Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elen211με.το καλό κορίτσι μου ...κοντεύεις με έναν πόνο όλα θα πάνε καλά ... 

@Γλυκερια123 βαθιά μέσα μου το ήξερα ότι δεν πρόκειται να κάνουμε κάποιο μπάνιο ...αλλά είπα να γίνει έτσι μια συζήτηση μια σκέψη κάτι ...θα βουλευτω με τα παγάκια μου ... Πάντως στο συνιστώ να το κάνεις με τα παγάκια ...δροσιζεσαι ...

Έκανες τίποτα για το βραδυνό μας πρόβλημα που είχαμε ? Με το μυαλό που δεν βγάζει γλώσσα μέσα ? 

@Anna17 έπρεπε να το πεις τόσο σκληρά ? Να μας το έφερνε λίγο γύρο γύρο σιγά σιγά ...να συμφιλιωθούμε κάπως ...χαχαχχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Anna17 ενταξει μπανια το ξερω το χω αποκλεισει κι εγωω για φετος αλλα ειχα μια ελπιδα για καμια βολτιτσα μετα τις 6-7 τ απογευμα φυσικα...τι λες;δυσκολο;ακατορθωτο;

@Giosotpk θα το δοκιμασω και θα σου πω για τα παγακια ..ειδικα το βραδυ εχψ μεγαλο θεμα με τη ζεστη..σιγουρα θα σηκωθω μια δυο φορες.Να σου πω την αληθεια μου φαινεται οτι δε θα ξαναηρεμησω ποτε στη ζωη μου ..πιστευω οτι θα μαι μονιμα αγχωμενη απο δω και περα..το χω παρει αποφαση χαχαχα..φευγει η μια σκεψη ερχεται η αλλη..τωρα ας πουμε σκεφτομαι τη γεννα...οτι επιπλοκη υπαρχει νομιζω οτι θα την παθω..χαχαχ ασε δεν εχω ελπιδα:P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 εννοείται θα πάτε βόλτα. Μετά τις 40 μέρες θα έχει στρώσει θα έχετε βρει ρυθμούς. Ίσως και πιο νωρίς. Όταν νιώσεις έτοιμη με το θέμα φαγητό και στο επιτρέψει ο γιατρός σας βέβαια. Αγορομανεςπροσοχη στα πουλάκια. Θα σας κατουρησουν σίγουρα. Μόλις βγει η πανα και χαλαρώσουν. Ειδικά κατά τη μεταφορά στο μπάνιο έχω κάνει ήδη μπάνιο με τσιτσα. Ο άντρας μου λέει του σηκωνετε πως δεν το καταλαβαίνεις; είναι 3 εκατοστά. Τι να καταλάβω;;;; χαχαχα 

Σήμερα με κατουρησε 3 φορές. Τα έκανε τον έπλενα τον στέγνωνα και ξανά τσιτσα και ξανά πλύσιμο. 3 φορές και μια κακά!!! Ευτυχώς μου φαινόταν πολύ σιχαμερό η αλλαγή της πάνας αλλά πραγματικά δεν μυρίζει και δεύτερον δεν ξέρω πως με ένα μαγικό τρόπο δεν σιχενεσε τίποτα!!! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 εγώ έχω σκοπό πριν της 40 μέρες να την βγάλω το απόγευμα λίγο βόλτα έστω έξω στην αυλή ...αρκεί να μου δώσει το οκ ο παιδίατρος ... Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου κλεισμένη μέσα επί 40 μέρες γιατί έτσι απλά.πρεπει ...με τρελάνει ...αν υπάρχει λογος δεν έχω κανένα θέμα αλλά έτσι επειδή το λένε ... 

Μην μου λες τέτοια και θα κάνω και εγώ τέτοιες σκέψεις σήμερα το βράδυ... Εγώ πιστεύω θα ηρεμήσουμε εφόσον γεννησουμε μετά από 10 μέρες ... Που θα έχουμε ψιλό συνηθίσει ...

@Anna17 τα τσισακια είναι δώρο για την μαμά ...σήμερα ειδικά που σε κατούρησε τρεις φορές κάτι έκανες και σε αγάπησε ακόμα πιο πολύ ... 

Χαχαχαχχαχα άκου εκεί να το καταλάβεις χαχαχαχα ...

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο! 2300 η μπεμπα μου! πηρε ενα κιλο μεσα σε ενα μηνα. συν οτι εχει γυρισει με το κεφαλακι της κατω ρνω εγω ειχα σκασει οτι ηταν ακομα ψηλα... και επιτελους μου ειπε να παω σε 15 μερες αντι για.μηνα! αχ αντε κοντοζυγωνουμε :D

λοιπον πηρα και τη λιστα του νοσοκομείου για τη βαλιτσα για οποια εχει απορια. (Να σημειωσω οτι ειναι δημοσιο) 

1) νυχτικο ή πυτζαμες να ανοιγουν μπροστα 

2) καλτσες 

3)εσωρουχα ανετα, βαμβακερα και μιας χρησης 

4)παντοφλες και σαγιοναρες

5) νεσεσερ με προσωπικα ειδη 

6) πετσετες προσωπου και μπανιου

7)μωρομαντηλα

8)επιθεματα στηθους

9) σουτιεν θηλασμου 

10)εξετασεις εγκυμοσυνης

11) ταυτοτητα, βιβλιαριο υγειας, ληξιαρχικη πραξη γαμου 

12) για το μωρο: εσωρουχα εσωτερικα και φορμακια, πετσετα για το μπανιο του, πανα αγκαλιας, κουβερτουλα αγκαλιας, μικρα πετσετακια  

και μεγαλη εντυπωση μου εκανε που στο τελος γραφει με εντονα γραμματα οχι πιπιλα, οχι μπιμπερο. 

  • Μου αρέσει 3

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το αν θα βγούμε βόλτα πριν σαραντήσουμε δεν είναι για να μην μας κουτσομπολέψει η γειτονιά αλλά αν γίνεται για πρακτικούς λόγους. Η ζέστη είναι ένα μεγάλο θέμα, ας ελπίσουμε όμως να  κάνει κ κάποιες δροσερές μέρες κ να το εκμεταλλευτούμε. Εγώ θέλω να πάω να βάψω τα μαλλιά μου, ν κάνω καθαρισμό δοντιών. Θέλω να πιστευω οτι θα ξεκλέψω κάποιες ωρίτσες. Θα δείξει...κ αν γίνεται να πάμε κ για καφέ με τον άντρα μου κ το καρότσι, ακόμα καλύτερα. :)

 να κ ένα δημόσιο π δν ζητά της παναγιάς τα μάτια, σχετικά νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk ελπιζω να μη βλεπεις εφιαλτες εξατιας μου σημερα:P

@Eleni2512  με το καλο η μπεμπα σου ..ολα καλα θα πανε..! Και λιγα σου ζητησανε ..εμενα να βλεπες τι μου χουν ζητησει...

κι εγω κοριτσια μου εννοειται οτι αν παρω οκ απ το γιατρο θα βγαινω με το μπεμπη..σιγα μην κατσω 40 μερες!!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :wub: 

Εγω εχω σκοπο ακομα και πριν Σαραντησω να τη βαζω στο μαρσιπο και να κανουμε μια βολτα γυρω απο το σπιτι. ( μπορει να μενω αθηνα, αλλα το σπιτι ειναι μονο του και σε βουνο) οποτε θα εχουμε τη δροσουλα μας και τον αερα μας θα παιρνουμε :D

πριν γεννησετε θα κλεισετε ραντεβου.με τον παιδιατρο? εγω λεω να παω, να τον ενημερωσω κιολας γιατι μπορει να παει διακοπες ο ανθρωπος και να.με.συμβουλεψει απο πριν κανα 2 πραγματακια. 

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ... Τι κάνετε πώς είστε ? 

@Γλυκερια123 ευτυχώς δεν μπήκε στην διαδικασία το μυαλό μου σήμερα να σκέφτεται σαν το δικό σου ... Δεν ξέρω τι θα έκανα αν γινόταν αυτό ... 

@Elenpap για το κομμωτήριο δεν ξέρω να σου πω ανάλογος τον.μπεμπη σου αν θα συνεργαστεί αλλά την βόλτα με το καρότσι και τον άντρα μας το θέλω και εγώ πολύ να το κάνω ...το έχω στο μυαλό μου ως μια πολύ όμορφη και ευτυχισμένη στιγμή ...έστω να μην κάτσεις για καφέ απλά να πας μια βόλτα οι τρεις σας ... 

@Eleni2512. Το μάρσιπο είναι αυτό που έχεις ψιλά σου το μωρό και δένει γύρο σου ? Θα βολεψει λες ? Γιατί σήμερα το απόγευμα θα πάμε μια βόλτα με το σύζυγο και θέλει να το πάρει απλά.φοβαμαι μην βγει άχρηστο ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια πριν πάρετε μάρσιπο ρωτήστε τον παιδίατρο σας ποιο συστήνει. Γιατί η σπονδυλική τους στήλη δεν επιτρέπεται να είναι όρθια έως 3 μηνών. Και εγώ θέλω ριλαξ και σκέφτομαι να το πάρω. Μάλλον από Δευτέρα θα του τηλεφωνήσω να το συζητήσουμε. Χθες εν το μεταξύ πήρα τις απαντήσεις μου από τις τρανσαμινασες. Οι οποίες ήταν καλές και έπεσαν λόγω της γέννας όμως η ηπατολογος μου είπε να συνεχίσω αλιπα μέχρι να 40ησω. Και έβαλα κάτι κλάματα. Ξέσπασαν όλα όσα έγιναν χθες. Νόμιζα θα τελείωναν όλα και δεν ξέρω πως μου έκατσε έτσι. Είμαι και πολύ κουρασμένη η αλήθεια είναι και το να μην τρώω καλά είναι μια έξτρα κούραση. Δεν περίμενα τόσο παράπονο να μου βγει από μια απλή οδηγία. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κοριτσάκια πριν πάρετε μάρσιπο ρωτήστε τον παιδίατρο σας ποιο συστήνει. Γιατί η σπονδυλική τους στήλη δεν επιτρέπεται να είναι όρθια έως 3 μηνών. Και εγώ θέλω ριλαξ και σκέφτομαι να το πάρω. Μάλλον από Δευτέρα θα του τηλεφωνήσω να το συζητήσουμε. Χθες εν το μεταξύ πήρα τις απαντήσεις μου από τις τρανσαμινασες. Οι οποίες ήταν καλές και έπεσαν λόγω της γέννας όμως η ηπατολογος μου είπε να συνεχίσω αλιπα μέχρι να 40ησω. Και έβαλα κάτι κλάματα. Ξέσπασαν όλα όσα έγιναν χθες. Νόμιζα θα τελείωναν όλα και δεν ξέρω πως μου έκατσε έτσι. Είμαι και πολύ κουρασμένη η αλήθεια είναι και το να μην τρώω καλά είναι μια έξτρα κούραση. Δεν περίμενα τόσο παράπονο να μου βγει από μια απλή οδηγία. 

Αννουλα όλα καλά θα πάνε..  Μην στεναχωριέσαι καθόλου! Βασικά μάλλον δεν είναι στεναχώρια αλλά η κούραση σε συνδυασμό με τις ορμόνες που όπως λένε είναι λίγο πιο έντονες μετά την γέννα..  Ζήτα αν μπορείς λίγο πιο πολλη βοήθεια από τους δικούς σου ή ακόμα και από φίλους. Θα δεις ότι θα ηρεμήσεις πιο εύκολα! 

Όσο για το μαρσιπο! Κορίτσια να πάρετε εργονομικό μαρσιπο που στηρίζει καλά το μωρό και δεν δημιουργεί προβλήματα. Να κοιτάξετε να επιτρέπεται να χρησιμοποιηθεί από νεογέννητο! Μίλησα με τον παιδίατρο και του είπα ποιους έχω (έχω 3 διαφορετικούς.. Ξέρετε.. Κληρονομιά από τα αδέρφια.. Χαχαχα)  τον έναν μου είπε να τον πετάξω και μάλιστα να βρω τρόπο ώστε να μην τον βρει κανείς! Για τους άλλους δύο μου είπε ότι είναι οι καλύτεροι που θα μπορούσα να έχω ωστόσο ο ένας είναι για μικρά μωράκια. Αν μεγαλώσουν καλύτερα να μην τον χρησιμοποιώ γιατί θα επιβαρύνει εμένα. Και ο τρίτος είναι αυτός που θα έπρεπε κάθε μαμά να έχει σύμφωνα με τα λεγόμενα του.  Δεν ξέρω αν κάνει να πω μάρκες και τύπους. Αν κάνει σας λέω. Αλλιώς οποία θέλει της στέλνω μήνυμα. Αλλά και πάλι είναι σύμφωνα με τον δικό μου παιδίατρο..  Ρωτήστε και τον δικό σας! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω πήγα πήρα τώρα την καλλιέργεια ούρων και απλά γράφει μεικτό καλλιεργημα συνιστάται επανάληψη ... 

Έχει τύχει σε καμία να της το γράψουν αυτό ? 

Δηλαδή υπάρχει μικρόβιο η όχι ... Δευτέρα τώρα θα το δει ο γιατρός μου ... Τώρα μου κόλλησε ότι θα κάνω καισαρική γιατί θα έχω κάποιο μικρόβιο ... 

Όταν μίλησα με την μικροβιολόγο του νοσοκομείου μου είπε ότι βρήκε τρεις μικροοργανισμούς αλλά θεωρεί ότι είναι από τον κόλπο και εφόσον δεν είναι σε μεγαλο βαθμό δεν μπορεί να το ψάξει ... 

Και το κάψιμο δεν το έχω άλλο τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω κάτι ...θα δείτε από σήμερα θα με πιάσει από τον φόβο μου ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Giosotpk said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πήγα πήρα τώρα την καλλιέργεια ούρων και απλά γράφει μεικτό καλλιεργημα συνιστάται επανάληψη ... 

Έχει τύχει σε καμία να της το γράψουν αυτό ? 

Δηλαδή υπάρχει μικρόβιο η όχι ... Δευτέρα τώρα θα το δει ο γιατρός μου ... Τώρα μου κόλλησε ότι θα κάνω καισαρική γιατί θα έχω κάποιο μικρόβιο ... 

Όταν μίλησα με την μικροβιολόγο του νοσοκομείου μου είπε ότι βρήκε τρεις μικροοργανισμούς αλλά θεωρεί ότι είναι από τον κόλπο και εφόσον δεν είναι σε μεγαλο βαθμό δεν μπορεί να το ψάξει ... 

Και το κάψιμο δεν το έχω άλλο τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω κάτι ...θα δείτε από σήμερα θα με πιάσει από τον φόβο μου ... 

Δεν γνωρίζω κάτι γιαυτά αλλα δεν νομίζω να κάνεις καισαρική εξαιτίας του...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πήγα πήρα τώρα την καλλιέργεια ούρων και απλά γράφει μεικτό καλλιεργημα συνιστάται επανάληψη ... 

Έχει τύχει σε καμία να της το γράψουν αυτό ? 

Δηλαδή υπάρχει μικρόβιο η όχι ... Δευτέρα τώρα θα το δει ο γιατρός μου ... Τώρα μου κόλλησε ότι θα κάνω καισαρική γιατί θα έχω κάποιο μικρόβιο ... 

Όταν μίλησα με την μικροβιολόγο του νοσοκομείου μου είπε ότι βρήκε τρεις μικροοργανισμούς αλλά θεωρεί ότι είναι από τον κόλπο και εφόσον δεν είναι σε μεγαλο βαθμό δεν μπορεί να το ψάξει ... 

Και το κάψιμο δεν το έχω άλλο τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω κάτι ...θα δείτε από σήμερα θα με πιάσει από τον φόβο μου ... 

Δεν μ έχει συμβεί να γράφει ακριβώς το ίδιο με εσένα αλλά κάτι παρόμοιο κ ήταν απλά ότι το δείγμα δεν ήταν καλό και ήθελε επανάληψη πάντως σίγουρα θα σου πει ο γιατρός σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...