Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elenpap το Κολοκοτρωνίτσι το λες και εξελιγμένο χαχαχχα ...πρέπει να φανταστείς ότι ο μέσος όρος ηλικίας στο χωριό εδώ είναι 65 και άνω οπότε λογικό να έχει σχεδόν μόνο τρελούς ...ευτυχώς δεν είναι πολύ ...

@Agki* μην κάθεσαι να απολογηθεις για τίποτα ... Ντεμπελικο είναι το μάτι της ... Σαν δεν ντρέπονται ... Κάτι τέτοιοι άνθρωποι θέλουν τρεις φορές την ημέρα να τους δίνεις μια σφαλιάρα για να συνέρχονται ... 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenpap το Κολοκοτρωνίτσι το λες και εξελιγμένο χαχαχχα ...πρέπει να φανταστείς ότι ο μέσος όρος ηλικίας στο χωριό εδώ είναι 65 και άνω οπότε λογικό να έχει σχεδόν μόνο τρελούς ...ευτυχώς δεν είναι πολύ ...

@Agki* μην κάθεσαι να απολογηθεις για τίποτα ... Ντεμπελικο είναι το μάτι της ... Σαν δεν ντρέπονται ... Κάτι τέτοιοι άνθρωποι θέλουν τρεις φορές την ημέρα να τους δίνεις μια σφαλιάρα για να συνέρχονται ... 

Εχετε δικιο αλα φαντασου πως ακομα και ο παππους του τον λεει ετσι.Μεχρι και αν μιλησε μ ρωταει καθε μεραΝαι ειπε παπου εισα βλακας.15 μηνων αυτοι δουλευαν στην οικοδομη θα μας πουν σε λιγο!Τελος παντων βεβαια εχω αρχισει και ανησυχω γιατι λεω μπας και εχει θεμα και δεν περπαταει?Ευτυχως ο γιατρος μας λεει να περιμενουμε και θα τρεξει!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω μου θυμησατε όταν ήμουν στη δουλειά, όλες από 60 και πάνω και μου λέγαν μην περπατάς γρήγορα. Ευτυχώς όταν γυρίσω το μωρό θα είναι σχεδόν ενός οπότε τα πρώτα σχόλια θα τα γλιτώσω. Έχει πολύ θράσος όλος ο κόσμος. Δύστηχως. Αλλά @Giosotpk πολύ καλά έκανες και της απάντησες. Κουμάντο σπίτι τους ή κάθε μία. Εμένα ήρθε ο πεθερός μου από το εξωτερικό για διακοπές και θα αρχίσει η καζούρα για το όνομα στο καφενείο. Ευτυχώς του είχαμε πει ότι έχουμε κάνει τάμα και δεν είδα μούτρα όσο ήμουν εγγύος. Ελπίζω να μην έχω και τώρα. Τα προβλήματα δεν σταματάνε ποτέ;;;

@Agki* σε βάζουν σε αμφιβολία. Λογικό είναι και κάθεσε και αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Και οι δικοί μας άνθρωποι. Παρ όλο που δεν το κάνουν με κακία πολλές φορές μας κάνουν κακό. Εμένα η μαμά μου έχει φαγωθεί να με πείσει να μην βγω πριν τις 40 μέρες. Μην πάρει λέει κανένα μικρόβιο. Που θα το βρει Ιούλιο μήνα το μικρόβιο μέσα στο καρότσι; Ε παιδιά στο μπαλκόνι το έβγαλα σήμερα το παιδί και δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ήσυχος καθόταν. Όμως όπως και εσένα το σκέφτηκα. Και λέω λες να μου κολλήσει τίποτα το παιδί; Μετά λέω βρε αφού ξέρεις ότι τα μικρόβια θέλουν κρύο και άμεση επαφή. Τι κάθεσαι και σκέφτεσαι; 

 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια ελεος!!διαβαζω κι εχω αφρισει..!!καταρχην @theodora gel με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου..μην αγχωνεσαι και φοβασαι καθολου..(δυσκολο το ξερω)

Ρε γαμωτο ενταξει οι ξενοι οι γειτονες οι κουτσομποληδες κι ολοι αυτοι τελοσπαντων ( @Giosotpk θελω πολυ να ερθω στο χωριο σου μου εχει κινησει την περιεργεια) σ αυτους η δε δινεις σημασια η θ απαντησεις αναλογα..αλλα να εχεις και τους δικους σου ανθρωπους να σου επιβαλλουν πως θα μεγαλωσεις το παιδι σου αν θα το βγαλεις εξω πριν τις 40 μερες αν και ποτε θα περπατησει η ποτε θα μιλησει; ελεοοοοος...!!!και στους δικους σου δεν μπορεις ν απαντησεις αναλογα δηστυχως..και οσο και να θες να μη δωσεις σημασια η σκεψη θα σου περασει απ το μυαλο...τι να πω εχουνε και με τ ονομα που ειναι δεδομενο οτι θα ειναι του πεθερου κι αμα τους πεις ακομα δεν ξερω σου λενε δεν ειναι σωστο...ε ποση υπομονη πια!!!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ρε κοριτσια ελεος!!διαβαζω κι εχω αφρισει..!!καταρχην @theodora gel με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου..μην αγχωνεσαι και φοβασαι καθολου..(δυσκολο το ξερω)

Ρε γαμωτο ενταξει οι ξενοι οι γειτονες οι κουτσομποληδες κι ολοι αυτοι τελοσπαντων ( @Giosotpk θελω πολυ να ερθω στο χωριο σου μου εχει κινησει την περιεργεια) σ αυτους η δε δινεις σημασια η θ απαντησεις αναλογα..αλλα να εχεις και τους δικους σου ανθρωπους να σου επιβαλλουν πως θα μεγαλωσεις το παιδι σου αν θα το βγαλεις εξω πριν τις 40 μερες αν και ποτε θα περπατησει η ποτε θα μιλησει; ελεοοοοος...!!!και στους δικους σου δεν μπορεις ν απαντησεις αναλογα δηστυχως..και οσο και να θες να μη δωσεις σημασια η σκεψη θα σου περασει απ το μυαλο...τι να πω εχουνε και με τ ονομα που ειναι δεδομενο οτι θα ειναι του πεθερου κι αμα τους πεις ακομα δεν ξερω σου λενε δεν ειναι σωστο...ε ποση υπομονη πια!!!

@Γλυκερια123 οπως τα λες ειναι!!Και μενα τα περικα μου λενε χαζομαρες που εινα 80 χρονων.Και οκ τον λατρευουν τον μικρο και μας βοηθανε πολυ αλλα λενε οτ τους κατεβει.Τον μικρο θα τον βαφτισουμε Σεπτεμβριο και θελω να τον κουρεψω τωα γιατι εχει παρα πολλα μαλλια.Αν ακουσεις την πεθερα μου..Θα σας μαλωσει ο παππας!!!!Εκει γελας γιατι τι αλλο πια να πεις..

Με το καλο σε ολα τα κοριτσια.Οσο και αν φοβαστε εκεινη τη στιγμη βρισκετε μια δυναμη που δε θα το πιστεψετε.Οι μαμαδες εχουν κατι μαγικο και τα καταφερνουν παντα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω εχω πεσει με τα μουτρα να εχω τα παντα ετοιμα για το μωρο και εχασα τοσα! 

@Elen211 Μπραβο σου κοριτσι μου να χαιρεσαι το μπεμπακι σου! να ειναι υγειες και καλοτυχο! :wub: 

@Giosotpk αχ σε καταλαβαινω. Μπορει να μη μενω σε χωριο αλλα η πεθερα μου τετοια μυαλα κουβαλαει δυστυχως. εδω δε θα παει διακοπες για να κατσει μαζι μου οσο θα ειμαι λεχωνα :cry:

εγω χτες κοριτσια τη νυχτα ειχα κατι πονους περιοδου σχεδον ανα 6 λεπτα καπου 30 δευτερα ο καθενας. με εβλεπε ο αντρας μου να χρονομετρω και ειχε φρικαρει ο κακομοιρης... μεχρι που του λεω "ελα ενταξει καλα ειμαι περασε" και κοιμηθηκα. παντως αγχωθηκε τοσο πολυ που ειδε στον υπνο του οτι ειχε αγκαλια τη μπεμπα μας και του χαμογελουσε. :wub:

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 καλά το όνομα είναι άλλη ιστορία ... Εμένα δεν ζει η μάνα μου και είναι σίγουρο ότι την μπέμπα θα την βγάλω έτσι ...οπότε όλοι την φωνάζουν τώρα από την κοιλιά με το όνομα της μάνας μου ... Αν θέλουν ρε παιδί μου να σε τρελάνουν βρίσκουν χίλιους τρόπους ... εγώ πλέον προσπαθώ να μην με.επηρεαζει κανένας ότι θέλω εγώ και ο άντρας μου θα κάνουμε ... 

Παρεμπιπτόντως να σας πω ότι από εχθές έχω κάτι πόνους στην μέση όχι συνέχεια και πολλά υγρά ... Μάλλον πλησιάζω απειλητικά η μου φαίνεται ? 

@Eleni2512 ίσως είναι καλό που θα κάτσει η πεθερά σου όσο είσαι λεχώνα ...δεν ξέρω της σχέσης σας αλλά θέλω να ελπίζω πως δεν θα σε ζαλίζει με τα κλασσικά που κάνουν η πεθερές ... 

Η δικιά μου στην εγκυμοσύνη ο καλύτερος άνθρωπος αλλά φοβάμαι πως μετά την γέννα θα αρχίσει και αυτή τα δικά της λες και πατάς ένα κουμπί και αλλάζουν ...μεγάλη άνθρωποι είναι τι περιμένεις μυαλό δεν βάζουν σε αυτή την ηλικία ... 

Συνέχισαν και η πόνοι σου σήμερα ? Επικοινωνήσες με τον γιατρό σου ? 

 

@Anna17 θέλω να ελπίζω ότι ο πεθερός δεν θα σου κάνει πρόβλημα.για το όνομα εφόσον το είχες τάξει πάει τελείωσε ...ας κάνουν κολοτουμπες ... Τα συγκεκριμένα προβλήματα δεν θα τελειώσουν ποτέ πιστεύω βαθιά μέσα.μας το ξέρουμε όλες ...ειδικά από εδώ και πέρα ίσως αυξηθούν ... 

@Elenpap τι κάνεις ? Ενημέρωσε μας πώς πήγε στο γιατρό σήμερα .... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι. Κανένας δεν κάνει γκρίνια για το όνομα. Ευτυχώς. Λοιπόν να σας κάνω να γελάσετε. Σήμερα η μαμά μου αφού είδε και από είδε ότι δεν θα την ακούσω και θα βγούμε με το μπέμπη την Κυριακή έπιασε τον άντρα μου και του είπε ότι είναι καλό να μην τον βγάλουμε τόσο μικρό. Να της αφήσουμε γαλα και να βγούμε οι δύο μας. Στην αρχή θύμωσα πάρα πολύ μετά έβαλα τα γέλια που έβαλε τα μεγάλα μέσα τον άντρα μου. Της λέω καλά που δεν είσαι πεθερά μου ούτε καλημέρα δεν θα λέγαμε. Χαχαχα 

  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 μιλάμε η μαμά σου κάνει τρελό πόλεμο. Μα τι παθαίνουν;

@Giosotpk εντάξει θέλω να έρθω και εγώ στο χωριό σου.. παίζει να είναι σαν το χωριό που γεννήθηκα.. Μάνη πλευρά που είναι όλες μαυροφορουσες και περνάς και σε ρωτάνε πιάνου είσαι εσύ και που πηγαίνεις!! Άσχετο αλλά μην βγάζεις σκουπίδια από την άποψη μην σηκώνεις βάρη! 

 

Κορίτσια και εγώ χθες το βράδυ είχα για κάποια ώρα σουβλιες στην κοιλιά βέβαια δεν χρονομετρησα. Επίσης έχουν γίνει οι συσπάσεις πολύ έντονες και αρχίζω σε κάποιες να νιώθω μικρό πόνο. Όταν κάθομαι τουλάχιστον. Καλά από αύριο κόβω το χάπι για τις συσπάσεις οπότε θα γίνει πάρτυ. Με βλέπω σε καμία εβδομάδα να γεννάω. Ελπίζω να κλείσω την 37. 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

@Anna17 μιλάμε η μαμά σου κάνει τρελό πόλεμο. Μα τι παθαίνουν;

@Giosotpk εντάξει θέλω να έρθω και εγώ στο χωριό σου.. παίζει να είναι σαν το χωριό που γεννήθηκα.. Μάνη πλευρά που είναι όλες μαυροφορουσες και περνάς και σε ρωτάνε πιάνου είσαι εσύ και που πηγαίνεις!! Άσχετο αλλά μην βγάζεις σκουπίδια από την άποψη μην σηκώνεις βάρη! 

 

Κορίτσια και εγώ χθες το βράδυ είχα για κάποια ώρα σουβλιες στην κοιλιά βέβαια δεν χρονομετρησα. Επίσης έχουν γίνει οι συσπάσεις πολύ έντονες και αρχίζω σε κάποιες να νιώθω μικρό πόνο. Όταν κάθομαι τουλάχιστον. Καλά από αύριο κόβω το χάπι για τις συσπάσεις οπότε θα γίνει πάρτυ. Με βλέπω σε καμία εβδομάδα να γεννάω. Ελπίζω να κλείσω την 37. 

 

Θέλουν να προστατεύσουν τα μικρά. Και εμείς είμαστε μικρά δεν ξέρουμε πως να το κάνουμε. Το μεσημέρι που της είπα λες να μην τον αγαπάω; μου λέει δεν είπα αυτό απλά δεν ξέρεις,το περνεις αψηφιστα!!! Άραγε θα σταματήσουμε εμείς ποτέ να τα βλέπουμε μικρά όσο μεγαλώνουν η θα κάνουμε τα ίδια; πάντως μου τα έλεγαν οι φίλες μου και έλεγα αποκλείεται. Με το που γέννησετε θα μεταμορφωθουν όλοι. Θα έχουν άποψη και θα είναι και η σωστή. Ένας θείος του άντρα μου ρωτούσε όλο περιέργεια. Καλά δεν δίνετε νερό στο μωρό; Θα σκάσει; Δεν δίνουν νερό θείε στα μωρά του λέει ο άντρας μου. Όλα όσα χρειάζεται είναι στο γάλα. Πρώτη φορά τα ακούω αυτά τα μοντέρνα λέει. Κομπογιαννιτη γιαυτό βρηκατε. Ετοιμαστείτε για γερά στομάχια. Αυτό σας λέω μόνο!!! 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι άσχετο με τη συζήτηση.

Ο εργοδότης σας την περίοδο που είστε σε άδεια κύησης κ λοχείας υποχρεούται να σας βάλει κάποια χρήματα; 

 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι άσχετο με τη συζήτηση.

Ο εργοδότης σας την περίοδο που είστε σε άδεια κύησης κ λοχείας υποχρεούται να σας βάλει κάποια χρήματα; 

 

οχι,στην λοχεια οταν πληρωθεις απο το ικα θα πας οαεδ εντος 3 μηνων απο την πληρωμη με μια βεβαιωση απο το ικα για το συνολο των αποδοχων σου κ θα καταθεσεις τα χαρτια σου ωστε να σου δωσει ο οαεδ την διαφορα στο μισθο σου εαν υπαρχει

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

οχι,στην λοχεια οταν πληρωθεις απο το ικα θα πας οαεδ εντος 3 μηνων απο την πληρωμη με μια βεβαιωση απο το ικα για το συνολο των αποδοχων σου κ θα καταθεσεις τα χαρτια σου ωστε να σου δωσει ο οαεδ την διαφορα στο μισθο σου εαν υπαρχει

Με ρώτησε σήμερα αν υποχρεούται να καταβάλει κάτι... εντωμεταξυ σε παλαιότερα σάιτ διαβάζω ότι πρέπει να δοθεί ένας μισθός από τον εργοδότη αρκεί λέει να μην έχεις πάρει τον 1 μήνα αναρρωτικης μέσα στο χρόνο κ πρέπει να έχεις κλείσει ένα έτος στην εταιρεία. Αλλά επειδή αυτά αλλάζουν διαρκώς σκέφτηκα να σας ρωτήσω.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρει αναρρωτικη και ειχε βαλει απλα μισα μισα με το ικα τον πρωτο μηνα. Τωρα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο στη λοχεια. Απο εβδομαδα θα παω εγω στο ικα οποτε θα σας πω νεοτερα


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

εγω ειχα παρει ανναρωτικη και ειχε βαλει απλα μισα μισα με το ικα τον πρωτο μηνα. Τωρα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο στη λοχεια. Απο εβδομαδα θα παω εγω στο ικα οποτε θα σας πω νεοτερα

Έχεις πάρει ολόκληρο μήνα αναρρωτικης μέσα στο 2019;

Εγώ έχω πάρει 15 μέρες οπότε αν ισχύει αυτό που διάβασα δικαιούμαι μισό μήνα.

Επίδομα τοκετού υπάρχει;


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...