Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elen211 Εγω απο τα μαθήματα τοκετου που ειχα κανει ειχα καταλάβει οτι από την στιγμή που θα αρχίσουν οι συσπάσεις με ωδίνες ή από την στιγμή που θα σπάσουν τα νερά υπάρχει αρκετός χρόνος μέχρι να πάμε στο μαιετήριο. Εσένα τι σου έχει πει η μαία σου? Στο λέω για να μην αγχώνεσαι που λείπει ο ανδρας σου, που εντάξει οπως και να έχει είναι φοβιστικό να σε πιάσουν οι πόνοι κ να είσαι μόνη σου :shock:


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elen211 μαλλον θα σαι η επομενη:P κοιτα απο τη στιγμη που σε πιανουν οι πονοι η σπασουν τα νερα εχεις πολυ χρονο ...κι ο αντρας σου να μην ειναι εκει να ειδοποιησεις τους δικους σου η οποιον εσυ θες να ναι σ ετοιμοτητα να ερθουν να βοηθησουν..

Καρδιοτοκογραφημα απο ποια εβδομαδα κανουμε;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 και @demmikot το κακό (ή καλο) είναι ότι στην οικογένεια μου μέχρι στιγμής γεννιούνται στις 2 ώρες το πολύ.  Οπότε ο γιατρός μου είπε να είμαστε προετοιμασμενοι καλά γιατί έχουμε και την απόσταση από Βόλο στο ιασω που βρίσκεται έξω από την Λάρισα.  Λέει δεν είναι απόλυτο αλλά συνήθως αυτό είναι κληρονομικό οπότε δεν θα το αφήσουμε στην τύχη του.  Το δεύτερο κακό είναι οτι αυτή την στιγμή οοοολη η οικογένεια μου είναι μακριά καθώς έχουμε οικογενειακή επιχείρηση σε χωριό. Οπότε ο μόνος κοντά με αυτοκίνητο είναι ο άντρας μου (είναι και τα πεθερικά μου εδώ αλλά δεν οδηγουν). Βέβαια υπάρχει η εναλλακτική του ταξί αλλά και ο ίδιος ο γιατρός μας είπε ότι αν γίνει οτιδήποτε θα έρθει αυτός να με πάρει και να με παει! Το ίδιο είπε και η μαία! Κάπως με καθησυχάζει αυτό αλλά όπως και να έχει εγώ θέλω τον άντρα μου...  (και την μαμά μου και τον μπαμπά μου και τα αδέρφια μου θέλω αλλά είναι άλλη ιστορία... Χαχαχαχαχ) 

 

Εγώ από την 35η εβδομάδα κάνω κάθε βδομάδα καρδιοτοκογραφημα. 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@demmikot πίστεψέ με δεν νιώθω τίποτα και σήμερα που ήμουν ανάσκελα στο νον στρες έδειχνε αυτό τίποτα εγώ ... αναίσθητο πλάσμα σου λέω ...χαχαχα 

@Elen211 μια από τα ίδια και εγώ...πήγε για δουλειά ο άντρας μου σήμερα το απόγευμα και κλάμα δεν μπορούσα να σταματήσω ... Λες και πήγαινε στο πόλεμο ... Οι ορμόνες μας αχχ ..αυτές οι ορμόνες ... 

Και εμένα μου είπαν στα μαθήματα ότι από την στιγμή που σπάσουν τα νερά έχουμε αρκετό χρόνο γιατί και εγώ έχω 1 ώρα δρόμο μπροστά μου ... 

Αλλά εφόσον έχεις κ;ι το γιατρό σου και την μαία σου που θα έρθουν να σε πάρουν δεν πρέπει να αγχώνεσαι για το πώς θα πας στο μαιευτήριο ... 

Αλλά σε καταλαβαίνω στο θέμα ότι θέλεις τον άντρα σου ... 

Δεν ξέρω εσείς κορίτσια αλλά εμείς σαν ζευγάρι είμασταν πριν την εγκυμοσύνη πολύ δεμένη αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη έχουμε δεθεί ακόμα πιο πολύ ...ειδικά από μεριά μου ...ώρες ώρες μέχρι αηδιας χαχαχαχ ... Μου λέει ο άντρας μου αν είναι να είσαι έτσι σε κάθε εγκυμοσύνη το βλέπω εγώ να κάνουμε πολλά παιδιά ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Γειά σαααας! Εγώ πήγα σε μάθημα τοκετού με την μαία σήμερα και της είπα για τον πόνο στη μέση και χαμηλά στη κοιλίτσα και μου ξαναέκανε ζώνες μετά το μάθημα και ήταν όλα καλά.  Μίλησε και με τον γιατρό και της είπε να με κοιτάξει κολπικά, με κοίταξε, μου είπε ότι δεν έχω διαστολή ωστόσο το μωρό έχει κατέβει πολύ χαμηλά. Ενημέρωσε τον γιατρό και με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν έχουμε πολύ καιρό ακόμα..  Σίγουρα δεν θα πάρουμε όλο τον μηνα και να είμαι προετοιμασμενη. Αν νιώσω να πετρωνει η κοιλιά να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο.  Και θα με δει και αύριο που έχουμε κανονικά ραντεβού.  Φεύγοντας λέω στην μαία "θα τα πούμε αύριο στο ραντεβού... Θα προλάβουμε ε???"  Και απλά μου χαμογέλασε και μου έκανε νόημα με τα μάτια τύπου "ποιος ξέρει?" 

Καλή μου!!! Θυμάμαι που ήμουν στο γραφείο του έμβρυολογου και της λέω φεύγω για nst και μου λέει άρα ακυρώνω το ραντεβού της Παρασκευής. Εκεί ήμουν σίγουρη ότι θα γεννήσω το βράδυ. Βγήκα κυρία έβγαλα την τελευταία μου φώτο με την κοιλίτσα. Πήρα τους γονείς μου και τους είπα εγώ γένναω. Θα σας πάρω σε λίγο να σας πω να έρθετε. Ίσως είναι το ένστικτο... Μακάρι να έρθει όταν θα είναι καλύτερα για εκείνο. Εύχομαι να πάρεις και μια βδομάδα πάντως. Το πολύ πολύ να μπει το βράδυ στην απλή μονάδα για παρακολούθηση λόγω εβδομάδας. Μην σε πάρει από κάτω αν στο πουν. 

Just now, Elen211 είπε:

@Γλυκερια123 και @demmikot το κακό (ή καλο) είναι ότι στην οικογένεια μου μέχρι στιγμής γεννιούνται στις 2 ώρες το πολύ.  Οπότε ο γιατρός μου είπε να είμαστε προετοιμασμενοι καλά γιατί έχουμε και την απόσταση από Βόλο στο ιασω που βρίσκεται έξω από την Λάρισα.  Λέει δεν είναι απόλυτο αλλά συνήθως αυτό είναι κληρονομικό οπότε δεν θα το αφήσουμε στην τύχη του.  Το δεύτερο κακό είναι οτι αυτή την στιγμή οοοολη η οικογένεια μου είναι μακριά καθώς έχουμε οικογενειακή επιχείρηση σε χωριό. Οπότε ο μόνος κοντά με αυτοκίνητο είναι ο άντρας μου (είναι και τα πεθερικά μου εδώ αλλά δεν οδηγουν). Βέβαια υπάρχει η εναλλακτική του ταξί αλλά και ο ίδιος ο γιατρός μας είπε ότι αν γίνει οτιδήποτε θα έρθει αυτός να με πάρει και να με παει! Το ίδιο είπε και η μαία! Κάπως με καθησυχάζει αυτό αλλά όπως και να έχει εγώ θέλω τον άντρα μου...  (και την μαμά μου και τον μπαμπά μου και τα αδέρφια μου θέλω αλλά είναι άλλη ιστορία... Χαχαχαχαχ) 

 

Εγώ από την 35η εβδομάδα κάνω κάθε βδομάδα καρδιοτοκογραφημα. 

 

Σκέψου καλή μου ότι όταν πας στο νοσοκομείο μέχρι να σου πάρουν αίμα να ντυθείς να σε ετοιμάσουν, να σε δει καρδιολόγος θα περάσει καμία ωρα. Οπότε ακόμη και να μην πας με τον άντρα σου θα προλάβει να έρθει. 

Πάντως και εγώ ηρέμησα όταν μπήκε ο άντρας μου η αλήθεια είναι. Ξεαγχωθηκα ένα πράγμα. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Γλυκερια123 καλά είμαστε ζεστενομαστε πολυυυυυ εσύ ? 

Όχι δεν κάναμε μπάνιο εγώ προσωπικά φοβάμαι να πάω να κάνω τώρα ...τώρα ότι με βρήκε με.βρηκε ...θα κάνουμε τον Αύγουστο το πολύ πολύ ... 

Εσύ ? 

 

Κορίτσια βγήκε η καλλιέργεια.πηρα τηλέφωνο μου είπε η μικροβιολόγος ότι ναι μεν βρήκε τρία μικρόβια αλλά είναι του κόλπου και εφόσον δεν υπάρχουν σοβαρά συμπτώματα δεν είναι κάτι και δεν μπορώ να τα ψάξω παραπάνω γιατί δεν είναι πολύ αναπτυγμένα ... 

Ποια η γνώμη σας ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 καλά είμαστε ζεστενομαστε πολυυυυυ εσύ ? 

Όχι δεν κάναμε μπάνιο εγώ προσωπικά φοβάμαι να πάω να κάνω τώρα ...τώρα ότι με βρήκε με.βρηκε ...θα κάνουμε τον Αύγουστο το πολύ πολύ ... 

Εσύ ? 

 

Κορίτσια βγήκε η καλλιέργεια.πηρα τηλέφωνο μου είπε η μικροβιολόγος ότι ναι μεν βρήκε τρία μικρόβια αλλά είναι του κόλπου και εφόσον δεν υπάρχουν σοβαρά συμπτώματα δεν είναι κάτι και δεν μπορώ να τα ψάξω παραπάνω γιατί δεν είναι πολύ αναπτυγμένα ... 

Ποια η γνώμη σας ? 

Κι εγω μια απ τα ιδια πολυ ζεστη κι οχι μπανια!!! Απ τη στιγμη που σου ειπε η ιδια οτι δεν ειναι κατι δε νομιζω να υπαρχει λογω ανησυχιας..αν εβλεπε κατι θα σου λεγε να το ψαξεις οποτε μην ανησυχεις..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Καλημεραααα τι κανετε; ζεσταινεστε; κανα μπανιο κανετε;

Καλημέρα! :) πλ ζέστη ! Εγώ έκανα 1ο 

μπάνιο την Δευτέρα αλλά δεν το απόλαυσα καθόλου και δεν θα ξανά παω! Ένιωθα πλ βαριά,δεν μπορούσα να κολυμπήσω κ εννοείται μόλις βγήκα έκανα κατευθείαν ντουζ κ άλλαξα κ έκατσα σκιά! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Γλυκερια123 ενα μπάνιο τον Αύγουστο τι στο καλό κάπως θα κάνουμε τι λες ? 

Και εγώ αυτό πιστεύω πως δεν είναι κάτι αλλιώς θα το έψαχνε παραπάνω μου τόνισε ότι δεν υπάρχουν μικροβια το οποία μπορώ να επιμείνω και να ψάξω παραπάνω ... 

Εγώ έχω βάλει μια.σακουλα με.παγακια τώρα στα πόδια μου και γενικά τα βάζω σε διάφορα σημεία για να δροσιζομαι χαχαχχαχα .... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα!! Πήγαμε πάλι γιατρό σήμερα..  Έχουμε φτάσει τα 3κιλα +..  Ο τράχηλος μου έχει εξαλειφθεί αλλά δεν έχω διαστολή.  Μου δίνει το πολύ μέχρι το τέλος του μήνα..  Μου έκλεισε και ραντεβού για την άλλη εβδομάδα αλλά μου λέει οριακά προλαβαίνουμε! Όλα είναι σούπερ και περιμένουμε το μπεμπακι μας λοιπόν!! 

  • Μου αρέσει 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 Μαλλον θα είσαι η δεύτερη.. Άντε με το καλό, να πάνε όλα καλά εύχομαι.. Μακάρι να προλάβεις να μπεις και στην 37 να μην μπει καθόλου θερμοκοιτίδα :)

Ετοιμάσου, έρχεται ;););)

 

  • Ευχαριστώ 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 αντε με το καλο κοριτσι μου!!κοντευεις!!μεγαλουτσικο το μπεμπακι σου!μπραβο!

@Giosotpk απ οτι μου χει πει η μαια η μητρα μας κανει περιπου 40 μερες να επανελθει στο κανονικο μεγεθος και γενικα να κλεισει ο τραχηλος κι αυτα.. οποτε θα μαστε ανοιχτες θα επιτρεπεται το μπανιο μετα; παλι θα υπαρχει κινδυνος για κανα μικροβιο (ενταξει δεν μου τα πε ετσι αλλα δε θυμαμαι να τα πω επιστημονικα οπως τα λεγε χαχαχαχ και τα λεω με τον τροπο μου:P) .γι αυτο βολεψου νε τα παγακια δε βλεπω να γινεται τιποτα φετος:P και μη σε αγχωνει τιποτ αλλο ..ολα καλα ειναι..

@katiak92 ξινο σου βγηκε το μπανιο καταλαβα...τουλαχιστον 1 το κανες..απο μας που δε θα κανουμε κανενα καλυτερα εισαι..:P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Γειά σας κι από εμένα!! Πήγαμε πάλι γιατρό σήμερα..  Έχουμε φτάσει τα 3κιλα +..  Ο τράχηλος μου έχει εξαλειφθεί αλλά δεν έχω διαστολή.  Μου δίνει το πολύ μέχρι το τέλος του μήνα..  Μου έκλεισε και ραντεβού για την άλλη εβδομάδα αλλά μου λέει οριακά προλαβαίνουμε! Όλα είναι σούπερ και περιμένουμε το μπεμπακι μας λοιπόν!! 

Τέλεια. Σε περιμένουμε στο κλαμπ των μαμαδων!!! 

Κορίτσια για μπάνιο πως θα πάτε μετά; τι θα φάνε τα μωράκια σας όσο θα λείπετε; γιατί δεν πιστεύω ασαραντηστα μωρά η ενός μήνα να τα πάτε στη θάλασσα με τόση ζέστη. Δεν έχει μπάνια για φέτος. Φέτος έχει αγκαλιές πολλές στον καναπέ με το κλιματιστικό η τον ανεμιστήρα. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...