Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

 @Anna17  πω πω διαβαζω αυτα που γραφεις και μου φαινονται απιστευτα! Περιμενω πως και πως να τα νιωσω κι εγω! Μακαρι να στε παντα καλα κι εσυ και η οικογενεια σου! 

Ραγαδες ακομα δεν εχω εμφανισει..ελπιζω να μη γινει τωρα στο τελος!λοιπον τι επαθα σημερα..εκανα κατι κινησεις σα μασαζ στο στηθος που μας εδειξαν στο μαθημα θηλασμου κι εβγαλα υγρο σαν γαλα!οχι κανονικο γαλα αλλα καπως ετσι !! Επαθα πλακα!σοκαριστηκα! Χαχαχ δεν το περιμενα να το δω ..το χει παθει καμια;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

 @Anna17  πω πω διαβαζω αυτα που γραφεις και μου φαινονται απιστευτα! Περιμενω πως και πως να τα νιωσω κι εγω! Μακαρι να στε παντα καλα κι εσυ και η οικογενεια σου! 

Ραγαδες ακομα δεν εχω εμφανισει..ελπιζω να μη γινει τωρα στο τελος!λοιπον τι επαθα σημερα..εκανα κατι κινησεις σα μασαζ στο στηθος που μας εδειξαν στο μαθημα θηλασμου κι εβγαλα υγρο σαν γαλα!οχι κανονικο γαλα αλλα καπως ετσι !! Επαθα πλακα!σοκαριστηκα! Χαχαχ δεν το περιμενα να το δω ..το χει παθει καμια;

Το έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα! Κι εγώ τις κινήσεις που μου έδειξαν στο μάθημα θηλασμού έκανα και έβγαλε υγρό διάφανο προς το άσπρο αλλά αρκετά διαφανές!  Το τέλειο ήταν ότι το έδειξα στον άντρα μου και δάκρυσε...  Κρεοπωλης σου λέει μετά...  Σκληρός! Χαχαχαχαχχα 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Το έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα! Κι εγώ τις κινήσεις που μου έδειξαν στο μάθημα θηλασμού έκανα και έβγαλε υγρό διάφανο προς το άσπρο αλλά αρκετά διαφανές!  Το τέλειο ήταν ότι το έδειξα στον άντρα μου και δάκρυσε...  Κρεοπωλης σου λέει μετά...  Σκληρός! Χαχαχαχαχχα 

Χαχαχαχα οι αντρες ειναι χειροτεροι απο εμας αυτο βλεπω εγω!! Και σε κατι τετοιες περιπτωσεις βλεπεις ποσο ευαισθητοι ειναι!πιστευω πως αν και δεν το δειχνουν (οχι ολοι τουλαχιστον) το παιρνουν πολυ βαρια το θεμα της εγκυμοσυνης και της πατροτητας..ετσι εχω καταλαβει απ τον δικο μου τουλαχιστον..περνανε τη δικη τους εγκυμοσυνη:P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@demmikot μωρέ αποστειρωση θέλει αλλά δεν γίνετε να είσαι τόσο σχολαστικόι όσο λένε. Θα το δείτε και μόνοι σας. Πχ έχεις ένα πανάκι για γουλιες, πλυμενο σιδερωμένα το χρησιμοποιείς όσο πίνει και που θα το ακουμπάς όταν δεν το χρειάζεσαι; στον καναπέ αναγκαστικά που κάθεσε. Άρα πάει η αποστειρωση. Εντάξει πλενεις πάρα πολλές φορές τα χέρια σου αυτό είναι συμαντικο πολύ.

Αγχος έχεις στην αρχή που Κλαιει και ξυπνάει κ δεν ξέρεις γιατί. Όσο περνάνε οι μέρες καταλαβαίνεις απλά ότι δεν θα κοιμάσαι. Χρειάζεται πολύ καλή οργάνωση και υποστήριξη από όποιον μπορεί. Και εσείς να κοιμάστε οπότε κοιμάται και το μωρό έστω για 10 λεπτά. Γιατί πολύ απλά και που το περνούν οι άλλοι αγκαλιά εκείνο ζητά εσάς. Εμένα πχ 4 μέρες σπίτι ο άντρας μου δεν έχει καταφέρει να τον ηρεμήσει μόνος του. Δεν τον γνωρίζει ακόμη. 

Το πρώτογάλα είναι κίτρινο και κάπως ρευστό. Στις 3 μέρες περίπου έρχετε το γάλα. Και εγώ είχα βγάλει σταγόνες από τον 5ο μηνα. Οποία θέλει ας πάρει κοχύλια για το μαιευτήριο. Για να τα βάζει αφού βάλει λανολινη γιατί όσο να ναι πονάει στην αρχή. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

 

Ραγαδες δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις. Εξαρτάται το δέρμα και τα κιλά που θα πάρεις. Εγώ δεν έκανα. Επίσης σε 7 μέρες έχασα 5.5 κιλά χωρίς να κάνω κάτι. 3 με τη γέννα και 2.5 στο σπίτι σε 3 μέρες. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Διαβάζω και εγώ την @Anna17 και μένω με.το στόμα ανοιχτό από την μια από χαρά που τα διαβάζω όλα αυτά από την άλλη και άγχος αλλά όχι τρελό γιατί βλέπω ότι τοοοοοσοοοο τραγικά δεν είναι τα πράγματα όσο λένε ... Έχουν μια κούραση αλλά εντάξει ...εμένα μου έλεγαν ότι δεν θα προλαβαίνω απολύτως τίποτα θα είμαι τόσο κουρασμένη που δεν θα μπορώ να περνώ τα πόδια μου ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Διαβάζω και εγώ την @Anna17 και μένω με.το στόμα ανοιχτό από την μια από χαρά που τα διαβάζω όλα αυτά από την άλλη και άγχος αλλά όχι τρελό γιατί βλέπω ότι τοοοοοσοοοο τραγικά δεν είναι τα πράγματα όσο λένε ... Έχουν μια κούραση αλλά εντάξει ...εμένα μου έλεγαν ότι δεν θα προλαβαίνω απολύτως τίποτα θα είμαι τόσο κουρασμένη που δεν θα μπορώ να περνώ τα πόδια μου ... 

Καλημέρα, γτ σ λένε τέτοιες χαζομάρες; χαχα. Προφανώς κ θα ναι ζόρικα, προφανώς κ θα ναι κάτι τελείως καινούριο αλλά δεν εξυπηρετεί κ σε τπτ να σ λένε οτι δεν θα μπορείς να πάρεις τα πόδια σου.

Τέλος πάντων...δεν πειράζει, απο το ένα μπαίνουν, απο το άλλο βγαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap έλα ντε γιατί τα λένε αυτά ? Τώρα πραγματικά από το ένα θα μπουν από το άλλο θα βγουν ... 

Πότε έχεις γιατρό ? 

Έγω αύριο έχω και μου φαίνεται δεν περνάει η μέρα σήμερα καθόλου ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

@Elenpap έλα ντε γιατί τα λένε αυτά ? Τώρα πραγματικά από το ένα θα μπουν από το άλλο θα βγουν ... 

Πότε έχεις γιατρό ? 

Έγω αύριο έχω και μου φαίνεται δεν περνάει η μέρα σήμερα καθόλου ... 

Την παρασκευή, πωπω πόσο τελική ευθεία έχουμε μπει...τι να πω...εύχομαι το καλύτερο για όλες μας, γερά μωράκια κ γερές μανούλες. :wub:

Ένα πλυντήριο θέλω να βάλω ακόμα...κ μ μένει να πάρω οινόπνευμα κ γάζες κ πιθανόν αποστειρωτή αν χρειαστεί κ βραστήρα π δεν έχω.

Εσύ νομίζω είσαι έτοιμη απο νωρίς, τα έχεις πάρει όλα. :)

Αχ αυριο θα δεις το κοριτσάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! η αληθεια ειναι οτι δραματοποιουν πολυ τα πραγματα οι γυρω... το θεμα ειναι να μη μας επηρεασουν οι ορμονες γιατι εγω τη πατησα τις προαλλες. οταν ειχα παει στο μαθημα θηλασμου πεταξε ο αντρας μου ενα αστειο οτι θα την εχει συνεχεια στην αγκαλια του και θα μου τη δινει μονο για να την ταισω και με πιανει εμενα μια στενοχωρια.... την επομενη μερα εκλαιγα και του ελεγα "θες να μου παρεις τη μπεμπα. θα τη παρεις και θα φυγεις" φρικαρε ο κακομοιρης! προσπαθουσε να με συνεφερει. μεχρι που κανει ενα κλικ το μυαλο μου και λεω "τι χαζομαρες λεω?" θελει μεγαλη προσοχη και καθολου αγχος. ολα θα κυλισουν ομορφα και δε θα καταλαβουμε ουτε ποτε θα γεννησουμε ουτε για ποτε θα μεγαλωσουν τα μπεμπακια μας... 

κατι ασχετο, τις braxton hicks τις καταλαβαινετε σαν πονους περιοδου ή πετρωνει η κοιλια? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Την παρασκευή, πωπω πόσο τελική ευθεία έχουμε μπει...τι να πω...εύχομαι το καλύτερο για όλες μας, γερά μωράκια κ γερές μανούλες. :wub:

Ένα πλυντήριο θέλω να βάλω ακόμα...κ μ μένει να πάρω οινόπνευμα κ γάζες κ πιθανόν αποστειρωτή αν χρειαστεί κ βραστήρα π δεν έχω.

Εσύ νομίζω είσαι έτοιμη απο νωρίς, τα έχεις πάρει όλα. :)

Αχ αυριο θα δεις το κοριτσάκι σου.

Βραστήρας απαγορεύεται γιατί πιάνει άλατα. Ένα κατσαρόλακι πάρε να  είναι μόνο για το μωρό και ένα μπρίκι. 

 

 

Just now, Eleni2512 είπε:

καλημερα κοριτσια! η αληθεια ειναι οτι δραματοποιουν πολυ τα πραγματα οι γυρω... το θεμα ειναι να μη μας επηρεασουν οι ορμονες γιατι εγω τη πατησα τις προαλλες. οταν ειχα παει στο μαθημα θηλασμου πεταξε ο αντρας μου ενα αστειο οτι θα την εχει συνεχεια στην αγκαλια του και θα μου τη δινει μονο για να την ταισω και με πιανει εμενα μια στενοχωρια.... την επομενη μερα εκλαιγα και του ελεγα "θες να μου παρεις τη μπεμπα. θα τη παρεις και θα φυγεις" φρικαρε ο κακομοιρης! προσπαθουσε να με συνεφερει. μεχρι που κανει ενα κλικ το μυαλο μου και λεω "τι χαζομαρες λεω?" θελει μεγαλη προσοχη και καθολου αγχος. ολα θα κυλισουν ομορφα και δε θα καταλαβουμε ουτε ποτε θα γεννησουμε ουτε για ποτε θα μεγαλωσουν τα μπεμπακια μας... 

κατι ασχετο, τις braxton hicks τις καταλαβαινετε σαν πονους περιοδου ή πετρωνει η κοιλια? 

Σε διαβάζω και γελάω. Και θα σου πω ακριβώς γιατί. Ο άντρας μου χθες παραπονιωταν ότι και αγκαλιά που τον περνει δεν έχει καταφέρει να τον ηρεμήσει. Ενώ σε εμένα με το που τον πιάνω σταματάει. Κανένα δεν θα θέλει σαν εσένα. Στο υπόσχομαι ότι το μωρό σου θα θέλει μόνο εσένα όλη τη μέρα. 

Η κούραση υπάρχει κορίτσια αλλά αν κοιμάστε όταν κοιμάται και κυρίως αν αναλάβει κάποιος άλλος πλύσιμο, σίδερο και δουλειές του σπίτιου όλα καλά θα πάνε. Εντάξει όχι την πρώτη μέρα που δεν ξέρετε τι γίνετε αλλά εμείς την 5η μέρα στο σπίτι και τα πάμε πιο καλά. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολες ειμαστε μια κατηγορια μονες τους ρε κοριτσια βαζω κατι κλαματα κ γω τελευταια στο ασχετο τα χει παιξει ο καημενος ειμαι με 4ωρες υπνο εχω να σας πω κουνιοταν ο μικρος δν βολευομουν τραγικη η κατασταση..δυσκολος ο τελευταιος μηνας.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει ενα μικρο μαξιλαρι απο τα τζαμπο και το βαζω κατω απο τη κοιλια οταν κοιμαμαι και ηρεμω και πανω απ ολα η μπεμπα οταν κοιμαμαι κοιμαται το καλο.μου  ουτε που με.ενοχλει. 

@Anna17  αντε.λιγο μας εμεινε και εμας για να ερθουμε στη θεση σου. καποια στιγμη να.μας πεις και τι χρειαστηκες τελικα στο μαιευτηριο. :-D

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω φρικάρει Λίγο σήμερα...  Το πρωί που ξύπνησα, ένιωσα μια σουβλια και έβγαλα αρκετά κολπικά υγρά στο εσώρουχο, πήγα αμέσως τουαλέτα να δω τι είναι και στο σκούπισμα δεν ξαναεβγαλα αλλά..  Αμέσως μετά άρχισε να με πονάει η μέση μου για κανένα μισάωρο και πέρασε..  Αλλά γενικά κάθε 2-3 ώρες με πονάει λίγο η μέση σήμερα, και περνάει πάλι.. Επίσης μου είπε ο άντρας μου ότι νομίζει ότι κατέβηκε η κοιλιά μου από εχθές μέχρι σήμερα. Πριν 3 μέρες είχα βγάλει μια φωτογραφία με την κοιλιά μου για ενθύμιο και έβγαλα άλλη μια σήμερα ακριβώς στην ίδια πόζα για να συγκρίνω γιατί μου φάνηκε υπερβολικό αυτό που είπε.. .  Αλλά είχε δίκιο...  Έχω πάθει σοκ με την διαφορά ανάμεσα στις 2 φώτο! Εντωμεταξύ μου φαίνεται και κουλό να πάρω τον γιατρό εφόσον δεν έχω τακτικούς πόνους ή συσπάσεις ή σπάσιμο νερών...  Αύριο έχω ραντεβού με την μαία για μάθημα τοκετού και θα την ρωτήσω και αν είναι και ο γιατρός εκεί θα τον ρωτήσω και αυτόν.. .  Μεθαύριο έχω και με τον γιατρό...  Να πανικοβληθω? Τι να κάνω? Εντωμεταξύ στέλνω στην αδερφή μου τις φωτογραφίες για να σιγουρευτώ ότι δεν είμαι  παλαβη και ότι όντως υπάρχει διαφορά και μου λέει η χαζή γελώντας "σε καμία βδομάδα το πολυ βλέπω να ξαναγίνομαι θεία!!!!" Την έβρισα λίγο και το έκοψε αλλά μου είπε χωρίς να αγχωθω να είμαι σε ετοιμότητα. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 δεν θα να σε κάνω να αγχωθεις αλλά στα μαθήματα που έκανα εγώ έτσι μου είπαν ότι ετοιμάζεται το.σωμα.μας.για την γέννα ... βγάζουμε πιο πολλά κολπικά υγρά μας.ποναει η μέση η κοιλιά κατεβαίνει ... 

Απλά δεν σημαίνει ότι γέννας αύριο ...μπορεί να γεννήσεις και σε δύο εβδομάδες ... Είναι καλό σημάδι πάντως να το ξέρεις ...το σώμα σου προετοιμάζεται και αυτό είναι προς όφελος σου .... 

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ...όταν δεν πίνω πολύ νερό έχω ένα ελαφρύ καψιμο όχι μετά το κατούρημα γενικά ...δεν νομίζω ότι είναι ουρολοίμωξη απλά πιστεύω. Λόγο του ότι πάω συχνά στην τουαλέτα ότι το κάψιμο είναι από το πολύ το σκούπισμα ας το πω έτσι ...θα το.πω αύριο στο γιατρό μου απλά μήπως καμιά νιώθει το.ιδιο ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...