Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

1 hour ago, Giosotpk είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πήγα πήρα τώρα την καλλιέργεια ούρων και απλά γράφει μεικτό καλλιεργημα συνιστάται επανάληψη ... 

Έχει τύχει σε καμία να της το γράψουν αυτό ? 

Δηλαδή υπάρχει μικρόβιο η όχι ... Δευτέρα τώρα θα το δει ο γιατρός μου ... Τώρα μου κόλλησε ότι θα κάνω καισαρική γιατί θα έχω κάποιο μικρόβιο ... 

Όταν μίλησα με την μικροβιολόγο του νοσοκομείου μου είπε ότι βρήκε τρεις μικροοργανισμούς αλλά θεωρεί ότι είναι από τον κόλπο και εφόσον δεν είναι σε μεγαλο βαθμό δεν μπορεί να το ψάξει ... 

Και το κάψιμο δεν το έχω άλλο τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω κάτι ...θα δείτε από σήμερα θα με πιάσει από τον φόβο μου ... 

Μην ανησυχείς..  Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι και να βγάλει ότι υπάρχει κάτι στην καλλιέργεια, θα πάρουμε αντιβίωση και αυτό είναι όλο. Οπότε ρώτα τον γιατρό σου και μην κάνεις πολύπλοκες σκέψεις που αγχώνουν! 

(να ξέρετε..  Λέω σε εσάς να είστε χαλαρές για να τα ακούω κι εγώ.... Που μόνο χαλαρή δεν με λες.. ) 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ... 

Το χθεσινό το σοκ μπορώ να πω ότι το ξεπέρασα λίγο ...είναι βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά πιστεύω ότι το παρακανω λίγο μόνη μου ... Οπότε ας πούμε κάτι άλλο ... 

Τι κάνετε ? Έχει πει για πολύ καύσωνα το Σαββατοκύριακο πως θα την βγάλουμε ? 

Με βλέπω τα παγάκια μου να μην κάνουν δουλειά ... 

Όλα έτοιμα για τα μπεμπακια ? 

Εγώ Δευτέρα βάζω και βαλίτσες στο αμάξι πριν πάω στο γιατρό τρίτη μπαίνω 38 εβδομάδες ... 

Δεν σας είπα εχθές πήγαμε βόλτα με τον σύζυγό το ευχαριστήθηκα και ας γκρινιαζαν την μισή διαδρομή ...πήρα και ένα μεγάλο παγωτό αλλά είχε τόσο ζεστή που έλιωνε έγινα και χάλια στα χέρια και μου έπεσε και κάτω ... Σαν μικρό παιδί ήμουν πραγματικά ... απογοήτευση όταν έπεσε κάτω ήταν σε χωνάκι δεν το πήρα και εγώ σε κύπελλακι ήθελα να φάω και το χωνάκι ... 

Το βράδυ τούμπανο τα πόδια πρησμένα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Giosotpk said:

Καλημέρα κορίτσια ... 

Το χθεσινό το σοκ μπορώ να πω ότι το ξεπέρασα λίγο ...είναι βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά πιστεύω ότι το παρακανω λίγο μόνη μου ... Οπότε ας πούμε κάτι άλλο ... 

Τι κάνετε ? Έχει πει για πολύ καύσωνα το Σαββατοκύριακο πως θα την βγάλουμε ? 

Με βλέπω τα παγάκια μου να μην κάνουν δουλειά ... 

Όλα έτοιμα για τα μπεμπακια ? 

Εγώ Δευτέρα βάζω και βαλίτσες στο αμάξι πριν πάω στο γιατρό τρίτη μπαίνω 38 εβδομάδες ... 

Δεν σας είπα εχθές πήγαμε βόλτα με τον σύζυγό το ευχαριστήθηκα και ας γκρινιαζαν την μισή διαδρομή ...πήρα και ένα μεγάλο παγωτό αλλά είχε τόσο ζεστή που έλιωνε έγινα και χάλια στα χέρια και μου έπεσε και κάτω ... Σαν μικρό παιδί ήμουν πραγματικά ... απογοήτευση όταν έπεσε κάτω ήταν σε χωνάκι δεν το πήρα και εγώ σε κύπελλακι ήθελα να φάω και το χωνάκι ... 

Το βράδυ τούμπανο τα πόδια πρησμένα ... 

Καλημέρα. :) δεν πειράζει, θα πάρεις άλλο παγωτό. Παγωτά να θες! 

Ναι, τις επόμενες εβδομάδες θα γεννήσουμε με το καλό. Όλα έτοιμα, έτσι νομίζω δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... 

Το χθεσινό το σοκ μπορώ να πω ότι το ξεπέρασα λίγο ...είναι βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά πιστεύω ότι το παρακανω λίγο μόνη μου ... Οπότε ας πούμε κάτι άλλο ... 

Τι κάνετε ? Έχει πει για πολύ καύσωνα το Σαββατοκύριακο πως θα την βγάλουμε ? 

Με βλέπω τα παγάκια μου να μην κάνουν δουλειά ... 

Όλα έτοιμα για τα μπεμπακια ? 

Εγώ Δευτέρα βάζω και βαλίτσες στο αμάξι πριν πάω στο γιατρό τρίτη μπαίνω 38 εβδομάδες ... 

Δεν σας είπα εχθές πήγαμε βόλτα με τον σύζυγό το ευχαριστήθηκα και ας γκρινιαζαν την μισή διαδρομή ...πήρα και ένα μεγάλο παγωτό αλλά είχε τόσο ζεστή που έλιωνε έγινα και χάλια στα χέρια και μου έπεσε και κάτω ... Σαν μικρό παιδί ήμουν πραγματικά ... απογοήτευση όταν έπεσε κάτω ήταν σε χωνάκι δεν το πήρα και εγώ σε κύπελλακι ήθελα να φάω και το χωνάκι ... 

Το βράδυ τούμπανο τα πόδια πρησμένα ... 

Καλημερααα ..!κοντευουμεεεε!!!ολα ετοιμα κι εγω!πιστευω δηλαδη.λες να σαι η επομενη;;;..οοο παγωτακι..πολυ ωραια τι καλυτερο..εγω τα δοκιμασα τα παγακια και μπορω να πω οτι μ εσωσαν.. λεω σημερα να παω με τον αντρα μου σε καμια θαλασσα και να κατσουμε..οχι μπανιο αλλα τουλαχιστον δε θα χει τη ζεστη που χει εδω...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Γλυκερια123 είδες τα παγάκια κάνουν θαύματα.... Εγω έτσι την έχω βρει δεν γίνεται αλλιώς ... 

Εμένα γιατί μου φαίνεται πως στην θάλασσα έχει πιο πολύ ζέστη ? Στην παραλία τουλάχιστον ...αν πας πες μας πως ήταν ... 

Πλησιάζουμε για τα καλά ... νιώθετε έτοιμες ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ερωτηση:

υπαρχουν φορες οταν ειστε ορθια να νιωθετε πιεση χαμηλα στη κοιλια ή δυσπασεις και τσιμπηματα στον κολπο? επλενα τα πιατα πριν και.με πιανει κατι παρομοιο και δε μπορουσα να σταθω καν ορθια. με το που ξαπλωσα ηρεμησα...

καταλαβαινω οτι μπορει να οφείλεται στο βαρος του μωρου, ειδικα τωρα που ειναι με.το κεφαλι αλλα τοσο εντονο?  


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το νιώθω και εγω.. Κυρίως πίεση τσιμπιμστα και πονάκια στον κόλπο.  Μάλιστα νιώθω ότι με χτυπάει το παιδί. Κανονικά τοκ τοκ στο κόλπο μου. Μάλλον ειναι μια προετοιμασία! Πάντως και όρθια κουράζομαι και καθιστή κουράζομαι αν κάθομαι ώρα. Θέλω δώσεις ξάπλας μέσα στην μέρα να ισιώσει  το κορμί μου!!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια και εγώ το ίδιο νιώθω ...εμένα η μικρή έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά ....να κάνετε της ασκήσεις Kegel όσο πιο συχνά μπορείτε μέσα στην ημέρα ... 

Πάντως όλα αυτά είναι σημάδια ότι πλησιάζουμε .... Σε λίγο καιρό τα μωράκια μας αγκαλιά και θα συζητάμε για αυτά ... 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηλα τον νιωθω αλλα  απο συμπτωματα μονο λιγους πονους περιοδου εχω..κι αυτο λιγα πραγματα..μαλλον απ τις τελευταιες θα ειμαι..πιστευω εχω μελλον...

Πηγαμε τελικα θαλασσα ...δεν τρελαθηκα αλλα απ το σπιτι καλυτερα..

Γενικα ασκησεις κανετε ;γυμναζεστε; ανασες;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια εχω αρχισει λιγο και φοβαμαι το θεμα της ψυχολογιας. Η ωρα ειναι 03:51... εκει που κοιμομουν λοιπον, με πιανει μια δυσφορια... πεταγομαι οπως οπως απο το κρεβατι και βλεπω το δωματιο σκοτεινο με κλειστη τη πορτα. Ε λοιπον εκει εκτος απο δυσφορια με πιανει και κλειστοφοβια που ποτε στη ζωη μου δεν ειχα! ( εδω σε σκοτεινο ασανσερ ειχα κλειστει μια φορα και εγω ειχα κατσει στο πατωμα του ασανσερ και επαιζα με το κινητο :D) τωρα περναω τη νυχτα στο σαλονι με ολα τα φωτα ανοιχτα αλλα η δυσφορια εχει μεινει...


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 said:

παντως κοριτσια εχω αρχισει λιγο και φοβαμαι το θεμα της ψυχολογιας. Η ωρα ειναι 03:51... εκει που κοιμομουν λοιπον, με πιανει μια δυσφορια... πεταγομαι οπως οπως απο το κρεβατι και βλεπω το δωματιο σκοτεινο με κλειστη τη πορτα. Ε λοιπον εκει εκτος απο δυσφορια με πιανει και κλειστοφοβια που ποτε στη ζωη μου δεν ειχα! ( εδω σε σκοτεινο ασανσερ ειχα κλειστει μια φορα και εγω ειχα κατσει στο πατωμα του ασανσερ και επαιζα με το κινητο :D) τωρα περναω τη νυχτα στο σαλονι με ολα τα φωτα ανοιχτα αλλα η δυσφορια εχει μεινει...

Είναι η αγωνία π έχεις γιαυτό π έρχεται. Κ γω παλιότερα κοιμόμουνα με τα παντζούρια τέρμα κατεβασμένα, πλέον θέλω να ναι ανοιχτά, νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια. Νιώθω οτι θέλω να παίρνω αέρα. Βέβαια εγώ ανέκαθεν ήμουνα αγχώδης. Μπράβο σ π ήσουνα κουλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου....έχω τρελά οξέα, ζεσταίνομαι ακόμα κ με το κλιματιστικό κ τα πόδια μου είναι τούμπανο. Κάνω ποδολουτρα, μασάζ στα πόδια κ τα βάζω ψηλά αλλά τίποτα δεν βελτιώθηκαν.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...