Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Ναι ισχύει αυτό που λες με τον ίδιο εργοδότη. Εγώ φαντάσου στο δεύτερο μήνα πήρα και 4 ευρώ από τον εργοδότη. :-D εννοείται να ψάξεις αν το δικαιούσε. Δεν είναι καιροί να σνομπάρει κάνεις ούτε τα 50 ευρώ. Απλά νομίζω ότι δεν δικαιούσε. Γιατί περνεις κανονική άδεια κυησης. Η αναρρωτική για να δηλωθεί πρέπει να βάλεις και ημερομηνίες. Αυτοί στο λογιστήριο ποιες ημερομηνίες θα σου βάλουν ότι πήρες άδεια; Και αν είναι και άσχετοι δύσκολο να τους πείσεις. Πάντως εγώ λέω από Δευτέρα να πάρεις στην επιθεώρηση εργασίας ένα τηλεφωνο. Μόνο με αυτούς βγάζω άκρη εγώ σε ότι απορία έχω. 

@Elenit εγώ το έχω στους 26-27. Έχει δροσιά το σπίτι όμως. Το μπέμπη τον κοιμιζω με ένα κορμάκι έξω τα μπουτάκια και του βάζω μια πικε κουβέρτα στα πόδια μόνο. Τα χέρια δεν υπάρχει περίπτωση να τα βάλει μέσα. Κάποιες φορές τον βρίσκω ζεστό όμως. Οπότε η θερμοκρασία είναι σχετική. Θα έχεις μια δροσιά αλλά όχι πολύ εκεί που θα νιώθεις και εσύ καλά. Τωρα χωρίς κλιματιστικό δεν ξέρω να σου πω. Εξαρτάται το σπίτι σας πόσο ζεστό είναι. Έναν ανεμιστήρα που θα ρίχνει τον αέρα ψηλά μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις πάντως. Εγω έχω έναν και όταν δεν θέλω να ανάψω κλιματιστικό βάζω αυτόν. Αλλά στο σαλόνι που είναι σε μεγάλη απόσταση και δεν τον χτυπάει με τίποτα ο αερας. 

 

Δεν είναι ακριβώς αναρρωτικη! Είναι η υποχρέωση του εργοδότη να καλύψει άλλο ένα μήνα του 4μηνου λόγω κωλύματος τοκετού. Η διαδικασία δεν έχει σχέση με την αναρρωτικη απλά υπάρχει ένα παραθυράκι που λέει ότι αν έχει πληρώσει 1 ολοκληρωμένο μήνα για κώλυμα-ασθενεια δεν υποχρεούται να πληρώσει αυτόν τον ένα μήνα για τον τοκετό. 

Ο λογιστής μου είναι ο άντρας μου αλλά δεν εργάζεται ακόμα σε αυτό το τομέα. Με συμβούλεψε να ψάξω τη νομοθεσία από δικηγόρο κ όχι από λογιστικό σάιτ γιατί όπως είπατε κ εσείς οι περισσότεροι λογιστές δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα κ για να τα μάθουν πληρώνουν πολλές φορές νομική υποστήριξη στα λογιστικά γραφεία. Οπότε εγώ θα κάνω μια πρώτη κίνηση στέλνοντας στη λογίστρια τα δικαιώματα μου κ από εκεί κ πέρα θα δούμε. Κ για την επιθεώρηση μου χει πει αλλά σίγουρα θα χει περισσοτερο τρέξιμο με χαρτιά για να δούμε μισθούς, χρονική διάρκεια εργασίας κτλ. Για την επιθεώρηση μου είπε ότι έχω μια 5ετια περιθώριο για να διεκδικήσω κάτι που δεν έχω πάρει.

Αλλά δεν θέλω να το φτάσω κ στα άκρα από την άποψη ότι ο μισθός μου είναι ήδη μικρός οπότε αν τον κόψεις στη μέση κ μειώσεις κ άλλο το ποσό συμψηφιζοντας το επίδομα που έδωσε το ΙΚΑ δεν θα βγει κ τίποτα ιδιαίτερο...οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να χαλάσω τη σχέση μου με τον εργοδότη επιμένοντας. Παρόλαυτά θα κάνω μια προσπάθεια σε φιλικό κλίμα.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε???  Εμείς είμαστε σούπερ! Σήμερα δεν πονάω και τόσο από κάτω και είμαι μια χαρά! Ο μπεμπακος οοοολη νύχτα στο στήθος..  Αν τον ακουμπήσω κάτω ουρλιάζει! Την μέρα είναι καλύτερα! Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι μου! 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαασ σας διαβαζα αλλα δεν.σχολιαζα θα τα γραψω ολα μαζι Ελενακι μ να χαιρεσαι το παιδακι σου να το δειτε οπως επιθυμειτε και καλους θηλασμους!!!

Μην δινετε σημασια στους συγγενεις κ γειτονες ειναι.ολοι ηλιθιοι εμεις επειδη ειμασταν παντρεμενοι δυο χρονια κ δν θελαμε παιδι με εβγαλαν στειρα!!ζεστη πολυ κοριτσια!!Μαριτσα επειδη κ γω ακομα τραβιεμαι με την επιχειρηση που δουλευω θ σ πω το εξης ο λογιστης σου εχει τη δυνατοτητα να σ βγαλει ακριβως το ποσο π πρεπει να πληρωθεις υπαρχει επισης αναρτημενη η νομοθεσια στο ίντερνετ!!ελεος!εγω εφτασα ενα βημα πριν την επιθεωρηση κ ακομα περιμενω ν μ βαλουν τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Ναι ισχύει αυτό που λες με τον ίδιο εργοδότη. Εγώ φαντάσου στο δεύτερο μήνα πήρα και 4 ευρώ από τον εργοδότη. :-D εννοείται να ψάξεις αν το δικαιούσε. Δεν είναι καιροί να σνομπάρει κάνεις ούτε τα 50 ευρώ. Απλά νομίζω ότι δεν δικαιούσε. Γιατί περνεις κανονική άδεια κυησης. Η αναρρωτική για να δηλωθεί πρέπει να βάλεις και ημερομηνίες. Αυτοί στο λογιστήριο ποιες ημερομηνίες θα σου βάλουν ότι πήρες άδεια; Και αν είναι και άσχετοι δύσκολο να τους πείσεις. Πάντως εγώ λέω από Δευτέρα να πάρεις στην επιθεώρηση εργασίας ένα τηλεφωνο. Μόνο με αυτούς βγάζω άκρη εγώ σε ότι απορία έχω. 

@Elenit εγώ το έχω στους 26-27. Έχει δροσιά το σπίτι όμως. Το μπέμπη τον κοιμιζω με ένα κορμάκι έξω τα μπουτάκια και του βάζω μια πικε κουβέρτα στα πόδια μόνο. Τα χέρια δεν υπάρχει περίπτωση να τα βάλει μέσα. Κάποιες φορές τον βρίσκω ζεστό όμως. Οπότε η θερμοκρασία είναι σχετική. Θα έχεις μια δροσιά αλλά όχι πολύ εκεί που θα νιώθεις και εσύ καλά. Τωρα χωρίς κλιματιστικό δεν ξέρω να σου πω. Εξαρτάται το σπίτι σας πόσο ζεστό είναι. Έναν ανεμιστήρα που θα ρίχνει τον αέρα ψηλά μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις πάντως. Εγω έχω έναν και όταν δεν θέλω να ανάψω κλιματιστικό βάζω αυτόν. Αλλά στο σαλόνι που είναι σε μεγάλη απόσταση και δεν τον χτυπάει με τίποτα ο αερας. 

 

@Μαρίτσα10 @Anna17 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Με αυτή τη θερμοκρασία θα είναι εντάξει τα κοντομανικα τα φορμακια; Γιατί δεδομένου του ότι έχουμε καλοκαίρι όλα τα ρούχα που της έχω πάρει αλλά κι αυτά που μας έχουν δώσει, είναι κοντομανικα οπότε χεράκια ποδαράκια θα είναι έξω!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε???  Εμείς είμαστε σούπερ! Σήμερα δεν πονάω και τόσο από κάτω και είμαι μια χαρά! Ο μπεμπακος οοοολη νύχτα στο στήθος..  Αν τον ακουμπήσω κάτω ουρλιάζει! Την μέρα είναι καλύτερα! Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι μου! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι!

Just now, happysmile είπε:

Καλημερουδιαασ σας διαβαζα αλλα δεν.σχολιαζα θα τα γραψω ολα μαζι Ελενακι μ να χαιρεσαι το παιδακι σου να το δειτε οπως επιθυμειτε και καλους θηλασμους!!!

Μην δινετε σημασια στους συγγενεις κ γειτονες ειναι.ολοι ηλιθιοι εμεις επειδη ειμασταν παντρεμενοι δυο χρονια κ δν θελαμε παιδι με εβγαλαν στειρα!!ζεστη πολυ κοριτσια!!Μαριτσα επειδη κ γω ακομα τραβιεμαι με την επιχειρηση που δουλευω θ σ πω το εξης ο λογιστης σου εχει τη δυνατοτητα να σ βγαλει ακριβως το ποσο π πρεπει να πληρωθεις υπαρχει επισης αναρτημενη η νομοθεσια στο ίντερνετ!!ελεος!εγω εφτασα ενα βημα πριν την επιθεωρηση κ ακομα περιμενω ν μ βαλουν τα χρηματα.

Εσένα ποια χρήματα σου χρωστάνε; Αυτό το ποσό που έλεγα πριν εγώ ή κάτι άλλο; 

Εμένα με βάζουν να τα ψάχνω όλα μόνη μου... Δεν ξέρουν τίποτα!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι!

Εσένα ποια χρήματα σου χρωστάνε; Αυτό το ποσό που έλεγα πριν εγώ ή κάτι άλλο; 

Εμένα με βάζουν να τα ψάχνω όλα μόνη μου... Δεν ξέρουν τίποτα!

Κ μενα καμαρι μ αστα..μ χρωστανε το ποσο των 25 ημερων την διαφορα του ικα κ επιδομα αδειας του 2018

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

@Μαρίτσα10 @Anna17 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Με αυτή τη θερμοκρασία θα είναι εντάξει τα κοντομανικα τα φορμακια; Γιατί δεδομένου του ότι έχουμε καλοκαίρι όλα τα ρούχα που της έχω πάρει αλλά κι αυτά που μας έχουν δώσει, είναι κοντομανικα οπότε χεράκια ποδαράκια θα είναι έξω!

 

 

@Elenit Καλημερα!Εμας ο παιδιατρος μας εοχε πει πως θελει δροσουλα το μωρο αλλα οχι να το χτυπαει το κλιματιστικο.Για αυτο αναβουμε του δωματιου μας και δροσιζεται και το δικο του.Επισης μας ειπε πως τα μωρα ζεσταινονται πολυ περισσοτερο απο μας.Μεχρι και θερμοπληξια παθαινουν πιο ευκολα οποτε μια σχετικη δροσια τη θελουν.Δε μπορουν ακομα να ρυθμισουν τη θερμοκρασια σωματος τους.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 δεν έλεγα να πας να κάνεις καταγγελία. Απλά πήγαινε η πάρε τηλ και εξήγησε την κατάσταση και ρώτα τι δικαιούσε. Μετά πάρε το τηλ και δως το στη δουλειά σου. Πες δεν ήξερα που να ψάξω και πήρα στην επιθεώρηση ορίστε το τηλ να ρωτήσετε και εσείς. Σε1 μήνα θα έχεις πληρωθεί. Χωρίς καβγαδες. Εγώ έτσι κάνω.

@Elen211 κορίτσι μου περιμένα νέα σου. Υπομονή έτσι κάνει και εμένα. Να κοιμάσαι οπότε κοιμαται και να τον δίνεις και στο άντρα σου να τον κρατάει να ξεκουραστείς. Γενικά με το καλό όταν πάτε σπίτι το βράδυ μην ανάβεις φώτα και μην του μιλάτε για να μην ξεσήκωνετε. Με το καλό να πάτε σπίτι σας σαν οικογένεια πια. 

 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Μαρίτσα10 δεν έλεγα να πας να κάνεις καταγγελία. Απλά πήγαινε η πάρε τηλ και εξήγησε την κατάσταση και ρώτα τι δικαιούσε. Μετά πάρε το τηλ και δως το στη δουλειά σου. Πες δεν ήξερα που να ψάξω και πήρα στην επιθεώρηση ορίστε το τηλ να ρωτήσετε και εσείς. Σε1 μήνα θα έχεις πληρωθεί. Χωρίς καβγαδες. Εγώ έτσι κάνω.

@Elen211 κορίτσι μου περιμένα νέα σου. Υπομονή έτσι κάνει και εμένα. Να κοιμάσαι οπότε κοιμαται και να τον δίνεις και στο άντρα σου να τον κρατάει να ξεκουραστείς. Γενικά με το καλό όταν πάτε σπίτι το βράδυ μην ανάβεις φώτα και μην του μιλάτε για να μην ξεσήκωνετε. Με το καλό να πάτε σπίτι σας σαν οικογένεια πια. 

 

Συμφωνω απολυτα με τα φωτα και το να μη μιλαμε στα μωρα,ουτε καν τον κοιταω οταν τον βαζω για υπνο αλλα υπαρχει μια παγιδα εδω.Εμενα επειδη δεν κοιμοταν μεσα στην ημερα καθολου μεχρι περιπου τον χρονο,εαν τυχαινε να κοιμοταν και τα βραδια καναμε τοσο ησυχια...Τι να σας πω..ουτε καζανακι,ουτε μιλαγαμε..τιποτα.Με αποτελεσμα να φτασει τον χρονο για να μη ξυπναει με το τσικ.Οποτε καπως πρεπει να βρειτε τη χρυση τομη στο θεμα ησυχιας.Εγω καταλαβα οτι εκανα λαθος σε αυτο αλλα επειδη δεν κοιμοταν με τιποτα φοβομουν τελικα οταν κοιμοταν!!

Just now, Agki* είπε:

Συμφωνω απολυτα με τα φωτα και το να μη μιλαμε στα μωρα,ουτε καν τον κοιταω οταν τον βαζω για υπνο αλλα υπαρχει μια παγιδα εδω.Εμενα επειδη δεν κοιμοταν μεσα στην ημερα καθολου μεχρι περιπου τον χρονο,εαν τυχαινε να κοιμοταν και τα βραδια καναμε τοσο ησυχια...Τι να σας πω..ουτε καζανακι,ουτε μιλαγαμε..τιποτα.Με αποτελεσμα να φτασει τον χρονο για να μη ξυπναει με το τσικ.Οποτε καπως πρεπει να βρειτε τη χρυση τομη στο θεμα ησυχιας.Εγω καταλαβα οτι εκανα λαθος σε αυτο αλλα επειδη δεν κοιμοταν με τιποτα φοβομουν τελικα οταν κοιμοταν!!

Αυτο που μας βοηθησε ειναι η μουσικουλα που του ειχα απο την αρχη και μια κουβερτα που την παιρνει αγκαλιτσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ... 

Πολύ ζέστη και σήμερα ...και ο άντρας μου μου είπε ότι 10-15 Ιουλίου λέει για 45 βαθμούς ... Μου φαίνεται γυμνά θα τα έχουμε τα μπεμπακια μας ... 

Εμεις πάντως τα ρουχαλακια που έχω πάρει χλωμό το βλέπω να τα φορέσουμε εκτός από τα ζιπουνακια όλα τα υπόλοιπα είναι μακρυμάνικα ...οπότε τζάμπα πήγαν αυτά ..μου κακοφανηκε λίγο αλλά εντάξει με είχαν τρομάξει όλοι στο νεογέννητο φοράμε μακρυμάνικο ... 

Εμείς Δευτέρα έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει ... Από συσπάσεις τίποτα τα νερά δεν έχουν σπάσει οπότε το βλέπω εγώ να το τερματίζουμε 40 εβδομάδες ... Αν κάνει σαν την μαμά της που γεννήθηκε 10 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία την βάψαμε ...χαχαχχα .... 

Πώς είστε εσείς ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

@Μαρίτσα10 δεν έλεγα να πας να κάνεις καταγγελία. Απλά πήγαινε η πάρε τηλ και εξήγησε την κατάσταση και ρώτα τι δικαιούσε. Μετά πάρε το τηλ και δως το στη δουλειά σου. Πες δεν ήξερα που να ψάξω και πήρα στην επιθεώρηση ορίστε το τηλ να ρωτήσετε και εσείς. Σε1 μήνα θα έχεις πληρωθεί. Χωρίς καβγαδες. Εγώ έτσι κάνω.

@Elen211 κορίτσι μου περιμένα νέα σου. Υπομονή έτσι κάνει και εμένα. Να κοιμάσαι οπότε κοιμαται και να τον δίνεις και στο άντρα σου να τον κρατάει να ξεκουραστείς. Γενικά με το καλό όταν πάτε σπίτι το βράδυ μην ανάβεις φώτα και μην του μιλάτε για να μην ξεσήκωνετε. Με το καλό να πάτε σπίτι σας σαν οικογένεια πια. 

 

Συνήθως δεν με δυσκολεύουν σε τέτοια θέματα....παίζει να πιάσει το μέιλ με τη νομοθεσία κ να τελειώνουμε έτσι. Απλά η λογίστρια δεν έχει λέει ασχοληθεί με εγκυμοσύνη ξανά κ της είναι άγνωστα όλα αυτά. 

Just now, Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια ... 

Πολύ ζέστη και σήμερα ...και ο άντρας μου μου είπε ότι 10-15 Ιουλίου λέει για 45 βαθμούς ... Μου φαίνεται γυμνά θα τα έχουμε τα μπεμπακια μας ... 

Εμεις πάντως τα ρουχαλακια που έχω πάρει χλωμό το βλέπω να τα φορέσουμε εκτός από τα ζιπουνακια όλα τα υπόλοιπα είναι μακρυμάνικα ...οπότε τζάμπα πήγαν αυτά ..μου κακοφανηκε λίγο αλλά εντάξει με είχαν τρομάξει όλοι στο νεογέννητο φοράμε μακρυμάνικο ... 

Εμείς Δευτέρα έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει ... Από συσπάσεις τίποτα τα νερά δεν έχουν σπάσει οπότε το βλέπω εγώ να το τερματίζουμε 40 εβδομάδες ... Αν κάνει σαν την μαμά της που γεννήθηκε 10 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία την βάψαμε ...χαχαχχα .... 

Πώς είστε εσείς ? 

Στον όγκο θα έλεγα! 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Giosotpk said:

Γεια σας κορίτσια ... 

Πολύ ζέστη και σήμερα ...και ο άντρας μου μου είπε ότι 10-15 Ιουλίου λέει για 45 βαθμούς ... Μου φαίνεται γυμνά θα τα έχουμε τα μπεμπακια μας ... 

Εμεις πάντως τα ρουχαλακια που έχω πάρει χλωμό το βλέπω να τα φορέσουμε εκτός από τα ζιπουνακια όλα τα υπόλοιπα είναι μακρυμάνικα ...οπότε τζάμπα πήγαν αυτά ..μου κακοφανηκε λίγο αλλά εντάξει με είχαν τρομάξει όλοι στο νεογέννητο φοράμε μακρυμάνικο ... 

Εμείς Δευτέρα έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει ... Από συσπάσεις τίποτα τα νερά δεν έχουν σπάσει οπότε το βλέπω εγώ να το τερματίζουμε 40 εβδομάδες ... Αν κάνει σαν την μαμά της που γεννήθηκε 10 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία την βάψαμε ...χαχαχχα .... 

Πώς είστε εσείς ? 

Γεια σας κορίτσια! Δευτέρα με το καλό μπαίνω για καισαρική. Η υπερέντασή μου χτυπάει κόκκινο. Προσπαθω να απασχολώ τον εαυτό μου με πλυντήρια κ οτοδήποτε άλλο για να περνάνε οι ώρες...Τί κάνετε εσείς;

Όσο για τα μακρυμάνικα φορμάκια, κ γω νομίζω τσάμπα τα πήραμε. Αλλά τι να πω, μπορεί κ να χρειαστούν στο τέλος αλλιώς κ οι πωλήτριες χαζομάρες λένε.

Όσο για συσπάσεις, εγώ δεν έχω κ δεν καταγράφει κ ο τοκογράφος. Αν δεν γεννούσα με καισαρική, μ φαίνεται προς 41 εβδομάδα θα γεννούσα, βέβαια ποτέ δν ξέρεις!

Επεξεργάστηκαν by Elenpap
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δευτέρα με το καλό μπαίνω για καισαρική. Η υπερέντασή μου χτυπάει κόκκινο. Προσπαθω να απασχολώ τον εαυτό μου με πλυντήρια κ οτοδήποτε άλλο για να περνάνε οι ώρες...Τί κάνετε εσείς;

Όσο για τα μακρυμάνικα φορμάκια, κ γω νομίζω τσάμπα τα πήραμε. Αλλά τι να πω, μπορεί κ να χρειαστούν στο τέλος αλλιώς κ οι πωλήτριες χαζομάρες λένε.

Όσο για συσπάσεις, εγώ δεν έχω κ δεν καταγράφει κ ο τοκογράφος. Αν δεν γεννούσα με καισαρική, μ φαίνεται προς 41 εβδομάδα θα γεννούσα, βέβαια ποτέ δν ξέρεις!

Με το καλό κορίτσι! Θέλω περιγραφή μετά γιατί πλησιάζω κ γω....αν κ πρόσφατα που γέννησε μία φίλη με καισαρική ήταν μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elenit είπε:

@Μαρίτσα10 @Anna17 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Με αυτή τη θερμοκρασία θα είναι εντάξει τα κοντομανικα τα φορμακια; Γιατί δεδομένου του ότι έχουμε καλοκαίρι όλα τα ρούχα που της έχω πάρει αλλά κι αυτά που μας έχουν δώσει, είναι κοντομανικα οπότε χεράκια ποδαράκια θα είναι έξω!

 

 

Εγώ τις φοραω ραντακι φορμακι αν κ στο σπίτι είναι μονίμως γυμνή... Επίσης όλα τα φορμακια π της είχα πάρει κ είναι και πολλά 0-3 μηνών πλέον δεν της κάνουν γτ σε έναν μήνα πήρε 5 πόντους 

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Με το καλό κορίτσι! Θέλω περιγραφή μετά γιατί πλησιάζω κ γω....αν κ πρόσφατα που γέννησε μία φίλη με καισαρική ήταν μια χαρά. 

Εγώ γεννησα με καισαρική κ μπορω να σου πω ότι μετά από κάποιες ώρες σηκώθηκα κ περπάτησα.. Όταν βγήκα από το νοσοκομείο που ήταν μετά από 2 μέρες έκανα τα πάντα με το μωρό και η τομή δεν φαίνεται καθόλου.. Τώρα δεν ξέρω αν μ έκαναν κ πλαστική.. Αλλά φαντάσου ότι Σκωλικοειδητιδα που είχα κάνει πιο πολύ φαίνεται 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Elenpap με το καλό να σου έρθει ι μπέμπης ...μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε ...βρες να απασχοληθεί με κάτι σήμερα και αύριο και Δευτέρα ούτε που θα το καταλάβεις θα τον έχεις αγκαλιά .... 

Και περιμένουμε να μας.πεις νέα ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...