα ζώα είναι για έξω...οι γάτες για να κυνηγούν τα ποντίκια...τα σκυλιά για να προσέχουν το χωράφι ή άλλα ζώα που είναι για σφάξιμο. Ο πεθερός μου έχει σκύλο αλλά είναι μαζί με τις κότες στο χωράφι. 

Η γατούλα μου γεννήθηκε το καλοκαίρι του 2013. 

Εγώ από τον 5ο μήνα παίρνω ferofolic (σίδηρος και φιλικο μαζί)κ είπα να σας ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 δυστυχώς αυτή η νοοτροπία είναι σχεδόν σε όλοι την Ελλάδα και το κακό είναι ότι την υιοθετούν και τα νέα παιδιά ... Πώς το βλέπεις θα ζηλέψει η γατούλα σου με τα μωράκια ?  

@Eleni2512 δεν ξέρω γιατί την φοβούνται τόσο πολύ την τρίχα της γάτας...εμένα με έχουν ζαλίσει ΟΛΟΙ με αυτή την τρίχα ...μιλάμε ώρες ώρες να βαράς το κεφάλι σου στο τοίχο ...

Συγνώμη κιόλας η πεθερά σου που έχει τον γιο της κτηνίατρο είπε να διώξετε τα σκυλάκια από το σπίτι? Με ποια δικαιολογία τι θα κάνουν αυτά τα σκυλάκια στο μωρό ? 

Συνεχίζεται να νιώθεις να την κοιλιά σου σκληρή ? 

@theodora gel το ίδιο είναι εγώ απλά τα περνώ ξεχωριστά σίδηρο και φυλλικό .... κακό δεν κάνουν ...ανησυχείς για κάτι ? 

 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα ... Πώς τα πάτε με την ζεστή ? 

@Elenpap όντως δεν παλεύεται καθόλου και σήμερα μου φαίνεται θα κάνει πάρα πολύ ζέστη ... 

Νιώθετε γενικά εξαντλημένες ? Να μην έχετε καθόλου δύναμη ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα..!οντως δεν παλευεται η ζεστη..χτες πηγαμε για μπανιο και μπηκε μονο ο αντρας μου..εγω το χω αποκλεισει για φετος.. αφου δεν μπορω να κουνηθω απο τη ζεστη..και εξαντληση και κουραση..αστα να πανε...κανω 3-4 φορες μπανιο την ημερα για να συνερχομαι:P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...