Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου....έχω τρελά οξέα, ζεσταίνομαι ακόμα κ με το κλιματιστικό κ τα πόδια μου είναι τούμπανο. Κάνω ποδολουτρα, μασάζ στα πόδια κ τα βάζω ψηλά αλλά τίποτα δεν βελτιώθηκαν.

Συγνώμη που πετάγομαι σφήνα όταν πριστηκαν εμένα μου είπε κόβεις αλάτι κ τυρί. Επίσης δύο ασπράδια αυγού την ημέρα βοηθούν στην κατακράτηση! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο θεμα δουλειας στο σπιτι ευτυχως προσπαθω και τα κανω λιγα λιγα. το.να.αλλαζω σεντονια εχει γινει λιγο ζορι αλλα το.παλευω. 

για τη κατακρατηση εγω πινω πολυυυ νερο, περπαταω και οπου καθομαι εχω ψηλα τα ποδια μου. Για το υποκαταστατο αλατιου γνωμη μου ειναι να μη το προτιματε. Γενικως στα υποκαταστατα προσπαθουν να αντικαταστησουν την ουσια που μας ενοχλει με μια αλλη ουσια που μπορει να ειναι χειροτερη. Στη περιπτωση του αλατιου αυτο συμβαινει με το νατριο και το καλιο. αντικαθιστουν το νατριο ( που ναι μεν μας κανει κατακρατηση) με υψηλότερα ποσοστα καλιου ( που απο την αλλη κανει κακο στα νεφρα). Ας κανουμε λιγη υπομονη και μετα εχουμε να φαμεεε :wub:

 

 

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα τα πόδια μου ξεπρηστηκαν. Η λύση είναι απλή χθες έφαγα μια σακούλα πατατάκια με γεύση αλάτι...δεν έκανα ούτε ποδολουτρα, ούτε κρέμα κ δεν τα έβαλα ψηλά. Απλά ήταν το πρώτο βράδυ μετά από πολλά βράδια που κοιμήθηκα με φουλ αναμμένο το κλιματιστικό.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα?? Εμείς ξυπνήσαμε Και με ρώτησε ο άντρας μου "Μήπως ο γιατρός εννοούσε ότι ΔΕ θα γεννησουμε μέχρι το τέλος του μήνα?" .....  έχει βαρεθεί να περιμένει! Και συνέχισε "το σκεφτόμουν όλο το βράδυ..  Το άκουσες κι εσύ αυτό που είπε ε? Σίγουρα δεν έχουμε καταλάβει λάθος ε?" Χαχαχα του λέω άσε παιδάκι μου το μωρό να μεγαλώσει εκεί μέσα..  Μια χαρά είναι! Το πολύ πολύ να διαψευσουμε τον γιατρό! 

Εσείς τι κάνετε? Να ρωτήσω κάτι άσχετο..  Πεινάτε κι εσείς συνέχεια?  Δεν το είχα πάθει σε όλη την εγκυμοσύνη και εδώ και λίγες μέρες θέλω απλά να τρώω κάθε μισή ώρα! 

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπες τι ζεστη ειναι αυτη..οσο περνανε οι μερες αγωνομαι κ για την γεννα κ για οτι βλακεια φανταστειτε!!ουφφ θελω ταυτοχρονα κ να περασουν οι μερες κ οχι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Δεν πεινάω παραπάνω αλλά όταν πεινάω θέλω να φάω κ να μν μ μιλάνε την ώρα π τρώω. Μ πιάνει τρέλα δλδ.

Όσο για το άγχος, φυσικά κ υπάρχει κ εγώ π δν είμαι κ τόσο θρήσκα πιάνω τον εαυτό μου να κάνει κ καμιά προσευχή το βράδυ, για το μωρό κυρίως κ μετά για μένα.

Θέλω να πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά για όλες μας κ λογικά έτσι κ θα συμβεί.

Εγώ δν έχω πρηστεί αισθητά, ίσως λίγο οι αστράγαλοι. Αυτά όλα θα φύγουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα ...! Κι εγω πειναω περισσοτερο ενω σ ολη την εγκυμοσυνη δεν ηθελα καθολου φαι μονο γλυκα...τωρα ομως πειναωωωω ..!!!και πολυ αγχος και φοβος και πιστευω ειναι λογικο οσο κοντευουμε!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ... 

Εμείς πήγαμε στο γιατρό σήμερα κάναμε το νον στρες δείχνει πάλι ότι υπάρχουν συσπάσεις ....εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα όμως αναίσθητη εντελώς ... Με κοίταξε και γυναικολογικά ο γιατρός μήπως έχω κάνει διαστολή κάτι τίποτα και ο τράχηλος κλειστό ... Μου λέει σε μια εβδομάδα τώρα πάλι αν θα φτάσουμε όμως την εβδομάδα ... 

Ο άντρας μου τρελάθηκε από την χαρά του λες και το έχει σίγουρο ότι θα γεννήσω πριν την Δευτέρα ... Μιλάμε για τρελή χαρά έλαμψε ολόκληρος ... Μην κουνηθώ τώρα λίγο με ρωτάει αν άρχισαν οι πόνοι ... Χαχαχχα 

@happysmile για ρώτα και μας που πρέπει να έχει περάσει κάθε σενάριο από το μυαλό μας εμένα και της @Γλυκερια123 που τα βράδυα το μυαλό φτάνει μέχρι και το δημοτικό... 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι μανουλες θα γίνουνε ... 

Εγώ σήμερα επίσης και που έχω κόψει το αλάτι είχα λίγο πίεση 14/9 οπότε μου είπε να την κοιτάω καθημερινά ... 

Όσο μπορείτε όμως κόψτε το αλάτι τώρα στο τέλος λίγο μας έμεινε θα φάμε μετά ... 

Η κυρία στην κοιλιά είχα απλώσει όλοι της την κορμάρα σήμερα για τα καλά ... Δεν ενοχλειθηκε καθόλου όμως έβλεπες την κοιλιά μου στραβή αρκεί να βολευτει αυτή ... 

Μου τόνισε να πίνουμε πολλά νερά και να αποφεύγω τον ήλιο ... 

Αυτά ... 

Εσείς πώς είστε ?  

Εμένα το τικερ φαίνεται ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

@happysmile αρκεί να βολεύτουν αυτά μέσα στην κοιλίτσα δεν τους νοιάζει τι κάνει η μαμά ...χαχαχαχ

Οχι το τικερ δε φαινεται..για να φανει πας εκει που λεει forums pseudo html ubb και το κανεις αντιγραφη...για λεγε ποσα κιλα ειναι η μπουμπου σου;;; ο μπαμπας ενταξει τρελαμενος....κοριτσακι κοντευεις κι εσυυυυυυ....!αυτο που δεν καταλαβαινεις τις συσπασεις χαχαχαχ θα μας τρελανεις!!

@happysmile μου φαινεται εχουμε ιδια πητ;;;20 εχεις κι εσυ η λαθος θυμαμαι;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 σε ευχαριστώ το κατάφερα και εγώ τώρα στα τελειώματα να το βάλω ... 

Ναι ναι κοντεύω και εγώ μάλλον η επόμενη στην σειρά.πρεπει να είμαι εγώ ... Ο μπαμπάς έχει τρελαθεί μου έχει πάρει και τα αυτιά να είναι στην γέννα μέσα ...

Δεν καταλαβαίνω τίποτα από συσπάσεις δεν έχω ιδέα πως είναι ούτε ότι πετρώνει η κοιλιά ούτε τίποτα ... Αναίσθητο πλάσμα το λέω ... 

Εσύ πως είσαι σήμερα ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Οχι το τικερ δε φαινεται..για να φανει πας εκει που λεει forums pseudo html ubb και το κανεις αντιγραφη...για λεγε ποσα κιλα ειναι η μπουμπου σου;;; ο μπαμπας ενταξει τρελαμενος....κοριτσακι κοντευεις κι εσυυυυυυ....!αυτο που δεν καταλαβαινεις τις συσπασεις χαχαχαχ θα μας τρελανεις!!

@happysmile μου φαινεται εχουμε ιδια πητ;;;20 εχεις κι εσυ η λαθος θυμαμαι;

Εγώ έχω στις 19 Ιουλίου ΠΗΤ! 

Link to comment
Share on other sites

Είναι η @Elenapap στις 1/7.  Αυτή την εβδομάδα και την επόμενη θα έχουμε γέννες σίγουρα. Τι ωραία. Ανυπομονώ να ακούσω τις εμπειρίες σας. Μην αγχώνεστε καθόλου η γέννα ξεχνιέται επιτόπου. Μόλις δείτε τις πανέμορφες φατσουλες που κουβαλάτε τόσο καιρό μέσα σας. Το μόνο που μου έλειψε είναι ότι δεν πρόλαβα να αποχαιρετήσω την κοιλίτσα μου. Γέννησα ξαφνικά. Αν είχα χρόνο θα περνούσα ένα υπέροχο σκ με τον άντρα μου και θα έβγαζα πολλές πολλές φωτογραφίες την κοιλιά μου. Όχι ότι δεν έχω ήδη πολλές :-D

@Giosotpk 11/7

@Elenit 19/7

@Γλυκερια123 20/7

Πείτε και οι άλλες και θα σας συμπληρώσω. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk κιλα δε μου πες της μπουμπους σου..πολυ ωραιο το τικερακι σου!!καλλιο αργα παρα ποτε..εμενα δεν επιτρεπεται στο νοσοκομειο που θα γεννησω να ναι μεσα:-(εσεις που μπορειτε να το κανετε..θα ειναι τελεια εμπειρια!!

@Elenit μαζι ειμαστε!!!εμεις μου φαινεται μολις μπει ο ιουλιος θα ταρακουνηθουμε για τα καλαα..!οχι οτι τωρα ειμαι καλυτερα αλλα οκ..ειδα στον υπνο μου κατι τερατα σημερα αλλα οκ χαχαχαχ

@Anna17σιγουρα θα χουμε γεννες!!!με τους κολικουσ του μπεμπη τι κανατε;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...